برگزیده های پرشین تولز

وضعیت adsl در اصفهان

ir2sedair

Registered User
لایک‌ها
613
دو هفته اس که مخابرات در حال جمع آوری خط بنده است :p به نظر شما شاتل یا آسیاتک یا شایدم پارس آنلاین؟! o_O
دهنت سرویس میشه تا جمع کنه منم یه بار جمع کردم رفت 22 بهمن اونجا درخواست دادم تا رفتم سرویس دیگه بگیرم فک کنم 20 روز شد
افسردگی گرفتم :d

brainsore

Registered User
لایک‌ها
3,189
دهنت سرویس میشه تا جمع کنه منم یه بار جمع کردم رفت 22 بهمن اونجا درخواست دادم تا رفتم سرویس دیگه بگیرم فک کنم 20 روز شد
افسردگی گرفتم :d
همچنان منتظریم دوستان لطف کنن و خط مارو جمع کنن. جالبه نامردا یوزر و پسم را با 3 گیگ شارژ همون روز اول غیرفعال کردن. خو میذاشتید استفاده میکردیم این 20 روزا هم! اون 3 گیگ هم که هاپولی شد حتما.

ir2sedair

Registered User
لایک‌ها
613
همچنان منتظریم دوستان لطف کنن و خط مارو جمع کنن. جالبه نامردا یوزر و پسم را با 3 گیگ شارژ همون روز اول غیرفعال کردن. خو میذاشتید استفاده میکردیم این 20 روزا هم! اون 3 گیگ هم که هاپولی شد حتما.
اگر یوزر پسورد کسی رو داری میتونی استفاده کنی
من همین کارو کردم . یکی از اشنا ها رو تا وقتی خط رانژه بود

senator@

Registered User
لایک‌ها
1,662
بعد حدود 3 هفته ترافیک ما رو برگردوندن
واقعآ عجیبه

mohsenshahbazi

همکار بازنشسته
کاربر فعال
لایک‌ها
3,825

MRM

Registered User
لایک‌ها
36
با سلام

من مشترک صبانت بودم و درخواست تخلیه دادم. اکانتم هم غیرفعال شده ولی رانژه هنوز هست. دوستان میدونند از روی که وارد لیست جمع آوری بشه معمولا چقدر طول میکشه که جمعش بکنند ؟ (میخوام برم از شرکت دیگه ای اینترنت بگیرم)

barbad

Registered User
لایک‌ها
37
با سلام

من مشترک صبانت بودم و درخواست تخلیه دادم. اکانتم هم غیرفعال شده ولی رانژه هنوز هست. دوستان میدونند از روی که وارد لیست جمع آوری بشه معمولا چقدر طول میکشه که جمعش بکنند ؟ (میخوام برم از شرکت دیگه ای اینترنت بگیرم)
برای من حدود پنچ روز طول کشید نسبتا هم معقول باهام صحبت کردند و من خیلی راحت گفتم که به خاطر سیاست جدید شرکت دیگه به صرفه نیست سرویسشون
اما

از مخابرات سرویس نگیرید که خیلی پشیمونی داره. هر موقع اینترنت میخوای نیست پشتیبانها فقط باهات حرف میزنند و هیچ هنری ندارند سرویس دائم قطع میشه پینگ دائم نوسان داره ده دقیقه روی صد وبیسته یهو میره روی 2000 و جالب اینه که وقتی سرویس وصله گاهی شما پینگ که میزنی مقصد رو غیر قابل دسترس میدونه
سرویس که قطعه هست نسبت سیگنال به نویز خط کمتر از وقتی هست که سرویس وصل هست این خیلی خنده داره و نشون میده که نویز از سوییچ به اونور داره میاد روی خط

من دیگه حالم داره از این وضعیت اینترنت به هم میخوره این وزیر هم که به سیب زمینی گفته زکی
خدایا واقعا با این توزیع انسانها در روی کره زمین راحتی الان . نمیدونم چرا من مجبورم ایرانی باشم و از این همه نعمت لذت ببرم و در کنارمون عربها اینقدر سختی بکشند برای زندگی

• Like
Reactions: MRM

MRM

Registered User
لایک‌ها
36
برای من حدود پنچ روز طول کشید نسبتا هم معقول باهام صحبت کردند و من خیلی راحت گفتم که به خاطر سیاست جدید شرکت دیگه به صرفه نیست سرویسشون
اما

از مخابرات سرویس نگیرید که خیلی پشیمونی داره. هر موقع اینترنت میخوای نیست پشتیبانها فقط باهات حرف میزنند و هیچ هنری ندارند سرویس دائم قطع میشه پینگ دائم نوسان داره ده دقیقه روی صد وبیسته یهو میره روی 2000 و جالب اینه که وقتی سرویس وصله گاهی شما پینگ که میزنی مقصد رو غیر قابل دسترس میدونه
سرویس که قطعه هست نسبت سیگنال به نویز خط کمتر از وقتی هست که سرویس وصل هست این خیلی خنده داره و نشون میده که نویز از سوییچ به اونور داره میاد روی خط

من دیگه حالم داره از این وضعیت اینترنت به هم میخوره این وزیر هم که به سیب زمینی گفته زکی
خدایا واقعا با این توزیع انسانها در روی کره زمین راحتی الان . نمیدونم چرا من مجبورم ایرانی باشم و از این همه نعمت لذت ببرم و در کنارمون عربها اینقدر سختی بکشند برای زندگی

با سلام
ممنون از پاسختون.
من هم چون یک مقدار هم قطعی داشتم سریع ترافیک باقی مانده رو مصرف کردم و درخواست جمع آوری زدم. زنگ هم که زد که چرا گفتم من مشتری قدیمی هستم (از سال 86 ) ولی دیگه واقعا قطع و وصلی و این سرویس شبانتون همه کار من رو به هم ریخته و میخوام تخلیه بشه. هرچی هم که اصرار کرد که سرعت رو فلان میکنیم و ... گفتم فقط هرچه سریعتر تخلیه کنید!

الانم مخابرات که کلا هیچی , بیشتر بین پارس و فناوا موندم؟ کدومشون به نظرتون بهتره یا جای دیگه؟ (مرکز خاتم الانبیا) - من مصرف ماهیانه روزانه ام حدودا 3-4 گیگ و شبانه هم نهایتا 15 گیگه.

MRM

Registered User
لایک‌ها
36
با سلام

سرانجام رانژه صبانت جمع آوری شد. زنگ زدم پارس آنلاین که توی مرکز ما (خاتم) میگه توقف ثبت نام داریم تا زمان افزایش پهنای باند. فن آا هم که اصلیش شماره یک نمایندگی را داد که جواب نمیده. توی ثبت نام آنلاینش هم یک سری از سرویسهاش نیست. مثلا 1024 -3گیگ ماهیانه با دانلود شبانه.

میمونه شاتل که از تجربه محل کار اصلا نمیخوام طرفشون برم. و همچنین پیشگامان و های وب و آسیاتک. با توجه به مصرف من و مرکز خاتم (3 گیگ روزانه در ماه - شبانه نهایتا ماهیانه 15 گیگ که البته معمولا کمتر و در حد 8-10 گیگه) کدومشون رو پیشنهاد می کنید؟

amin007110

کاربر فعال نرم افزار
کاربر فعال
لایک‌ها
37
با سلام

سرانجام رانژه صبانت جمع آوری شد. زنگ زدم پارس آنلاین که توی مرکز ما (خاتم) میگه توقف ثبت نام داریم تا زمان افزایش پهنای باند. فن آا هم که اصلیش شماره یک نمایندگی را داد که جواب نمیده. توی ثبت نام آنلاینش هم یک سری از سرویسهاش نیست. مثلا 1024 -3گیگ ماهیانه با دانلود شبانه.

میمونه شاتل که از تجربه محل کار اصلا نمیخوام طرفشون برم. و همچنین پیشگامان و های وب و آسیاتک. با توجه به مصرف من و مرکز خاتم (3 گیگ روزانه در ماه - شبانه نهایتا ماهیانه 15 گیگ که البته معمولا کمتر و در حد 8-10 گیگه) کدومشون رو پیشنهاد می کنید؟

با توجه به تجربه شخصی خودم و هم اینکه سه پنل فروش از صبانت و آسیاتک و فن‌آوا دارم، بهت آسیاتک پیشنهاد میدم (هر چند به من کمتر از اونا سود میده :)) ). دلیلشم اینه که سرعت شبانه اش با روزانه اش یکیه. تا سقف ده مگ هم هر سرعتی خواستی هست. فقط تو سایتش بسته مناسب خودتو انتخاب کن، چون ساعات رایگان و نیم بها متغیره.

• Like

MRM

Registered User
لایک‌ها
36
با توجه به تجربه شخصی خودم و هم اینکه سه پنل فروش از صبانت و آسیاتک و فن‌آوا دارم، بهت آسیاتک پیشنهاد میدم (هر چند به من کمتر از اونا سود میده :)) ). دلیلشم اینه که سرعت شبانه اش با روزانه اش یکیه. تا سقف ده مگ هم هر سرعتی خواستی هست. فقط تو سایتش بسته مناسب خودتو انتخاب کن، چون ساعات رایگان و نیم بها متغیره.

ممنون از پاسختون. فعلا که فن آوا و پیشگامان هم ظرفیتشون توی مرکز خاتم پره! ببینم کدوم سرویس آسیا تک و یا همچنین های وب به درد من میخوره اگر که اونها هم پر نباشند!

یک سوال : سرویس مثلا 512 آسیاتک روی چند بسته شده؟ (مثلا 1 مگ صبا روی 4 بسته میشد و دانلودش روی 4مگ بود)

Last edited:

amin007110

کاربر فعال نرم افزار
کاربر فعال
لایک‌ها
37
ممنون از پاسختون. فعلا که فن آوا و پیشگامان هم ظرفیتشون توی مرکز خاتم پره! ببینم کدوم سرویس آسیا تک و یا همچنین های وب به درد من میخوره اگر که اونها هم پر نباشند!

یک سوال : سرویس مثلا 512 آسیاتک روی چند بسته شده؟ (مثلا 1 مگ صبا روی 4 بسته میشد و دانلودش روی 4مگ بود)

آسیاتک سرعت واقعی و اسمیش برابره. ولی در حالت Burst در زمان کوتاه تا دو برابر جواب میده.

• Like

poshtiban

Registered User
لایک‌ها
9
حاج محسي خوبي خوشي ؟ حاجي شما از آسياتك چه سرويسي گرفتي ؟ چقدر بهت دانلود مي ده ؟ كلا قطعي و ايناش چطوره ؟ افت سرعت چي ؟ اگه يه توضيح بدي ممنون مي شم.. من يه ٧-٨ سالي هست از صبانت سرويس دارم ولي بچه ها مي گن آسياتك بهتره.
دوستان راس مي گن ؟ بچه ها سرعت اسمي و واقعي آسياتك با هم فرق داره ؟ يعني من ١ مگ بگيرم سرعت رو همون ١ مگ بسته مي شه و براي ١٠ مگ روي ١٠ مگ ؟ لطفا توضيح بديد. تشكر

Sent from my iPhone using Tapatalk

amin007110

کاربر فعال نرم افزار
کاربر فعال
لایک‌ها
37
حاج محسي خوبي خوشي ؟ حاجي شما از آسياتك چه سرويسي گرفتي ؟ چقدر بهت دانلود مي ده ؟ كلا قطعي و ايناش چطوره ؟ افت سرعت چي ؟ اگه يه توضيح بدي ممنون مي شم.. من يه ٧-٨ سالي هست از صبانت سرويس دارم ولي بچه ها مي گن آسياتك بهتره.
دوستان راس مي گن ؟ بچه ها سرعت اسمي و واقعي آسياتك با هم فرق داره ؟ يعني من ١ مگ بگيرم سرعت رو همون ١ مگ بسته مي شه و براي ١٠ مگ روي ١٠ مگ ؟ لطفا توضيح بديد. تشكر

Sent from my iPhone using Tapatalk
اگه پستهای قبل از خودتو بخونی توضیح داده شده.

poshtiban

Registered User
لایک‌ها
9
لطفا یکی از دوستان بگه سرعت اسمی و واقعی سرویس آسیاتک فرق داره یا همه سرعت ها روی ماکزیمم سرعت بسته می شه؟! ممنون می شم... بعضی از دوستان در تاپیک آسیاتک گفتند همه سرویس ها یک سرعت دارند و اینجا بعضی ها گفتند فرق داره... می شه یکی توضیح بده لطفا ؟!

MRM

Registered User
لایک‌ها
36
لطفا یکی از دوستان بگه سرعت اسمی و واقعی سرویس آسیاتک فرق داره یا همه سرعت ها روی ماکزیمم سرعت بسته می شه؟! ممنون می شم... بعضی از دوستان در تاپیک آسیاتک گفتند همه سرویس ها یک سرعت دارند و اینجا بعضی ها گفتند فرق داره... می شه یکی توضیح بده لطفا ؟!

با سلام

دوست عزیز من در اصفهان از نمایندگی منطقه ایشون شنبه ثبت نام کردم (سرویس 1 مگ ماهی 6 گیگ) و امروز که اومدم خونه دیدم رانژه انجام شده و زنگ زدم یوزر و پسورد رو گرفتم. مال من که فعلا آپلود روی 384 کیلو بیت و دانلود روی حدود 6.1 مگ بسته شده و یک فایل تست هم که دانلود کردم تا حدود 510 کیلو بایت رفت. در همین مدت کم یکی دو تا نکته رو ذکر بکنم :

1- موقعی که استارت دانلود رو زدم تا شروع دانلود حدودا 10 ثانیه ای طول کشید و سرعت صفر بود ولی سریع به سرعت ماکسیمم ( حدودا 510 -520 کیلو بایت) رسید.
2- وسط دانلود (فایل یک PDF 58 مگی بود) برای چند ثانیه سرعت صفر شد (بدون قطع شدن ADSL ) و بعد دوباره به سرعت ماکس برگشت.
3- به نظرم تجهیزات یا تنظیمات شبکه آنها از صبانت بهتره و پایدار تره (یا لااقل با مودم من D-Link 2640U سازگارتره). من با صبانت مودمم روی 4 مگ دانلود 1 مگ آپلود سینک میشد (عددها دقیق بود مثل اینکه ماکزیمم را محدود کرده باشند) ولی مدام توی SNR تغیر داشتم و یک دفعه هم قطع میشد , با آسیاتک الان روی حدودا 6.1 مگ دانلود و 384 کیلو بیت آپلود سینک شده (یکی دوبار هم قطع و صل کردم سرعت اپلود ثابت ولی دانلود با تغییرات جزئی هربار سرعتی که سینک میشه فرق میکنه) ولی به نظر میرسه همه چیز پایدارتره.

Last edited:

MRM

Registered User
لایک‌ها
36
با سلام

یک آپدیت و مشکل :
با سلام

دوستان من سرویسم 1 مگ و 6 گیگ هست (2-5 صبح نیم بها و 5 تا 8 رایگان). امروز صبح حدود 5.05 دقیقه یک دانلود گذاشتم حدودا 900 مگ . در کنترل پنل که می بینم کل 900 مگ رو جز نیم بها زده! به ساپورت هم که تماس گرفتم میگه که چون کانکشن قطع نشده (از 8 دیشب به اینطرف تا 7.05 صبح که مودم دیسکانت و کانکت شده و 7.5 هم که خودم مودم خاموش کردم) نرم افزار اشتباها برده توی نیم بها و از دست ما هم کاری بر نمیاد. فقط توصیه میکنم که برای استفاده شبانه همون موقع مودم رو خاموش روشن بکنید! حالا کلا من دانلود شبانه بالایی ندارم نهایتا خیلی خیلی که باشه 10-15 گیگه ولی خیلی وقتها میخوام دانلود منیجر رو تنظیم کنم که مثلا 5.05 دقیقه شروع به دانلود بکنه و خودم دیگه بیدار نشم. اونوقت این که خیلی افتضاحه که من مجبور باشم خودم بیدار بشم مودم رو خاموش روشن بکنم که از اکانتم کم نشه!

این موضوع درسته؟ یعنی نرم افزار اکانتینگ اینها اینقدر خنگه؟ یا جور دیگه ای میشه درستش کرد؟

یک آپدیت هم در مورد پایداری خط :
من اگر توی مودم ADSL2 و +ADSL2 رو فعال کنم ,هر 20-30 دقیقه یک دیسکانکت دارم.(میره روی حدود 6 مگابیت و هر 20-30 دقیقه دیسکانت میشه - من فاصله ام از مرکز تلفن زیاده و خطم هم کیفیت مناسبی نداره) جالبیش اینه که اگر ADSL2 و +ADSL2 رو توی مودم غیر فعال کنم ( فقط همون ADSL ساده باشه ),روی حدود همون بیت ریت 6 مگ سینک میشه ولی در عوض دیگه تقریبا دیسکانت ظاهرا هر 10-12 ساعت هست ولی این مشکل دانلود شبانه اضافه میشه ظاهرا!!

البته با صبانت با َADSL خالی هم مشکلات قطعی و وصلی بدتر از آسیاتک بود.

بالا