برگزیده های پرشین تولز

بررسی خرید تبلت ویندوزی-راهنمایی-ویدئو آنباکس تبلت ایسوس و نصب فتوشاپ

mrali1234

Registered User
لایک‌ها
796
یک بررسی برای انتخاب و خرید تبلت ویندوز

مقایسه

آنباکس Unboxing

تست نرم افزار

در بازار این روزهای ایران تبلت های با سیستم عامل ویندوز 8 و 8.1 میتوان تهیه کرد. طبق تحقیق و مقایسه هایی که انجام دادم چه از لحاظ سخت افزاری و چه از لحاظ کیفیت ساخت و برند معروف اول به دستگاه عالی

Microsoft Surface Pro 128GB
مشخصات کلی:ابعاد: 274.5 × 173 × 13.4 میلی متر - وزن: 907 گرم
پردازنده:Intel Core i5 Ivy Bridge
حافظه داخلی:حافظه داخلی 128 گیگابایت
گرافیک:مدل پردازنده گرافیک: Intel HD Graphics 4000
صفحه نمایش:صفحه نمایش لمسی از نوع TFT LCD - اندازه 10.6 اینچ - 1080 × 1920
امکانات:قابلیت اتصال به اینترنت از طریق وای فای - بلوتوث - قابلیت نصب کارت حافظه - دوربین - وب کم - حسگر شتاب سنج - USB - microUSB
سایر مشخصات:Microsoft Windows 8 Pro
رسیدم که از هر لحاظ عالی و حرفه ای هست. با قیمت 3.600.000 تومان

تبلت های ویندوز آرتی را اصلا پیشنهاد نمیکنم در ایران .چون برای نصب برنامه باید حتما از طریق استور خود ویندوز اقدام کنید که در ایران سرورهای مایکروسافت یا محدود هست یا قطع هست.

بعد از کلی گشت و گذار و مقایسه به این مدل از تبت ایسوس رسیدم که با توجه به مشخصات و سیم کارت خور بودن و ویندوز 8 که دارد و امکان آپدیت به 8.1 و رضایت کاربران میتونست انتخاب خوبی باشه

Asus VivoTab Smart ME400CL - 64 GB
اما این دستگاه نصبت به سرعت سی پی یو دو هسته ای دوال کور 1.8 گیگاهرتز که داره کمی شک داشتم که بهترین کارایی رو داشته باشه در اجرای بازی و نرم افزار های سنگین.

قیمت: 1.950.000 تومان

و اما...

مدتیست که این دستگاه در ایران در دسترس عموم قرار گرفته و قیمت و سخت افزار مناسبی دارد.برند ایسوس هم که در تبلت و لپ تاپ خوب بوده تا بحال و بهتر هم خواهد شد.

ASUS Transformer Book T100T - 32GB

w.jpg
این تبلت در دو مدل در ایران عرضه شده که با هارد و بدون هارد هست. هارد 500 گیگ هست. هارد در داک این تبلت قرار دارد. مدل بدون هارد هم داک دارد ولی هارد ندارد . ضمنا فضای 32 گیگ کاملا جدا از هارد هست.

به نظر من
به دلیل وزن کمتر بدون هارد بهتر هست.
همچنین مصرف کمتر باطری در نسخه بدون هارد.
چون این دستگاه از مموری کارت پشتیبانی میکند و تا 64 گیگ ساپورت میکند دیگر نیازی به هارد با این فضا نیست برای یک تبلت.
خود دستگاه فضای 15 گیگ در دسترس کاربر دارد.
مشخصات کلی:ابعاد: 24 × 171 × 263 میلی متر - وزن: در مجموع 1113 گرم
پردازنده:Intel Bay Trail-T Quad Core Z3740
حافظه داخلی:حافظه داخلی 32 گیگابایت - قابلیت نصب کارت حافظه
صفحه نمایش:صفحه نمایش لمسی از نوع LED-backlit IPS LCD - اندازه 10.1 اینچ - 768 × 1366 - تراکم پیکسلی: 155 پیکسل بر اینچ
امکانات ارتباطی:- قابلیت اتصال به اینترنت از طریق وای فای – بلوتوث
– USB3روی داک
USB Micro روی خود دستگاه
- HDMIخود دستگاه
دوربین:- وب کم 1.2 مگاپیکسل
امکانات:- شتاب سنج ، ژیروسکوپ ، سنجش نور محیط ، قطب نما
سایر مشخصات:مایکروسافت ویندوز 8.1 - کارکرد باتری 11

برتری این تبلت سی پی یو چهار هسته ای هست که روی این دستگاه با این قیمت قرار دارد. سیم کارت نمیخورده.ولی میتونید با یک کابل OTGیک مودم یو اس بی 3Gبهش وصل کنید.سیم کارت رایتل را در مودم بزارید و از اینترنت استفاده کنید. بستگی به مودمی که انتخاب میکنید امکانات مختلفی در اختیارتون هست.داک کیبورد با حروف فارسی
این تبلت دوربین ندارد . فقط وب کم دارد در جلو دستگاه که 1.2 مگا پیکسل هست. به دلیل بزرگ بودن دستگاه در سایز 10 اینچ من به شخصه اصلا عکاسی رو باهاش معقول نمیدونم
نرم افزار هایی که نصب کردم روی این دستگاه :
Photoshop Ces6 Portable البته ابزارها مثل براش مثلا روی سند که تاچ میکنم .کار نمیکنه.به نظر باید ورژن مخصوص تاچ عرضه بشه که برای ویندوز من نتونستم پیدا کنم.
برنامه اجرای اندروید در ویندوز. که puffin –Dictionary –whatsapp-go keyboard را نصب کردم برای تست.یک بازی 100 مگابایتی هم تست کردم که اجرا میشد و منوی های اول نشون میداد بعد صفحه ساه بود .نمیدونم هنوز شاید با برنامه نمیتونم درست کار کنم.
برنامه های مرورگر اینترنت و فلش پلایر و مدیا پلایر و فشرده سازی و اینطور برنامه های ضروری هم راحت نصب و اجرا شدند.
Acdsee pro6
Babylon
فتوشاپ CS6 پرتابل

ویدیوی آنباکس تبلت ASUS Transformer Book T100Tتوسط من :)
ززز.JPG

ویدیوی نصب و اجرای فتوشاپ توسط من :)

زرز.JPG

علی خورشیدی: منبع

Last edited:

mrali1234

Registered User
لایک‌ها
796
ASUS Transformer Book T100T + HHD 500GB
جشنواره نوروزی
1.705.000 هزار تومان
گارانتی الماس .دوسال
این قیمت تا یک هفته اعتبار دارد

aghazal2

Registered User
لایک‌ها
13
داداش یه سر برو تو یوتیوب ببین خارجی ها چطوری کلیپ میزارن از معرفی قابلیتهای تبلتها . چقدر با کیفیت درست میکنن کلیپاشونو . شرمنده این کلیپت هم کیفیت داغونی داشت هم اصن معلوم نشد چی شد نصب فتوشاپ که دیدن نداره . مهم اینه از کار کردن در محیطش فیلم میذاشتی

PG co

Registered User
لایک‌ها
660
داداش یه سر برو تو یوتیوب ببین خارجی ها چطوری کلیپ میزارن از معرفی قابلیتهای تبلتها . چقدر با کیفیت درست میکنن کلیپاشونو . شرمنده این کلیپت هم کیفیت داغونی داشت هم اصن معلوم نشد چی شد نصب فتوشاپ که دیدن نداره . مهم اینه از کار کردن در محیطش فیلم میذاشتی
ویدئوشون هم ساخت وطن بود هم نسبت به ویدئو های مشابه خارجی برتر بود

بالا