برگزیده های پرشین تولز

ويروسي عجيبي كه فايل هاي jpg رو پاك كرده!!!

Mansour Manson

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
دوستان به دادم برسيد.

يكي از بچه ها يه رم آورد چنتا فولدر عكس توش بود ما هم ريختيم توي هاردمون. بعد متوجه شديم كه همون عكس ها يه چنتاييش ناپديد شده!!!!
بعد از يه ري استارت ديگه ويندوز هم نيومد بالا!!!
از اون يكي ويندوز رفتم ديدم كه گزينه Hidden توي properties در بعضي از فولدرها و فايل ها از كار افتاده! يعني disable شده.
فولدرها هم يكي در ميون حجمشون رو از بيرون 37.5 KB نشون ميده با Attributes: System
ولي وقتي واردش ميشي فال هاش هستن حجم درستش هم هست و Attributes: Hidden هست.
اون يكي ويندوز خرابه رو با ويندوز سانتا كلوز تعميرش كردم. بعد چيزاي جديدي كشف كردم. حدود 90% از عكسهام مخصوصا اونايي كه فرمت jpg داشتم و توي دسكتاب و My document بودن بن كل ناپديد شدن. اصلا گزينه My picture هم ديگه وجود نداشت!

يه فولدر هم به نام New Folder توي اكثر فولدرها ايجاد شده با حجم 104 كيلو كه وقتي روش كليك ميكني بروز ميشه واسه My Documet .

والا من كه گيج شدم. همه اينا به كنار. اون همه عكسي كه ناپديد شدن داره ديوونم ميكنه!:( كلي عكس خانوادگي و... كه با گوشيم گرفته بودم هم بينشون بوده.

بچه ها تورو خدا اگه راه حلي به ذهنتون ميرسه بگيد. كسي تا حالا اين جوري شده سيستمش؟
آيا امكان بازگرداندن اون عكس ها هست؟

پ.ن: عكس ها Hidden نيستن و توي فولدرشون هم ميزنه كه هيچ فايلي وجود نداره! پس معلومه كه همه خود به خود پاك شدن.

پسرِ انسان

Registered User
لایک‌ها
2
دوستان به دادم برسيد.

يكي از بچه ها يه رم آورد چنتا فولدر عكس توش بود ما هم ريختيم توي هاردمون. بعد متوجه شديم كه همون عكس ها يه چنتاييش ناپديد شده!!!!
بعد از يه ري استارت ديگه ويندوز هم نيومد بالا!!!
از اون يكي ويندوز رفتم ديدم كه گزينه Hidden توي properties در بعضي از فولدرها و فايل ها از كار افتاده! يعني disable شده.
فولدرها هم يكي در ميون حجمشون رو از بيرون 37.5 KB نشون ميده با Attributes: System
ولي وقتي واردش ميشي فال هاش هستن حجم درستش هم هست و Attributes: Hidden هست.
اون يكي ويندوز خرابه رو با ويندوز سانتا كلوز تعميرش كردم. بعد چيزاي جديدي كشف كردم. حدود 90% از عكسهام مخصوصا اونايي كه فرمت jpg داشتم و توي دسكتاب و My document بودن بن كل ناپديد شدن. اصلا گزينه My picture هم ديگه وجود نداشت!

يه فولدر هم به نام New Folder توي اكثر فولدرها ايجاد شده با حجم 104 كيلو كه وقتي روش كليك ميكني بروز ميشه واسه My Documet .

والا من كه گيج شدم. همه اينا به كنار. اون همه عكسي كه ناپديد شدن داره ديوونم ميكنه!:( كلي عكس خانوادگي و... كه با گوشيم گرفته بودم هم بينشون بوده.

بچه ها تورو خدا اگه راه حلي به ذهنتون ميرسه بگيد. كسي تا حالا اين جوري شده سيستمش؟
آيا امكان بازگرداندن اون عكس ها هست؟

پ.ن: عكس ها Hidden نيستن و توي فولدرشون هم ميزنه كه هيچ فايلي وجود نداره! پس معلومه كه همه خود به خود پاك شدن.
کامپیوترتان ویروس و کرم گرفته
راه حل:
ویروس کش کیپراسکی را نصب کن
اگه نذاشت نصب کنی پس کرم معروف گرفته کامپیوتر شما و و فاتخه

دنبال یه صفحه سبزرنگ هم برگرد این ویروسه و عکس پاک می کنه
و به راحتی پاک می شنه
عکس ها رو شاید با recover my file برگرده

به تایپکی در مورد نیو فدرساز در گ.ازاد سر بزن

Mansour Manson

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
مرسي از راهنماييت

من مك كافي ميخواستم نصب كنم نميذاشت. رفتم با اون يكي ويندوز نصب كردم. اونجا هم بود ويروس ولي كاري به نصب نداشت خوشبختانه!
ولي وقتي ويروس اسكن كردم، مك كافي اصلا ويروسي رو پيدا نكرد. در حالي كه اون New Folder كه توي اكثر فولدرها ايجاد شده رو ميديد اما ويروس نميدونست. اعصابم خورد شد.

من اول بايد ويروس رو از بين ببرم ولي نميدونم چه جوري

به نظرتون وقتي مك كافي ويروس رو شناسايي نكرده چه برنامه ديگه اي ميتونه اين كارو بكنه؟

Mansour Manson

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
دوستان
من روش از بين بردن اين وبروس رو پيدا كردم.

فقط اميدوارم بتونم عكس هامو ريكاور كنم. اگه نشه خيلي بد ميشه:(

كلي عكس يادگاري و... بود كه همه پريده:(

Arman_BTC

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
1
دوستان
من روش از بين بردن اين وبروس رو پيدا كردم.

فقط اميدوارم بتونم عكس هامو ريكاور كنم. اگه نشه خيلي بد ميشه:(

كلي عكس يادگاري و... بود كه همه پريده:(

دوست عزیز پیشنهاد میکنم با kaspersky ویروسها رو از بین نبری که نتیجه ای جز حذف فلدرها نمیگیری . مشکل شما رو هم بنده دارم یه نگاهی به لینک زیر بفرمایید

http://forum.persiantools.com/showthread.php?p=1152063#post1152063

hadi_sani

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
میشه تمام عکس هارو برگردوند ولی باید ویروس داشته باشم تا ببینم دستورش چی اگه می تونی اون فلدر رو زیب کن واسم ارسال کن

بالا