برگزیده های پرشین تولز

پرسش و پاسخ پزشكي

A1C1E

Registered User
لایک‌ها
4,545
شما همه چیزو میخوای با دارو درمان کنی اخه ؟ ببین شرایط قبل خوابت چیه؟ استرس زیاد داری؟ شام رو کی میخوری؟ 3 ساعت قبل خواب باید بخوری وگرنه کیفیت خوابتو میاره پایین 100%.لباس خوابت چیه؟ گلاب به روت لخت که نمیخوابی :p .لباس کلفت و نامناسب نداری که موقع خواب؟ 2 3 ساعت مونده به خواب شکلات نمیخوری؟ کافه و قهوه ی تلخ چطور؟ کلا یه نیگا به زندگی بنداز و عادت های زندگیت شاید اونا باعث شدن کیفیت خوابت اونجور که دوست داری نباشه . دلیلشو فهمیدی میشه دارو استفاده کرد در صورت نیاز .
هیچکدوم البته واسه امروز 3 ساعت پیش یه زره نوشابه خوردم :دی
قهوه و چای هم صبح ها میخورم خیلی دیر بخورم نهایتا ساعت 5

zgg123

کاربر فعال عکس و عکاسی
کاربر فعال
لایک‌ها
37,714
هیچکدوم البته واسه امروز 3 ساعت پیش یه زره نوشابه خوردم :دی
قهوه و چای هم صبح ها میخورم خیلی دیر بخورم نهایتا ساعت 5
فعالیتت کمه یحتمل
اگه به اندازه کافی خسته باشی مسلما میخوابی:general601:

H_128

Registered User
لایک‌ها
210
سلام

دوستان من توی خونه همستر نگهداری میکنم، بعد این ادرارش بوی تندی داره. میخواستم ببینم این بوی ادرارش برای دستگاه تنفسی انسان مشکلی به وجود نمیاره؟؟ مثلاً عفونت تنفسی چیزی؟

Amadea

مدیر علم و دانش
مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
1,720
سلام . هست . زالو درمانی :p:D

خب این که برای پیشگیری فایده ای نداره، داره؟ باید بذاری شست پا نفله بشه، بعد بری روش زالو بندازن. بعدم هم کجا باید رفت؟ تازه با این روش ها یهو آدم هپاتیت و باقی بیماری هایی که از طریق خون آلوده می گیره رو مبتلا نمی شه؟

helia999

Registered User
لایک‌ها
1,342
برای مشکل برعکس دوستمون هم راه حلی دارید؟
من خیلی می خوابم:D بدنم ضعیفه و آهن بدنم کمه...

فمارا

Registered User
لایک‌ها
1,418
سلام
مشکلی دارم نمیدونم چجور مطرحش کنم
من زیاد از خواب بیدار میشم
مثلا دیشب ساعت 2 خوابیدم میخواستم ساعت 7 بیدار شم، ساعت 5 بیدار شدم ساعت 6 همین جور ساعت 7 هم که ساعت زنگ زد!
+ من کلا بیشتر از 6 ساعت نمیتونم بخوابم، اگه بیشتر از این مقدار پشت سر هم بخوابم سر گیجه میگیرم، درمانی چیزی تو آستین ندارید؟
برای افرایش کیفیت خواب چه کار هایی باید کرد؟
احیانا چه چیز هایی نباید خورد و چه چیز هایی باید خورد؟
دارویی چیزی نیست؟
@barool @فمارا
استفاده از دارو در این شرایط مثل تیری در تاریکی انداختنه
علل بی خوابی و کیفیت پایین خواب متنوعه و بدون بررسی نمی شه چیزی گفت

فمارا

Registered User
لایک‌ها
1,418
برای مشکل برعکس دوستمون هم راه حلی دارید؟
من خیلی می خوابم:D بدنم ضعیفه و آهن بدنم کمه...
همین دیگه! آهن رو تامین کنید
کمبود آهن باعث عصبانیت هم می شه باعث ریزش مو هم می شه
رفعش بکنید

فمارا

Registered User
لایک‌ها
1,418
سلام

دوستان من توی خونه همستر نگهداری میکنم، بعد این ادرارش بوی تندی داره. میخواستم ببینم این بوی ادرارش برای دستگاه تنفسی انسان مشکلی به وجود نمیاره؟؟ مثلاً عفونت تنفسی چیزی؟
انتظار دارید هیچ مشکلی نداشته باشه؟:D
طبیعتا می تونه دردسر ایجاد کنه- کلا نگهداری حیوان در محیط داخل آپارتمان مسایل بهداشتی ایجاد می کنه

A1C1E

Registered User
لایک‌ها
4,545
استفاده از دارو در این شرایط مثل تیری در تاریکی انداختنه
علل بی خوابی و کیفیت پایین خواب متنوعه و بدون بررسی نمی شه چیزی گفت
خوب چجوری بررسی کنم؟
باید پیش دکتر خاصی برم؟
آزمایش چی؟ چک آپ کامل بدم؟؟

A1C1E

Registered User
لایک‌ها
4,545
@barool کلا من نفهمیدم استرس یعنی چه :دی
یه بار رفتم دکتر گفتش خیلی استرس داری :دی
آدم وقتی چه جوری میشه استرس میگیره؟ چه جوری باید حسش کنه؟

barool

Registered User
لایک‌ها
2,863
@barool کلا من نفهمیدم استرس یعنی چه :دی
یه بار رفتم دکتر گفتش خیلی استرس داری :دی
آدم وقتی چه جوری میشه استرس میگیره؟ چه جوری باید حسش کنه؟
سوال مفهموی هست که فقط پزشکی نیست و فلسفیم هست
استرس یعنی عاملی که توی انسان باعث تنش بشه . یعنی اون روح خوشگلتونو از حالت عادی خارج کنه.
خیلی بخوایم پیچیده بگیم استرس 2 مرحله(بعضیا میگن 3 ، اما واسه خودشون میگن :p) داره اولی اخطار استرس هست که هیپوتالاموستون اون عامل تحریک پذیرو میگیره و تفسیر(یعنی ترجمه)میکنه برای مغز و سایر اعضا و مرحله دوم مقاومت که یک جنگ جهانی در بدنتون راه میفته برای اینکه این خبر بد باعث نامتعادلی نشه که ممکنه شما تو این جنگ شکست بخورین ممکنه نخورین که بستگی به خودتون داره.

barool

Registered User
لایک‌ها
2,863
خب این که برای پیشگیری فایده ای نداره، داره؟ باید بذاری شست پا نفله بشه، بعد بری روش زالو بندازن. بعدم هم کجا باید رفت؟ تازه با این روش ها یهو آدم هپاتیت و باقی بیماری هایی که از طریق خون آلوده می گیره رو مبتلا نمی شه؟
ببینید درمان با پیشگری فرق داره همون طور که میدونید .زالودرمانی برای درمانه . نقس رو ساده بگیم ورم مفصله با سوزش خیلی خیلی زیاد و قرمزی (دیگه خیلی ساده گفتم البته :D) . خب مشخصه که کسی که چاق باشه به خاط وزن زیاد و فشاری که روی خودش وارد میشه احتمال نقرسش بیشتره . از همین حرفا که گفتیم مشخصه تغذیه هم تاثیر گذاره و میگن کسی که نقرص داره گوشت تا میتونه نخوره . اینا پیشگیری
درمان هم که معمولا یخ هر روز روی محل میزارن . دارویی هم گلوکوکورتیکویید تزریق میکنن به مفصل .جدیدا یه دارو اومده به اسم کروستکسا (Krystexaa) که اونم تزریقی وارد عضله میشه.

فمارا

Registered User
لایک‌ها
1,418
خوب چجوری بررسی کنم؟
باید پیش دکتر خاصی برم؟
آزمایش چی؟ چک آپ کامل بدم؟؟
اول باید پیش یه پزشک تشریف ببرید- پزشک عمومی
اگه جواب نگرفتید تخصص های داخلی یا اعصاب و روان و مغز و اعصاب می توانند مرتبط باشند
معمولا به چکاپ کامل نیازی نیست
--------------------------------
ببینید در مثل مناقشه نیست فرض کنید یکی بگه موبایلم خاموش شده مشکلش چیه؟
خوب ممکنه دردش به سادگی تمام شدن باطریش باشه یا ممکنه کل مدارهای الکتریکیش سوخته- بعضی مشکلها این حالت رو دارند و رفع مشکل یکسانی ندارند

helia999

Registered User
لایک‌ها
1,342
دوستان برای سینوزیت چیکار میشه کرد؟
وقتی شروع میشه پیشونی و کل صورتم درد می گیره:( حتی دندون و استخون های صورت. جوری که فک می کنم چشمام داره از کاسه در میاد.
بخور می دم ولی تاثیر زیادی نداره.
تا کل صورتمو ویکس نزنم (مثل کرم):D و یه مسکن نخورم آروم نمی شم.

Amadea

مدیر علم و دانش
مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
1,720
جدیدا یه دارو اومده به اسم کروستکسا (Krystexaa) که اونم تزریقی وارد عضله میشه.
درباره این یه چند روز پیش خوندم، مثل این که برای بیماری دیگه ای بوده، اما تاثیرش روی نقرس هم مثبت بوده. این برای پیشگیری هم مناسب هست؟ شما اطلاعی دارید چند بار در سال باید تزریق بشه؟ خب موردی که من می گم، گوشت قرمز و ماهی که اصلا نمی خورند، اما مرغ رو چند بار در هفته مصرف می کنن. با همه این پرهیز ها هر از چند ماه (تقریبا 6 ماه) یکبار دچار حمله نقرسی می شن و خب تن به خوردن قرص هم نمی دن تا وقتی که کار از کار می گذره. بعدش هم برای یه مدت کلا سفیده تخم مرغ هم نمی خورن و این دور ادامه داره. :s

barool

Registered User
لایک‌ها
2,863
درباره این یه چند روز پیش خوندم، مثل این که برای بیماری دیگه ای بوده، اما تاثیرش روی نقرس هم مثبت بوده. این برای پیشگیری هم مناسب هست؟ شما اطلاعی دارید چند بار در سال باید تزریق بشه؟ خب موردی که من می گم، گوشت قرمز و ماهی که اصلا نمی خورند، اما مرغ رو چند بار در هفته مصرف می کنن. با همه این پرهیز ها هر از چند ماه (تقریبا 6 ماه) یکبار دچار حمله نقرسی می شن و خب تن به خوردن قرص هم نمی دن تا وقتی که کار از کار می گذره. بعدش هم برای یه مدت کلا سفیده تخم مرغ هم نمی خورن و این دور ادامه داره. :s
والا من اصلا اطلاعات ندارم درباره ی اندازه تاثیر Krystexaa روی نقرص . فقط یه ژورنال هست توی اون دیدم نوشته بود تحقیقات بوده توی انگلیس و امریکا فکر کنم که فهمیدن تاثیر مثبت رو نقرص داره و باید هر 16 روز یک بار تزریق بشه . پیشگیری بیشتر همون تاکید رو وزن داره . 6ماه یک بار نشون میده زیاد حاد نیست و خطرای بعدی مثل سنگ کلیه رو نداره.

barool

Registered User
لایک‌ها
2,863
دوستان برای سینوزیت چیکار میشه کرد؟
برای سینوزیت خیلی کارا میشه کرد . میتونی واسش گل بخری ، باش قدم بزنی و کلی کارای دیگه کنی :p
سینوزیت چند نوعه ( سینوس فکی کم تر از یک ماه- سینوس فکی بیشتر از یک ماه - سینوس پیشونی و یکی دوتای دیگه . نوع سینوزیت تاثیر داره. مثلا سینوس فک ها باعث درد میشه توی گونه و دندونا.
شما احتمالا سینوس پیشونی داری چون میگی پیشونی درد میگیرم و احتمالا سر درد هم داری.احتملا کم تر 4 هفته هم هست سینوزیت هات . برای این نوع بهترین کار استفاده از پنی سیلینه البته اگه نمیترسی از امپول :D

zgg123

کاربر فعال عکس و عکاسی
کاربر فعال
لایک‌ها
37,714
داروی اشتها اور ضرر نداره ؟ فردا دردسر نشه :D:p

helia999

Registered User
لایک‌ها
1,342
برای سینوزیت خیلی کارا میشه کرد . میتونی واسش گل بخری ، باش قدم بزنی و کلی کارای دیگه کنی :p
سینوزیت چند نوعه ( سینوس فکی کم تر از یک ماه- سینوس فکی بیشتر از یک ماه - سینوس پیشونی و یکی دوتای دیگه . نوع سینوزیت تاثیر داره. مثلا سینوس فک ها باعث درد میشه توی گونه و دندونا.
شما احتمالا سینوس پیشونی داری چون میگی پیشونی درد میگیرم و احتمالا سر درد هم داری.احتملا کم تر 4 هفته هم هست سینوزیت هات . برای این نوع بهترین کار استفاده از پنی سیلینه البته اگه نمیترسی از امپول :D
ممنون
من که خیلی باهاش رفیقم اصلا نمی تونم دوریشو تحمل کنم هنوز 4 هفته قبلی تموم نشده باز میگه بگیر که اومد:D
بله بیشتر پیشونی و چشمام هست همراه با سردرد
همیشه آمپول می زنم نه خیلی هم به خاطر شجاعت....
به دکتر میکم من حوصله قرص خوردن و انتی بیوتیک سر ساعت ندارم!:general208:

بالا