برگزیده های پرشین تولز

بزرگنربن دایره المعارف هنرهای رزمی به زبان فارسی

Abtin 63

کاربر فعال هنرهای رزمی
کاربر فعال
لایک‌ها
3,286
در نظر سامورایی، هر یک کلمه مهم است، حال هرکجا و هروقت که می‌خواهد باشد...این کلمه شکوفه‌ی جان آدمی است، نه فقط چیزی که از دهان صادر شده باشد
هاگاکوره( کتاب سامورایی)_ یاماموتو‌چونه‌تومو_ سیدرضاحسینی

ghoghnus-toa

Registered User
لایک‌ها
733
من اینجا آموختم که هیچ یأس حقیقی ای بدون امید وجود ندارد؛ چنانکه هیچ امید واقعی بدون یأس بوجود نخواهد آمد.
(دیالوگ Bane در Batman; Dark Knight rises)

film_miff_hara-kiri_main.jpg

مبارزه واقعی در نومیدی و یاس کامل صورت می گیرد، در لحظه تلاقی با مرگ و جنگیدن برای زندگی.

Abtin 63

کاربر فعال هنرهای رزمی
کاربر فعال
لایک‌ها
3,286
کپی برداری از این مطلب بدون ذکر منبع مجاز نمی باشد.

9781400118526.jpg

بخشی از ترجمه ی بنده از فصل آخر کتاب پنج حلقه ی موساشی، به نام فصل ِ باد:

در استراتژی شما باید همچنین با روش های سایر مدارس ِ شمشیرزنی آشنا باشید، بنابراین من در دفتر ِ باد سایر طریقت های استراتژی را شرح داده ام.
بی شناخت کافی از روش های سایر مکاتب، دشوار است تا ذات و ماهیت مکتب ِ ایچی من را دریابید. با نگاه کردن به سایر مدارس برخی را می بینید که در تکنیک های پرقدرت با استفاده از شمشیرهای بسیار بلند تبحر یافته اند. برخی از دیگر مدارس روش استفاده از شمشیر کوتاه را بررسی می کنند، که کُداچی نامیده می شود. برخی دیگر مهارت در گستره ی وسیعی از تکنیک های شمشیر را هدف خود می دانند، نگرشی را می آموزند که در آن شمشیر "سطح و پوسته" است و مکتب "محتوا و درون".
اینها هیچ کدام راه ِ راستینی که من در درون این کتاب به وضوح شرح داده ام نیستند - همه ی این درست و غلط ها و گناه و ثواب. مکتب ایچی ِ من چیز دیگری ست. مکاتب دیگر توفیقاتی حاصل می کنند در معنا بخشی به زندگی و معیشت، گل های شکوفنده و رنگ آمیزی پرآذین ِ محصول و کالای خود، بدین منظور که آن را به "فروش" برسانند. یقینا روش استراتژی چنین نیست.
برخی از استراتژیست های جهان صرفا به تمرین شمشیرزنی می پردازند، و تمرینات خود را محدود به توسعه و ارتقای روش ِ شمشیرزنی و جا به جایی بدن می کنند. اما برای پیروزی، چیره دستی و چالاکی ِ صرف کفایت می کند؟ این جوهره ی طریقت ِ استراتژی نیست ...

ghoghnus-toa

Registered User
لایک‌ها
733
کپی برداری از این مطلب بدون ذکر منبع مجاز نمی باشد.

مشاهده پیوست 690129

بخشی از ترجمه ی بنده از فصل آخر کتاب پنج حلقه ی موساشی، به نام فصل ِ باد:

در استراتژی شما باید همچنین با روش های سایر مدارس ِ شمشیرزنی آشنا باشید، بنابراین من در دفتر ِ باد سایر طریقت های استراتژی را شرح داده ام.
بی شناخت کافی از روش های سایر مکاتب، دشوار است تا ذات و ماهیت مکتب ِ ایچی من را دریابید. با نگاه کردن به سایر مدارس برخی را می بینید که در تکنیک های پرقدرت با استفاده از شمشیرهای بسیار بلند تبحر یافته اند. برخی از دیگر مدارس روش استفاده از شمشیر کوتاه را بررسی می کنند، که کُداچی نامیده می شود. برخی دیگر مهارت در گستره ی وسیعی از تکنیک های شمشیر را هدف خود می دانند، نگرشی را می آموزند که در آن شمشیر "سطح و پوسته" است و مکتب "محتوا و درون".
اینها هیچ کدام راه ِ راستینی که من در درون این کتاب به وضوح شرح داده ام نیستند - همه ی این درست و غلط ها و گناه و ثواب. مکتب ایچی ِ من چیز دیگری ست. مکاتب دیگر توفیقاتی حاصل می کنند در معنا بخشی به زندگی و معیشت، گل های شکوفنده و رنگ آمیزی پرآذین ِ محصول و کالای خود، بدین منظور که آن را به "فروش" برسانند. یقینا روش استراتژی چنین نیست.
برخی از استراتژیست های جهان صرفا به تمرین شمشیرزنی می پردازند، و تمرینات خود را محدود به توسعه و ارتقای روش ِ شمشیرزنی و جا به جایی بدن می کنند. اما برای پیروزی، چیره دستی و چالاکی ِ صرف کفایت می کند؟ این جوهره ی طریقت ِ استراتژی نیست ...

ممنون شما هستم استاد، مطالب عميقي هستند... براي امثال من اين مسائل به منزله رعد و برق هايي هستند كه قسمت هاي بالادست راه رو براي لحظاتي روشن ميكنند.

استاد احيانا اگه فرصت كرديد كمي در مورد دم و بازدم انفجاري بنويسيد.

ibest

کاربر فعال ادبیات
لایک‌ها
11,872
سلام
دوستانی ک فیلم نینجا دیدند
ب چ سبک رزمی مبارزه میکتنند ؟

miladninja

همکاربازنشسته ورزش های رزمی
کاربر فعال
لایک‌ها
3,022
نزدیک به 16 ماه است دست به شمشیر نزدم. نه به دلیل کمبود وقت . دلیلش تاوان جریمه اشتباهم بود.

به هر حال شمشیر بسان یک فرزند در دست ماست که این فرزند خیلی زود بزرگ میشود و روش به کلی تغییر خواهد کرد. باید خیلی مواظب بود

ممنون از حسن توجه شما

Last edited:

Abtin 63

کاربر فعال هنرهای رزمی
کاربر فعال
لایک‌ها
3,286
ممنون شما هستم استاد، مطالب عميقي هستند... براي امثال من اين مسائل به منزله رعد و برق هايي هستند كه قسمت هاي بالادست راه رو براي لحظاتي روشن ميكنند.

استاد احيانا اگه فرصت كرديد كمي در مورد دم و بازدم انفجاري بنويسيد.

خیلی ممنون. البته شما استاد هستید مسلم عزیز و من هم از شما متقابلا آموزش می بینم.

درباره ی این ترجمه یک توضیح مختصری عرض کنم اینکه بنده تخصصی در زمینه شمشیرزنی ژاپنی و مکاتب ژاپنی ندارم و صرفا یک علاقمند هستم. اما کتاب پنج حلقه یکی از جذاب ترین منابعی هست که در زمینه هنرهای رزمی وجود داره. حتی اگر از علاقمندان مکاتب جنگی و رزمی هم نباشیم این کتاب می تونه در زمینه کار و زندگی بسیار الهام بخش باشه و ...

nadie

Registered User
لایک‌ها
430
این دختران رشتی در جنگل و ساحل دریا مشغول تمرین و آموزش ورزش رزمی نینجا هستند. گفتنی است نینجوتسو در لغت به معنای هنر حرکت پنهان می‌باشد. نین به مفهوم بردباری و تحمل است اما دلالت بر استقامت یا ملایمت نیز دارد. جوتسو نیز به معنای هنر می‌باشد.
182380_431.jpg

یک سال پس از انتشار خبر آموزش رزمی دختران نینجای ایرانی در کرج، گروهی دیگر از دختران ایرانی این بار در رشت مراحل آموزش نینجا را می گذرانند.
به گزارش مجله مراحم این دختران رشتی در جنگل و ساحل دریا مشغول تمرین و آموزش ورزش رزمی نینجا هستند. گفتنی است نینجوتسو در لغت به معنای هنر حرکت پنهان می‌باشد. نین به مفهوم بردباری و تحمل است اما دلالت بر استقامت یا ملایمت نیز دارد. جوتسو نیز به معنای هنر می‌باشد.
این ورزش وسیله‌ای جهت رسیدن به مهارت‌های ویژه رزمی و تقویت اعتماد به نفس برای غلبه بر حریف است؛ پیروان این مسلک را نینجا می‌نامند. تعادل، چابکی، قدرت و استقامت از تمرین‌های مهم این ورزش هستند. این عکس ها را راحله باقری عکاسی کرده است.
182381_358.jpg
182382_975.jpg
182383_323.jpg

182384_278.jpg

182385_492.jpg

182386_240.jpg

182387_161.jpg

182388_384.jpg

182389_192.jpg

bushido

Registered User
لایک‌ها
180
این دختران رشتی در جنگل و ساحل دریا مشغول تمرین و آموزش ورزش رزمی نینجا هستند. گفتنی است نینجوتسو در لغت به معنای هنر حرکت پنهان می‌باشد. نین به مفهوم بردباری و تحمل است اما دلالت بر استقامت یا ملایمت نیز دارد. جوتسو نیز به معنای هنر می‌باشد.
182380_431.jpg

یک سال پس از انتشار خبر آموزش رزمی دختران نینجای ایرانی در کرج، گروهی دیگر از دختران ایرانی این بار در رشت مراحل آموزش نینجا را می گذرانند.
به گزارش مجله مراحم این دختران رشتی در جنگل و ساحل دریا مشغول تمرین و آموزش ورزش رزمی نینجا هستند. گفتنی است نینجوتسو در لغت به معنای هنر حرکت پنهان می‌باشد. نین به مفهوم بردباری و تحمل است اما دلالت بر استقامت یا ملایمت نیز دارد. جوتسو نیز به معنای هنر می‌باشد.
این ورزش وسیله‌ای جهت رسیدن به مهارت‌های ویژه رزمی و تقویت اعتماد به نفس برای غلبه بر حریف است؛ پیروان این مسلک را نینجا می‌نامند. تعادل، چابکی، قدرت و استقامت از تمرین‌های مهم این ورزش هستند. این عکس ها را راحله باقری عکاسی کرده است.
182381_358.jpg
182382_975.jpg
182383_323.jpg

182384_278.jpg

182385_492.jpg

182386_240.jpg

182387_161.jpg

182388_384.jpg

182389_192.jpg
اینا عکس سنسی مهدیه بزرگوار و شاگردانشون هست:)
کارش بیسته
همسر سنسی دام انداز عزیز

bushido

Registered User
لایک‌ها
180
خوشحالم به نینجوتسو هم توجهی شد
ببخشید شاید من اشتباه میکنم
ولی وقتی من بزرگ شده ی روش نینجوتسو باشم، و خاطرات نیم زندگیم از اون باشه و سنسیم مهندس اسدی... دیگه جایی برای علاقه به روش دیگه ای برام نمونده
میدونم اشتباه میکنم
ولی اگه در باره نینجوتسو یه ذره بیشتر توجه بشه خیلی بهتر میشه

ghoghnus-toa

Registered User
لایک‌ها
733
بوشيدو عزيز حسابي كم لطف شديد نسبت به تاپيك، دلمون براتون تنگ شده بود

bushido

Registered User
لایک‌ها
180
بوشيدو عزيز حسابي كم لطف شديد نسبت به تاپيك، دلمون براتون تنگ شده بود
سلام استاد
خیلی باید بنده رو ببخشید، توی این چند مدت به خاطر یه مشکل روحی که خیلی روی زندگیم تاثیر گذاشته بود از خیلی چیز ها فاصله گرفتم و میشه گفت توی یه دوره ی نقاحت به سر میبردم
و الان هم الحمدالله به اون نقطه ای که میخواستم رسیدم و موفق شدم این دوره رو بگذرونم و به یه سری نقطه های اوج برسم

خیلی دلم تنگ شده بود برای اینجا باز برگشتم

ghoghnus-toa

Registered User
لایک‌ها
733
سلام استاد
خیلی باید بنده رو ببخشید، توی این چند مدت به خاطر یه مشکل روحی که خیلی روی زندگیم تاثیر گذاشته بود از خیلی چیز ها فاصله گرفتم و میشه گفت توی یه دوره ی نقاحت به سر میبردم
و الان هم الحمدالله به اون نقطه ای که میخواستم رسیدم و موفق شدم این دوره رو بگذرونم و به یه سری نقطه های اوج برسم

اميدوارم هميشه سلامت و شاداب باشيد و برقرار و پايدار در راهتون. اوس

miladninja

کاربر فعال
لایک‌ها
3,022
سلام استاد

خوش آمدی .
در نگاه یک شیر گرگان پرندگان زیبایی هستند که مکان آب و شکار به آنان نشان میدهند. ( ببر سیاه)
همیشه مثل شیر باشی همرزم
ممنون از حسن توجه شما به بخش
ببر سیاه

miladninja

کاربر فعال
لایک‌ها
3,022
182380_431.jpg

182381_358.jpg
182382_975.jpg
182383_323.jpg

182384_278.jpg

182385_492.jpg

182386_240.jpg

182387_161.jpg

182388_384.jpg

182389_192.jpg
من اینها را نمیشناسم . نمیدانم افسوس بخورم یا شوق ورزی . هر چند در مجهولات بسیاری به سر میبرند...........
اما میدانم تمرین میکنند و به تمرینشان عشق میورزند و همین کافیست. اما این نینجوتسو نیست
به هر حال این سبکشان را دوست دارند

nadie

Registered User
لایک‌ها
430
من اینها را نمیشناسم . نمیدانم افسوس بخورم یا شوق ورزی . هر چند در مجهولات بسیاری به سر میبرند...........
اما میدانم تمرین میکنند و به تمرینشان عشق میورزند و همین کافیست. اما نینجوتسو نیست
به هر حال این سبکشان را دوست دارند

پس حقیقت کجاست؟

بالا