برگزیده های پرشین تولز

راههاي ماندگاري Windows !ا

handynasty

Registered User
لایک‌ها
364
من از ویندوز 7 سرویس پک 1 استفاده میکنم و الان بالای 3 سال هست که ویندوز رو عوض نکردم.
1-آنتی ویروس و اینجور چیزا ندارم، اما خودم حواسم به برنامه ها و فلش هایی که وصل میکنم هست و تو هر سایتی هم نمیرم.(اینا بیتشر تجربی هست وگرنه آنتی ویروس حتما داشته باشید مخصوصا در سیستمهای مشترکی بین افراد خانواده.)
2-دفراگ به موقع
3-چک دیسک منظم
4-استفاده از نرم افزار windows 7 manager و کمک از آن برای حذف فایلهای زائد و تعمیر و دفراگ رجیستری
5-حذف محتویات پوشه temp به صورت دستی
6-نصب نکردن برنامه اضافه و الکی
7- استفاده از نسخه پرتابل اکثر نرم افزارها که موجب کاهش فایلهای غیرضروری در ویندوز میشه و همین خودش دلیلی بر ثبات بیشتر ویندوز میشه.
8-استفاده از جدیدترین ورژن نرم افزارها ( دانلود از سایتهای معتبر فارسی و خارجی)
9- نریختن فایلهای حجیم و سنگین در دسکتاپ (دیدم بعضی از دوستان فایل فیلم با حجم 4 گیگ و بیشتر رو روی دسکتاپ ریختن تا دسترسی راحت داشته باشن!!!!:general208:)
10-فضای مناسب پارتیشن ویندوز و فری اسپیس کافی برای حرکت و مانور ویندوز
بازم یادم اومد مینویسم:general108:
با همه ش 100 درصد موافقم. فقط مورد 5 رو همون CCLeaner خودش همینکارم میکنه. اصلا این نرم افزار یکی از ملزومات هر سیستم ویندوزه بنظر من. واقعا درمان هر دردیه توی ویندوز. مگر مشکلات ناشی از ویروس و بدافزار، که بحثشون جداگانه ست.

01ahmadking

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
19
دوستان یک نرم افزار هم هست به این اسم:
http://www.pcfaster.com/en/
من خیلی تعریفشو شنیدم، میگن همه کارس، حتی آنتی ویروس هم هست!! مال شرکت بایدو هستش، رقیب گوگل...

ولی باز یک چند نفری میگن نرم افزار جااااسو سیه!! کسی تا حالا کار کرده باهاش؟

mercedes62

کاربر حرفه ای سیستم عامل
لایک‌ها
941
آقا بحث خوبيه
جكي جان يه سوالي... ميشه اين image رو زد روي cd و بعد هر بار خواستي ويندوز بريزي ازش استفاده كني؟ البته رو كامپيوتر خودت قاعدتا! ميشه مثل recovery cd هايي كه با لپ تاپ ها ميدن!
بله اقا احسان میشه
شما 1 ویندوز فول با دریوارها و نرم افزار و ... که نیاز دارید نصب کنید با نرم افزاری مثل Acronis True image از درایو ویندوزتون ایمیج image یا بکاپ میگیرید و هروقت که لازم داشتید یا ویندوزتون به مشکل برخورد با acronis ایمجتون رو ریستور Restore یا برمیگردونید به سیستم
و نیازی به نصب ویندوز ودرایورها و نرم افزار و... نیست 1 ویندوز فول کمتر از 3 دقیقه دارید.
البته نرما افزارهای دیگه ای مثل ghost شرکت norton و... هست ولی acronis ازهمشون بهتره

1 روش دیگه هم برای شبکه و استیشن ها هست که ، اگه چنتا station یا سیستم تحت شبکه هم دارید میتونید 1 تکنولوژی ای مادربردها با چیپست اینتل دارن Intel Viiv
( البته باید تو بایوس فعال و باهاش کار کنید ) که شروع به نصب ویندوز رو 1کی از سیستم ها میکنید و هرکاری که انجام میدید نصب برنامه درایورها و.. همه باهم به طور یکسان نصب میشن
شما که کار شبکه و هاست و.. میکنید ممکنه بدردتون بخوره چون استفاده عمومیش کمتره.
موفق باشید

007saeed

کاربر فعال کسب درآمد از اینترنت
کاربر فعال
لایک‌ها
3,202
بنده بر خلاف دوستان
میگم باید تا جایی که میتونید برنامه نصب کنید و اصلا هم آنتی ویروس نصب نکنید.
فقط مواظب باشید به فایل های درایو سی ویندوزتون اسیبی نرسه
آنتی ویروس هم نصب نکنید چون وقتی نصب میکنید فاتحه تمام فایل های ویندوزتون خونده میشه
اگه سیستم جدید خریدید کارهای دوستان رو انجام بدین
اگر هم سیستمون رو خیلی وقته استفاده میکنید به پیشنهاد بنده عمل کنید
من خودم یه میلیارد آنتی ویروس و آنتی هک و ... نصب کردم و الان سرعت سیستم فاتحه ش خونده شده :دی

hanijafari

Registered User
لایک‌ها
567
برادر چون یه میلیارد آنتی ویروس نصب کردی فاتحه سیستم خونده شده دیگه:general304:
یک آنتی ویروس معتبر نصب کنید و از همون استفاده کنید با آپدیت منظم ، نه تمام آنتی ویروسهای جهان رو نصب کنید که ببینید کدوم بهتره!!!!
نصب بیشتر از یک آنتی ویروس روی یک ویندوز یعنی تخریب ، افت سرعت ، هنگ و نهایت اجبار به تعویض ویندوز.
با نصب هر آنتی ویروس هم تعداد سرویسها و پراسسها و فشار به سیستم زیاد میشه و هم ایجاد تداخل بین آنتی ویروسها بوجود میاد

personne

Registered User
لایک‌ها
40
دوستان یک نرم افزار هم هست به این اسم:
http://www.pcfaster.com/en/
من خیلی تعریفشو شنیدم، میگن همه کارس، حتی آنتی ویروس هم هست!! مال شرکت بایدو هستش، رقیب گوگل...

ولی باز یک چند نفری میگن نرم افزار جااااسو سیه!! کسی تا حالا کار کرده باهاش؟
سایت که بنظر مشکلی نداره با 60 انتی ویروس چک کردیم
https://www.virustotal.com/de/url/0...6c7ba089220755f019d5686b820116e64e5/analysis/

handynasty

Registered User
لایک‌ها
364
غیر از CCLeaner یه موقعی System Mechanic هم خیلی خوب بود. اما چند وقتی هست دیگه از نسخه های تازه ش خبری ندارم نمیدونم هنوزم به همون خوبی قبلاها هست یا نه.

/m\

Registered User
لایک‌ها
144
به نظر من هارد SSD خیلی مهمه و توی سرعت ویندوز نقش اصلی رو داره

ehsanservat

Registered User
لایک‌ها
2,509
سلام به همگی

امروزه سیستم عامل ها در دنیا وسایل پرتابل , دسکتاپ و اسمارت فون ها وارد دشن
اسمارت فون ها با کانفیگ برابر با یه لپتاپ شدن اما بازم بخاطر سیستم عامل اندروید مارکرد مناسبی ندارن

من یه گوشی اندرویدی دارم میخوام یه ویندوز روش بریزم , ویندوزی مثل Windows Embedded CE 6.0 که برای گجت ها پرتابل طراحی شده بود
تا جایی که اطلاع دارم Windows Embedded CE 6.0 روی Compatible with ARM, MIPS, x86, SH4 جواب میده

حالا سوالم اینه که چجوری میشه من روی موبایلم ویندوز Windows Embedded CE 6.0 نصب کنم؟ شبیه ساز یا اجرا سیستم عامل در سیستم عامل دیگه نباشه

میخوام گوشی تبدیل به چیزی مثل UMPC ها سابق بکنم

این لینک نگاه کنید
http://getintopc.com/softwares/operating-systems/windows-embedded-ce-6-free-download/

Resident Evil

Registered User
لایک‌ها
4
به نظر من تنها راه ماندگاری ویندوز اینه که هر نرم افزاری رو روش نصب نکنید و همیشه نرم افزارهای اضافی رو remove کنید و ضمنا برای افزایش سرعت سیستم من آنتی ویروس ندارم و فقط فایروال comodo نصب کردم (ویندوز 7 دارم) استفاده از از یه anti spyware خوب و اسکن سیستم بصورت هفتگی هم توصیه میشه البته یه آنتی اسپایوری باشه که real time protection نداشته باشه یا بشه غیر فعالش کرد مثل Spybot-S&D
استفاده از حالت sandbox یا همون comodo container هم برای راه اندازی مرورگرها توصیه میشه
در کل من از نرم افزارهای کرکی هم خیلی کمتر استفاده میکنم

بالا