برگزیده های پرشین تولز

پرسشهای اداری (گواهینامه، بیمه، جریمه، تصادفات و ...)

AM1N

کاربر فعال بخش فوتبال
کاربر فعال
لایک‌ها
4,574
سلام دوستان
من میخوام یه پارس LX یا 206 اس دی V8 ثبت نام کنم. بیشتر نظرم روی همون پارس هست.
دوستانی که تجربه داشتن چندتا سوال داشتم.
مثلا برای خودرویی مثه پارس پیش پرداخت چقدره ؟
اقساط بعدی چه مبلغی هستن و طی چند مرحله با چه فاصله زمانی باید پرداخته بشن ؟
قبل از تحویل ماشین چه مبلغی باید پرداخته شه و کلا چقدر درمیاد ؟
ضمنا من چون عجله ندارم تحویل فوری نمیخوام. 7-8 ماه هم بشه موردی نداره
پیشاپیش مرسی از دوستان

tapesh77

Registered User
لایک‌ها
425
سلام .
داداش اگر میتونی که نمیتونی :D پارس ثبت نام کن .
سری اخر که ثبت نام کردن تحویل فروردین 94 بود ولی این سری میشه تحویل اردیبهشت 94 .
با این وجود باز هم احتمالش خیلی خیلی ضعیفه که بتونی ثبت نام کنی . الان حرفه ای ها هم خیلی کم میتونن lx بنویسن چون سریع نیم ساعته ظرفیت تکمیل میشه .
پیش پرداخت معمولا 18 تومان هست .
مابقی رو باید موقع صدور دعوتنامه یعنی حدود یک ماه قبل از تحویل خودرو پرداخت کنی .
در حال حاضر هم 36 و خورده ای قیمت داره

a_rudi

Registered User
لایک‌ها
189
پارس LX مناسبترين ماشين فعلي توليد داخل هستش

ehsan_iace

Registered User
لایک‌ها
763
آقا من امروز خلافی گرفتم برای ماشین برگه جریمه صادر شده اهواز! بعد هم دو برابر شده!

پلیس +10 هم گفت چون مبلغش زیر صدهزار تومان است و دو ماه هم گذشته نمیتونی شکایت کنی!!!

کجا باید مراجعه کنم؟!

FBI_20

کاربر بخش دانلود نرم افزار
کاربر فعال
لایک‌ها
2,997
سلام دوستان

گذاشتن ماشین روی پل حتی اگر پل ورودی پارگینگ خودت باشه خلاف هست یا خیر؟
ایا میتونی ماشین رو پارک کنی داخل پیاده رو فقط بخاطر اینکه ورودی پارگینگ خونه خودت هست؟

اگر خلاف هستش باید چیکار کرد جایی باید زنگ زد مثل پلیس راهنمایی رانندگی و یا جای خاص دیگه ایی؟

PG co

Registered User
لایک‌ها
660
پیاده رو اسمش روشه صرف اینکه جلوی خونه شما باشه مال شما نمیشه که عمومیه ولی جلوی پل خونه توی خیابون مشکلی نداره

AslanSalarkia

همکار بازنشسته
لایک‌ها
22,271
پیاده رو اسمش روشه صرف اینکه جلوی خونه شما باشه مال شما نمیشه که عمومیه ولی جلوی پل خونه توی خیابون مشکلی نداره
جلوی پل هم خلافه البته، حتی اگه خونه خودت باشه پلیس عبور کنه میتونه جریمه کنه، چون پلیس اطلاعی نداره خونه مال کیه، فقط یه ماشی میبینه که روی پل پارکه،
مدرسه من توی خیابون کیش توی 4راه جهان کودک بود، اونجا هم چون همش شرکت بود همیشه شلوغ بود، مدیر مدرسه هم ماشین رو جلوی در میذاشت چند بار جریمه شد. البته اونجا چون نزدیک 4 راه بود و راهنمایی رانندگی حقانی هم بغلش بود تعداد افسرهای پلیسش خیلی زیاد بودن!

phoenix_i06

Registered User
لایک‌ها
175
اینکه خلاف هست یا نه و با چه کسی باید تماس گرفت و اطلاع داد خبر ندارم، ولی هر انسانی که سر سوزنی عقل و فهم داشته باشه باید بدونه توی پیاده رو جای پارک کردن نیست و نباید راه مردم را بست، ولی متاسفانه بعضی ها گوسفند هاشون را فروختن اومدن شهر یه آپارتمان خریدن فکر میکنن صاحب کل تهران هستن. روی پل پارک میکنن، توی پیاده رو پارک میکنن و میگن جلوی خونه خودمونه!!!، از اون بدتر ما یک همسایه داشتیم که میگفت کنار دیوار خونه ما هم برای ما هست و هیچ کس دیگری نباید اینجا پارک کنه.

myhamed

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
5,110
اگه به هر دليلي سد معبر باشه خلافه!
اگه پاركينگ با همسايه مشتركه و نميزاره اون بره تو پاركينگش سد معبر كردي
راه عابر هم ببندي فكر ميكنم اونم سد معبر ميشه و خلاف

Sent from my iPhone using Tapatalk

AslanSalarkia

همکار بازنشسته
لایک‌ها
22,271
ااز اون بدتر ما یک همسایه داشتیم که میگفت کنار دیوار خونه ما هم برای ما هست و هیچ کس دیگری نباید اینجا پارک کنه.
دقیقاً همین مشکل رو من هم دارم، کلاً شعور اینکه مشاعات چیه رو ندارن! نصف شب زنگ میزنن که چرا جلوی خونه (جلوی پل نه، همون دیوار خونه!) ما پارک کردی! هر چقدر هم زور زدم نتونستم به اینها بفهمونم که خیابون متعلق به همس و کوچه جلوی خونشون جزو مایملکشون نیست!

FBI_20

کاربر فعال
لایک‌ها
2,997
جلوی پل هم خلافه البته، حتی اگه خونه خودت باشه پلیس عبور کنه میتونه جریمه کنه، چون پلیس اطلاعی نداره خونه مال کیه، فقط یه ماشی میبینه که روی پل پارکه،
مدرسه من توی خیابون کیش توی 4راه جهان کودک بود، اونجا هم چون همش شرکت بود همیشه شلوغ بود، مدیر مدرسه هم ماشین رو جلوی در میذاشت چند بار جریمه شد. البته اونجا چون نزدیک 4 راه بود و راهنمایی رانندگی حقانی هم بغلش بود تعداد افسرهای پلیسش خیلی زیاد بودن!
یعنی اگر بدونه طرف مالک هستش بی خیال میشه و میره؟!!!

ArashMiniStar

Registered User
لایک‌ها
8,061
نگاه کنید اینجا بحثه پلیسه یا چیز دیگه
از نظر عرفی که جلو خونه کس دیگه اگه راننده نباشه مشکل داره
جلو خونه خودتم بستگی داره اگه اپارتمانه ولی کسی باهاش مشکل نداره عیب نداره
مثلا ما 3 طبقه هستیم اگر کسی بذاره میدونیم ماشین ماله کیه زنگ میزنیم بیاد برداره
ولی یه چیز میگم جلو پل خونه کسی پارک کردن و اینکه راننده هم نباشه احمقیت تمامه من ببینم ماشین طرفو به... میدم بی تعارف

Sent from my Xperia Z1 - THE BEST OF SONY

ArashMiniStar

Registered User
لایک‌ها
8,061
اینکه خلاف هست یا نه و با چه کسی باید تماس گرفت و اطلاع داد خبر ندارم، ولی هر انسانی که سر سوزنی عقل و فهم داشته باشه باید بدونه توی پیاده رو جای پارک کردن نیست و نباید راه مردم را بست، ولی متاسفانه بعضی ها گوسفند هاشون را فروختن اومدن شهر یه آپارتمان خریدن فکر میکنن صاحب کل تهران هستن. روی پل پارک میکنن، توی پیاده رو پارک میکنن و میگن جلوی خونه خودمونه!!!، از اون بدتر ما یک همسایه داشتیم که میگفت کنار دیوار خونه ما هم برای ما هست و هیچ کس دیگری نباید اینجا پارک کنه.
اون همسایه شما آدم نبوده احتمالا گوسفندی چیزی بوده تغییر هویت داده[emoji51]

FBI_20

کاربر فعال
لایک‌ها
2,997
نگاه کنید اینجا بحثه پلیسه یا چیز دیگه
از نظر عرفی که جلو خونه کس دیگه اگه راننده نباشه مشکل داره
جلو خونه خودتم بستگی داره اگه اپارتمانه ولی کسی باهاش مشکل نداره عیب نداره
مثلا ما 3 طبقه هستیم اگر کسی بذاره میدونیم ماشین ماله کیه زنگ میزنیم بیاد برداره
ولی یه چیز میگم جلو پل خونه کسی پارک کردن و اینکه راننده هم نباشه احمقیت تمامه من ببینم ماشین طرفو به... میدم بی تعارف

ولی من فکر میکنم کلا سد معبر کردن و جلوی پل ورودی پارک اشتباه هستش هر چند درب و ساختمان شخصی خودت باشه

ArashMiniStar

Registered User
لایک‌ها
8,061
ولی من فکر میکنم کلا سد معبر کردن و جلوی پل ورودی پارک اشتباه هستش هر چند درب و ساختمان شخصی خودت باشه
شما اشتباه فکر میکنی چون قرار نیست کس دیگه ای اونجا استفاده یا عبور کنه
پ.ن: به چیزا داریم گیر میدیم :|

FBI_20

کاربر فعال
لایک‌ها
2,997
شما اشتباه فکر میکنی چون قرار نیست کس دیگه ای اونجا استفاده یا عبور کنه
پ.ن: به چیزا داریم گیر میدیم :|

پس با این حساب باید به پیاده رو نگیم پیادرو بگیم جا پارک ماشین صاحب ساختمان:D

ArashMiniStar

Registered User
لایک‌ها
8,061
پس با این حساب باید به پیاده رو نگیم پیادرو بگیم جا پارک ماشین صاحب ساختمان:D
عزیز من جلوی پل اگر مزاحمت برای ساختمانش ایجاد نکنه موردی نداره.حرفا میزنی به زور میخوای بگیم آره تو درست میگی! نه آقا اینطوری نیست! با این حساب موتور ها همه مزاحمن چون تو پیاده رو میان! اون دست فروش ها مزاحمن! تو جلوی همه اینارو میتونی بگیری که به پل گیر دادی خداییش؟ محل عبور عابر پیاده رو هست نه پل خونه مردم!

AslanSalarkia

همکار بازنشسته
لایک‌ها
22,271
یعنی اگر بدونه طرف مالک هستش بی خیال میشه و میره؟!!!
عزیز قاعده کلی بود اینی که گفتم، منظور این که میتونه جریمه کنه اگر ببینه، علتش هم اینه که دونستن صاحب ماشین جزو وظایف پلیس نیست.
ب ع د پلیس میتونه جریمه کنه، هیچ مسئولیتی هم نداره بپرسه ببینه ماشین مال کیه

FBI_20

کاربر فعال
لایک‌ها
2,997
عزیز من جلوی پل اگر مزاحمت برای ساختمانش ایجاد نکنه موردی نداره.حرفا میزنی به زور میخوای بگیم آره تو درست میگی! نه آقا اینطوری نیست! با این حساب موتور ها همه مزاحمن چون تو پیاده رو میان! اون دست فروش ها مزاحمن! تو جلوی همه اینارو میتونی بگیری که به پل گیر دادی خداییش؟ محل عبور عابر پیاده رو هست نه پل خونه مردم!

بجای کلمه تو اگر از شما استفاده کنی بهتر هستش این رو گفتم که لحن صحبت کردنت رو درست کنی !!
من که مطمئن هستم کار ایشون خلاف هستش فقط خواستم از دوستان هم یه مشورت بگیرم
پیاده رو هم اسمش روش هست و یه چیزه مشخصی هستش تمام اون عزیزانی هم که گفتی بله ازهر نظر بخوای حساب کنی مقصر هستن ولی متاسفانه تو اینجا خیلی چیزا هنوز جا نیوفتاده یکش هم اینه !!
حق دیگران رو ضایع کردن به هر عنوان و هر شکلی که شده( دست فروش جاش توی پیاده رو نیست پس مغازه داره بدبختی که مالیات عوارض دارن ازش میگرن گناهش چیه که اینا مزاحم کسب و کارشون شدن؟
مقصرش میدونی کیه من و شما که دنبال ارزونی و جنس دربو داغون و یکبار مصرف هستم باعث میشیم دست فروش ها هم روز به روز بیشتر بشن و محلی که اسمش روش هست رو اشغال کنن..
موتور هم جاش تو پارگینگ و خیابون هستش و نه پیاده رو !!!

بالا