برگزیده های پرشین تولز

پایگاه مشاوره و راهنمایی درباره خدمت سربازی اعزام - معافیت

Oracle_Eldorado

همکار بازنشسته
لایک‌ها
1,156
داداش شما اگه دَرسِت تموم شده و کاری ندارید،
هرچه زودتر میتونید دفترچتونو پست کنید دیگه،
که خیالت راحت باشه ۲۱ماه خدمت میکنی.
اینجا ایرانه دیگه، یدفه میبینی قبلهِ ۲۲بهمن هم فرستادی ولی اعزامت افتاده برا ۹۴ و میگن باید ۲۴ماه خدمت کنی
به نظرم شما اگه مشکلی ندارید زودتر پست کنید که قبلِ امسال اعزام بشین و خیالتونم راحت باشه.

Sent from my HM NOTE 1W
نه عزیز در حال تحصیلم و ترم آخرم
بدجور نگرانم کرده این موضوع ...

Mehran Mahmoodi

Registered User
لایک‌ها
350
داداش شما اگه دَرسِت تموم شده و کاری ندارید،
هرچه زودتر میتونید دفترچتونو پست کنید دیگه،
که خیالت راحت باشه ۲۱ماه خدمت میکنی.
اینجا ایرانه دیگه، یدفه میبینی قبلهِ ۲۲بهمن هم فرستادی ولی اعزامت افتاده برا ۹۴ و میگن باید ۲۴ماه خدمت کنی
به نظرم شما اگه مشکلی ندارید زودتر پست کنید که قبلِ امسال اعزام بشین و خیالتونم راحت باشه.

Sent from my HM NOTE 1W

نه عزیز در حال تحصیلم و ترم آخرم
بدجور نگرانم کرده این موضوع ...
دوستان من امروز باز باید برم پلیس + 10 با اینکه سری قبل هم گفتن قبل 94 پست کنی 21 ماهه اما باز براتون میپرسم
اما خوب مطمئنم که اینجوریه , چون مثلا اینجوری خودش تحریک کنندس که همه سریع پست کنن برای 21 ماه وگرنه اگه همه همون 24 ماه باشن که طرف میگه خوب نمیرم دیگه , من 21 ماه نرفتم 24 ماه برم ؟ اما خوب اینجوری تحریک می کنن .
من همین الان دارم میرم پلیس + 10

Mehran Mahmoodi

Registered User
لایک‌ها
350
سلام
من 1 سوال داشتم
من پاهام پرانتزی هست، بهم معافیت میدن؟
چند ماه دیگه درسم تموم میشه(کارشناسی ارشد)
فاصله ی بین زانو ها باید حداقل 10 سانتی متر باشه تا معاف بکنن

ramram87030

Registered User
لایک‌ها
1,687
دوستان این قضیه که میگن تا 22 بهمن پست کنی میفتی اینور همه ش چرته چون ظرفیت اعزامی های برج 12 تا اوایل بهمن دیگه پرشده اونم برج 12 که بهش میگن دوره اعزام طلایی ، پس عملا اگه بزارین تا اون موقع میرید واسه 94 و الفاتحه . .
اما یه نکته رو بگم که خیلیا راجع بهش اشتباه میکنن اونم اینه که این هجومی که واسه اعزام به خدمت اوردن ،دیپلمه ها یا کسایی هستن که مدرک نداشتن چون غیبت داشتن میخوان زود برن والا کسایی که درس میخوندن که معافیت تحصیلی داشتن یا درحال حاضر هم دارند ،، پس بچه های دیپلم و زیر دیپلم دست بجنبونن که عقب نیفتن

golabi2

Registered User
لایک‌ها
734
سلام
این کسر خدمت متاهلین چه جوری؟
اگه کسی برج ۱۰ امسال اعزام بشه و بعد از آموزشی عقد کنه بهش تعلق میگیره!؟

ramram87030

Registered User
لایک‌ها
1,687
سلام
بله تعلق میگیره ولی هنوز به مراکز **** وظیفه ابلاغ نشده

danial13

Registered User
لایک‌ها
92
سلام دوستان
پیام نور کارشناسی میخونم و تا ۶/۹۶ معافیت تحصیلی دارم.اگه واسه کنکور سال دیگه کارشناسی قبول بشم و از پیام نور انصراف بدم و اونو برم وضعیت معافیت تحصیلیم چی میشه؟شش سال دیگه تمدید میکنن؟

Mehran Mahmoodi

Registered User
لایک‌ها
350
دوستان این قضیه که میگن تا 22 بهمن پست کنی میفتی اینور همه ش چرته چون ظرفیت اعزامی های برج 12 تا اوایل بهمن دیگه پرشده اونم برج 12 که بهش میگن دوره اعزام طلایی ، پس عملا اگه بزارین تا اون موقع میرید واسه 94 و الفاتحه . .
اما یه نکته رو بگم که خیلیا راجع بهش اشتباه میکنن اونم اینه که این هجومی که واسه اعزام به خدمت اوردن ،دیپلمه ها یا کسایی هستن که مدرک نداشتن چون غیبت داشتن میخوان زود برن والا کسایی که درس میخوندن که معافیت تحصیلی داشتن یا درحال حاضر هم دارند ،، پس بچه های دیپلم و زیر دیپلم دست بجنبونن که عقب نیفتن
کجا گفته اینور سال میوفتن کسانی که تا 22 بهمن پست کنن ؟!! چون معلومه تا لب پر شده . فقط گفتن اونایی که تا 22 بهمن پست کنن همون 21 ماه خدمت می کنن یعنی منظورشون این بوده که تاریخ پست دفترچه مهمه نه اعزام که اینو خوده سردار موسی کمالی چند روز پیش گفت .

aliandre

Registered User
لایک‌ها
737
سلام
فک نمیکنم به متاهلینی که امسال اعزام بشن تعلق بگیره
به گزارش اداره اجتماعي سازمان وظيفه عمومي ناجا، سردار" موسي کمالي"جانشين اداره منابع انساني ستاد کل نيروهاي مسلح در گفتگوي اختصاصي با خبرنگارما گفت : برابر مقررات ابلاغي ستاد کل نيروهاي مسلح ،مدت خدمت سربازي مشمولان اعزامي سال 94 به بعد 24 ماه مي باشد و مشمولان غير غايبي که از سال 94 به بعد به خدمت اعزام شوند به ازاي همسر سه ماه کسرخدمت و به ازاي هر فرزند نيز سه ماه از مدت خدمت آنان کسرمي شود ، وي با بيان اين مطلب که کسرخدمت متاهلين به سربازان حين خدمت اعزامي 92و 93 تعلق نمي گيرد،درخصوص کسرخدمت فرزند افزود: با وجود آنکه مقررات عطف به ماسبق نمي شود ليکن به مناسبت عيد غدير خم تصميم گرفته شد تسهيلاتي به سربازان اعزامي 92و 93 در نظر گرفته شود، لذا مشمولين در حال خدمت ،به ازاي هر فرزند دو ماه از خدمت آنان کسرمي شود. اين مقام مسئول بيان داشت: چون مدت خدمت متاهلين چه امسال اعزام شوند و چه سال آينده همان 21 ماه است لذا کسرخدمت همسر به مشمولاني که در حال حاضر در حال خدمت هستند تعلق نمي گيرد ولي مدت خدمت متاهلين داراي فرزندکه امسال اعزام شده اند با مدت خدمت متاهلين داراي فرزند که سال آينده به خدمت اعزام شوند متفاوت است لذا با تدابير صورت گرفته کسرخدمت به ازاي هرفرزند را براي کليه مشمولان درنظر گرفته شده است .
http://vazifeh.police.ir/?siteid=25&pageid=1492&newsview=5255

aliandre

Registered User
لایک‌ها
737
زمان اعزام متاهل نیست بعد از آموزشی می‌خواد عقد کنه
اینطور که من فهمیدم، چون امسال اعزام میشه سربازیش ۲۱ماهه، پس دیگه کسره خدمته متاهلی بهش نمیدن
وي با بيان اين مطلب که کسرخدمت متاهلين به سربازان حين خدمت اعزامي 92و 93 تعلق نمي گيرد
اين مقام مسئول بيان داشت: چون مدت خدمت متاهلين چه امسال اعزام شوند و چه سال آينده همان 21 ماه است

zarindvd

Registered User
لایک‌ها
226
دوستان کسی از شرایط بنیاد نخبگان برای گرفتن طرح پژوهشی بجای سربازی در مقطع لیسانس اطلاع داره؟
من رشته ام روان شناسی بالینی هست
چیزی که میدونم معدل بالای 17 و داشتن حداقل یک طرح پژوهشی هست باقیش رو نمیدونم

Youck

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
22
دوستان چرا میگن قبل 22 بهمن ؟؟؟ خب اسفند هم که اعزام هست چرا تو مصاحبه ها میگن 22 بهمن؟؟

cotgnx

Registered User
لایک‌ها
470
دوستان کسی از شرایط بنیاد نخبگان برای گرفتن طرح پژوهشی بجای سربازی در مقطع لیسانس اطلاع داره؟
من رشته ام روان شناسی بالینی هست
چیزی که میدونم معدل بالای 17 و داشتن حداقل یک طرح پژوهشی هست باقیش رو نمیدونم

لیسانس پروژه نمیتونه بگیره!

پروژه بنیاد نخبگان رو فقط کارشناسی ارشد به بالا می تونه بگیره

Mehran Mahmoodi

Registered User
لایک‌ها
350
دوستان من برای کفالت پدرم از بهزیستی هم میخوام اقدام کنم
وضعیت پدرم :
چشم ها ضعیف = شماره یک چشم 8 و شماره چشم دیگر 7 و نیم + قوز قرنیه
افتادن مهره 3 و 4 کمرش روی هم در صورتی که چیز های سنگین نمی تونه بلند کنه
سابقه ی پارگی دیسک کمر و 6 ماه بستری بودن در بیمارستان
-------------------------------------------------------
ممکنه معلولیت شدید بدن ؟ یا همون متوسط هم معافه ؟
میشه همه ی اینا رو ضمیمه ی پرونده کرد با هم ؟یا فقط باید برای یک مشکل معلولیت گرفت ؟
چون خوده مسئوله بهزیستی بهم گفت معلولیت متوسط احتمالا بگیره پدرم فقط برای کمرش و برا چشمش هم گفت آزمایش و ... بیارین برای زمانی که وقت دادن اما خوب استرسه دیگه

cotgnx

Registered User
لایک‌ها
470
سلام دوستان
پیام نور کارشناسی میخونم و تا ۶/۹۶ معافیت تحصیلی دارم.اگه واسه کنکور سال دیگه کارشناسی قبول بشم و از پیام نور انصراف بدم و اونو برم وضعیت معافیت تحصیلیم چی میشه؟شش سال دیگه تمدید میکنن؟

برای هر مقطع فقط یک بار معافیت تحصیلی صادر میشه و برای شما هم فقط تا همون تاریخ 6/96 معافیت تحصیلی مقطع کارشناسی صادر شده و اینجوری نیست که تمدید بشه! دیگه امکان شرکت در کنکور کارشناسی ساله دیگه رو ندارید، همین پیام نور رو باید ادامه بدید، اگه کارشناسی ارشد قبول بشید باز تمدید میشه ولی برا کارشناسی دیگه نه!
انصراف هم بدین دیگه مشمول حساب میشید و باید خودتون رو معرفی کنید.

ArashMiniStar

Registered User
لایک‌ها
8,061
برای هر مقطع فقط یک بار معافیت تحصیلی صادر میشه و برای شما هم فقط تا همون تاریخ 6/96 معافیت تحصیلی مقطع کارشناسی صادر شده و اینجوری نیست که تمدید بشه! دیگه امکان شرکت در کنکور کارشناسی ساله دیگه رو ندارید، همین پیام نور رو باید ادامه بدید، اگه کارشناسی ارشد قبول بشید باز تمدید میشه ولی برا کارشناسی دیگه نه!
پس چطور میگن میشه یه بار انصراف داد و برگشت به تحصیل؟

Sent from my Xperia Z1 - THE BEST OF SONY

zarindvd

Registered User
لایک‌ها
226
لیسانس پروژه نمیتونه بگیره!

پروژه بنیاد نخبگان رو فقط کارشناسی ارشد به بالا می تونه بگیره
شما مطمئنی؟
تا اونجایی که من پرسیدم و در سایتشون هم دیدم برای کارشناسی هم استفاده از امتیازات بنیاد برای پروژه بجای سربازی وجود داره
شما منظورتون اینه که کلا این امتیاز شامل حال مقطع لیسانس نمیشه و یا اینکه پروژه بهشون نمیدن و بجاش باید کاره دیگه ای انجام بدن؟

aliandre

Registered User
لایک‌ها
737
رفیقه من ساله ۸۹ پیامه نوره یه شهرِ دیگه قبول شد(رشته علوم کامپیوتر) و رفت ثبت نام کرد(ترمِ پاییز) و بعد ساله دیگش یعنی ۹۰دوباره کنکور داد و پیامه نورِ شهرِ خودش قبول شد(رشته مهندسی کامپیوتر) و از اونجا مثه اینکه انصراف داد و اومد تو پیامه نورِ شهرِ خودش ثبتِ نام کرد و درسهایی هم که اون دوترم(پاییز و زمستون) تو دانشگاهه قبلیش پاس کرده بود رو تا اونجایی که میشد معادل سازی کرد

cotgnx

Registered User
لایک‌ها
470
شما مطمئنی؟
تا اونجایی که من پرسیدم و در سایتشون هم دیدم برای کارشناسی هم استفاده از امتیازات بنیاد برای پروژه بجای سربازی وجود داره
شما منظورتون اینه که کلا این امتیاز شامل حال مقطع لیسانس نمیشه و یا اینکه پروژه بهشون نمیدن و بجاش باید کاره دیگه ای انجام بدن؟

این امتیاز اصلا شامل حال مقطع لیسانس نمیشه.

پس چطور میگن میشه یه بار انصراف داد و برگشت به تحصیل؟

Sent from my Xperia Z1 - THE BEST OF SONY

رفیقه من ساله ۸۹ پیامه نوره یه شهرِ دیگه قبول شد(رشته علوم کامپیوتر) و رفت ثبت نام کرد(ترمِ پاییز) و بعد ساله دیگش یعنی ۹۰دوباره کنکور داد و پیامه نورِ شهرِ خودش قبول شد(رشته مهندسی کامپیوتر) و از اونجا مثه اینکه انصراف داد و اومد تو پیامه نورِ شهرِ خودش ثبتِ نام کرد و درسهایی هم که اون دوترم(پاییز و زمستون) تو دانشگاهه قبلیش پاس کرده بود رو تا اونجایی که میشد معادل سازی کرد

ببین شما تا تاریخ 96/6 معافیت تحصیلی برا مقطع لیسانس داری، حالا شما میخایی رشته عوض کنی، دانشگاه دیگه بری یا هرچیزی، فقط تا این تاریخ فرصت داری. تا این تاریخ باید تکلیف مقطع لیسانس رو مشخص کنی، اگه تا پایان این تاریخ (96/6) لیسانست تموم نشد غیبت می خوری!
برای مثال شما سال دیگه کنکور کارشناسی میدی و در تاریخ 94/6 که جواب کنکور اومد یه دانشگاهی قبول شدی، باید تا 2 سال بعدش لیسانس رو تموم کنی، یعنی 140 واحد باید تو 2 سال پاس کنی، حالا ممکنه رشته ای که قبول شدی مثل دوستتون به رشته الانه شما شباهت داشته باشه و بتونین بیشتر واحدها رو معادل سازی کنید و در نتیجه 2 ساله لیسانس رو میگیری، ولی اگه دانشگاه واحدهای شما رو قبول نکنه و معادل سازی نکنه یا اگه رشته ای که قبول شدی با رشته ای که الان میخونی واحد مشابه نداشته باشه پس در نتیجه نمیتونی 2 ساله لیسانس رو تموم کنی و غیبت می خوری.

اگه درس شما تا تاریخ 96/6 تموم نشه به شرطی که واحدهای درسیت زیاد نمونده باشه تا 1 ترم می تونی از **** وظیفه فرجه بگیری که واحدها رو پاس کنی ولی اگه واحدها زیاد باشه دیگه فرجه هم نمیدن و باید اعزام بشی.

Last edited:
بالا