برگزیده های پرشین تولز

مشکل با رایت دی وی دی

Mr.Pouria

Registered User
لایک‌ها
86
سلام خد مت دوستان عزیز

دوستان من چند وقتی هست یه مکشلی دارم اما خوب به کارم نمیومده اما جدیدا که شروع به رایت کردم مشکلم منو کلافه کرده واقعا !!

این مشکل از زمانی شروع شد که مادربرد و سی پیو و گرافیک جدید خریداری و بر روی سیستم سوار کردم ... سیستم قبلی کلا AMD بود اما این یکی Intel
در زمان رایت معمولا 99 درصد دی وی دی ها و یا سی دی ها از اون روز در زمان رایت میسوزه !! با هر نوع سرعتی هم تست کردم از کم ترین تا بیشترین اما فایده نداشت !!
دی وی دی رایتر نو خریدار ی کردم و باز هم همون مشکل وجود داشت !!!
یکی از دوستان میگه میتونه مشکل از پاور باشه !!!
چون مادربردم رو خریدن گفتن یه پاور قوی نیاز داره اما من پاور سیستم قبلیم که پوار 330 ولت بود رو استفاده میکنم !!! ممکنه دلیلش همین کمبود برق باشه ؟!

مادربرد : P8B75- V
رم : 8Gig DDR3
سی پی یو : Intel 2020 (خودم مد ونم نسلش منقرض شده :D اما خوب چون کار خاصی نیمکنم قوی ترش بدردم نمیخورد :D )
پاور : Green 330 Watt Orginal
گرافیک GT610 2 Gig Silent
تعداد هارد ها 2 عدد یکی 3 ترا و دیگری 500 گیگ هر دو از مارک وسترن دیجیتال
دی وی دی رایتر پایونیر و سونی و سامسونگ (با هر 3 مشکل دارم )
-------------
اینم ذکر کنم که اگه کیس رو به چند راهی وصل کنم روشن نمیشه و باید حتما به پریز جدا جهت تعمین برق وصلش کنم !! (فک کنم توی چند راهی برق بهش نمیرسه و روشن نمیشه :D)

ممنون میشم دوستان با تجربه نظر بدن ...

Mr.Pouria

Registered User
لایک‌ها
86
ویندوز و برنامه ی رایت و عوض کردید شاید مشکل از یکی از این دو بوده باشه.

ویندور رو چندین بار تعویض کردم اما فایده نداشت !
از برنامه نرو استفاده کردم فایده نداشت ! از برنامه ای شامپو هم استفاده کردم بازم نشد !!!

البته با نرو رایت میشه کرد اما حتما برای اجراش کامپیوتر نیاز داره و کامپیوتر هم چند دقیقه زمان میبره تا بخونه !!!!

AMD 99

Registered User
لایک‌ها
2,319
کابل Sata یی که به DVD RW وصل و بررسی کن و اگه مشکل داره عوض کن. اگه امکانش هست پاور و به یه سیستم دیگه وصل کن و رایت کن ، ببین همچین مشکلی پیش میاد یا نه. اگه اومد بدون از پاورت و اگه نیومد صد در صد مادربورد ، پس بایوس مادربوردت و آپدیت کن ( به عنوان یه پیشنهاد )

Mr.Pouria

Registered User
لایک‌ها
86
کابل Sata یی که به DVD RW وصل و بررسی کن و اگه مشکل داره عوض کن. اگه امکانش هست پاور و به یه سیستم دیگه وصل کن و رایت کن ، ببین همچین مشکلی پیش میاد یا نه. اگه اومد بدون از پاورت و اگه نیومد صد در صد مادربورد ، پس بایوس مادربوردت و آپدیت کن ( به عنوان یه پیشنهاد )
روی مادربرد AMD گیگابایت تست کردم مدل : M52LT_D3 نوع DDR3 بدون هیچ مشکلی رایت میکنه ! (قبلا تست شده) بایوس مادربدر هم قبلا تست کردن و اپدیت دشه به آخرین ورژن اما درست نشد !

آیا امکانش هست مشکل از سمت پاور باشه ؟! یعنی برق کم بیاره در هنگام رایت و دیسکو خراب کنه !

AMD 99

Registered User
لایک‌ها
2,319
روی مادربرد AMD گیگابایت تست کردم مدل : M52LT_D3 نوع DDR3 بدون هیچ مشکلی رایت میکنه ! (قبلا تست شده) بایوس مادربدر هم قبلا تست کردن و اپدیت دشه به آخرین ورژن اما درست نشد !
آیا امکانش هست مشکل از سمت پاور باشه ؟! یعنی برق کم بیاره در هنگام رایت و دیسکو خراب کنه !
احتمال داره از پاور باشه. البته یه نکته رو در نظر داشته باشید که بعضی از DVD RW ها با بعضی از دیسک ها مشکل دارن ( چه در Read و چه در Write ) . به نظرم با یه پاور دیگه تست کن.

ali2040

Registered User
لایک‌ها
193
سلام.شما چندتا دی وی دی رایتر رو سیستم دارید؟؟مادربردی که دارید asus هست؟؟به احتمال خیلی زیاد پاور سیستم برق کم میاره.

Mr.Pouria

Registered User
لایک‌ها
86
سلام.شما چندتا دی وی دی رایتر رو سیستم دارید؟؟مادربردی که دارید asus هست؟؟به احتمال خیلی زیاد پاور سیستم برق کم میاره.
3 تا دیوی دی رایتر از 3 مارک مختلف !
بله ASUS هست .
پاور خوب قیمت کردم 600 تومان ! اگه نتونم با قیم بهتر چیزی پیدا کنم فک کنم یه داپلیکیتور بگیرم خودمو راحت کنم !

Mr.Pouria

Registered User
لایک‌ها
86
پاسخی که این سایت به من داد :

*** توان مصرفی:
حداکثر توان مصرفی سیستم شما معادل 535W محاسبه شده است.
*** پاور پیشنهادی:
نهایتا باتوجه به میزان مصرف سیستم انتخابی شما ازشاخه 12V پاور وبا درنظر گرفتن نوع وتعداد کانکتورهای مورد نیاز این سیستم پیشنهاد ما استفاده از مدل پاور GP600A-HP می باشد.

AMD.POWER

مدیر بخش کامپیوتر
مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
23,611
نکته اصلی میتونه پاور باشه . کابل های ساتا متصل به هارد و رایتر رو به هیچ وجه خم یا بصورت فنری در نیارید . باعث مشکل انتقال دیتا بصورت صحیح میشه .

PG co

Registered User
لایک‌ها
660
نرم افزار شامپو را نصب کنید تا درست شود ورجن اخر

Mr.Pouria

Registered User
لایک‌ها
86
نرم افزار شامپو را نصب کنید تا درست شود ورجن اخر
قبلا با شامپو تست کردم اما مشکل ادامه داره !

--------------------

دوستان یه داپلیکیتور خریدم دیگه خودمو راحت کردم ممنون از همگی :X

PG co

Registered User
لایک‌ها
660
داپلی را چند خریدی ؟
یک به چند است؟

بالا