برگزیده های پرشین تولز

دانستنیهای ورزشی

gogle

Registered User
لایک‌ها
1,069
تشکر از مقاله خوبتون :)

melikaa

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
13
اکثر خانمها دوست دارند که سینه هایشان را بزرگتر کنند. شاید شما هم یکی از آنها باشید. فایده ورزش، ایجاد تصور سینه هایی سفت و برجسته و شکافی عمیقتر، به کمک تقویت عضلات زیر سینه ها است.باانجان دادن تمرین هایی که در ذیل آمده است می توانید سینه هایی سفت ؛زیبا و بزرگتر داشته باشید.
تهران نود و هشت
ورزش های موثر برای تقویت و بزرگ کردن سینه ها!
c16a5320fa475530d9583c34fd356ef5.jpg

اکثر خانمها دوست دارند که سینه هایشان را بزرگتر کنند. شاید شما هم یکی از آنها باشید. فایده ورزش، ایجاد تصور سینه هایی سفت و برجسته و شکافی عمیقتر، به کمک تقویت عضلات زیر سینه ها است.باانجان دادن تمرین هایی که در ذیل آمده است می توانید سینه هایی سفت ؛زیبا و بزرگتر داشته باشید.
تقویت کننده های سینه بانوان

2-Optimized.jpg

الف. در حالیکه یک توپ بدنسازی را هم ارتفاع شانه هایتان روی دیوار گرفته اید، به فاصله ۳ تا ۴ فوت (۹۰ تا ۱۲۰ سانتیمتر) از دیوار بایستید.

ب. به آرامی آرنجهایتان را خم کنید و سینه را به توپ نزدیک نمایید. بلند شدن پاشنه ها از زمین، ایرادی ندارد. با انقباض عضلات سینه و صاف کردن دستها به وضعیت شروع بازگردید. این حرکت ۱۰ تا ۱۲ بار تکرار شود.

کشش سینه

c16a5320fa475530d9583c34fd356ef5.jpg

با بالاتنه ای صاف، دو زانو بنشینید و دستهایتان را پشت سر قفل کنید. به آرامی شانه هایتان را آنقدر عقب بکشید که در سینه هایتان احساس کشیدگی نمایید. به اندازه سه بار تنفس مکث و حرکت را دوباره تکرار کنید.

نوسان روی دست

الف. دستهایتان را دقیقا زیر شانه ها و بفاصله ۶ اینچ (۱۵ سانتیمتر) از یکدیگر روی یک پله بدنسازی بگذارید. آرنجها را صاف کنید و پاهایتان را آنقدر عقب ببرید که از سر تا پاشنه هایتان در یک امتداد قرار بگیرند.

2838023a778dfaecdc212708f721b788.jpg

ب. دست چپ را بلند کنید و بفاصله ۶ تا ۱۰ اینچی (۱۵ تا ۲۵ سانتیمتر) سمت چپ پله بگذارید. وزنتان را به همین طرف متمایل نمایید و دست راست را بردارید و کنار دست چپ بگذارید. به وضعیت شروع بازگردید؛ ابتدا دست راست و سپس دست چپ را روی پله بگذارید. اکنون عکس همین اعمال را سمت راست پله انجام دهید. مجموع حرکتهای سمت چپ و راست را یک تکرار حساب کنید. این تمرین را ۱۰ تا ۱۲ بار تکرار نمایید.

اکثر خانمها دوست دارند که سینه هایشان را بزرگتر کنند. شاید شما هم یکی از آنها باشید. فایده ورزش، ایجاد تصور سینه هایی سفت و برجسته و شکافی عمیقتر، بکمک تقویت عضلات زیر سینه ها است. تمرینهای زیر را یا دمبلهای ۵ تا ۱۰ پوندی (حدود ۲٫۵ تا ۵ کیلوگرم) آغاز کنید. هر تمرین را دو ست ۱۰ تا ۱۲ تکراری انجام دهید و ۱ دقیقه بین هر دو ست استراحت نمایید. برنامه را دو تا سه روز غیرمتوالی در هفته تکرار کنید.

پرس سینه

به پشت، روی یک نیمکت بخوابید. یک جفت دمبل را طوری در دستهایتان بگیرید که در امتداد یکدیگر باشند. بدون قفل کردن آرنجها، دستهایتان را عمود بر سینه بکشید. پاهایتان را آنقدر بالا بیاورید که ساقهایتان موازی زمین شوند. اگر حفظ این وضعیت برایتان دشوار است، کف پاهایتان را روی نیمکت بگذارید.

آرنجهایتان را به طرفین خم کنید و به آرامی بازوهایتان را تا موازی شدن با زمین پایین بیاورید. شکمتان را منقبض و کمرتان را صاف نگه دارید. یک ثانیه مکث نمایید و سپس با صاف کردن و کشیدن دستها، عمود بر سینه، وزنه ها را بسمت بالا پرس کنید.

پروانه سینه

مثل حرکت قبل، به پشت روی نیمکت بخوابید. اما این بار، دمبلها را موازی هم بگیرید.

درحالیکه آرنجهایتان را کمی خم نگه داشته اید، بازوهایتان را به آرامی بطرفین پایین بیاورید. در پایین ترین نقطه، یک ثانیه مکث نمایید و سپس با انقباض عضلات سینه، وزنه ها را به نقطه شروع حرکت بازگردانید.
گردآوری شده از : تهران98

melikaa

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
13
درباره ی ورزش اسپینینگ بدانید

دوچرخه ثابت یک تجربه بسیار خوش آیند است ولی یک زانوی متورم می تواند به تندی زمان خوب شما را بدتر کند . درد زانو یکی از مشکلات شایع میان دوچرخه سواران داخل سالن است اما شیوه هایی برای پیشگیری از این مشکل وجود دارد. در اکثر موارد درد یعنی که بدن تلاش میکند به شما حرفی بگوید و یک پیامد طبیعی از برنامه تمرین نیست .

درباره ی ورزش اسپینینگ بدانید

دوچرخه ثابت یک تجربه بسیار خوش آیند است ولی یک زانوی متورم می تواند به تندی زمان خوب شما را بدتر کند . درد زانو یکی از مشکلات شایع میان دوچرخه سواران داخل سالن است اما شیوه هایی برای پیشگیری از این مشکل وجود دارد. در اکثر موارد درد یعنی که بدن تلاش میکند به شما حرفی بگوید و یک پیامد طبیعی از برنامه تمرین نیست .

تنظیم ارتفاع صندلی
وقتی بحث دوچرخه سواری داخل سالن باشد ، راحت بودن کلید کار است . بدن هرگز نباید ناچار به خم شدن در حالت های غیر طبیعی شود و شما همیشه باید مراقب ایمنی خود باشید . توجه به ایمنی با دقت کردن به زاویه صندلی آغاز می شود . اگر خم شدن به جلو خیلی شدید باشد می تواند شما را وادار کند که به جلو خم شوید و این باعث استرس اضافی روی زانوها می شود . صندلی باید همیشه تراز باشد . علاوه بر این شما نباید ناچار شوید که پاها را بکشید تا به پدال برسد و زانوها باید همیشه حین رکاب زدن اندکی خم باشد . در صورت نیاز ارتفاع صندلی را کم کنید .

پدال ها
آیا برای کلاس اسپینیگ کفش مناسب را دارید ؟ ا
پاسخ منفی است ، باید یک مورد از آن را تهیه کنید . کفش هایی مخصوص این ورزش وجود دارد که متناسب با نیازهای آن طراحی شده اند . کفش های دوچرخه سواری اجازه می دهند که پاها داخل پدال ها سفت شوندو حفظ فرم درست پا را ضمانت می کنند . قرار دهی نادرست پاها روی پدال می تواند فشار خیلی زیادی روی زانوها وارد کند و این یکی از دلایلی است که کفش های مخصوص دوچرخه سواری مهم هستند .

فشار اضافی
چنان در این ورزش تازه کار به حساب می آیید ، اگر مدت زیادی بدون فعالیت بوده اید ، اگر تعهد کرده اید که جلسات طولانی تر از آنچه که باید انجام دهید . باید اندکی شدت را کم کنید . اغلب اوقات درد و ناراحتی نشانه های بدن برای افراط است . محدودیت های بدن خود را بشناسید و بدن را به طرف ناتوانی فیزیکی هدایت نکنید . در این حالت بدن از شما تشکر خواهد کرد .

تجهیزات مناسب
اگر تجهیزات اسپینیگ یعنی دوچرخه هایی که در اختیار دارید کیفیت تولید خوبی نداشته باشند ، می تواند باعث ناراحتی و آسیب شود . بنابراین بهتر است که تجهیزات از برندهای مشهور و استاندارد باشد .

فرم درست
به فرم حرکت خود توجه کنید . در کلاس اسپینیگ اغلب احتیاج می شود که روی پدال بایستید و رکاب بزنید که می تواند در صورت عدم رعایت فرم درست استرس زیادی روی زانوها وارد کند . پا را زیر زانو حفظ کنید و زانو را زیر لگن . سعی نکنید وقتی که در حالت ایستاده رکاب می زنید ، ضربه وارد کنید . در حالت های نشسته هم دستگیره دوچرخه را در بالاترین ارتفاع بگیرید و از خم شدن روی دستگیره هم پرهیز کنید . این کارها می تواند باعث خراب شدن فرم شود و در نتیجه به سخت تر درگیر شدن زانوها می انجامد اجازه ندهید حین رکاب زدن زانو به داخل یا خارج متمایل شود . در غیر این صورت دچار درد زانو خواهید شد .

سوالات متداول در اسپینینگ:

۱٫اسپینینگ با راندن دوچرخه معمولی چه فرقی می کند؟

در این کلاس شما با تنوع و تصویر سازی لذت بیشتری را می برید.یک گروه
خوب ورزشی ، موزیک انرژی دهنده و مربیان مجرب کلاس اسپینینگ را به یک تجربه بی نظیر
تبدیل می کنند.

۲٫چگونه روی صندلی احساس راحتی کنم؟

چنانچه تازه وارد کلاس شده اید راحتی شما چندین جلسه طول می کشد تا
بدنتان به صندلی عادت کند.استفاده از شلوار پد دار یا روکش ژله ای قطعاً کمک کننده
خواهد بود.

۳٫برخی اوقات شست پایم در رکاب زدن بی حس می شود چگونه این مشکل را حل
کنم؟

مهمترین عامل ایجاد بی حسی جلوگیری از جریان خون به سمت پاها است که در
اثر کفش، بند کفشها یا جورابهای تنگ و سفت ایجاد می شود .بازکردن بند ها و در آوردن
جوراب می تواند مشکل را حل کند.

۴٫برای چه در کلاس باید از مانیتور ضربان قلب استفاده کرد؟

هر کلاس ۵ مرحله انرژی دارد. این مراحل در شدت متفاوتند و بر اساس درصدی
از ماکزیمم ضربان قلب شما طراحی شده اند.با این وسیله می توانید شدت ورزش خود را
کنترل کنید.یعنی می فهمید کی کم کار می کنید یا پرانرژی رکاب می زنید. با این کار
علاوه بر حذف حدسیات بازده بیشینه خود را بدست می اورید و از صدمات وارده جلوگیری
می کنید.

۵٫چگونه ضربان ماکزیمم خود را پیدا کنم؟

بهترین راه برای پیش بینی از طریق “سن” است.به این ترتیب که سن خود را
از ۲۲۰(برای مردان) و یا ۲۲۶( برای زنان) کم می کنید. مثلاً یک آقای ۳۰ ساله
ماکزیمم ضربان قلبش ۱۹۰ است.

۶٫من قبلاً در کلاس اسپینینگ شرکت نکرده ام چه باید بکنم؟

یکی از بهترین مزایای این کلاس آنست که شما درهر سطح از ورزش که باشید
می توانید شروع کنید فقط از مربی بخواهید که تنظیم دوچرخه را به شما یاد دهد و به
او بگویید که جلسه اول هستید.

۷٫من در یک ورزش دیگر آسیب دیده ام آیا اسپینینگ جایگزین خوبی خواهد
بود؟

تنها دکتر شما تعیین می کند که برنامه اسپینینگ برای شما ایمن است یا
خیر

۸٫چرا پدال زدن به عقب توصیه نمی شود؟

این کار خطرناک است چ.ن اگر ورزشکار در حین این کار بخواهد به ناگاه
بایستد نیروهای فشرده بیشتری به زانو وارد می شوند که به پارگی مینیسک ممکن است
منجر شود.در ضمن ممکن است موجب کشش بیش از حد پا و اسیب به بافتهای نرم زانو
شود.علاوه بر این خطرها این کار هیچ امتیاز فیزیولوژیکی ندارد و این حرکت ممکن است
موجب باز شدن پیچهای پدال و جدا شدن ان از بازوی نگه دارنده شود.

۹٫از چه سنی می توان در این کلاس شرکت کرد؟

سایز دوچرخه برای جلوگیری از آسیب مهم است.ورزشکار باید به اندازه کافی
بزرگ باشد که روی دوچرخه بنشیند و پاهایش به پدال برسد. دوچرخه‌ باید متناسب با
شرایط فرد تنظیم شود یعنی فاصله زین با زمین و زین تا رکاب‌ها و زین با فرمان
متناسب باشد.

اگر نوجوانان تمایل به شرکت در کلاس را داشته باشند باید حتماً بالغ شده
باشند و در مقابل قوانین ایمنی مسئول باشند مثلاً برای کودکان رکاب زدن تند هیجان
انگیز است ولی ممکن است خطر آفرین باشد.

۱۰٫وزن بیشینه برای شرکت در کلاس چقدر است؟

بین ۲۵۰ تا ۳۵۰ پوند.(بسته به طراحی دوچرخه)

۱۱٫ در طول کلاس چند کالری می توان سوزاند؟

مقدار کالری به عواملی چون وزن و شدت ورزشی که می کنید بستگی دارد ولی
طبق تحقیقات حدود ۴۰۰ تا ۵۰۰ کالری در یک جلسه ۴۵ دقیقه ای سوزانده می شود.در یک
کلاس ۴۵ دقیقه ای ۸۰ تا ۱۱۰ آرپی ام ۱۵ تا ۲۰ مایل تقریباً طی می شود.

۱۲٫آیا در کلاس اسپینینگ از دمبل و حرکات دست یا حرکاتی مثل اسکات زدن
روی دوچرخه می توان استفاده کرد؟

خیر چون به کمر و گردن و زانو آسیب می رساند در ضمن حرکات سریع تعادل را
هم به هم می زند و ممکن است فرد سواره بیفتد.فقط حرکات آرام و کششی دست در شروع و
پایان مجاز است.

نتیجه گیری
همانطور که متوجه شدید اگر اسپینیگ را با رعایت نکات ایمنی و تحت نظر متخصصان با شدت و حدت متناسب با فیزیک بدنی و آمادگی جسمانی خود اجرا کنید مشکلی برای سلامت شما ایجاد نخواهد کرد مگر آنکه از پیش در ناحیه زانو مشکل داشته باشید .

گردآوری شده از : تهران98

nima24

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
4
بعضی از ورزش های جهانی از همکاری بین انسان و حیوان تشکیل شده است، مانند سوارکاری که بین انسان و اسب به صورت همکاری و فهم متقابلی صورت می گیرد این همکاری و فهم متقابل، ورزش زیبای سوارکاری را به وجود آورده است.
همانند سوارکاری، در دنیا ورزشی وجود دارد که از همکاری و درک متقال بین سگ و انسان به وجود آمده است، این ورزش به صورت جهانی دارای قوانین مشخص و مسابقات مختلف می باشد. سگ در این ورزش به طور کامل تحت فرمان ورزشکار بوده و کارهایی را انجام می دهد که باعث حیرت بیننده خواهد شد و این کارها برای زندگی با انسان بسیار سودمند می باشد، از آن جمله به فرمان پذیری، جستجو، دفاع و حمله تحت فرمان کامل، همراهی و غیره می شود می تواند اشاره نمود.
اولین دورهء آموزشی و پیش نیاز تمامی دوره های آموزش و تربیت سگ دورهء آموزشی VBH است. VBH گرفته شده از حروف اول Vorbereitung für Begleithundprüfung می باشد که در بیشتر کشورهای دنیا این دوره به منظور آشنا کردن یک سگ جوان با دنیای انسان ها برای استفاده از حیوان است. دنیایی که قرار است در آن زندگی کند پس باید با قوانین و چهار چوب های آن آشنا شود. گذراندن این دوره برای همه سگ ها از هر نژادی بسیار ضروری می باشد. (مدرسه سگها)
دوره ها و مطالب کاملتر رو در فرصتهای بعدی خدمتتون عرض میکنم. امیدوارم مورد توجهتون قرار بگیره

Last edited by a moderator:

PG co

Registered User
لایک‌ها
660
کلا تو ورزش ادم باید یه همراه با خودش ببرد حالا یکی سگ میبره یکی مث من رفیقشو

nima24

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
4
این که آدم همیشه با یه همراه ورزش کنه خیلی خوب و شیرینه دوست من ;) ولی خب تو این ورزش سگ به نوعی ابزارتون به حساب میاد و هماهنگی شما و اون از اهمیت زیادی برخورداره

تهرانی

Registered User
لایک‌ها
2,351
درود بر شما
خب داستان از اونجا شروع شد که من برای گردش های خودم نیاز به یه فلاسک رو حس میکردم . یدونه اصلی قدیمی داشتم که دربش خراب شده بود و به هر جا سر زدم کوچکترین نشونه ای ازش پیدا نکردم ، این بود که گفتم اصلا یکی دیگه بگیرم !
خلاصه طبق عادت ، شروع به تحقیقاتی کردم و به چندتا برند رسیدم و رفتم و منیریه و فردوسی خلاصه دل روده ی قضیه رو دراوردم . دیدم مناسب بودجه ی من ، فلاسک kovea هستش که تو بازار یک لیتری اون بین شصت تا هفتاد تومن فروخته میشه.
بعد از چندبار رفتن داخل مغازه ها ، بلاخره از یکیشون خریدم و راهی منزل شدم ، فردای اون روز هم به محل دانشجوییم در شمال کشور رفتم.. با ذوق فلاسک رو تز تو جعبه دراوردم که بشورم و یکم ور برم باهاش، در اولین مواجه متوجه شدم که اصلا فرقی نداره درب رو بسته باشی یا نه ، آب با کج کردن فلاسک شر شر میریزه بیرون ! با حیرت هرکاری کردم دیدم نه، اصلا درب عمل بسته شدن رو انجام نمید و اصلا نیازی نیست شما دکمش رو بزنی ، کجش کنی میاد بیرون اب ازش !!!!
با عجله و به خیال اینکه شاید کاری باید میکردم و قفلی چیزی باید میزدم رفتم تو سایت اصلی که دیدم ای دل قافل...فلاسک قلابیه ! طرح اصلیه ! تو پاچه ی کسی مثل من کردن که دوروز تحقیق کرده بودم !!
مارک اصلی kovea هست و در سایتش هم همین روی فلاسک هک شده، و فلاسک من kovea و یه کوچولو جلوترش ریز نوشته home !!!
سریعا به مغازه دار زنگ زدم و بدون اینکه لحنم عصبانیتم رو برسونه توضیح دادم ، ایشون هم با تعجب گفت هر وقت بیاری من در خدمتم ، که حالا توی این هفته باید برم یه سر...من فللسک رو پس میدم و یکی دیگه خواهم گرفت و خدافز...سوال اینه ، نفر بعدی چی ؟ نفر بعدی اگر دیرتر از من متوجه شه چی ؟ اگه جایی گیر کرده باشه تپی سرما و به امید چایی یا قهوه ی گرمش باشه و وقتی میره بالا سرش میبقنه همش ریخته بیرون رو وسایلش...تکلیف اون ادم چی میشه؟
فلاسک به کنار ، کوهنوردها وسایل بسیار حساسی دارن که هرکدومش نقش مهمی تو زندگی ورزشیشون بازی میکنه ، اگه یکی از اون قطعات همین سناریو یراش پیش بیاد، جان کسی رو بگیره ، اون موقع چی ؟

میدونیم که وقتی میریم جنس بخریم ، هر جنسی ، خوب داره ، بدم داره ، ولی لاقل خوب و بد رو جدا گزاشتن ، و کسی که ارزونه رو میخره ، میگیم یون لقت ، حالا که ارزون خریدی دیگه اعتراضم نکن که خراب شد، ولی حالا که ماسک ارجینال زدن به یه کالا ، چیکار میشه کرد ؟
نکته اینجاست ، که در کشورهای پیشرفته ، بجای اسپم و پاچه ی هم گرفتن ، از نت یه استفاده ی بهتری میکنن و اون نوشتن نظراتشونه ، اینکه فلان محصول خوبه ، بده ، کیفیتش، قیمتش... و اگر در جایی ثبت بشه و کسی سرچ کنه ، بلاخهر کلاه سرش نمیره .
منم الان این متن رو نوشتم که با توجه به میزان درخواست بالای مردم به فلاسک در این روزای سرد ، راهنمایی براشون باشه تا خرید درستی بکنن.
من عکسای این فلاسک قلابی رو براتون به زودی اینجا میزارم

z1

♣ACE

Registered User
لایک‌ها
1,385
سلام
رفیق حرفی میزنی ها :D:D
بابا یارو 75 میلیون میده ام وی ام x33 شــــــــــــــــاسی بـــــــــــلـــــــــند با دنده اتـــــــــــــــــوماتیــــــــــــــــک :general704: سوار میشه با زن و بچه .. حالی میکنه اساسی
تو فرحزاد رستورانه گوه پلو با روش پخت سنتی میده پرسی 50 تومن با پایینترین کیفیت ممکن اونوقت ملت همچین با کلاس ( در حد رستورانای پاریس ) نوبت وایمیستن تخت خالی شه
ملت ما اگر ببینن درش بستس اب نمیاد یا جنس اصلیه یا تو سرما چاییش گرم مونده تعجب میکنن .. نه از اینکه یه فلاکس با در بسته ازش آب بیاد
محصولاتی که یه وارد کننده میاره یا یه تولید کننده عرضه میکنه رابطه مستقیمی داره با میزان شعور و درخاست مصرف کننده .. اگر غیر از این بود اول از همه تنتاک و شبکه بازار و به خانه برمیگردیم و این همه سایت فروشگاهی بنجول فروش و .....باید جمع میکردن میرفتن پی کارشون
من به شخصه حداقل 2 سالی هست به جز فیک و کپی چییز دیگه ای تو بازار نمیبینم
شما وقت داشتی یه بار بیا یه سری جنسای درجه 4 5 صنعتی و کارگاهی که 100 درصد رابطه مستقیمی با ایمنی و کیفیت تولیدی داره نشونت بدم ببین چه جوری مشتری خودش میاد دنبال جنس تقلبی.. اصلن اصلی بهش پیشنهاد بدی ناراحت میشه
با ارزش ترین دارایی یه آدم جونشه .. ولی در جامعه امروز ما خودمون یه کاری کردیم که بی ارزش ترین باشه

arashnitro

Registered User
لایک‌ها
1,224
درود بر شما
خب داستان از اونجا شروع شد که من برای گردش های خودم نیاز به یه فلاسک رو حس میکردم . یدونه اصلی قدیمی داشتم که دربش خراب شده بود و به هر جا سر زدم کوچکترین نشونه ای ازش پیدا نکردم ، این بود که گفتم اصلا یکی دیگه بگیرم !
خلاصه طبق عادت ، شروع به تحقیقاتی کردم و به چندتا برند رسیدم و رفتم و منیریه و فردوسی خلاصه دل روده ی قضیه رو دراوردم . دیدم مناسب بودجه ی من ، فلاسک kovea هستش که تو بازار یک لیتری اون بین شصت تا هفتاد تومن فروخته میشه.
بعد از چندبار رفتن داخل مغازه ها ، بلاخره از یکیشون خریدم و راهی منزل شدم ، فردای اون روز هم به محل دانشجوییم در شمال کشور رفتم.. با ذوق فلاسک رو تز تو جعبه دراوردم که بشورم و یکم ور برم باهاش، در اولین مواجه متوجه شدم که اصلا فرقی نداره درب رو بسته باشی یا نه ، آب با کج کردن فلاسک شر شر میریزه بیرون ! با حیرت هرکاری کردم دیدم نه، اصلا درب عمل بسته شدن رو انجام نمید و اصلا نیازی نیست شما دکمش رو بزنی ، کجش کنی میاد بیرون اب ازش !!!!
با عجله و به خیال اینکه شاید کاری باید میکردم و قفلی چیزی باید میزدم رفتم تو سایت اصلی که دیدم ای دل قافل...فلاسک قلابیه ! طرح اصلیه ! تو پاچه ی کسی مثل من کردن که دوروز تحقیق کرده بودم !!
مارک اصلی kovea هست و در سایتش هم همین روی فلاسک هک شده، و فلاسک من kovea و یه کوچولو جلوترش ریز نوشته home !!!
سریعا به مغازه دار زنگ زدم و بدون اینکه لحنم عصبانیتم رو برسونه توضیح دادم ، ایشون هم با تعجب گفت هر وقت بیاری من در خدمتم ، که حالا توی این هفته باید برم یه سر...من فللسک رو پس میدم و یکی دیگه خواهم گرفت و خدافز...سوال اینه ، نفر بعدی چی ؟ نفر بعدی اگر دیرتر از من متوجه شه چی ؟ اگه جایی گیر کرده باشه تپی سرما و به امید چایی یا قهوه ی گرمش باشه و وقتی میره بالا سرش میبقنه همش ریخته بیرون رو وسایلش...تکلیف اون ادم چی میشه؟
فلاسک به کنار ، کوهنوردها وسایل بسیار حساسی دارن که هرکدومش نقش مهمی تو زندگی ورزشیشون بازی میکنه ، اگه یکی از اون قطعات همین سناریو یراش پیش بیاد، جان کسی رو بگیره ، اون موقع چی ؟

میدونیم که وقتی میریم جنس بخریم ، هر جنسی ، خوب داره ، بدم داره ، ولی لاقل خوب و بد رو جدا گزاشتن ، و کسی که ارزونه رو میخره ، میگیم یون لقت ، حالا که ارزون خریدی دیگه اعتراضم نکن که خراب شد، ولی حالا که ماسک ارجینال زدن به یه کالا ، چیکار میشه کرد ؟
نکته اینجاست ، که در کشورهای پیشرفته ، بجای اسپم و پاچه ی هم گرفتن ، از نت یه استفاده ی بهتری میکنن و اون نوشتن نظراتشونه ، اینکه فلان محصول خوبه ، بده ، کیفیتش، قیمتش... و اگر در جایی ثبت بشه و کسی سرچ کنه ، بلاخهر کلاه سرش نمیره .
منم الان این متن رو نوشتم که با توجه به میزان درخواست بالای مردم به فلاسک در این روزای سرد ، راهنمایی براشون باشه تا خرید درستی بکنن.
من عکسای این فلاسک قلابی رو براتون به زودی اینجا میزارم

z1

داداش دستت درد نکنه
واقعا طوری شده که هر چیم خبره باشی و دقت کنی بازم ممکنه کلاه سرت بره
به شخصه خیلیارو میشناسم که جنس تقلبی رو گرون تر میفروشن و مردم هم میگن هر ارزونی .....(همون ضرب المثل قدیمی که مثل خیلی چیزای دیگه شامل همه جی و همه جا و هر زمانی نمیشه

arashnitro

Registered User
لایک‌ها
1,224
سلام
رفیق حرفی میزنی ها :D:D
بابا یارو 75 میلیون میده ام وی ام x33 شــــــــــــــــاسی بـــــــــــلـــــــــند با دنده اتـــــــــــــــــوماتیــــــــــــــــک :general704: سوار میشه با زن و بچه .. حالی میکنه اساسی
تو فرحزاد رستورانه گوه پلو با روش پخت سنتی میده پرسی 50 تومن با پایینترین کیفیت ممکن اونوقت ملت همچین با کلاس ( در حد رستورانای پاریس ) نوبت وایمیستن تخت خالی شه
ملت ما اگر ببینن درش بستس اب نمیاد یا جنس اصلیه یا تو سرما چاییش گرم مونده تعجب میکنن .. نه از اینکه یه فلاکس با در بسته ازش آب بیاد
محصولاتی که یه وارد کننده میاره یا یه تولید کننده عرضه میکنه رابطه مستقیمی داره با میزان شعور و درخاست مصرف کننده .. اگر غیر از این بود اول از همه تنتاک و شبکه بازار و به خانه برمیگردیم و این همه سایت فروشگاهی بنجول فروش و .....باید جمع میکردن میرفتن پی کارشون
من به شخصه حداقل 2 سالی هست به جز فیک و کپی چییز دیگه ای تو بازار نمیبینم
شما وقت داشتی یه بار بیا یه سری جنسای درجه 4 5 صنعتی و کارگاهی که 100 درصد رابطه مستقیمی با ایمنی و کیفیت تولیدی داره نشونت بدم ببین چه جوری مشتری خودش میاد دنبال جنس تقلبی.. اصلن اصلی بهش پیشنهاد بدی ناراحت میشه
با ارزش ترین دارایی یه آدم جونشه .. ولی در جامعه امروز ما خودمون یه کاری کردیم که بی ارزش ترین باشه

داداش حرفت حقه ولی آخه کسی که میخواد جنس خوب بخره باید چکار کنه؟
پول خوب میدی که جنس خوب بخری ولی برعکسه البته در بیشتر موارد
در خیلی از موارد به اون آدمایی که میان ارزون ترین جنس بازارو میخرن حق میدم

bortez

Registered User
لایک‌ها
480
بدی قضیه اینه که این جنس فیکی که خریدین یک مشکل موردی و تابلویی داشت که شما داستانش رو متوجه شدین...اکثرا اینطور نیست و بعد از یک مدتی کارکرد کیفیت کاری اولیشون رو از دست میدند لذا مردم متوجه کلاهی که سرشون رفته نمیشند...اما در کل بازار پر شده از جنسای آشغال...تو هر حوزه ای نگاه بکی بدردنخور ترین جنسا رو میبینی که خیلی شانس بیاری برند رده پایینی گیرت میفته و شانسم نیاری تقلبی. باز بدترش اینه که امروز داریم به جایی میرسیم که بعضیا میان از روی برندای بی پدر مادر چینی ولی اورجینال فیک میزنند...

ahmadrezab23

Registered User
لایک‌ها
69
فروش 09127155520
250 هزار تومان

رابطه TRXبا اندام

برای داشتن اندامی متناسب، همیشه، ورزش در کنار ****، به عنوان دو جز لاینفک توسط تمامی متخصصان تغذیه توصیه شده است. ولی معمولا یکی از دغدغه های اکثر مردم این است که وقت و زمان و مکان کافی برای ورزش نداریم.برای مثال افرادی که دنبال ورزش های هوازی هستند و می خواهند از طریقی به غیر از بدن سازی با دستگاه ورزش کنند‏‏، با این مشکل روبه رو هستند که شاید تنها شش ماه از سال را می توانند به پارک رفته و ورزش کنند و نمی توانند ورزش خود را در خانه انجام دهند.

جمیع این دشواری هایی که در زمینه ورزش وجود دارد، باعث شدهورزشی جدید معرفی شود که شما می توانید در هر مکانی حتی با 2 متر فضا، بهترین نتیجه را در ورزش خود بگیرید.وی از 5 سال پیش این رشته را شروع کرده و دوره های کامل TRX را که شامل 4 دوره می باشد در کشورهای مختلف گذرانده است. شما بعد از خواندن این گزارش متوجه خواهید شد که چرا TRX یکی از موثرترین روش ها برای تعادل انعطاف و قدرت بدنی است.

نکته ای که شاید لازم باشد همین الان بدانید، این است که امروزه بسیاری از مردان و زنان و ورزشکاران حرفه ای مربیان درجه یک و تمام بخش های ارتش دنیا از از این وسیله استفاده می کنند.

ادامه این بحث را درگفت و گوی زیر پی گیری کنید:خانم عبداللهی، لطفا توضیحاتی در خصوص این رشته نوین و تجربه آن در ایران بفرمایید.من پس از چند سال تجربه کاری با TRX و آشنایی کامل با این رشته با توجه به مزایای بی نظیر آن تصمیم گرفتم این رشته را به کشور عزیزمان بیاورم تا جوانان و ورزشکاران نیز با متد و سیستم های روز دنیا آشنا شده و بتوانند در کلیه مراحل ورزشی در رده های بالایی در مسابقات قرار گیرند.

جهت مشاهده ی تصویر در ابعاد واقعی 800x600 پیکسل اینجا کلیک کنید.
از چه زمانی فعالیت خود را به طور جدی در این راستا شروع کردید؟‌
من از دو سال پیش فعالیت خود را در این رابطه شروع کردم و به معرفی و اشاعه TRX در ایران پرداختم و با کمک هیات آمادگی جسمانی تا به حال چندین سمینار تخصصی TRX و کلاس های کارگاهی برگزار نموده ایم و یکی از آن کلاس ها در سطح کشوری نیز بوده است با توجه به استقبال بسیار زیاد ورزشکاران ما سعی داریم به طور وسیع تر به ترویج این رشته در گروههای مختلف مردمی و ورزشی بپردازیم.

در ارتباط با گروه TRX در ایران نیز در حال حاضر گروه شامل 10 نیروی فعال خانم و 6 آقا هستند که با ما همکاری دارند و زیر نظر خود ما آموزش دیده اند و بسیار فعال می باشند و تا به حال توانسته ایم بسیاری از باشگاهها و گروه های ورزشی را تحت پوشش قرار دهیم به طوری که TRX در بسیاری از باشگاه ها راه اندازی شده است.در مورد این رشته تجربیات جهانی در چه سطحی است ؟
نیروی دریایی و ارتش به عنوان یکی از مشکل ترین کارها در دنیا شناخته شده است، بعلاوه آنها همیشه باید از نظر آمادگی جسمانی و قدرت بدنی در اوج باشند و به علت محدودیت جا و مکان وعدم تجهیزات کافی در روی کشتی یا زیردریایی رندی هتریک را به فکر انداخت تا وسیله ای طراحی کند که با هدف تقویت استقامت وقدرت بدنی، تعادل، انعطاف پذیری، سرعت و چابکی در آمادگی جسمانی ارتش و نیروی دریای همراه باشد از طرفی کم حجم و قابل نصب در هر مکان باشد از این رو وی در سال 1990 این وسیله ورزشی را طراحی کرد و در سال 2005 به اوج خود رسید.
رندی هتریک می گوید: پس از سال ها تحقیق جامع و فشرده TRX با تغییراتی اصلاح و بهتر شد اما قواعد و اصول اولیه آن تغییر نکرد. وی در همین رابطه می گوید: این وسیله ساده است و قدرت عجیبی دارد. تنوع الگوی حرکتی و مفیدی که می توانید انجام دهید این دستگاه را به یکی از بهترین های جهان تبدیل می کند ساده راحت و مناسب تمرینای مثل حرکات روزمره زندگی.
trxtrainingclass.jpg

معنای این رشته چیست ؟
TRX به معنی تمرینات مقاومتی کل بدن می باشد و آن به این دلیل است که شما در هر حرکتی تعادل، هماهنگی، انعطاف پذیری، قدرت، استقامت، سرعت و چابکی را شما در یک زمان دارید از این رو مقاومت کل بدن شما در کمترین مدت بسیار بالا می رود .وسیله طراحی شده عبارت بود از یک بند چتر بازی و دو دسته که هیچ گونه کشی در آن به کار نرفته و بسیار محکم و مقاوم می باشد و فرد با آویزان شدن از آن و با وزن بدن خود، می توانست هرگونه حرکات و تمرینات کامل بدن سازی و آمادگی جسمانی را بدون خطر و با وزن بدن خود انجام دهد.به زبان ساده TRX یک ورزشی است که شما می توانید درهرجایی بدون محدودیت با وزن بدن خود انجام دهید که بسیار بی خطر هست و طوری طراحی شده که مخلوطی ازتمرینات بدن سازی و آمادگی جسمانی و قدرت تحرک برای پرورش قدرت و استقامت و تعادل و هماهنگی و انعطاف پذیری وایستادگی وچابکی همه در یک وسیله به نام TRX .

این وسیله در دو مدل اسپرت و ارتشی طراحی شده است.
جهت مشاهده ی تصویر در ابعاد واقعی 720x720 پیکسل اینجا کلیک کنید.

تکنیک ها و تمرینان این ورزش چگونه و بر چه مبنایی طراحی شده است؟
تکنیک های تمرینات با TRX که کوتاه شده Exercise Total Body Resistance است، خصوصا برای حرکت دادن مرکز وزن بدن طراحی شده که فعالیت عضلانی روی عضلات اصلی و عضلات جانبی را در هر تمرین دارد و به علت قرار گرفتن وضعیت بدن و مقابله با جاذبه زمین و حفظ تعادل چه شما روی عضلات پا عضله دو سر دست شکم و یا کمر کار کنید و حرکات اسکات لانز پرسه سینه پوش آپ و غیره را انجام دهید در هر حرکت سایر عضلات نیز درگیر می باشند از این رو مقاومت بدن شما بسیار بالا خواهد رفت.اگر امکان دارد یک مثال کاربردی در این باره ارائه کنید.مثلا وقتی شما حرکت شکم را انجام می دهید به علت قرارگرفتن وضعت بدنتان عضلات دستها و پاهایتان نیز درگیر می باشد و این باعث می شود مقاومت بدن شما زیاد شود .در باره مزایای عمومی این رشته توضیحاتی را بفرمایید.چون مزایای عمومی این رشته متنوع است اجازه دهید رئوس از مزیت ها را به طور فهرست وار بیان کنم:‌
set_1_e.gif
- دارا بودن کلیه شرایط آمادگی جسمانی (تعادل، هماهنگی، انعطاف پذیری، سرعت و چابکی، قدرت و استقامت) بدون نیاز به سایر وسایل
set_1_e.gif
- تمرکز اصلی بر روی هسته مرکزی بدن که محل اتصال دو قسمت بدن ( دستها و پاها ) و ستون فقرات می باشد و در نتیجه خون به دو سمت بدن ( بالا و پایین ) پمپ شده و تعادل در دو قسمت بدنبرقرار می گردد.
set_1_e.gif
- طراحی سبک و کم حجم.
set_1_e.gif
- به علت معلق بودن وسیله کلیه حرکات به حالت کاملا تعادلی و به علت نیروی کشش و رانش حرکات کاملا کششی می باشند.
set_1_e.gif
- نصب آسان و راحت در هر مکان و زمان.
set_1_e.gif
- همزمانی تمرینات و حرکات به طوری که در هر حرکت کل بدن درگیر می باشد.
set_1_e.gif
- کالری سوزی، تعادل، انعطاف پذیری، چابکی، مقاومت و استقامت بدن با یک وسیله در یک زمان.
set_1_e.gif
- به حرکت درآوردن ماهیجه های اصلی و عضله های جانبی و کوچک.
set_1_e.gif
- استفاده از وزن بدن در تمرینات و کاهش خطرات گرفتگی عضلات و مفاصل.
set_1_e.gif
- امکان استفاده برای هر گروه سنی، جنسی ، سلامتی و درهر رده آمادگی جسمانی، افراد عادی، ورزشکاران حرفه ای و حتی معلولین جسمی و اصلاح یکسری از عضلاتی که فقر حرکتی دارند.
set_1_e.gif
- برنامه های تخصصی برای ورزشکاران حرفه ای و رشته های ورزشی تخصصی با TRX .
حالا سوالی که پیش می آید این است که آیا می توان از ابزار این رشته در هر جایی استفاده نمود ؟طراحی سبک و کم حجم این وسیله استفاده از آن را در هر جایی از جمله پارکها، زمین ها و سالنهای ورزشی، آتش نشانی و حتی منزل و هتل را ممکن می سازد و شما می توانید این وسیله را در هر جا از جمله تیر ساختمان، درخت، درب منزل، ستون ها و یا چهارچوب فلزی نصب کنید .

تا چه اندازه از سوی ورزشکاران حرفه ای از این رشته استقبال شده است ؟امروزه استفاده وسیع این وسیله ورزشی در تمام نقاط و رشته های ورزشی بسیار چشمگیر می باشد چنانچه TRX برای هر رشته ورزشی به طور تخصصی، طراحی و برنامه خاص خود را دارد، از جمله رشته های تنیس، فوتبال، بسکتبال، قایق رانی، ورزش های رزمی، شنا و غیره که با توجه به کمبود و نیاز آن رشته ورزشی، برنامه های بدن سازی و آمادگی جسمانی آنها طراحی گردیده است.

مثلا چنانچه می دانید تنیس بازان به علت نوع ورزشی که دارند همیشه یک سمت بدنشان از طرف دیگر ضعیف تر می باشد ولی با انجام برنامه های تخصصی مربوط به تنیس بازان، آنها این مشکل را به راحتی حل می نمایند. در هر تمرین TRX کل بدن شما درگیر می شود همه بخش ها همزمان، تنها با یک وسیله ورزشی قابل استفاده در هر جایی شما می توانید تعداد زیادی حرکات ورزشی را برای دستیابی به تناسب اندام یا عملکرد فیزیکی بهتر انجام دهید.
به علت مزایای گفته شده، این وسیله توانسته نه تنها به عنوان تمرینات اصلی بدن سازی و آمادگی جسمانی ارتش - نیروی دریایی و باشگاههای ورزشی مطرح باشد، بلکه دربسیاری ازمشاغل از جمله مدیران و آتش نشانی ها، مدارس و امدادگران در مکان خود، به عنوان بهترین وسیله بدن سازی وآمادگی جسمانی معرفی گردیده است.

همچنین بسیاری از تیم های معروف دنیا از جمله تیم فوتبال لیورپول منچستر و باشگاهای اروپا از این وسیله استفاده می کنند.

منبع

ahmadrezab23

Registered User
لایک‌ها
69
فروش 09127155520
250 هزار تومان

رابطه TRXبا اندام

برای داشتن اندامی متناسب، همیشه، ورزش در کنار ****، به عنوان دو جز لاینفک توسط تمامی متخصصان تغذیه توصیه شده است. ولی معمولا یکی از دغدغه های اکثر مردم این است که وقت و زمان و مکان کافی برای ورزش نداریم.برای مثال افرادی که دنبال ورزش های هوازی هستند و می خواهند از طریقی به غیر از بدن سازی با دستگاه ورزش کنند‏‏، با این مشکل روبه رو هستند که شاید تنها شش ماه از سال را می توانند به پارک رفته و ورزش کنند و نمی توانند ورزش خود را در خانه انجام دهند.

جمیع این دشواری هایی که در زمینه ورزش وجود دارد، باعث شدهورزشی جدید معرفی شود که شما می توانید در هر مکانی حتی با 2 متر فضا، بهترین نتیجه را در ورزش خود بگیرید.وی از 5 سال پیش این رشته را شروع کرده و دوره های کامل TRX را که شامل 4 دوره می باشد در کشورهای مختلف گذرانده است. شما بعد از خواندن این گزارش متوجه خواهید شد که چرا TRX یکی از موثرترین روش ها برای تعادل انعطاف و قدرت بدنی است.

نکته ای که شاید لازم باشد همین الان بدانید، این است که امروزه بسیاری از مردان و زنان و ورزشکاران حرفه ای مربیان درجه یک و تمام بخش های ارتش دنیا از از این وسیله استفاده می کنند.

ادامه این بحث را درگفت و گوی زیر پی گیری کنید:خانم عبداللهی، لطفا توضیحاتی در خصوص این رشته نوین و تجربه آن در ایران بفرمایید.من پس از چند سال تجربه کاری با TRX و آشنایی کامل با این رشته با توجه به مزایای بی نظیر آن تصمیم گرفتم این رشته را به کشور عزیزمان بیاورم تا جوانان و ورزشکاران نیز با متد و سیستم های روز دنیا آشنا شده و بتوانند در کلیه مراحل ورزشی در رده های بالایی در مسابقات قرار گیرند.

جهت مشاهده ی تصویر در ابعاد واقعی 800x600 پیکسل اینجا کلیک کنید.
از چه زمانی فعالیت خود را به طور جدی در این راستا شروع کردید؟‌
من از دو سال پیش فعالیت خود را در این رابطه شروع کردم و به معرفی و اشاعه TRX در ایران پرداختم و با کمک هیات آمادگی جسمانی تا به حال چندین سمینار تخصصی TRX و کلاس های کارگاهی برگزار نموده ایم و یکی از آن کلاس ها در سطح کشوری نیز بوده است با توجه به استقبال بسیار زیاد ورزشکاران ما سعی داریم به طور وسیع تر به ترویج این رشته در گروههای مختلف مردمی و ورزشی بپردازیم.

در ارتباط با گروه TRX در ایران نیز در حال حاضر گروه شامل 10 نیروی فعال خانم و 6 آقا هستند که با ما همکاری دارند و زیر نظر خود ما آموزش دیده اند و بسیار فعال می باشند و تا به حال توانسته ایم بسیاری از باشگاهها و گروه های ورزشی را تحت پوشش قرار دهیم به طوری که TRX در بسیاری از باشگاه ها راه اندازی شده است.در مورد این رشته تجربیات جهانی در چه سطحی است ؟
نیروی دریایی و ارتش به عنوان یکی از مشکل ترین کارها در دنیا شناخته شده است، بعلاوه آنها همیشه باید از نظر آمادگی جسمانی و قدرت بدنی در اوج باشند و به علت محدودیت جا و مکان وعدم تجهیزات کافی در روی کشتی یا زیردریایی رندی هتریک را به فکر انداخت تا وسیله ای طراحی کند که با هدف تقویت استقامت وقدرت بدنی، تعادل، انعطاف پذیری، سرعت و چابکی در آمادگی جسمانی ارتش و نیروی دریای همراه باشد از طرفی کم حجم و قابل نصب در هر مکان باشد از این رو وی در سال 1990 این وسیله ورزشی را طراحی کرد و در سال 2005 به اوج خود رسید.
رندی هتریک می گوید: پس از سال ها تحقیق جامع و فشرده TRX با تغییراتی اصلاح و بهتر شد اما قواعد و اصول اولیه آن تغییر نکرد. وی در همین رابطه می گوید: این وسیله ساده است و قدرت عجیبی دارد. تنوع الگوی حرکتی و مفیدی که می توانید انجام دهید این دستگاه را به یکی از بهترین های جهان تبدیل می کند ساده راحت و مناسب تمرینای مثل حرکات روزمره زندگی.
trxtrainingclass.jpg

معنای این رشته چیست ؟
TRX به معنی تمرینات مقاومتی کل بدن می باشد و آن به این دلیل است که شما در هر حرکتی تعادل، هماهنگی، انعطاف پذیری، قدرت، استقامت، سرعت و چابکی را شما در یک زمان دارید از این رو مقاومت کل بدن شما در کمترین مدت بسیار بالا می رود .وسیله طراحی شده عبارت بود از یک بند چتر بازی و دو دسته که هیچ گونه کشی در آن به کار نرفته و بسیار محکم و مقاوم می باشد و فرد با آویزان شدن از آن و با وزن بدن خود، می توانست هرگونه حرکات و تمرینات کامل بدن سازی و آمادگی جسمانی را بدون خطر و با وزن بدن خود انجام دهد.به زبان ساده TRX یک ورزشی است که شما می توانید درهرجایی بدون محدودیت با وزن بدن خود انجام دهید که بسیار بی خطر هست و طوری طراحی شده که مخلوطی ازتمرینات بدن سازی و آمادگی جسمانی و قدرت تحرک برای پرورش قدرت و استقامت و تعادل و هماهنگی و انعطاف پذیری وایستادگی وچابکی همه در یک وسیله به نام TRX .

این وسیله در دو مدل اسپرت و ارتشی طراحی شده است.
جهت مشاهده ی تصویر در ابعاد واقعی 720x720 پیکسل اینجا کلیک کنید.

تکنیک ها و تمرینان این ورزش چگونه و بر چه مبنایی طراحی شده است؟
تکنیک های تمرینات با TRX که کوتاه شده Exercise Total Body Resistance است، خصوصا برای حرکت دادن مرکز وزن بدن طراحی شده که فعالیت عضلانی روی عضلات اصلی و عضلات جانبی را در هر تمرین دارد و به علت قرار گرفتن وضعیت بدن و مقابله با جاذبه زمین و حفظ تعادل چه شما روی عضلات پا عضله دو سر دست شکم و یا کمر کار کنید و حرکات اسکات لانز پرسه سینه پوش آپ و غیره را انجام دهید در هر حرکت سایر عضلات نیز درگیر می باشند از این رو مقاومت بدن شما بسیار بالا خواهد رفت.اگر امکان دارد یک مثال کاربردی در این باره ارائه کنید.مثلا وقتی شما حرکت شکم را انجام می دهید به علت قرارگرفتن وضعت بدنتان عضلات دستها و پاهایتان نیز درگیر می باشد و این باعث می شود مقاومت بدن شما زیاد شود .در باره مزایای عمومی این رشته توضیحاتی را بفرمایید.چون مزایای عمومی این رشته متنوع است اجازه دهید رئوس از مزیت ها را به طور فهرست وار بیان کنم:‌
set_1_e.gif
- دارا بودن کلیه شرایط آمادگی جسمانی (تعادل، هماهنگی، انعطاف پذیری، سرعت و چابکی، قدرت و استقامت) بدون نیاز به سایر وسایل
set_1_e.gif
- تمرکز اصلی بر روی هسته مرکزی بدن که محل اتصال دو قسمت بدن ( دستها و پاها ) و ستون فقرات می باشد و در نتیجه خون به دو سمت بدن ( بالا و پایین ) پمپ شده و تعادل در دو قسمت بدنبرقرار می گردد.
set_1_e.gif
- طراحی سبک و کم حجم.
set_1_e.gif
- به علت معلق بودن وسیله کلیه حرکات به حالت کاملا تعادلی و به علت نیروی کشش و رانش حرکات کاملا کششی می باشند.
set_1_e.gif
- نصب آسان و راحت در هر مکان و زمان.
set_1_e.gif
- همزمانی تمرینات و حرکات به طوری که در هر حرکت کل بدن درگیر می باشد.
set_1_e.gif
- کالری سوزی، تعادل، انعطاف پذیری، چابکی، مقاومت و استقامت بدن با یک وسیله در یک زمان.
set_1_e.gif
- به حرکت درآوردن ماهیجه های اصلی و عضله های جانبی و کوچک.
set_1_e.gif
- استفاده از وزن بدن در تمرینات و کاهش خطرات گرفتگی عضلات و مفاصل.
set_1_e.gif
- امکان استفاده برای هر گروه سنی، جنسی ، سلامتی و درهر رده آمادگی جسمانی، افراد عادی، ورزشکاران حرفه ای و حتی معلولین جسمی و اصلاح یکسری از عضلاتی که فقر حرکتی دارند.
set_1_e.gif
- برنامه های تخصصی برای ورزشکاران حرفه ای و رشته های ورزشی تخصصی با TRX .
حالا سوالی که پیش می آید این است که آیا می توان از ابزار این رشته در هر جایی استفاده نمود ؟طراحی سبک و کم حجم این وسیله استفاده از آن را در هر جایی از جمله پارکها، زمین ها و سالنهای ورزشی، آتش نشانی و حتی منزل و هتل را ممکن می سازد و شما می توانید این وسیله را در هر جا از جمله تیر ساختمان، درخت، درب منزل، ستون ها و یا چهارچوب فلزی نصب کنید .

تا چه اندازه از سوی ورزشکاران حرفه ای از این رشته استقبال شده است ؟امروزه استفاده وسیع این وسیله ورزشی در تمام نقاط و رشته های ورزشی بسیار چشمگیر می باشد چنانچه TRX برای هر رشته ورزشی به طور تخصصی، طراحی و برنامه خاص خود را دارد، از جمله رشته های تنیس، فوتبال، بسکتبال، قایق رانی، ورزش های رزمی، شنا و غیره که با توجه به کمبود و نیاز آن رشته ورزشی، برنامه های بدن سازی و آمادگی جسمانی آنها طراحی گردیده است.

مثلا چنانچه می دانید تنیس بازان به علت نوع ورزشی که دارند همیشه یک سمت بدنشان از طرف دیگر ضعیف تر می باشد ولی با انجام برنامه های تخصصی مربوط به تنیس بازان، آنها این مشکل را به راحتی حل می نمایند. در هر تمرین TRX کل بدن شما درگیر می شود همه بخش ها همزمان، تنها با یک وسیله ورزشی قابل استفاده در هر جایی شما می توانید تعداد زیادی حرکات ورزشی را برای دستیابی به تناسب اندام یا عملکرد فیزیکی بهتر انجام دهید.
به علت مزایای گفته شده، این وسیله توانسته نه تنها به عنوان تمرینات اصلی بدن سازی و آمادگی جسمانی ارتش - نیروی دریایی و باشگاههای ورزشی مطرح باشد، بلکه دربسیاری ازمشاغل از جمله مدیران و آتش نشانی ها، مدارس و امدادگران در مکان خود، به عنوان بهترین وسیله بدن سازی وآمادگی جسمانی معرفی گردیده است.

همچنین بسیاری از تیم های معروف دنیا از جمله تیم فوتبال لیورپول منچستر و باشگاهای اروپا از این وسیله استفاده می کنند.

منبع

amir.tabatabai

Registered User
لایک‌ها
1,251
با درد عضلات پس از ورزش چه کنیم؟
مجموعه: درمان با ورزش

با درد عضلات پس از ورزش چه کنیم؟
ورزشکار چه حرفه ای باشد و چه مبتدی بدون شک دچار درد عضلات پس از ورزش خواهد شد. اما تا کنون به علت این درد توجه کرده اید؟ دردی که ممکن است حتی تا ۲۴ ساعت پس از ورزش با شما باشد؟
پس از یک فعالیت ورزشی فیبرهای (تارهای) عضلانی تخریب می شوند و همین باعث ایجاد این درد می شود. تخریب تارهای عضلانی که در واقع پارگی های میکروسکوپی است موجب درد عضلات می شود. نمونه برداری آزمایشگاهی از عضله در روز بعد از ورزش شدید نشان می دهد، خونریزی و قطع اتصال فیلامان های عضلات (که باعث نگهداری فیبرهای عضلانی می شود) در اثر سائیده شدن آن ها بر روی هم در طی انقباض عضلانی، باعث ایجاد این درد می شود.

نگران نباشید، این امری است طبیعی و دارای مزیت های برای شما است. در واقع وقتی فیبرهای عضلانی‌تان پاره می‌شود، بدن شما عضلات آسیب دیده و دردناک را بازسازی می کند و پس از آن عضلات قوی تر و حجیم تر از قبل رشد می کنند، این همان مکانیسمی است که ورزشکاران حرفه ای از آن در جهت قوی تر، حجیم تر و سریع تر شدن عضلاتشان، بهره می برند.

بنابر یک قاعده عمومی هر چقدر شما تمرین و فعالیت فیزیکی بیشتری انجام دهید، پارگی های میکروسکوپیک (Tears) بیشتری در عضلات شما ایجاد می شود و متعاقباً درد بیشتری در آن عضلات که بدن شما در حال بازسازی و مرمت آن ها است، احساس می کنید. نکته قابل توجه دیگر این است که ممکن است شروع درد ۲۴ ساعت طول بکشد که به آن درد عضلانی تأخیر یافته یاDOMS می گویند. به این معنی که دو روز پس از تمرین، نسبت به روز بعد از تمرین درد بیشتری احساس می‌کنید.
فیزیولوژیست های ورزشی اظهار می کنند که افزایش تدریجی ناراحتی یا درد عضله که طی ۲۴ الی ۴۸ ساعت پس از ورزش و تمرین روی می دهد و اصطلاحاً درد عضلانی تاخیر یافته (DOMS) نام دارد، امری کاملاً طبیعی است.

هیچکس نسبت به این نوع درد عضلات ایمن نیست، هم ورزشکاران مبتدی و هم ورزشکاران حرفه ای یا بدنسازها DOMS را تجربه می کنند. اما برای افرادی که واجد شرایط لازم نیستند و برای اولین بار است که به تمرین می پردازند ممکن است موجب ایجاد نگرانی و ترس شود. بدین جهت این افراد در مراحل نخستین تمرینات به یک مربی یا راهنما نیاز دارند. برای درمان و یا جلوگیری از مقدار درد عضلات پس از ورزش باید به دو مرحله قبل و بعد از ورزش توجه کنید. در مطلب نکاتی را به شما می گوییم که با رعایت آن می توانید درد عضلات را به حداقل برسانید.

مرحله قبل از ورزش
گرم کردن بدن و انجام حرکات کششی قبل از تمرین از کشش غیر طبیعی عضلات می کاهد و به شکستن چرخه ای از درد عضلات کمک می کند. نوشیدن آب قبل از تمرین نیز از مهمترین مواردی است که باید رعایت کنید. این کار را با نوشیدن آب یا نوشیدنی ورزشی که حاوی الکترولیت های لازمه هستند، انجام دهید.

مرحله بعد از ورزش
اولین کاری که در این مرحله باید انجام دهید، سرد کردن بدن از ورزش است. بلافاصله بعد از تمرین حدود ۵ الی ۱۰ دقیقه حرکات سبک مانند جاگینگ یا قدم زدن توأم با حرکات کششی را انجام دهید. این حرکات به سیستم گردش خون و سیستم لنفاتیک کمک می کند تا مواد زائد حاصله از تمرین مانند اسید لاکتیک از بدن و عضلات دفع شوند و همچنین از کوفتگی بعد از ورزش نیز در امان خواهید بود.

ماساژ
به طور کلی ماساژ دادن عضلات به ریلکس شدن و کاهش تنش عضلات کمک می کند. ماساژ، جریان خون به عضلات را افزایش می‌دهد و سرعت ترمیم عضله را بالا می‌برد. شاید در این مرحله ماساژ کمی دردناک باشد، اما یک درمان مؤثر است.

شنا
ورزشکاران حرفه ای برای بهبود آسیب هایی که در طول مسابقات به آن ها وارد می گردد و همچنین برای رهایی از دردهای عضلانی، شنا را انتخاب می کنند. در شرایطی که دچار درد عضلات هستید، شنا کردن به عنوان یک ماساژ طبیعی بسیار کارآمد است، سعی کنید بیشتر از ۲۰ دقیقه شنا نکنید و همچنین خیلی آرام شنا کنید.

مولتی ویتامین
مصرف ویتامین ها به همراه آنتی اکسیدان ها ( مانند ویتامینE وC ) رادیکال های آزاد بر جای مانده از ورزش را خنثی خواهند کرد در نتیجه میزان درد ناشی از عضلات کاهش خواهد یافت.

خواب
خواب خوب نه تنها برای عملکرد ذهن شما واجب است، بلکه برای عضلات نیز از اهمیت بسیار زیادی برخوردار می باشد. کمبود خواب نه تنها فرایند بهبودی را به تأخیر می اندازد بلکه استرس و فشار را در شما افزایش می دهد ( که موجب آزاد شدن هورمون کورتیزول در بدن می شود) و باعث می شود تا عضلات سفت و سخت شوند. سعی کنید هر شب ۷ ساعت خواب مطلوب داشته باشید و اگر برنامه کاریتان اجازه می دهد بعد از ورزش یک چرت ۲۰ دقیقه هم داشته باشید.

در پایان
اگر دچار درد عضله شدید، زیاد به خودتان سخت نگیرید، در چند روزی که بدن شما در حال سازگاری با تمرینات سنگین است به تمرینات سبک بپردازید.
منبع: elmevarzesh.com

amir.tabatabai

Registered User
لایک‌ها
1,251
آیا دستگاههای دراز و نشست بر سلامتی افراد تاثیر دارد؟
مجموعه: ورزش عمومی

برخی از دستگاههای دراز و نشست می‌توانند به بدن صدمات متفاوتی برساند

بررسی سلامتی افراد به وسیله دستگاههای دراز و نشست
اگر شما هم شکم بزرگی دارید و تبلیغ دستگاههای دراز و نشست را از شبکه‌های ماهواره‌ای دیده‌اید، احتمالا با خودتان گفته‌اید با خرید یکی از دستگاههای دراز و نشست و انجام ورزشهای دراز و نشست از شر چربیهای اضافه خلاص شوید. در این نوشتار برخی ویژگیهای دستگاههای دراز و نشست بررسی شده‌اند تا مشخص شود آیا می‌توان با آن‌ها پله‌های سلامت را طی کرد یا نه.

اکثر دستگاههای دراز و نشست درست مثل یک صندلی هستند. پشتی آن بالا و پایین می‌شود و می‌توان با نشستن روی آن و تکیه به پشتی دراز و نشست کرد. مبلغین این وسیله ادعا می‌کنند این دستگاه حرکت دراز و نشست را برای شما آسان می‌کند و باعث می‌شود بتوانید با راحت انجام دادن این حرکت وزن کم کرده و شکمتان را کوچک کنید. آیا این وسیله واقعا شما را لاغر و شکمتان را کوچک می‌کند؟ آیا از خطرات احتمالی آن آگاه هستید؟ روش صحیح دراز و نشست و اثر آن بر اندامتان را می‌دانید؟
خانم زاهدی، مربی تناسب اندام از مدرسه Gold «s Gym ایالات‌متحده درباره دستگاه‌های درازونشست به شما توضیح می‌دهد.

با چربی‌های شما کاری ندارد
چاقی شکم به دلیل تجمع چربی در این ناحیه است. آب کردن یا سوزاندن چربی‌های شکم لزوما با حرکات ورزشی شکمی و حرکاتی مثل دراز و نشست انجام نمی‌شود. انجام ورزش‌هایی مثل دراز و نشست و سایر حرکات شکمی تنها باعث می‌شوند عضلات شکم که در واقع زیرسازی چربی‌ها هستند، تقویت شوند و تاثیر کمی روی سوزاندن چربی‌ها دارند. شکم شما از عضلات مختلفی مثل مورب داخلی، مورب خارجی، عرضی شکم و راست شکم تشکیل شده است. چه روی زمین دراز و نشست انجام دهید و چه با دستگاه‌هایی مثل این، با این حرکات بیشتر از همه روی تقویت عضلات شکم کار می‌کنید. اما لازم است بدانید هرقدرهم این عضلات را تقویت کنید، تاثیری روی چربی‌ها نخواهد داشت و تنها عضلات زیر چربی‌ها را تقویت کرده‌اید که اگر شکم چاقی داشته باشید اصلا دیده نمی‌شوند. دستگاه دراز و نشست به تنهایی بخصوص برای افراد چاق هیچ تاثیری ندارد و نمی‌تواند چربی‌های شکمی را آب کند.

لاغر شدن نیاز به ورزش‌های هوازی دارد
برای لاغری شکم یا آب کردن چربی شکم باید چند کار با هم انجام شود، اول از همه باید روی ورزش‌های هوازی تکیه شود که کار چربی‌سوزی را انجام می‌دهند. برای این کار باید حرکاتی را انجام دهید که در آن‌ها ضربان قلب تا میزان ثابتی بالا می‌رود و مدتی در آن میزان‌بالا باقی می‌ماند. مقدار ضربان قلب برای چربی‌سوزی برای هر کس از یک فرمول خاص پیروی می‌کند که به سن، وضعیت بدنی و چند پارامتر دیگر وابسته است و برای یک فرد عادی ۲۵ یا ۲۶ ساله حدودا بین ۱۳۰ تا ۱۶۰ ضربان در دقیقه است.

ورزش‌هایی مثل پیاده‌روی سریع، دو، دوچرخه‌سواری و شنا از معمول‌ترین ورزش‌های هوازی هستند و ورزش‌هایی مانند یوگا یا فوتبال و بسکتبال هم می‌توانند هوازی به حساب بیایند. این ورزش‌ها تمام عضلات را تقویت کرده و به تناسب اندام شما و چربی‌سوزی بدنتان کمک می‌کنند. البته لازم است بدانید تمام این ورزش‌ها در صورتی باعث کاهش وزن شما می‌شوند که با **** غذایی و کم‌کردن انرژی دریافتی بدن همراه باشند. بدون **** غذایی و ورزش‌های هوازی و تنها با استفاده از دستگاه دراز و نشست، شکم بزرگ به هیچ عنوان کوچک نخواهد شد.

مواظب کمرتان باشید
برخی از دستگاههای دراز و نشست اگر دقت نکنید می‌تواند به بدن صدمات متفاوتی برساند. شما با استفاده از دستگاه دراز نشست امکان تنها یک حرکت ورزشی را خواهید داشت. دراز و نشست برای کمر ورزش سنگینی است و استفاده از دستگاه دراز نشست معمولا این گونه است که بدون اینکه بدنتان را گرم کنید ورزش را شروع می‌کنید. یعنی فرد با بدن سرد روی دستگاه دراز و نشست می‌خوابد و یک ورزش سنگین برای کمر را شروع می‌کند که در نتیجه کمرش آسیب خواهد دید. پس در مرحله اول قبل از استفاده از این دستگاه دراز نشست کمرتان را به خوبی با انجام نرمش‌های کمر گرم کنید و بعد ورزش را آغاز کنید. دامنه نشست و برخاست در این وسیله زیاد است. شما با استفاده از آن بیشتر از ۴۵درجه دامنه حرکت خواهید داشت و درواقع بالاتنه شما از حالت نیمه افقی به عمودی درمی‌آید. این حالت به‌خصوص وقتی عضلات آماده نیست می‌تواند باعـث ایجــاد مشکل در کمـر شود.

امکان دراز و نشست اصولی را از خود نگیرید
در حالت کلی برای تقویت عضلات شکم راه‌های فراوانی وجود دارد که می‌توان بدون استفاده از دستگاهی خاص آن‌ها را انجام داد. این حرکات می‌توانند برای هر فرد به گونه‌ای تنظیم شوند که برای بدن او مناسب باشد. توجه کنید که برای داشتن شکمی لاغر و خوش‌فرم، لازم است ورزش‌های هوازی را انجام داده و به همراه آن ورزش‌هایی برای تقویت عضلات شکم انجام دهید. حرکت دراز و نشست حرکت بسیار گسترده‌ای است و در بیش از ۲۰۰ مدل مختلف می‌توان آن را اجرا کرد. این تنوع برای تقویت گروه خاصی از عضلات شکم است و هر حرکتی روی گروه خاصی از عضلات کار می‌کند. مناسب‌ترین راه برای انجام دراز و نشست با روش معمولی این است که فرد روی زمین بخوابد، هر ۲ زانویش را خم کند و کف پا‌ها را روی زمین بگذارد، به کسی بگوید پا‌هایش را نگه دارد یا آن‌ها را به یک نیمکت تکیه بدهد، دست‌ها را پشت سر قلاب کند و بدون اینکه چانه به سینه نزدیک شود تنها تا زاویه ۴۵ درجه بالا بیاید و دوباره روی زمین بخوابد.

برای سخت‌تر کردن دراز و نشست و تقویت بیشتر عضلات، کسانی که آمادگی بدنی خوبی دارند می‌توانند یکی از پا‌ها یا هر دوی آن‌ها را با زانوی خم شده بالا بیاورند، به طوری که ساق در موازات زمین قرار بگیرد و ران و زانو زاویه ۹۰ درجه داشته باشند. سپس مانند قبل بالاتنه را با زاویه ۴۵ درجه بالا بیاورند و بعد روی زمین بخوابند.

عضلات را این‌گونه تقویت کنید
برای تقویت عضلات زیر شکم تاکید بر حرکات پاست. بهترین حرکت برای تقویت این عضلات این است که ۲ دست را زیر باسن قرار دهید، ۲ پا را جفت کرده و زانو‌ها را خم کنید. پا‌ها را به هم بچسبانید و زانو‌ها را به شکم نزدیک کنید و بعد کف پا‌ها را به زمین نزدیک کنید. سپس بدون اینکه کف پا‌ها به زمین بخورد دوباره زانو‌ها را در شکم ببرید. اگر می‌خواهید حرکت را ساده‌تر کنید می‌توانید بعد از نزدیک کردن کف پا‌ها به زمین، آن‌ها را روی زمین بگذارید و بعد از چند ثانیه دوباره بالا ببرید.

جایگزین کردن دستگاه دراز و نشست با این ورزش
کسانی که مشکل کمر دارند می‌توانند با روش‌هایی این حرکت را انجام دهند. آن‌ها لازم است کامل روی زمین بخوابند، زانوی یک پا را خم و کف آن را روی زمین بگذارند، پای دیگر را صاف و کشیده روی زمین قرار دهند و تنها کمی و تا ۳۰ درجه بالاتنه را بالا بکشند. کسانی که مشکل گردن دارند هم لازم است ۲ دست را قلاب کنند و پشت گردن بگذارند و تنها تا ۳۰ درجه بالاتنه را بالا بکشند. فراموش نکنید که در تمام طول انجام حرکت باید بین گردن و سینه به اندازه یک توپ کوچک فاصله باشد تا در دراز و نشست به مهره‌های گردن فشار نیاید.

بدن به طور ناخودآگاه چانه را به سینه نزدیک می‌کند و باید مراقب باشید این فاصله حفظ شود. تنها کسانی می‌توانند به طور کامل بالاتنه را بلند کنند که یاد گرفته باشند در انجام حرکت فشار را از روی گردن بردارند. کسانی که گودی کمر دارند هم نباید کامل از روی زمین بلند شوند و نباید هر ۲ زانو را خم کنند. آن‌ها باید تک پا حرکت شکم را انجام دهند تا کمترین فشار به کمر آن‌ها بیاید.
منبع :مجله سیب سبز
seemorgh.com

amir.tabatabai

Registered User
لایک‌ها
1,251
راه های مقابله با چاقی شکمی
مجموعه: زیبایی اندام

راه های مقابله با چاقی شکمی
معاون پژوهشکده غدد درون ریز و متابولیسم در مورد تحقیقی که درباره شیوع چاقی و چاقی شکمی در ایران انجام شد گفت: چاقی ۲ نوع است؛ ۱ - چاقی عمومی که از طریق محاسبه شاخص توده بدنی مشخص می شود ۲ - چاقی شکمی که در ایران به وسیله اندازه گیری دور کمر مشخص می شود.

طبق تحقیقات دور کمر کمتر از ۹۰ طبیعی و دور کمر بین ۹۰ تا ۹۵ نشان دهنده چاقی شکمی است و نیاز به درمان دارد. اگر دور کمر بالاتر از ۹۵ سانتی متر باشد فرد به چاقی شکمی حاد مبتلا است و حتما نیازمند درمان های پزشکی است.

دکتر فرشچی، متخصص تغذیه در این باره می گوید: مشکل بزرگ بودن شکم شاید در کشورهای شرقی که حجم غذاها بسیار بالا است و افراد در هر وعده غذایی غذای سنگین و پرحجم مصرف می کنند بیشتر باشد. به تدریج افراد یاد می گیرند برای پر کردن آن حجم بیشتر و بیشتر بخورند و معده شان در واکنش به این پرخوری افزایش حجم پیدا خواهد کرد.

این مشکل در کسانی که عادات غذایی نامناسب دارند، بیشتر هم خواهد شد زیرا تا زمانی که سیگنال سیری به مغز ارسال شود ۱۵ دقیقه طول می کشد و به این ترتیب فرد تا آن زمان حجم بسیار زیادی از غذا را بلعیده است. معده بزرگ به صورت برآمدگی در بالای شکم قابل مشاهده است اما چاقی شکمی در پایین شکم وجود دارد. اختلالات گوارش، ترشحات اسید بیش از حد، ورم دستگاه گوارش فوقانی اعم از معده، مری و اثنی عشر نیز در طول زمان به همراه دلایل فوق الذکر به برآمدگی در ناحیه بالایی شکم منجر خواهد شد. اما چاقی شکمی که در پایین شکم به وجود می آید یکی از شایع ترین مشکلات در بسیاری از جوامع و در ایران است.

طبق تحقیقات، چاقی شکمی سلامت فرد را به شدت به خطر می اندازد و هم اکنون عوارض آن از خود چاقی بیشتر شده است. چاقی ریشه بسیاری از بیماری های متابولیک مثل دیابت، افزایش چربی خون و فشار خون و بیماری های قلبی و عروقی است. تجمع بافت چربی در ناحیه شکم معمولا با اندازه گیری دور کمر در ناحیه ناف قابل اندازه گیری است.

به گفته دکتر فرشچی نمی توان از سبک زندگی شهرنشینی، افزایش فست فود و عدم تحرک در بروز چاقی شکمی چشم پوشی کرد. جالب این که کم نیستند کسانی که دچار اضافه وزن و چاقی نیستند اما مبتلا به چاقی شکمی هستند از طرفی ممکن است چاقی شکمی به دلیل نامتناسب کردن اندام شخص را آزار دهد اما تحقیقات نشان داده که چاقی شکمی حتی در کسانی که وزن طبیعی دارند می تواند عامل بروز بیماری های متابولیک در آن ها شود.

یکی دیگر از بیماری هایی که اخیرا شیوع بی رویه ای پیدا کرده است، کبد چرب است.
در کشوری مثل ایران که مصرف نوشیدنی های الکلی پایین است، انتظار می رود این بیماری کم باشد اما گرایش روزافزون مردم به مصرف فست فودها، غذاهای پرچرب و تحرک نداشتن به چاقی شکمی و سپس کبد چرب در بسیاری از مردم کشور ما منجر شده است.البته نباید زمینه های ارثی را در بروز چاقی و چاقی شکمی انکار کرد اما نکته این جاست که افزایش شمار مبتلایان به چاقی شکمی و چاقی مفرط بیشتر به سبک زندگی مرتبط است تا تظاهرات ژنتیکی.

به عبارتی عوامل محیطی یعنی تغذیه نامناسب، تحرک نداشتن و مصرف برخی داروهای هورمونی مهم ترین عوامل افزایش چاقی شکمی در اکثر جوامع است.
البته در مورد خانم ها باید یادآور شد که آن چه باعث می شود چاقی شکمی بیش از گذشته در آن ها دیده شود، مصرف داروهای هورمونی است. استفاده از این داروها باعث می شود چربی ها به نوعی در ناحیه شکم تجمع پیدا کنند و سلول های چربی که به آن ها «سلولیت» می گوییم در شکم پیدا شوند، در نتیجه توجه به این نکته در مورد زنان به ویژه در نسل حاضر و نسل آ ینده ضروری به نظر می رسد.

این متخصص تغذیه درباره رابطه افزایش سن با چاقی شکمی توضیح می دهد: در هر دهه از زندگی به موازات افزایش سن و افزایش درگیری ها و در پیش گرفتن **** غذایی نامناسب، افراد در سنین میانسالی دچار چاقی شکمی می شوند. این امر به ویژه در سنین میانسالی بیشتر مشاهده می شود و هرچه افراد به دوران سالمندی نزدیک می شوند به دلیل بیماری ها و یا کاهش اشتها، از وزن کاسته شده و چاقی دور شکم خود به خود آب می شود.اگر بخواهیم در مورد پیشگیری از چاقی شکمی توصیه کنیم باید گفت ترکیبی از غذاهای سالم به همراه تحرک بدنی یعنی همان شیوه مقابله با چاقی، راه حل مقابله با چاقی شکمی نیز هست.

همواره و در همه حال متخصصان تغذیه استفاده از مواد غذایی حاوی کربوهیدرات های پیچیده را توصیه می کنند و در مقابل استفاده نکردن از شیرینی جات یا مواد قندی که سریع جذب بدن می شوند و در متابولیسم بدن تبدیل به بافت چربی می شوند، کنار گذاشتن فست فودها و نوشابه های معمولی و رژیمی برای مبارزه با چاقی شکمی توصیه می شود.

در کنار این ها فعالیت بدنی منظم می تواند در مقابله با افزایش وزن و چاقی بسیار موثر باشد. فعالیت بدنی می تواند ساده ترین آن یعنی پیاده روی باشد و تحقیقات نشان داده که پیاده روی منظم ۷ تا ۱۰ درصد از وزن مبتلایان به چاقی مفرط را کم می کند و چاقی شکمی آن ها قابل کنترل می شود. نکته این جاست که با همین مقدار کاهش وزن، بسیاری از اختلالات متابولیک ناشی از چاقی در افراد چاق کنترل خواهد شد.

این متخصص تغذیه با اشاره به تلاش خانم ها برای کوچک کردن شکم و انواع وسیله هایی که برای کوچک کردن شکم در بازار با تبلیغات فراوان فروخته می شود، تاکید کرد: هیچ داروی معجزه آسایی در هیچ کجای دنیا برای ریشه کنی چاقی و چاقی شکمی وجود ندارد. بسیاری از این دستگاه ها فقط جنبه تبلیغاتی دارند و حتی داروهایی که استاندارد هستند و مجوز دارند، به طور لحظه ای اثرگذار نیستند یعنی باید ضمن رعایت **** غذایی سالم و تحرک بدنی کافی از این داروها با تشخیص پزشک استفاده کرد .
درباره دستگاه های کوچک کننده شکم نیز باید گفت مطالعه علمی در این زمینه وجود ندارد. حتی درباره لیپوساکشن باید گفت فرد به تنهایی نمی تواند با انجام این عمل از چربی اضافه بدنش برای همیشه راحت شود زیرا تناسب اندام جز با رعایت **** غذایی متعادل و داشتن تحرک بدنی کافی امکان پذیر نیست.

دکتر فرشچی درباره شیوه های سنتی کوچک کردن شکم به وسیله مصرف سرکه یا آب ولرم با آبلیمو می گوید: این شیوه ها تجربی است و پشتوانه علمی ندارد. اما واقعیت این است که به ۲ دلیل کارآیی ندارد از یک طرف افرادی که دچار چاقی شکمی هستند وابستگی شدیدی به مواد غذایی لذیذ دارند و در طولانی مدت نمی توانند روز خود را با خوردن سرکه شروع کنند و از طرف دیگر وقتی این مواد اسیدی به صورت ناشتا مصرف شود به ویژه در کسانی که **** غذایی نامناسبی دارند و دستگاه گوارش آن ها دچار اختلال است، مشکلات گوارشی آن ها ۲ برابر می شود و گاه حتی پس از مصرف چند ماهه این مواد، قادر به در پیش گرفتن یک **** غذایی عادی نیز نخواهند بود.

در مورد مصرف برخی مواد غذایی مانند حبوبات نیز باید گفت نحوه پختن آ ن ها و نگه داشتن تعادل بسیار مهم است. بهتر است قبل از پختن، حبوبات را خیس کرده آب آن را دور بریزیم و سپس بپزیم و از طرفی آن را بیش از حد مصرف نکنیم.از طرفی اصولا باید سعی کنیم سرعت خوردن غذا را کم کنیم، آهسته تر بخوریم تا مغز فرصت کند سیگنال های سیری را دریافت کند و کسانی که دارای چاقی شکمی هستند هم باید حتما در ابتدای غذا سالاد و سبزیجات بخورند تا حجم زیادی از معده شان که بزرگ شده پر شود و سپس اقدام به خوردن غذای اصلی کنند.

درباره ماساژ شکم نیز باید گفت واقعیت این است که این کار جنبه علمی ندارد این روش در افراد مختلف با اندام مختلف و با شرایط مختلف قابل اجرا نیست زیرا استاندارد نشده و از طرفی معجزه نمی کند و هیچ روش مقابله با چاقی بدون **** غذایی سالم و تحرک کافی جواب گو نخواهد بود.
منبع : khorasannews.com

amir.tabatabai

Registered User
لایک‌ها
1,251
قوانین پایه برای بازی تنیس
مجموعه: تاریخچه رشته های ورزشی

قوانین پایه برای بازی تنیس
امروزه افراد پس از تماشای بازی نسبتاً بی نقص فدرر و نادال پر تکاپو به یاد رقابت بزرگ بین سامپراس و آغاسی می‌افتند و کودکان بیش از همیشه تمایل دارند تا به انجام این بازی بزرگ بپردازند. برای این که علاقه‌مندان و طرف داران جوان بتوانند از این ورزش لذت کامل را کسب نمایند، یاد گیری قوانین تنیس امری الزامی می‌باشد. در این جا قوانین پایه‌ای تنیس را می‌آوریم.

راجر فدرر دارنده‌ی رکورد بیشترین عناوین گرند اسلم در مردان می‌باشد ــ 17 عنوان. این عناوین عبارت می‌باشند از 4 مسابقه‌ی آزاد استرالیا، 1 مسابقه‌ی آزاد فرانسه، 7 مسابقه‌ی آزاد ویمبلدون و 6 مسابقه‌ی آزاد ایالات متحده‌ی آمریکا.
در میان بانوان استفی گراف دارنده‌ی رکورد بیشترین عناوین گرند اسلم می‌باشد (دوره‌ی آزاد) ــ 22 عنوان. این عناوین عبارت می‌باشند از 4 مسابقه‌ی آزاد استرالیا، 6 مسابقه‌ی آزاد فرانسه، 7 مسابقه‌ی آزاد ویمبلدون و 5 مسابقه‌ی آزاد ایالات متحده‌ی آمریکا.
بازی تنیس در طول سالیان تغییرات زیادی را، چه کوچک و چه بزرگ به خود دیده است. در این جا ما نگاهی به قوانین و مقررات پایه‌ی این بازی می‌اندازیم.

قوانین پایه‌ی تنیس
قوانین تنیس نسبتاً ساده می‌باشند. یک بازیکن از گوشه‌ای از محوطه‌ی خط کشی شده به نام زمین که از وسط با استفاده از یک تور سه پایی (0.914 متری) به دو قسمت تقسیم می‌شود، به توپ ضربه وارد می‌سازد و یا سرویس می‌زند. هدف بازیکن مقابل برگرداندن توپ به زمین حریف می‌باشد، البته بدون برخورد توپ بیش از یک بار به زمین خودی و به نحوی که طرف مقابل قادر به جواب دادن نباشد.

امتیاز زمانی به دست می‌آید که بازی کن ابداً قادر به برگرداندن توپ نباشد و یا آن را به بیرون از زمین بزند. توپ همیشه به صورت ضربدری یا مورّب سرویس زده می‌شود. هدف کلّی بازی تنیس کسب امتیاز لازم برای بردن گیم، ست و بازی می‌باشد.

زمین تنیس
بازی تنیس باید در یک زمین تنیس که از اندازه‌ی قانونی برخوردار می‌باشد صورت پذیرد. این بدین معنی است که طول اندازه‌ی زمین باید برای انجام بازی‌های انفرادی 78 پا (23.77 متر) و عرض آن 27 پا (8.23 متر) و برای انجام بازی‌های دو نفره باید عرض آن به 36 پا (10.97 متر) برسد.

زمین باید از توری با ارتفاع 3 پا (0.914 متر) (با تیرهایی به اندازه‌ی 3.5 پا) که آن را از وسط به دو بخش تقسیم می‌کند برخوردار باشد. نوع سطح زمین تفاوت دارد. ممکن است سطح زمین از آسفالت، خاک رس، بتن، چمن، چمن مصنوعی، چوب و یا دیگر مواد مصنوعی ساخته شده باشد. خطوط موازی دو انتهای زمین که مرز آن را مشخص می‌سازند "خط انتهای زمین" نامیده می‌شوند، در حالی که خط مشخص کننده‌ی اطراف زمین "خط کنار زمین" خوانده می‌شود.

خطی موازی با خط انتهای زمین که به نام "خط سرویس" شناخته می‌شود در مسافت 21 پایی از تور زمین بازی از هر دو طرف مشخص شده است. خط وسط که عمود بر تور می‌باشد تا نصفه در بین خطوط کنار کشیده شده است و دقیقاً زمین بازی را به دو نیمه در هر طرف تقسیم می‌نماید. از این گذشته خط سرویس و خط وسط در هر طرف، هر طرف زمین را به چهار قسمت تقسیم می‌نماید. به آن قسمت از یک چهارم‌های زمین که نزدیک تور می‌باشند "زمین سرویس" گفته می‌شود.

راکت تنیس
اندازه‌ی معمولی راکت مسابقات نبایستی بیشتر از 29 اینچ طول و 12.5 اینچ عرض داشته باشد. ناحیه‌ی ضربه زنی راکت نباید بیشتر از 15.5 اینچ درازا و 11.5 اینچ پهنا داشته باشد.

توپ تنیس
رنگ آنها فرق دارد امّا رنگ توپ در مسابقات رسمی باید زرد و یا سفید باشد. می‌توان در یک بازی دو، سه، چهار و یا شش توپ را مورد استفاده قرار داد.

مبانی بازی انفرادی
زننده‌ی سرویس با انداختن سکه معلوم می‌شود. بازیکنی که برنده‌ی قرعه می‌شود اجازه انتخاب زدن سرویس و یا زمین بازی را خواهد داشت. در صورتی که بازیکن برنده‌ی قرعه، زدن سرویس را انتخاب نماید، بازیکن حریف وی می‌تواند زمین بازی را انتخاب کند و بالعکس. این امر درباره‌ی هر دو بازی انفرادی و دو نفره صدق می‌کند. در بازی انفرادی زننده‌ی سرویس (کسی که اوّل بازی را شروع می‌کند) و بازیکن دریافت کننده (کسی که سرویس را دریافت می‌نماید) مکانشان (چپ/ راست) را پس از هر امتیاز عوض می‌کنند و زمین‌ها پس از هر گیم فرد (گیمی که شماره‌ی آن 1، 3، 5 و . . . باشد) عوض می‌شوند.

اصول بازی دو نفره
سرویس‌ها از هر تیم به تیم دیگر و از هر بازیکن به بازیکنی دیگر عوض می‌شوند چنان که هر بازیکن هر چهار گیم یک بار سرویس می زند. هر دو بازیکن (دریافت کننده و سرویس زننده) می‌توانند هر جا که اختیار کنند بایستند، امّا معمول این است که دو بازیکن هم تیمی در کنار یک دیگر می‌ایستند. ترتیب سرویس زدن بایستی قبل از شروع هر گیم از هر ست مشخص شود.

امتیاز گیری در بازی تنیس
بازی می‌تواند "بهترین از 3 ست (اوّلین بازیکنی که 2 ست را ببرد برنده بازی می‌شود)" یا "بهترین از 5 ست (اولین بازیکنی که 3 ست را ببرد برنده‌ی بازی می‌شود)" باشد. بازیکنی برنده‌ی ست می‌شود که 6 گیم را به نفع خود به پایان رسانیده باشد، با این شرط که دو گیم از حریف خویش پیشتر باشد. اگر اختلاف بین بازیکنان کمتر از 2 گیم باشد بازی تا زمانی که هر یک از بازیکنان از حریف خویش 2 گیم پیش افتد و برنده‌ی ست شود ادامه پیدا خواهد کرد (این کار روش برتری ست شماری دانسته می‌شود).

در غیر این صورت اگر هر دو بازیکن در گیم 6 با یک دیگر برابر باشند، هر کس برنده‌ی گیم گره باز کن شود برنده‌ی ست خواهد شد (این کار روش گره باز کن دانسته می‌شود). راه برد آخر بیشتر در مسابقات ATP اتخاذ می‌شود. مسابقات ویمبلدون که یکی از چها گرند اسلم اصلی محسوب می‌شود از روش برتری ست شماری استفاده می‌نماید و به همین خاطر می‌باشد که در برخی موارد امکان دارد یک بازی برای مدّت زمانی بسیار طولانی ادامه پیدا کند.

یک نمونه بزرگ بازی ایسنرـ ماهوت در مسابقات قهرمانی ویمبلدون در سال 2010 بود که 11 ساعت و 5 دقیقه به طول انجامید! امتیازات چیزی شبیه این بودند ـ 6 - 4, 3 - 6, 6 - 7, 7 - 6, 70 - 68! رقم آخر تعداد امتیازات بازی شده در ست آخر می‌باشد که به مدّت هشت ساعت و در دو روز به طول انجامید.

در بازی تنیس امتیاز گیری غیر معمول بخشی از یک ست است. امتیازات به صورت افزایشی از اعداد تک رقمی شروع نمی‌شوند. بازیکنی که چهار امتیاز اوّل را به دست آورد برنده‌ی بازی خواهد بود به شرط این که دو امتیاز از حریف خود جلو باشد. امتیاز صفر با عنوان "عشق" مورد اشاره قرار می‌گیرد. از این رو امتیاز "0- 0" در آغاز بازی یعنی "همه را دوست بدار"! (بنابر این بازی با پیام با شکوه عشق آغاز می‌گردد!)

امتیاز بازیکن زننده‌ی سرویس همواره به هنگام خواندن در اوّل ذکر می‌شود. اگر هر دو حریف یا تیم در امتیاز 40- 40 برابر باشند می‌گویند که آنها "دوس" می‌باشند. از این جا به بعد هرکس دو امتیاز متوالی و پی در پی کسب نماید (با اختلاف دو امتیاز) برنده‌ی بازی خواهد بود. به بازی کنی که پس از "دوس" شدن یک امتیاز به دست آورد می‌گویند که یک "آوانتاژ" به دست آورده است. با این وجود اگر هر دو بازیکن پس از "دوس" یک امتیاز کسب نمایند امتیازات دو باره برابر می‌گردد و سر و کار آنها دو باره با "دوس" می‌افتد. تنها راهی که می‌تواند بازی را به پایان برساند زمانی است که یکی از بازیکنان پس از برابر شدن، دو امتیاز پی در پی کسب نماید.

اگر هر دو بازیکن 6 گیم را به نفع خودشان به اتمام رسانده باشند و ست‌ها برابر شده باشند بایستی یک گیم گره باز کن بازی شود. امتیاز گیری در این گیم معمولی و خطی می‌باشد و از 0 شروع و تا 1، 2، 3 . . . و غیره ادامه خواهد داشت. اوّلین بازیکنی که 7 امتیاز کسب نماید برنده‌ی گیم و ست خواهد شد، البته به شرط پیش بودن دو امتیاز از حریف خود. گیم گره باز کن ادامه خواهد داشت تا این که یکی از بازیکنان بتواند دو امتیاز از حریف خود پیشی بگیرد و برنده‌ی گیم و ست شود. در این گیم پس از 6 امتیاز زمین‌ها باید عوض شوند.

چیزهای کم اهمیّت تنیس
تنیس ابداع خود را مدیون پیش گامان بسیاری می‌باشد که برجسته‌ترین آنها فردی انگلیسی به نام والتر کلوپتون وینگفیلد بود که در سال 1873 آن را به ثبت رسانید. این بازی توسط شخصی طراز اوّل به نام مری اوینگ آوتربریج از جزیره‌ی استاتن آیلند نیویورک و از طریق برمودا به آمریکا آورده شد. این بازی در ایالات متحده‌ی آمریکا برای اوّلین بار در سال 1874 و در باشگاه کریکت و بیس بال استاتن آیلند به انجام رسید. از آن زمان تنیس راه بسیار درازی را طی نموده تا تبدیل به پر تماشاگرترین ورزش تمام جهان شود و تنها رقیب وی فوتبال می‌باشد. میلیونها نفر از سرتاسر دنیا با دقّت مسابقات تنیس را دنبال می‌کنند. قدرت، سرعت و زیبایی این بازی همگان را مسحور خود می‌دارد.

سرویس
بازیکن باید سرویس را از پشت خط انتهای زمین و در حالی که بین خط وسط و خط کنار ایستاده است بزند. زدن سرویس در گیم اوّل ست باید همواره از سمت راست زمین و به وسیله‌ی بازیکن انفرادی و یا بازیکن تیمی زده شود. سرویس بایستی در زمین ضربدری و یا مربع سرویس مورّب مقابل فرود آید (محدوده‌ی میان تور و خط سرویس). در صورتی که سرویس در بیرون مربع سرویس فرود آید و یا به تور برخورد کند بازیکن می‌تواند سرویس را تکرار نماید.

در صورتی که بازیکن سرویس زننده دو بار مرتکب خطا شود بازیکن حریف یک امتیاز به دست می‌آورد. در هر گیم بازی سرویس بین بازیکنان عوض می‌شود. در مورد بازی دو نفره سرویس به نوبت بین دو بازی کن هر تیم تقسیم می‌شود و پس از هر گیم سرویس بین تیم‌های مقابل رد و بدل می‌شود. در بازی دو نفره دو بازیکن تیم سرویس زننده پس از هر امتیاز جای خود را با یک دیگر عوض می‌نمایند.

امتیازگیری
در اینجا شرایطی را ذکر می‌کنیم که می‌توان امتیاز از دست داد.
-بازیکن مرتب به هنگام سرویس زدن مرتکب خطا می‌شود و دو خطا می‌نماید.
-بازیکن قبل از این که توپ دو بار به زمین برخورد نماید قادر به باز گرداندن توپ به زمین حریف نباشد.
-بازیکن توپ را به بیرون از زمین می‌زند و یا آن را به نگه دارنده‌های دائمی مثل پایه‌های تور اصابت می‌دهد.
-بازیکن قبل از این که توپ سرویس به زمین برسد و یا این که از تور گذشته باشد اقدام به برگرداندن آن کند.
-اصابت توپ به صورت دو بار پیاپی به راکت و یا حمل آن توسط بازیکن.
-لمس تور توسط بازی کن و یا تماس بدن او به تور و یا هر بخشی از زمین بازی کن حریف و یا این که توپ به بدن بازی کن بخورد.
-زمانی که بازیکنان بازی دو نفره به طور هم زمان به توپ ضربه وارد کنند.

جریمه‌ها در بازی تنیس
جریمه‌هایی خاص برای بازی تنیس وجود دارد، این جریمه‌ها موجب کسر چندین امتیاز بنا بر دلایل مختلف می‌شوند. این دلایل عبارتند از:
-لمس کردن زمین حریف، تور یا پایه‌های تور و یا هر شخص و مسئولی در بازی.
-حمل توپ یا گرفتن آن با راکت.
-دو بار ضربه زدن به توپ قبل از این که از تور عبور کرده باشد.
-در صورتی که توپ به چیزی ضربه وارد سازد و یا آن را لمس کند (لباس) و یا به وسیله‌ی بازیکن حمل شود (به استثنای راکت).
-پرتاب کردن راکت و یا فحّاشی.

داوران
تنها مسابقات حرفه‌ای تحت نظارت قرار دارند. داوری خط‌ها را کنترل می‌نماید تا از داخل بودن و یا نبودن توپ اطمینان حاصل نماید و آن را اعلام دارد. سر داور بر بالای صندلی بلندی در بیرون خط کنار و نزدیک تور می‌نشیند و امتیازات را می‌گوید. سر داور قدرت این را دارد تا تصمیم دیگر داوران را رد نماید. داوری دیگر وجود دارد که بر روی صندلی تماشاگران می‌نشیند و نظاره گر بازی می‌باشد (داور ناظر). اگر تنش و مشکلات بزرگی پیش آید می‌توان با وی رایزنی و مشورت نمود. جرّ و بحث با داوران موجب کسر امتیاز و حتّی سبب محرومیّت از بازی می‌شود.

منبع :rasekhoon.net

amir.tabatabai

Registered User
لایک‌ها
1,251
تقویت حافظه به وسیله ورزش

پیاده روی مرتب هم به کارکرد بهتر مغز و تقویت حافظه کمک می‌کند

تاثیر ورزش در تقویت حافظه
یکی از رازهای داشتن حافظه‌ای قوی ورزش کردن است. اگر می‌خواهید بدانید چگونه با ورزش کردن می‌توان حافظه را تقویت کرد این مقاله را بخوانید.
دیگر به دنبال مکملها، قرصها و نسخه های جادویی که همگی بهتر شدن تقویت حافظه را تبلیغ می‌کنند نباشید. مطالعات نشان می‌دهند که یکی از بهترین راهها برای بهتر شدن تقویت حافظه فعالیت فیزیکی است. اگر برای بلند شدن از روی کاناپه و ورزش کردن دلیل بیشتری می‌خواهید باید بدانید که محققان نشان داده اند ورزش قدرت درک مغز را افزایش می‌دهد و کمک می‌کند تا از تاثیر افزایش سن در کاهش حافظه کاسته شود و حتی ممکن است از دمانس و آلزایمر پیشگیری کند.

ورزش با بدن چه کار می‌کند و چگونه موجب بهبود حافظه می‌شود؟
مدتهاست که فواید ورزش برای قلب و عروق شناخته شده است. اما امروزه مشخص شده که ورزش برای همه بدن و حتی مغز سودمند است. ورزش جریان خون را در کل بدن افزایش می‌دهد و بالطبع جریان خون در مغز نیز افزایش می‌یابد. به نظر می‌رسد افزایش جریان خون در مغز فرایند از دست رفتن بافت سلولی مغز را که در حدود 40 سالگی شروع می‌شود کند می‌کند.

با افزایش سن فرایندی در مغز رخ می‌دهد که می‌تواند منجر به بروز مشکل در به خاطر آوردن برخی اتفاقات شود. همچنین با افزایش سن به صورت طبیعی انجام عملکردهای چندگانه کمی‌مشکل می‌شود. برای مثال ممکن است بین انجام چند کار مجبور باشید کمی‌صبر کنید تا به یاد بیاورید که باید چکار کنید. مطالعات نشان می‌دهند که ورزش می‌تواند این فرایند را به تاخیر بیاندازد و حتی از برخی از این تغییرات وابسته به سن در مغز پیشگیری کرده و در مواردی باعث بهبود حافظه شود.

برای تقویت حافظه به چه میزان ورزش نیاز دارید؟
محققان هنوز مطمئن نیستند که میزان مورد نیاز ورزش برای بهتر شدن تقویت حافظه چقدر است، اما چیزی که می‌دانیم این است که حتی مقدار بسیار کمی ‌ورزش و فعالیت فیزیکی می‌تواند به بهتر شدن تقویت حافظه شما کمک کند و این تاثیر وقتی بیشتر می‌شود که مرتبا و حداقل سه بار در هفته ورزش کنید.هدف نهایی شما باید ورزش به مدت 30 دقیقه در روز و در بیشتر روزهای هفته باشد که بهترین حالت برای قلب است. مطالعات متعدد نشان داده‌اند که جلسات ورزشی 30 دقیقه‌ای برای مغز نیز بسیار مفید هستند.

اگر به تازگی شروع به ورزش کرده‌اید در مورد مدت زمان ورزش نگران نباشید. در یک مطالعه نشان داده شده که تنها چند جلسه ورزشی 15 دقیقه ای در هفته خطر ایجاد دمانس در افراد مسن تر را کاهش می‌دهد. این تغییرات حتی در مورد افرادی که قبلا ورزش نمی‌کرده‌اند نیز مفید است.

پس اگر به ورزش بی علاقه هستید به خاطر داشته باشید که برای به دست آوردن این همه منافع با ارزش به اندکی تعهد و مدت زمان کمی ‌ورزش نیاز دارید. اگر باز هم وقت نمی‌کنید ورزش کنید مدت زمان 30 دقیقه‌ای را به سه بخش 10 دقیقه‌ای در طول روز تقسیم کنید.به مرور زمان که پیشرفت کردید می‌توانید زمان ورزش را بیشتر کنید و از منافع بیشتری بهره مند شوید و سلامت خود را ارتقاء دهید.

چه نوع ورزشی برای تقویت حافظه مناسبتر است؟
مطالعات مختلف نوع ورزش خاصی را مشخص نکرده اند اما محققان می‌گویند که برای بهره مند شدن از منافع ورزش نیازی نیست که خود را خسته و فرسوده کنید. برخی مطالعات نشان می‌دهند که حتی پیاده روی مرتب هم به کارکرد بهتر مغز و تقویت حافظه کمک می‌کند. دانشمندان ارتباطی بین قلب سالم و مغز سالم یافته‌اند که نشان می‌دهد ورزش نه تنها برای قلب بلکه برای تمام بدن مفید است.

ورزشهای ایروبیک مانند پیاده روی، جاگینگ، دوچرخه سواری یا شنا ورزشهای مناسبی برای بهبود کارکرد قلب هستند. با سرعتی ورزش کنید که به شما امکان صحبت کردن حین ورزش را بدهد.
برخی شواهد نشان می‌دهند که تمرینات قدرتی همراه با ورزش ایروبیک منافع بیشتری دارند. این تمرینات می‌توانند عضلات را ساخته و تقویت کنند. تمریناتی مانند حرکت شنا از این دسته است.

این ورزشها کی نتیجه می‌دهند؟
تغییرات مغزی وابسته به سن بسیار آهسته رخ می‌دهند. نباید پس از چند هفته ورزش کردن انتظار یک تغییر باورنکردنی را داشته باشید. اما به تدریج باید منتظر نتایج باشید. یک مطالعه نشان می‌دهد که در افرادی که شروع به پیاده روی کرده بودند پس از 6 ماه توانایی انجام عملکردهای چندگانه بهبود پیدا کرد. کلید به دست آوردن این گنج این است که پشتکار داشته باشید و به ورزش کردن ادامه دهید.

برای اینکه فعال باقی بمانید این نکات کمک کننده هستند:
* در ابتدا برای خود اهداف کوچکی تعیین کنید که به راحتی بتوانید به آنها دست پیدا کنید. برای مثال چند روز در هفته به مدت 10 دقیقه پیاده روی کنید. وقتی به این کار عادت کردید هر چند هفته چند دقیقه به زمان ورزش خود اضافه کنید. اهداف خود را بنویسید و در محلی که هر روز بتوانید ببینید نصب کنید (مثلا روی یخچال!) چون با این کار هر روز به یاد می‌آورید که چه هدفی دارید و این کار موجب پیشرفت شما می‌شود.

* برای تقویت حافظه به یک گروه بپیوندید یا به تنهایی آغاز کنید. اگر گروهی ورزش کنید می‌بینید که دوستان ورزشی می‌توانند شما را فعال نگه دارند. به گروه های پیاده روی همسایگان خود یا همکاران خود ملحق شوید و یا اینکه خودتان به تنهایی شروع کنید.

* یک مکان قابل اعتماد پیدا کنید. اگر در هوای آزاد ورزش می‌کنید مکان مناسبی را نیز در نظر بگیرید تا اگر به علت نامساعد بودن هوا نتوانستید بیرون بروید در فضای بسته بتوانید برنامه ی ورزشی خود را انجام دهید. باشگاهها و سالنهای ورزشی هم هستند که البته ممکن است کمی‌هزینه بر باشند. برای پیاده روی از تجهیزات مناسب برای مواجهه با آفتاب، باران و سرما استفاده کنید.

* برای تقویت حافظه فعالیتی را انتخاب کنید که از آن لذت می‌برید. اگر پیاده روی برای شما کسالت آور است شنا یا دوچرخه سواری را امتحان کنید.اگر تا کنون هیچگونه فعالیت فیزیکی نداشته اید قبل از شروع برنامه ی ورزشی با پزشک خود مشورت کنید. پزشک شما می‌تواند نوعی از ورزش صحیح که برای شما بی خطر باشد را توصیه کند.
منبع : seemorgh.com

amir.tabatabai

Registered User
لایک‌ها
1,251
تقویت حافظه به وسیله ورزش

پیاده روی مرتب هم به کارکرد بهتر مغز و تقویت حافظه کمک می‌کند

تاثیر ورزش در تقویت حافظه
یکی از رازهای داشتن حافظه‌ای قوی ورزش کردن است. اگر می‌خواهید بدانید چگونه با ورزش کردن می‌توان حافظه را تقویت کرد این مقاله را بخوانید.
دیگر به دنبال مکملها، قرصها و نسخه های جادویی که همگی بهتر شدن تقویت حافظه را تبلیغ می‌کنند نباشید. مطالعات نشان می‌دهند که یکی از بهترین راهها برای بهتر شدن تقویت حافظه فعالیت فیزیکی است. اگر برای بلند شدن از روی کاناپه و ورزش کردن دلیل بیشتری می‌خواهید باید بدانید که محققان نشان داده اند ورزش قدرت درک مغز را افزایش می‌دهد و کمک می‌کند تا از تاثیر افزایش سن در کاهش حافظه کاسته شود و حتی ممکن است از دمانس و آلزایمر پیشگیری کند.

ورزش با بدن چه کار می‌کند و چگونه موجب بهبود حافظه می‌شود؟
مدتهاست که فواید ورزش برای قلب و عروق شناخته شده است. اما امروزه مشخص شده که ورزش برای همه بدن و حتی مغز سودمند است. ورزش جریان خون را در کل بدن افزایش می‌دهد و بالطبع جریان خون در مغز نیز افزایش می‌یابد. به نظر می‌رسد افزایش جریان خون در مغز فرایند از دست رفتن بافت سلولی مغز را که در حدود 40 سالگی شروع می‌شود کند می‌کند.

با افزایش سن فرایندی در مغز رخ می‌دهد که می‌تواند منجر به بروز مشکل در به خاطر آوردن برخی اتفاقات شود. همچنین با افزایش سن به صورت طبیعی انجام عملکردهای چندگانه کمی‌مشکل می‌شود. برای مثال ممکن است بین انجام چند کار مجبور باشید کمی‌صبر کنید تا به یاد بیاورید که باید چکار کنید. مطالعات نشان می‌دهند که ورزش می‌تواند این فرایند را به تاخیر بیاندازد و حتی از برخی از این تغییرات وابسته به سن در مغز پیشگیری کرده و در مواردی باعث بهبود حافظه شود.

برای تقویت حافظه به چه میزان ورزش نیاز دارید؟
محققان هنوز مطمئن نیستند که میزان مورد نیاز ورزش برای بهتر شدن تقویت حافظه چقدر است، اما چیزی که می‌دانیم این است که حتی مقدار بسیار کمی ‌ورزش و فعالیت فیزیکی می‌تواند به بهتر شدن تقویت حافظه شما کمک کند و این تاثیر وقتی بیشتر می‌شود که مرتبا و حداقل سه بار در هفته ورزش کنید.هدف نهایی شما باید ورزش به مدت 30 دقیقه در روز و در بیشتر روزهای هفته باشد که بهترین حالت برای قلب است. مطالعات متعدد نشان داده‌اند که جلسات ورزشی 30 دقیقه‌ای برای مغز نیز بسیار مفید هستند.

اگر به تازگی شروع به ورزش کرده‌اید در مورد مدت زمان ورزش نگران نباشید. در یک مطالعه نشان داده شده که تنها چند جلسه ورزشی 15 دقیقه ای در هفته خطر ایجاد دمانس در افراد مسن تر را کاهش می‌دهد. این تغییرات حتی در مورد افرادی که قبلا ورزش نمی‌کرده‌اند نیز مفید است.

پس اگر به ورزش بی علاقه هستید به خاطر داشته باشید که برای به دست آوردن این همه منافع با ارزش به اندکی تعهد و مدت زمان کمی ‌ورزش نیاز دارید. اگر باز هم وقت نمی‌کنید ورزش کنید مدت زمان 30 دقیقه‌ای را به سه بخش 10 دقیقه‌ای در طول روز تقسیم کنید.به مرور زمان که پیشرفت کردید می‌توانید زمان ورزش را بیشتر کنید و از منافع بیشتری بهره مند شوید و سلامت خود را ارتقاء دهید.

چه نوع ورزشی برای تقویت حافظه مناسبتر است؟
مطالعات مختلف نوع ورزش خاصی را مشخص نکرده اند اما محققان می‌گویند که برای بهره مند شدن از منافع ورزش نیازی نیست که خود را خسته و فرسوده کنید. برخی مطالعات نشان می‌دهند که حتی پیاده روی مرتب هم به کارکرد بهتر مغز و تقویت حافظه کمک می‌کند. دانشمندان ارتباطی بین قلب سالم و مغز سالم یافته‌اند که نشان می‌دهد ورزش نه تنها برای قلب بلکه برای تمام بدن مفید است.

ورزشهای ایروبیک مانند پیاده روی، جاگینگ، دوچرخه سواری یا شنا ورزشهای مناسبی برای بهبود کارکرد قلب هستند. با سرعتی ورزش کنید که به شما امکان صحبت کردن حین ورزش را بدهد.
برخی شواهد نشان می‌دهند که تمرینات قدرتی همراه با ورزش ایروبیک منافع بیشتری دارند. این تمرینات می‌توانند عضلات را ساخته و تقویت کنند. تمریناتی مانند حرکت شنا از این دسته است.

این ورزشها کی نتیجه می‌دهند؟
تغییرات مغزی وابسته به سن بسیار آهسته رخ می‌دهند. نباید پس از چند هفته ورزش کردن انتظار یک تغییر باورنکردنی را داشته باشید. اما به تدریج باید منتظر نتایج باشید. یک مطالعه نشان می‌دهد که در افرادی که شروع به پیاده روی کرده بودند پس از 6 ماه توانایی انجام عملکردهای چندگانه بهبود پیدا کرد. کلید به دست آوردن این گنج این است که پشتکار داشته باشید و به ورزش کردن ادامه دهید.

برای اینکه فعال باقی بمانید این نکات کمک کننده هستند:
* در ابتدا برای خود اهداف کوچکی تعیین کنید که به راحتی بتوانید به آنها دست پیدا کنید. برای مثال چند روز در هفته به مدت 10 دقیقه پیاده روی کنید. وقتی به این کار عادت کردید هر چند هفته چند دقیقه به زمان ورزش خود اضافه کنید. اهداف خود را بنویسید و در محلی که هر روز بتوانید ببینید نصب کنید (مثلا روی یخچال!) چون با این کار هر روز به یاد می‌آورید که چه هدفی دارید و این کار موجب پیشرفت شما می‌شود.

* برای تقویت حافظه به یک گروه بپیوندید یا به تنهایی آغاز کنید. اگر گروهی ورزش کنید می‌بینید که دوستان ورزشی می‌توانند شما را فعال نگه دارند. به گروه های پیاده روی همسایگان خود یا همکاران خود ملحق شوید و یا اینکه خودتان به تنهایی شروع کنید.

* یک مکان قابل اعتماد پیدا کنید. اگر در هوای آزاد ورزش می‌کنید مکان مناسبی را نیز در نظر بگیرید تا اگر به علت نامساعد بودن هوا نتوانستید بیرون بروید در فضای بسته بتوانید برنامه ی ورزشی خود را انجام دهید. باشگاهها و سالنهای ورزشی هم هستند که البته ممکن است کمی‌هزینه بر باشند. برای پیاده روی از تجهیزات مناسب برای مواجهه با آفتاب، باران و سرما استفاده کنید.

* برای تقویت حافظه فعالیتی را انتخاب کنید که از آن لذت می‌برید. اگر پیاده روی برای شما کسالت آور است شنا یا دوچرخه سواری را امتحان کنید.اگر تا کنون هیچگونه فعالیت فیزیکی نداشته اید قبل از شروع برنامه ی ورزشی با پزشک خود مشورت کنید. پزشک شما می‌تواند نوعی از ورزش صحیح که برای شما بی خطر باشد را توصیه کند.
منبع : seemorgh.com

بالا