برگزیده های پرشین تولز

مشاوره خرید پرینتر

mohammad.hosein

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
10
با سلام
دوستان به یه پرینتر نیاز دارم برای مصارف نیمه شرکتی
تقریبا هیچ اطلاعاتی از اینکه چی خوبه و چه ویژگی هایی باید داشته باشه ندارم
فقط میگن مارک اچ پی خوبه
تقریبا ماهانه 2-3 هزار صفحه پرینت میکنیم و یه بخش کوچیکی از صفحات رنگی هستند
یه چیزی لازمه که علاوه بر اینکه عمری باشه و به این زودی ها خراب نشه هزینه اش خیلی بالا نباشه و هزینه های جوهر و مواد مصرفی و ... اش هم خیلی بالا در نیاد(البته اگر تو پرینترهای مختلف این هزینه ها با هم فرقی داشته باشند)
خواهش میکنم یه طوری راهنمایی کنید که هم یه فرد مبتدی مثل من کامل متوجه بشه و هم واقعا یه چیزی پیشنهاد بدید که بعد یه مدت دستمو تو پوست گردو نذاره
پیشاپیش تشکر میکنم

reza76622201

کاربر حرفه ای سخت افزار
لایک‌ها
3,630
با سلام
دوستان به یه پرینتر نیاز دارم برای مصارف نیمه شرکتی
تقریبا هیچ اطلاعاتی از اینکه چی خوبه و چه ویژگی هایی باید داشته باشه ندارم
فقط میگن مارک اچ پی خوبه
تقریبا ماهانه 2-3 هزار صفحه پرینت میکنیم و یه بخش کوچیکی از صفحات رنگی هستند
یه چیزی لازمه که علاوه بر اینکه عمری باشه و به این زودی ها خراب نشه هزینه اش خیلی بالا نباشه و هزینه های جوهر و مواد مصرفی و ... اش هم خیلی بالا در نیاد(البته اگر تو پرینترهای مختلف این هزینه ها با هم فرقی داشته باشند)
خواهش میکنم یه طوری راهنمایی کنید که هم یه فرد مبتدی مثل من کامل متوجه بشه و هم واقعا یه چیزی پیشنهاد بدید که بعد یه مدت دستمو تو پوست گردو نذاره
پیشاپیش تشکر میکنم
سلام عزیز. چاپگرهای رنگی یا جوهر افشان هستند یا لیزری. در کل هزینه چاپ در چاپگرهای رنگی گر چه شما باهاش پرینت سیاه و سفید بگیرید بالا هستش. پس به نر من شما بهتره یه چاپگر سیاه و سفید یه رنگی تهیه کنید . بنده هم با اینکه بهترین برند HP هستش کاملا موافقم. در خصوص چاپگر لیزری سیاه و سفید اگر سرعت چاپ براتو ن مهم باشه باید بیشتر هزینه کنید والا ابتدائی ترین چاپگرش یعنی HP LaserJet 1102 می تونه ماهینه 3 هزار تا پرینت براتون بگیره. اما براش یکم سنگینه. نظرمن اینه:
http://rayansaba.com/index.php?productID=7069

چاپگر رنگی هم این:
http://rayansaba.com/index.php?productID=6038
البته هزینه جوهرش بالاست اما شما فرمودید هر ماه جنر برک بیشتر ندارید.

mohammad.hosein

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
10
ممنون از توضیحتون بزرگوار
فکر کنم یه کم بد منظورم رو گفتم
منظورم این بود که از کل یک صفحه متن کلا چند خطش بیشتر رنگی نیست و باقیش سیاه و سفیده
ممنون میشم با توجه به این نکته ای که اضافه کردم راهنمایی کنید
پش کلا چاپ با پرینترهای رنگی بالاست،هر چند بخش رنگی بسیار کم باشه،درسته؟

reza76622201

کاربر حرفه ای سخت افزار
لایک‌ها
3,630
ممنون از توضیحتون بزرگوار
فکر کنم یه کم بد منظورم رو گفتم
منظورم این بود که از کل یک صفحه متن کلا چند خطش بیشتر رنگی نیست و باقیش سیاه و سفیده
ممنون میشم با توجه به این نکته ای که اضافه کردم راهنمایی کنید
پش کلا چاپ با پرینترهای رنگی بالاست،هر چند بخش رنگی بسیار کم باشه،درسته؟
خواهش می کنم دوست عزیز. ببینید شما اگر حتی لازم باشه یه خط یا حتی یه کلمه هم پرینت رنگی بین سیاه و سفیدها بگونجونید باید کلا چاپگر رنگی بخرید. اگر حدسم درسته پس ایده آلترین حالت خرید چاپگر لیزری رنگی میشه. در اینصورت پیشنهاد بنده اینه:
http://www.rayansaba.com/index.php?productID=7631
نسبت به جوهر افشان هزینه تونر چاپ خیلی کمتره. کلا از نظر هزینه چاپ بدین صورته:
لیزری سیاه سفید<<لیزری رنگی<<<<< جوهر افشان
ضمن اینکه جوهر افشان مسائل و دردسرهای دیگه ای هم نظیر خشک شدن جوهر و ... هم داره که به هیچ وجه توصیه نمی کنم تهیه کنید.
امیدوارم خوب تونسته باشم کمکتون کنم(اگر کاری داشتید بنده پس فردا در خدمتم , پیغام خصوصی بدید تا تاپیکتونو گم نکنم)

mohammad.hosein

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
10
خواهش می کنم دوست عزیز. ببینید شما اگر حتی لازم باشه یه خط یا حتی یه کلمه هم پرینت رنگی بین سیاه و سفیدها بگونجونید باید کلا چاپگر رنگی بخرید. اگر حدسم درسته پس ایده آلترین حالت خرید چاپگر لیزری رنگی میشه. در اینصورت پیشنهاد بنده اینه:
http://www.rayansaba.com/index.php?productID=7631
نسبت به جوهر افشان هزینه تونر چاپ خیلی کمتره. کلا از نظر هزینه چاپ بدین صورته:
لیزری سیاه سفید<<لیزری رنگی<<<<< جوهر افشان
ضمن اینکه جوهر افشان مسائل و دردسرهای دیگه ای هم نظیر خشک شدن جوهر و ... هم داره که به هیچ وجه توصیه نمی کنم تهیه کنید.
امیدوارم خوب تونسته باشم کمکتون کنم(اگر کاری داشتید بنده پس فردا در خدمتم , پیغام خصوصی بدید تا تاپیکتونو گم نکنم)
بازم از راهنماییتون ممنونم
متوجه منظورتون شدم
پس با توجه به این توضیحات باید چاپگر لیزری رنگی خریداری بشه
این لینکی که معرفی کردید نیازهامون رو پاسخ میده؟ممکنه عمر مفیدش پایین باشه؟
فرق پرینترهایی که قیمت های چند برابر این دارند با این گزینه چیه؟چرا قیمت بعضی از پرینترها خیلی بالاست؟

goshne

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
یک عدد دستگاه دوکاره میخواستم پرینت لیزری سیاه وسفید و اسکنر جهت انجام امور سبک اداری
راهنمایی بفرمایید

reza76622201

کاربر حرفه ای سخت افزار
لایک‌ها
3,630
بازم از راهنماییتون ممنونم
متوجه منظورتون شدم
پس با توجه به این توضیحات باید چاپگر لیزری رنگی خریداری بشه
این لینکی که معرفی کردید نیازهامون رو پاسخ میده؟ممکنه عمر مفیدش پایین باشه؟
فرق پرینترهایی که قیمت های چند برابر این دارند با این گزینه چیه؟چرا قیمت بعضی از پرینترها خیلی بالاست؟
خواهش ميكنم. هر چقدر سرعت چاپ چاپگر بالاتر باشه ، تونرش بزرگتر باشه(كمتر مستهلك ميشه و ديرتر نياز به شارژ داره) ، تعداد كاغذ بيشتري بگيره ، چند DPI باشه(هر چه بالاتر كيفيت چاپ بهتر) و ... طبيعتا استهلاك كمتري داره و گرونتر خواهد بود. چيزي به نام عمر مفيد نداريم ، يكسري قطعات مثل تونر ، كاغذ گير و ... هستند كه مصرفي هستند و بايد هر از گاهي تعويض يا سرويس بشن و خود چاپگر هم همينطور بايد هر از گاهي سرويس بشه. اگر كيفيت بالا زياد براتون مهم نباشه و اين تعداد رو در عرض يكماه به مرور پرينت مي گيريد(نه همش يه دفعه در دو روز) همين چاپگر كفايت مي كنه.

یک عدد دستگاه دوکاره میخواستم پرینت لیزری سیاه وسفید و اسکنر جهت انجام امور سبک اداری
راهنمایی بفرمایید
سلام. پيشنهاد بنده اينه:
http://rayansaba.com/index.php?productID=4954

mohammad.hosein

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
10
خواهش ميكنم. هر چقدر سرعت چاپ چاپگر بالاتر باشه ، تونرش بزرگتر باشه(كمتر مستهلك ميشه و ديرتر نياز به شارژ داره) ، تعداد كاغذ بيشتري بگيره ، چند DPI باشه(هر چه بالاتر كيفيت چاپ بهتر) و ... طبيعتا استهلاك كمتري داره و گرونتر خواهد بود. چيزي به نام عمر مفيد نداريم ، يكسري قطعات مثل تونر ، كاغذ گير و ... هستند كه مصرفي هستند و بايد هر از گاهي تعويض يا سرويس بشن و خود چاپگر هم همينطور بايد هر از گاهي سرويس بشه. اگر كيفيت بالا زياد براتون مهم نباشه و اين تعداد رو در عرض يكماه به مرور پرينت مي گيريد(نه همش يه دفعه در دو روز) همين چاپگر كفايت مي كنه.

سلام. پيشنهاد بنده اينه:
http://rayansaba.com/index.php?productID=4954

بازم از توضیحتون ممنونم
یک سوال دیگه،اگه تعداد صفحات بخواد بره روی ماهی 10 هزار تا چطور؟اون موقع کدوم مدل رو پیشنهاد میدید؟
بار هم شرایطش یکیه و صفحه ها چند خطی رنگی داره
راستش من پرینتر رو برای چاپ بروشور تبلیغاتی شرکتمون نیاز دارم که تقریبا تعداد صفحه هاش 20 صفحه است،احتمالا هر ماه نیاز باشه بین 500-600 تا چاپ کنیم
اول میخواستیم ورق گلاسه در نظر بگیریم که گفتند با چاپگر لیزری نمیشه،برای همین از گلاسه زدنش پشیمون شدیم فعلا تا ببینیم بعدا چی پیش میاد
با توجه به اینکه کیفیت کار برامون مهمه چی پیشنهاد میکنید؟
ببخشید اگه خیلی سوال میکنم
موفق باشید

reza76622201

کاربر حرفه ای سخت افزار
لایک‌ها
3,630
بازم از توضیحتون ممنونم
یک سوال دیگه،اگه تعداد صفحات بخواد بره روی ماهی 10 هزار تا چطور؟اون موقع کدوم مدل رو پیشنهاد میدید؟
بار هم شرایطش یکیه و صفحه ها چند خطی رنگی داره
راستش من پرینتر رو برای چاپ بروشور تبلیغاتی شرکتمون نیاز دارم که تقریبا تعداد صفحه هاش 20 صفحه است،احتمالا هر ماه نیاز باشه بین 500-600 تا چاپ کنیم
اول میخواستیم ورق گلاسه در نظر بگیریم که گفتند با چاپگر لیزری نمیشه،برای همین از گلاسه زدنش پشیمون شدیم فعلا تا ببینیم بعدا چی پیش میاد
با توجه به اینکه کیفیت کار برامون مهمه چی پیشنهاد میکنید؟
ببخشید اگه خیلی سوال میکنم
موفق باشید
خواهش می کنم. انگار تعداد رفت بالا!!! اگه به 10 هزار تا برسه به نظر من باید هزینه بالایی کنید و دستگاه چند کاره لیزری بزرگ رنگی با قیمت بالا بخرید(سیاه و سفیدش خدود 8000000 میلیون تومان مدل شارپ AR230X ما خریدیم) که توی چند تا سایت گشتم چیزی ندیدم. ولی فکر کنم این کافی باشه:
http://www.rayansaba.com/index.php?productID=6653

goshne

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
Last edited:

reza76622201

کاربر حرفه ای سخت افزار
لایک‌ها
3,630

mohammad.hosein

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
10
خواهش می کنم. انگار تعداد رفت بالا!!! اگه به 10 هزار تا برسه به نظر من باید هزینه بالایی کنید و دستگاه چند کاره لیزری بزرگ رنگی با قیمت بالا بخرید(سیاه و سفیدش خدود 8000000 میلیون تومان مدل شارپ AR230X ما خریدیم) که توی چند تا سایت گشتم چیزی ندیدم. ولی فکر کنم این کافی باشه:
http://www.rayansaba.com/index.php?productID=6653
ممنون از راهنماییتون
کپی های رنگی که چند کاره هم هستند تو این تعداد به صرفه تر نیستند؟
یه بنده خدایی میگفت هزینه جوهر و شارژ و ... تو کپی های رنگی خیلی به صرفه تر در میاد و کیفیت هم خیلی فرقی نداره
هر چند به این عدم تفاوت کیفیت خوشبین نیستم
اگر کپی بهتر نباشه همین مدلی که زدید اکی هست و انشاالله خرید میشه

reza76622201

کاربر حرفه ای سخت افزار
لایک‌ها
3,630
ممنون از راهنماییتون
کپی های رنگی که چند کاره هم هستند تو این تعداد به صرفه تر نیستند؟
یه بنده خدایی میگفت هزینه جوهر و شارژ و ... تو کپی های رنگی خیلی به صرفه تر در میاد و کیفیت هم خیلی فرقی نداره
هر چند به این عدم تفاوت کیفیت خوشبین نیستم
اگر کپی بهتر نباشه همین مدلی که زدید اکی هست و انشاالله خرید میشه
هزینه کارتریجهای جوهری وحشتناکه( البته اصلش). مگر اینکه نانک جوهر بهش وصل بشه بازم چون شما حجم چاپ رنگیتون کمه نمیصرفه. پس همونی که خدمتتون عرض کردم انتخاب خوبیه.

mohammad.hosein

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
10
هزینه کارتریجهای جوهری وحشتناکه( البته اصلش). مگر اینکه نانک جوهر بهش وصل بشه بازم چون شما حجم چاپ رنگیتون کمه نمیصرفه. پس همونی که خدمتتون عرض کردم انتخاب خوبیه.

ممنونم ازتون جناب
خیلی خیلی لطف کردید این همه زحمت کشیدید و توضیحات بسیار مفیدی دادید
انشاالله هفته ی بعد خرید انجام میشه
موفق باشید و پایدار

reza76622201

کاربر حرفه ای سخت افزار
لایک‌ها
3,630
ممنونم ازتون جناب
خیلی خیلی لطف کردید این همه زحمت کشیدید و توضیحات بسیار مفیدی دادید
انشاالله هفته ی بعد خرید انجام میشه
موفق باشید و پایدار
خواهش میکنم عزیز. موفق باشید.

goshne

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0

reza76622201

کاربر حرفه ای سخت افزار
لایک‌ها
3,630
سلام دادا ش من همینو امزوز خریدم ولی اسکن نمیکنه یغنی صفخه ای که برام اسکن میکنه سفیده هیچی نداره مشکلش چی میتونه باشه ممنون
ببخشید که اینحا مطرح کردم
خواهش می کنم. اگر کپی درست انجام میده پس اسکنرش سالمه. اگر پرینت هم رست می گیره , در اینصورت ایراد نرم افزاریه , یعنی یا ناقص نصب شده یا درایورش ایراد داره. شایدم قبلا روی این سیستم چیز دیکه ای نصب بوده که درایورش با این دسستگاه مشکل داشته باشد. در کل احتمالات زیادی بود که مهمتریناش همینایی بود که عرض کردم.

mohammad.hosein

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
10
خواهش میکنم عزیز. موفق باشید.
سلام و درود مجدد
مزاحم شدم تا بازم در مورد پرینتر ازتون راهنمایی بگیرم
یکی از دوستان بسیار نزدیک میخوان یه پرینتر بگیرن که با توجه به خرید ما خواهش کردن از شما راهنمایی بگیرم
ایشون حجم چاپشون در ماه 10 تا 15 هزار صفحه است
اکثر صفحات مطلب هستند با یه بک گراند کمرنگ از لوگوشون
یکی دو تا عکس هم توی هر 20 صفحه دارند
نهایتا تا دو یا سه میلیون هم میتونند هزینه کنند
نظرشون روی پرینتر اچ پی بوده که یه بنده خدایی رایشون رو زده با توجه به نیازشون
بهشون گفتن هزینه ی کارتریجش خیلی سرسام آور در میاد
یا دستگاه کپی بگیره یا پرینتر جوهر افشان مارک اپسون
حالا نه من و نه این بنده خدا هیچ اطلاعاتی راجع به اینکه فرق اینا چیه و کیفیتشون چه فرقی میکنه و واقعا بهتر از اچ پی هستند یا نه و ... نداریم
لطف میکنید اگر بتونید در این زمینه هم راهنمایی بفرمایید

بالا