برگزیده های پرشین تولز

آخرین عکسی که گرفتم - نسخه تصاویر دوربین (قوانین در پست اول)

Areno

Registered User
لایک‌ها
778
دوستان ما اینجا جمع شدیم از همدیگه چیز یاد بگیریم
پس اگه کسی انتقادی پیشنهادی داره لطفا بی رودرواسی بیان کنه
اول هم بنده شروع می کنم:
دوستان گرامی عکس فقط فشردن دکمه شاتر نیست، سعی کنیم چیزی رو در قاب تصویر جا بدیم که یه سری حداقل ها رو رعایت کرده باشه
دوست عزیز @Areno ، حشره در کادر نیست، کلاً کادربندیتون چنگی به دل نزد. البته متوجه شدم که گفتی هولکی عکس گرفتی. ولی خب همه ما از این عکس ها توی آرشیومون داریم اما سعی میکنیم بهترین هاشو آپ کنیم.
دوست بزرگوار @rez7 ، هیچ مفهمومی از این شلوغی برداشت نکردم. میتونستی حداقل یکم اون تخمه ها رو ( اگه درست دیده باشم ) مرتب کنی و بهترین هاشو توی کادر بندازی
امیدوارم کسی اینجا از پیشنهاد و انتقاد رنجیده خاطر نشه
باور کنید هدف فقط یاد گرفتن و یاد دادن هست. همین و بس...
سلام
ممنون دوست خوبم. با نظرت 100 درصد موافقم! حتی خواستم کسی نقد کنه یا نکته بگه وحداقل دوستانی که عکس میذارن یه توضیحی بدن در مورد امور فنیش.
امیدوارم مثل شما سایر دوستان هم همین کار رو بکنن و تاپیک فقط آلبوم نشه
این عکس هم راسیتش فقط جهت مثال برای دوست خوبم بود. می خواستم بگم نور خارجی خیلی تاثیر داره و بسته بودن دیاف و ...
این عکس رو شب گرفتم و توی شرایت خیلی سختی هم بود. توی این حالت و شب هم چیزی نمیبینی که بتونی درست کادر بندی کنی. خصوصا اگر سوژه روی زمین باشه.
دوربینمم 450 دی بود دیگه با روش معکوس شد فاجعه خخخخخ

Edare-Agahi

Registered User
لایک‌ها
433
عزیزان شدید لذت میبرم دمتون گرم حرف ندارید
راستی دوست عزیزمون کلیک لپ تاپ حرف خوبی زدن انتقاد خیلی خوبه
البته من کلا هیچی از عکاسی سر در نمیارم فقط دکمه رو فشار میدم از منظره رو به روم :دی از نظر فنی اصلا سر در نمیارم دوربین من هم چون GOPRO هست اصلا تنظیم خاصی نداره :دی منو نخودی حساب کنید من مخاطبم بیشتر :دی
ضد اسپم :
کرج مهر شهر تو پارک لب اتوبان زیر دکل برق دراز کشیده بودم !

38375056090678067262.jpg

click.laptop

Registered User
لایک‌ها
870
عزیزان شدید لذت میبرم دمتون گرم حرف ندارید
راستی دوست عزیزمون کلیک لپ تاپ حرف خوبی زدن انتقاد خیلی خوبه
البته من کلا هیچی از عکاسی سر در نمیارم فقط دکمه رو فشار میدم از منظره رو به روم :دی از نظر فنی اصلا سر در نمیارم دوربین من هم چون GOPRO هست اصلا تنظیم خاصی نداره :دی منو نخودی حساب کنید من مخاطبم بیشتر :دی
ضد اسپم :
کرج مهر شهر تو پارک لب اتوبان زیر دکل برق دراز کشیده بودم !

38375056090678067262.jpg
اتفاقا شات جالبی شده، حیف اون درختا یکم مزاحم شدن.
نخودی :p

mostafa_1366

Registered User
لایک‌ها
3,680
HDR
ای کاش اون آت آشغال های سمت راست اونجا نبودن......
هرچند با کراپ میشد حذفشون کرد ولی دلم نیومد
پیشنهاد؟ انتقاد ؟
اول انتقاد
از HDR داخلی خود دوربین استفاده کردین؟ فکر میکنم دوربین روی دستتون بوده.
معمولا تو عکسهای HDR نباید هیچ قسمتی از عکس تاریک بیوفته ولی تو عکس شما اون طرف رودخونه آندراکسپوز شده هیچی معلوم نیست حداقل تو مونیتور من که اینطوریه. در ضمن رنگ پیرهن طرف هم یه مقدار اغراق شده.
حالا پیشنهاد
برای hdr حتما از سه پایه و ریموت استفاده کن و تعداد شاتهاتون هم هرچی بالاتر باشه بهتره. فکر میکنم دوربینتون قابلیت براکتینگ داشته باشه چون مال خودم فقط سه شات میگیره.

hossein137

مدیر انجمن عکس و عکاسی
مدیر انجمن
لایک‌ها
10,758
HDR
ای کاش اون آت آشغال های سمت راست اونجا نبودن......
هرچند با کراپ میشد حذفشون کرد ولی دلم نیومد
پیشنهاد؟ انتقاد ؟
مشاهده پیوست 691107

آشغال و ... رو که میتونستید با ابزار کلون یا هیلینگ براش و یا هر کدوم از این ابزارهای ترمیم درست کنید.کادر خوبی بستید اما نظر من اینه که اگر شما تو یکی از شات ها اون شخص رو با فلاش بهش نور داده بودید عکس بهتری داشتید

صرفا" جهت خالی نبودن پست :

2801.jpg

click.laptop

Registered User
لایک‌ها
870
اول انتقاد
از HDR داخلی خود دوربین استفاده کردین؟ فکر میکنم دوربین روی دستتون بوده.
معمولا تو عکسهای HDR نباید هیچ قسمتی از عکس تاریک بیوفته ولی تو عکس شما اون طرف رودخونه آندراکسپوز شده هیچی معلوم نیست حداقل تو مونیتور من که اینطوریه. در ضمن رنگ پیرهن طرف هم یه مقدار اغراق شده.
حالا پیشنهاد
برای hdr حتما از سه پایه و ریموت استفاده کن و تعداد شاتهاتون هم هرچی بالاتر باشه بهتره. فکر میکنم دوربینتون قابلیت براکتینگ داشته باشه چون مال خودم فقط سه شات میگیره.

از براکتینگ استفاده کردم. روی 60دی مد HDR ندیدم. بله دوربین رو دستم بود یه خورده لرزش داشت. البته ویرایشم هم زیاد خوب نبود. براش زیاد وقت نذاشتم. در مورد پیراهن موافقم.
برای براکتینگ هم هرچه سعی کردم نتونستم بیشتر از 3 عکس بگیرم.

آشغال و ... رو که میتونستید با ابزار کلون یا هیلینگ براش و یا هر کدوم از این ابزارهای ترمیم درست کنید.کادر خوبی بستید اما نظر من اینه که اگر شما تو یکی از شات ها اون شخص رو با فلاش بهش نور داده بودید عکس بهتری داشتید
صرفا" جهت خالی نبودن پست :

مشاهده پیوست 691293

راستش فتوشاپ من هنوز اول راهه ;)
نوردهی با فلاش رو حتماً برای دفعه بعد لحاظ می کنم. آقا حسین تو حالت براکتینگ تنظیماتی هست که بشه بیشتر از 3 عکس گرفت ؟ ( البته با 60دی منظورم هست )

mehrdad486

Registered User
لایک‌ها
711
نوردهی با فلاش رو حتماً برای دفعه بعد لحاظ می کنم[/QUOTE]
بیشتر به جای استفاده از فتوشاپ برای این مدل عکسها وکلا هر عکسی که رنگ تاثیر کلی رو در عکس القا میکنه از لایت روم استفاده کنید که خیلی به درد بخور تر از فتوشاپ است آموزشهاش هم فراوون داخل یو تیوب (آموزش های خارجی بیشتر جواب میده) نظر شخصی.. در کنارش فتوشاپ هم خوبه!!! بیشتر عکاسهای دنیا چه آماتور چه حرفه ای از لایت روم استفاده میکنند! امیدوارم موفق باشید..

hossein137

مدیر انجمن عکس و عکاسی
مدیر انجمن
لایک‌ها
10,758
از براکتینگ استفاده کردم. روی 60دی مد HDR ندیدم. بله دوربین رو دستم بود یه خورده لرزش داشت. البته ویرایشم هم زیاد خوب نبود. براش زیاد وقت نذاشتم. در مورد پیراهن موافقم.
برای براکتینگ هم هرچه سعی کردم نتونستم بیشتر از 3 عکس بگیرم.

نوردهی با فلاش رو حتماً برای دفعه بعد لحاظ می کنم. آقا حسین تو حالت براکتینگ تنظیماتی هست که بشه بیشتر از 3 عکس گرفت ؟ ( البته با 60دی منظورم هست )
نه رفیق.بیش از سه شات نداره.

click.laptop

Registered User
لایک‌ها
870
امروز - پاییز - قزوین - الموت شرقی - روستای گرمارود
77770316020992132929.jpg
واسه برطرف کردن پدیده لنز فلیر ( همین حلقه های نوری که بخاطر تابش نور خورشید ایجاد میشه ) میتونستی از دستت بعنوان سایه بان استفاده کنی
البته در بعضی جاها هم جلوه زیبایی به عکس میده
بعد دلیل اون نویز بالای کوه رو من متوجه نشدم. زیادی ویرایش کردی ؟

6666

Registered User
لایک‌ها
278
سلام‌دوستان
آقا ما با موبایل عکس میگیریم اون تاپیک خیلی رنگ‌و رو نداره میشه عکس ا رو اینجا بزاریم دوستان نظر بدن؟؟؟

Sent from my Nexus 5 using Tapatalk

بالا