برگزیده های پرشین تولز

آشنايي مختصر با دوره آموزشي خدمت سربازي

behnam_tr2006

Registered User
لایک‌ها
1,047

behnam_tr2006

Registered User
لایک‌ها
1,047
سلام دوستان.
راهنمایی میخواستم. من لیسانسم و دی ماه امسال اعزامم برای آموزشی. من تو کار عکاسی ، کارهای گرافیکی و ساخت مالتی مدیا هستم. نمونه کار با بنیاد شهید هم دارم. میخواستم بدونم تو دوره آموزشی میتونم از این مهارتها استفاده ای بکنم؟ یعنی مثلا برم بخش سیاسی عقیدتی پادگان و پیشنهاد انجام پروژه ای رو بدم؟ و اینکه اگه بیفتم **** ، ارتش یا... در این مورد فرقی نمیکنه؟

آموزشی که نه بعد از اموزش
کلا نمیشه صددرصد گفته بستگی به جاش داره

behnam_tr2006

Registered User
لایک‌ها
1,047
یا علی :|
یعنی کار از کار گذشته؟ :(
وقتی انصراف میدی یا اخراج میشی کلا امارت میره **** وظیفه و معافیت تحصیلی کنسل میشه و شمارش معکوس برای خدمت اغاز میشه
محض اطمینان هم میتونید از دفاتر پلیس +10 در سطح شهر پرس و جو کنید

mrswk

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
28
دوستان ببینید توهین تلقی نکنید حرفه منو من خودمم درجه دار وظیفه هستم به قول دوستان گروهبان تمام ببینید الکی با دانشگاه خودتون گول نزنید فکر نکنید لیسانس بگیرید یا فوق خیلی مزیت داره اگه 94 برید 24 ماه میشید اصلا فرض بر اینکه تو یگان اصلا نگهبانی ندید یا تو شهر خودتون هر روز خونه باشید باز میبینید زمان براتون بی فایده میگذره من خودم دانشگاه قبول شدم نرفتم تا برم سربازی بیام الانم آخرشه یه راهنمایی برادرانه دنبال راه فرار از سربازی یا بهتر بگو بیچوندنش نباشید تشکر

sanja

Registered User
لایک‌ها
265
دوستان من تازه از آموزشی اومدم (ارتش)
اصلا به فکر معاف از رزم نباشید که فایده ای براتون نداره!

123arash

Registered User
لایک‌ها
74
سلام یادش بخیر دو ماه پیش اینجا نوشتم اموزشی افتادم ۰۱ انصافا عالی بود واقعا دوره خوبی بود حیف تموم شد...یکشنبه هم مشخص میشه کجا میفتم فقط خدا کنه نزدیک شهر خودمون بیفتم...در یک کلام ۰۱ عالی بود

rasool15

Registered User
لایک‌ها
263
نبــــــــــــــــــــــــــــــــود 4 مـــــــــاه دیگــــه

sanja

Registered User
لایک‌ها
265
چرا آقا Sanja ???
چون به هیچ وجه اعمالش نمی کنن حد اقل تو 05 کرمان که اینطوری بود
هم نگهبانی داری هم گشتی هم رژه و هم....
می گن: معاف از رزم یعنی معاف از جنگ! حالا کو جنگ؟ شوما جنگ رو به نیشان بده! شومایی؟

سلام یادش بخیر دو ماه پیش اینجا نوشتم اموزشی افتادم ۰۱ انصافا عالی بود واقعا دوره خوبی بود حیف تموم شد...یکشنبه هم مشخص میشه کجا میفتم فقط خدا کنه نزدیک شهر خودمون بیفتم...در یک کلام ۰۱ عالی بود
مگه اعزام 6/1 نبودید؟ الان باید امریه دستت باشه چرا یکشنبه مشخص بشه؟
از 01 برامون بیشتر بگو...

Youck

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
22
چون به هیچ وجه اعمالش نمی کنن حد اقل تو 05 کرمان که اینطوری بود
هم نگهبانی داری هم گشتی هم رژه و هم....
می گن: معاف از رزم یعنی معاف از جنگ! حالا کو جنگ؟ شوما جنگ رو به نیشان بده! شومایی؟
بستگی به جا داره...و اینکه نوع بیماریت چی هست...خب مطمئنا اگه کسی مشکل کمر داشته باشه نمیتونه خیلی از کارا رو انجام بده

sanja

Registered User
لایک‌ها
265
بستگی به جا داره...و اینکه نوع بیماریت چی هست...خب مطمئنا اگه کسی مشکل کمر داشته باشه نمیتونه خیلی از کارا رو انجام بده
بله حتما دقت داشته باشید که **** و ارتش و نیرو انتظامی با هم خیلی فرق می کنند، حتی در یک نیرو، پادگان های مختلف رویه های مختلفی دارند، بنابراین من هر چی بگم درباره 05 کرمان و لیسانسه ها هستش ولی میشه این مسائل رو تا حدودی به جاهای دیگه هم تسری داد
اگه شما مشکل کمر داشته باشید هم تا اونجا که بتونن اذیتتون می کنن تا ببینن راست میگید یا نه همش بهتون گیر می دن اینطور نیست که تا گواهی پزشک رو دیدن باهاتون کاری نداشته باشن

mohamad6990

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
3
سلام، من لیسانس دارم، آموزشیم تو بیرجند بود، دیروز تموم شد، الان کد خوردم "عملیات زرهی شیراز" ، چند تا سوال دارم:
1) چه جور جاییه؟
2) از آموزشی سخت تره یا راحت تر؟
3) اگه خونه اجاره کنم می تونم شب بیرون از پادگان باشم؟
4) مرخصی چطوره؟
5) شنبه 10 آبان باید اونجا باشم، با توجه به اینکه دوشنبه و سه شنبه عاشورا تاسوعا هست، فرماندمون گفت اگه 4شنبه بری هم چیزی بهتون نمی گن، می خوام ببینم من 4 شنبه برم یا همون شنبه؟
6) مدته دوره کد چقدره؟
7) من تک پسرم، بعد از کد تهران میفتم؟
ببخشید که زیاد شد، مرسی

Last edited:

sanja

Registered User
لایک‌ها
265
سلام، من لیسانس دارم، آموزشیم تو بیرجند بود، دیروز تموم شد، الان کد خوردم "عملیات زرهی شیراز" ، چند تا سوال دارم:
1) چه جور جاییه؟
2) از آموزشی سخت تره یا راحت تر؟
3) اگه خونه اجاره کنم می تونم شب بیرون از پادگان باشم؟
4) مرخصی چطوره؟
5) شنبه 10 آبان باید اونجا باشم، با توجه به اینکه دوشنبه و سه شنبه عاشورا تاسوعا هست، فرماندمون گفت اگه 4شنبه بری هم چیزی بهتون نمی گن، می خوام ببینم من 4 شنبه برم یا همون شنبه؟
6) مدش دوره کد چقدره؟
7) من تک پسرم، بعد از کد تهران میفتم؟
ببخشید که زیاد شد، مرسی
1- من شنیدم جای خوبی هست
2- از آموزشی باید راحت تر باشه چون دوره تخصصی هست و نیازی به جنگ اعصاب نیست
3- فکر نمی کنم همچین اجازه ای بدن
4- من شنیدم مرخصیش بهتر و بیشتر از جاهای دیگه هست چه میان دوره چه پایان دوره
5- من جای شما بودم چهارشنبه میریفتم
6- مثل آموزشی
7- تک پسر رو تو شهر خودش می فرستند اگر مدارک شرایط داری رو تحویل داده باشید ولی تا جایی که من می دونم تهران زرهی نداره و نزدیک ترین یگان زرهی به تهران قزوین هست

mohamad6990

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
3
مرسی از راهنماییتون، اگه کسه دیگه ای هم اطلاعاتی داره، لطفا بده
موبایل نمی شه برد؟ آخه می گن ساعت 1 به بعد می تونیم بریم بیرون

123arash

Registered User
لایک‌ها
74
مگه اعزام 6/1 نبودید؟ الان باید امریه دستت باشه چرا یکشنبه مشخص بشه؟
از 01 برامون بیشتر بگو...
درسته اعزام اول شهریور بودم بهمون گفتن برید تا روز یکشنبه دوباره برگردید امریه ها میاد..
امیدوارم جای خوبی بیفتم..
01 هم جای خیلی خوبی بود.ده روز اول رژه زیاد رفتیم اذیت شدیم بعدش دیگه شل گرفتن و بیشترش تو مسجد بودیم یا کلاس میرفتیم.وضعیت غذاش هم خیلی خوب بود سبزی خورشتی--قیمه--استانبولی--عسل و چیزای دیگه بود بوفه هم دوتا داشت خیلی بزرگ بودن همه چی داشتن برخورد فرمانده ها هم خوب بود بهمون میگفتن اقای دانشجو و هیچ بداخلاقی و حرف تندی ازشون نشنیدم..کلا همه چی خوب بود..
منم باید 10 ابان خودمو معرفی کنم به یگان.روزی که برم چی باید ببرم ؟اونجا اگه مثلا بلد نباشیم احترام نظامی بزاریم یا مثلا یه اشتباهی کردیم برخورد میکنن؟استرس دارم نمیدونم وضعیت یگان مثل اموزشی هست یا بدتره..
در مورد یگان یه توضیحی بدید...یگان ارتش

sanja

Registered User
لایک‌ها
265
همه چیزش برعکس 05!
خیلی عجیبه بهتون امریه ندادن!
شما فردا که رفتید امریه گرفتید تازه مشخص میشه که آیا دوره کد(آموزش تخصصی) می خورید یا اینکه مستقیم میرید یگان
یعنی الان شما تقسیم میشید(چه یگان و چه کد) اگه کد بخورید،بعد از طی دوره دوباره تقسیم میشید
ولی اگه طبق امریه به یگان معرفی بشید دیگه تقسیم نداره و مابقی خدمتتون رو همونجا هستید

aliandre

Registered User
لایک‌ها
737
قبلا 5 سال بود مدت زمان معافیت تحصیلی دو ترم هم میتونستی افزایش سنوات بگیری یعنی 6 سال
الان مدت زمان 4 سال شده + 2 ترم افزایش سنوات میشه 5 سال
سلام. داداش من یه سوال برام پیش اومده
ممنون میشم که جوابمو بدید
من ورودی ۸۹(ترم پاییز یا مهر) دوره کارشناسی رشته مهندسی صنایع هستم، یعنی اینجور که شما میگید ۵ سال معافیت تحصیلی میدن، من تا اول مهر ۹۴ بیشتر وقت ندارم، درسته؟
اگه تا اونموقع درسمو تموم نکنم چی؟
من قبلا شنیده بودم تا ۱۴ترم میتونم درسمو طول بدم و بعدشم تازه ۱سال فرصت دارم دفترچه پست کنم.
میشه این قضیه رو برام روشن کنید؟
ممنون

بالا