برگزیده های پرشین تولز

راهنمایی برای خرید گوشی با مشخصات زیر

mohammad.hosein

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
10
با سلام و درود
دوستان به یه گوشی نیاز دارم با مشخصات زیر:
یه گوشی دو سیم کارته که آنتن دهیش قوی باشه و کیفیت مکالمه باهاش عالی باشه و سوییچ کردن بین 2 سیم کارت خیلی سریع و راحت باشه و هنگ هم نکنه
قرار نیست روش برنامه ی خاصی نصب بشه و برای بازی هم استفاده نمیشه
گوشی ای برای کار هست که کیفیت مکالمات و ذخیره ی پیامک هاش مهمه و احتمالا یک سری فایل صوتی توش بریزن برای گوش دادن
ترجیحا باطریش ضعیف نباشه و خیلی زود تموم نشه
گوشی قبلی مورد استفاده htc diamond بود که فکر میکنم سال 88 خریداری شده و از اون زمان در حال استفاده است
با توجه به زمان طولانی ای که گوشی رو عوض نمیکنم ممنون میشم اگر برای این مشخصات یه گوشی مناسب و عمری معرفی کنید که قیمتش هم خیلی نجومی نباشه
گوشی دیگه ای هم نیازه که بیشتر به عنوان mp4 استفاده میشه برای گوش دادن به فایل های صوتی و گاهی تصویری و خوندن متون غالبا پی دی اف
ترجیحا اندروید باشه بهتره و هنگ هم نکنه
یکی از دوستانم این گوشی رو پیشنهاد دادند و گفتند هم سخت افزار قوی ای داره و هم به این زودی خراب نمیشه و میشه برای چند سال روش حساب کرد
نمیدونم گزینه ی بهتری هم موجوده یا نه
LG Optimus L7 II Dual P715
برای بنده عمر باطری هم با توجه به کارکرد اهمیت داره
روی هیچ کدوم از گوشی ها بازی ها و برنامه های سنگین ریخته نمیشه و نهایتا باهاش از اینترنت استفاده بشه،اما در هر 2 کیفیت مکالمه و 2 سیم کارته بودن و هنگ نکردن و سوییچ راحت بین خط ها مهمه
بی نهایت سپاسگذار میشم اگر راهنمایی بفرمایید

danial_arch

Registered User
لایک‌ها
954
پیشنهاد بنده g750 هواوی هست از هر لحاظ شمارو راضی میکنه حرف نداره هم از لحاظ باطری چه سخت افزار چه هر چیزه دیگه
2 سیم کارت اختیاری مینی و معمولی
.............

mohammad.hosein

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
10
ممنونم از راهنماییتون
یعنی این گوشی از گوشی اشاره شده ال جی بهتر هست؟
بعد این رو برای کدوم یک از 2 گوشی پیشنهاد دادید؟
چون 2 تا گوشی مورد نیاز هست،برای 2 نفر
هر چند ملزومات جفتشون تقریبا شبیه به همه،جز اینکه یکیشون میخواد باهاش اینترنت هم بره و فایل هم بخونه و اون یکی ترجیح میده اندروید نباشه
بازم تشکر میکنم بابت راهنمایی

mohammad.hosein

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
10
پیشنهاد بنده g750 هواوی هست از هر لحاظ شمارو راضی میکنه حرف نداره هم از لحاظ باطری چه سخت افزار چه هر چیزه دیگه
2 سیم کارت اختیاری مینی و معمولی
.............
ممنونم از راهنماییتون
یعنی این گوشی از گوشی اشاره شده ال جی بهتر هست؟
بعد این رو برای کدوم یک از 2 گوشی پیشنهاد دادید؟
چون 2 تا گوشی مورد نیاز هست،برای 2 نفر
هر چند ملزومات جفتشون تقریبا شبیه به همه،جز اینکه یکیشون میخواد باهاش اینترنت هم بره و فایل هم بخونه و اون یکی ترجیح میده اندروید نباشه
بازم تشکر میکنم بابت راهنمایی

danial_arch

Registered User
لایک‌ها
954
بله از هر لحاظ بهتره و قدرت و کیفیت بالایی داره از هواوی خوشم نمیومد اما این گوشیو خریدم و یک هفته داشتم خیلی راضی بودم

mohammad.hosein

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
10
بله از هر لحاظ بهتره و قدرت و کیفیت بالایی داره از هواوی خوشم نمیومد اما این گوشیو خریدم و یک هفته داشتم خیلی راضی بودم
ممنون از توضیحتون
تو سایت دیجی کالا که نظرات رو میخوندم از آنتن دهیش ناراضی بودند
برای گوشی اول،ابتدا آنتن دهی و کیفیت مکالمات و سوییچ راحت بین خطوط برامون حائز اهمیت هست،چون گوشی برای کار استفاده میشه و این مورد خیلی اهمیت داره که آنتن داشته باشه و وقت مکالمه کیفیت مکالمه پایین نیاد

danial_arch

Registered User
لایک‌ها
954
ممنون از توضیحتون
تو سایت دیجی کالا که نظرات رو میخوندم از آنتن دهیش ناراضی بودند
برای گوشی اول،ابتدا آنتن دهی و کیفیت مکالمات و سوییچ راحت بین خطوط برامون حائز اهمیت هست،چون گوشی برای کار استفاده میشه و این مورد خیلی اهمیت داره که آنتن داشته باشه و وقت مکالمه کیفیت مکالمه پایین نیاد
اون حرفا تعصب گرایی بعضی از افراده
من که ازش استفاده کردم از هر لحاظ راضی بودم

*ParSa*

Registered User
لایک‌ها
77
سلام

بنده HTC One M7 Dual Sim رو پیشنهاد میدم که برای یکی از اقوام هم خریداری شده و راضی هستن:

دو سیمکارت

آنتن دهی مناسب (ما که مشکلی ندیدیم)

دوام بسیار بسیار بسیار بالا و کیفیت ساخت عالی

کیفیت مکالمه بسیار عالـی و در عین حال بلند

صوتی تصویری هم که خوراکشه با صفحه با کیفیت و بلندگو های بوم ساوند

برای پی دی اف هم رزولوشن صفحش برای جزئیات عالیه اما شاید با اندازش به مشکل بر بخورید (البته 4.7 اینچ کوچیک نیست ولی خب بهر حال پی دی افه دیگه...)

تست باطریش هم میتونید تو سایت ها ببینید که تایم مکالمه بالایی داره (27 ساعت مکالمه 2G)

فقط قبل خرید حتما مطمئن بشید مغازه دار بک کاور جدا شدنی فلزیشو با پلاستیکی عوض نکرده باشه... :|

البته Huawei Honor 3X که دوستمون فرمودن هم یکی از دوستان دارن، اونم گوشی فـوق العـاده عالی هست نسبت به قیمتش، کیفیت صفحشم واقعا حرف نداره و مصرف باطریشم بسیار خوبه، فقط احتمال میدم خیلی داغ کنه...

موفق باشید

mohammad.hosein

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
10
سلام

بنده HTC One M7 Dual Sim رو پیشنهاد میدم که برای یکی از اقوام هم خریداری شده و راضی هستن:

دو سیمکارت

برای پی دی اف هم رزولوشن صفحش برای جزئیات عالیه اما شاید با اندازش به مشکل بر بخورید (البته 4.7 اینچ کوچیک نیست ولی خب بهر حال پی دی افه دیگه...)

تست باطریش هم میتونید تو سایت ها ببینید که تایم مکالمه بالایی داره (27 ساعت مکالمه 2G)

فقط قبل خرید حتما مطمئن بشید مغازه دار بک کاور جدا شدنی فلزیشو با پلاستیکی عوض نکرده باشه... :|

البته Huawei Honor 3X که دوستمون فرمودن هم یکی از دوستان دارن، اونم گوشی فـوق العـاده عالی هست نسبت به قیمتش، کیفیت صفحشم واقعا حرف نداره و مصرف باطریشم بسیار خوبه، فقط احتمال میدم خیلی داغ کنه...

موفق باشید
از راهنماییتون ممنونم
2 تا گوشی مد نظر هست که اتفاقا با یکیش قرار نیست مطلبی خونده بشه و صاحبش ترجیح میده که جمع و جور باشه
اما من این مدل رو تو دیجی کالا پیدا نمیکنم و مدل m8 رو زده
حدود قیمتش رو هم میشه بفرمایید

danial_arch

Registered User
لایک‌ها
954
سلام

دو سیمکارت

موفق باشید
بسیار خنکه و اصلا مشکل داغ کردن رو نداره در هر حالتی

saeed74

Registered User
لایک‌ها
211
اگه قرار نیست گوشی برای مدت طولانی عوض بشه حتما از بین برند هایی همچون سونی و اچ تی سی و یا نوکیا ( غیر اندروید ) خریداری نمایید..
در ضمن محدوده قیمتی که میخواهید بپردازید را برای هر شخص اعلام کنید تا بهتر بتوان راهنمایی کرد..

*ParSa*

Registered User
لایک‌ها
77
سلام.

از راهنماییتون ممنونم
2 تا گوشی مد نظر هست که اتفاقا با یکیش قرار نیست مطلبی خونده بشه و صاحبش ترجیح میده که جمع و جور باشه
اما من این مدل رو تو دیجی کالا پیدا نمیکنم و مدل m8 رو زده
حدود قیمتش رو هم میشه بفرمایید

بنظر بنده دیجیکالا خیلی گرون فروشه ولی خب ‏لینکش اینه:

http://www.digikala.com/Product/DKP-20792/HTC-One-Dual-Sim/گوشی-موبایل-اچ-تی-سی-وان-دو-سیم-کارت

ظاهرا موجود هم ندارن

اون زمانی که ‏ما خریدیم 1,430 بود الان حدودا باید 1,200 - 1,300 باشه،

البته اگر قیمت کمتر مد نظرتونه دیزایر 816 هم هست، اگر قیمت مهم نیست هم ام8 دوال رو ببینید،

راستی اگر آپدیت گوشی براتون ‏مهمه اصلا سمت هواوی هم نرید، در غیر اینصورت بهش فکر کنید، چون همین اچ تی سی ‏ها ‏که گفتم حداقل دوولوپری آپدیت میشن ولی هواوی ها اکثرا فقط رام های پر باگ سیانوژن رو برای آپدیت های جدید تر دارن، ضمن اینکه جدای دوولوپر، سی پی یو های مدیا تک شون هم گاهی سورس های ‏آپدیت جدید رو نمیگیرن که یعنی آپدیتشون غیر ممکن میشه!

بسیار خنکه و اصلا مشکل داغ کردن رو نداره در هر حالتی

خب خداروشکر، پس هواوی خوب اون 8 تا هسته رو مهار کرده :)

danial_arch

Registered User
لایک‌ها
954
تو این مورد که من تست کردم هیچ مشکلی نداشت نه باگ نه چیزه دیگه
اما بحث شیرین رام!!
کاملا غلطه که رامهای هواوی باگ دارن!!!
کاملا غلطه که براشون رام نمیاد!!!
همیشه بیشترین رام برای گوشی های پرچمدار میاد و مدل پایین ها هم خیلی کم که همیشه همینطوره تو همه شرکتها
همین جی 750 مدل u10 براش رامی نیومده اما به راحتی میشه به نسخه t00 آپدیت کرد و رام 4.4 رو روش نصب کرد هر چیزی راه حلی داره برای سری p هم رام نوشته میشه به روز
همین هواوی جی 750 یه خاصیتی داره که هیچ گوشی نداره!! تا حالا ندیده بودم شرکتی کاری کنه که گوشی بدون لمس هم تاچش کار کنه و هواوی برای جی 750 سنسور گلاوز که دستکش هست رو گذاشته که در فصل سرما وقتی گوشی لمس رو نمیشناسه و کار کردن با گوشی بسیار سخت میشه میشه این سنسور رو فعال کرد و با دستکش به راحتی با گوشی کار کرد خیلی وقته هواوی اومده تو رقابت داره از تمام شرکتا پیشی میگیره با این چیپست جدید kirin که اومده دیگه خطرناک شده

چنتا سوال؟
adreno 305 قویتره یا mali450 mp4?
اسنپ دراگون 400 قویتره یا مدیا تک 6592؟
quad core 1.6 cortex a7 که karit هم نیست قوی تره یا octa core 1.7?
قابل قیاص هستند اصلا از هر لحاظ؟

خودم هم الان جی 2 دارم رام جی 3 روش نصب کردم خیلی بهتر از جی 3 کار میکنه و نیازی ندیدم 400 تا 500 اضافه هزینه کنم برای جی 3

Last edited:

mohammad.hosein

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
10
سلام.

بنظر بنده دیجیکالا خیلی گرون فروشه ولی خب ‏لینکش اینه:

http://www.digikala.com/Product/DKP-20792/HTC-One-Dual-Sim/گوشی-موبایل-اچ-تی-سی-وان-دو-سیم-کارت

ظاهرا موجود هم ندارن

اون زمانی که ‏ما خریدیم 1,430 بود الان حدودا باید 1,200 - 1,300 باشه،

البته اگر قیمت کمتر مد نظرتونه دیزایر 816 هم هست، اگر قیمت مهم نیست هم ام8 دوال رو ببینید،

راستی اگر آپدیت گوشی براتون ‏مهمه اصلا سمت هواوی هم نرید، در غیر اینصورت بهش فکر کنید، چون همین اچ تی سی ‏ها ‏که گفتم حداقل دوولوپری آپدیت میشن ولی هواوی ها اکثرا فقط رام های پر باگ سیانوژن رو برای آپدیت های جدید تر دارن، ضمن اینکه جدای دوولوپر، سی پی یو های مدیا تک شون هم گاهی سورس های ‏آپدیت جدید رو نمیگیرن که یعنی آپدیتشون غیر ممکن میشه!

از راهنماییتون باز هم تشکر میکنم جناب
بله دیجی کالا خیلی گرون میده،ولی برای خوندن نظرات مناسبه
راستش من و همسرم هیچ کدوم اهل گوشی عوض کردن نیستیم و یه گوشی که میگیریم تا به رحمت نره عوضش نمیکنیم
خود من مدت ها Htc diamond داشتم و هنوزم دارم و ازش خیلی راضیم،اما دیگه قابش و اینها پیدا نمیشه و باید یه گوشی دو سیم کارته برای کارم بگیرم
کارم بیشتر تلفنی انجام میشه و آنتن ندادن و پریدن آنتن و قطع و وصل شدن صدا وقت مکالمه خیلی رو کار تاثیر بدی میذاره
در عین حال سوییچ کردن بین سیم کارت ها هم برام مهمه که سریع انجام بشه،چون جفتش برای کار هست و برای اینترنت و ... نیست که اهمیتی نداشته باشه
داغ کردن و هنگ کردن هم که خوب دیگه هیچ
هیچ برنامه و بازی ای قرار نیست روش نصب بشه و نهایتا چند تا فایل صوتی،اما ویژگی هایی که گفتم انصافا برام خیلی مهمن
تا 1.5 هم میتونم هزینه کنم
برای خانمم یه گوشی لازمه که بازم 2 سیم کارته باشه و کیفیت آنتن و مکالمه خوب باشه
ایشون هم برنامه نصب نمیکنن و نهایتا 2 تا بازی روش بریزن
اما قراره براشون نقش mp4 هم بازی کنه و فایل های صوتی و تصویری رو پخش کنه،طبیعیه هنگ نکردن و داغ نکردن خیلی مهمه و باطریش هم بیشتر از گوشی بنده اهمیت داره
در نهایت برای گوشی ایشون هم تا 800-900 تومان میشه هزینه کرد
هیچ کدوم هم الحمدلله از گوشی سر در نمیاریم و با گشتن تو سایت های فروش و راهنمایی گرفتن از فروشنده ها بدتر گیج شدیم
مثلا یه بنده خدایی به حدی تعریف گوشی های لنوو رو کرده که فکر میکنم از غار در اومدیم که چنین مارکی رو نشنیدیم
از توضیحاتتون بی نهایت ممنونم،اما اگر میشه با توجه به این توضیحات 2 مدل گوشی معرفی کنید که انصافا مثل گوشی های قبلی چند سالی همراهیمون کنن و بعد چند وقت به خاطر داغ کردن و هنگ کردن و پوکیدن و ... اعصابمون نپوکه و دستمون تو پوست گردو نمونه

mohammad.hosein

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
10
اگه قرار نیست گوشی برای مدت طولانی عوض بشه حتما از بین برند هایی همچون سونی و اچ تی سی و یا نوکیا ( غیر اندروید ) خریداری نمایید..
در ضمن محدوده قیمتی که میخواهید بپردازید را برای هر شخص اعلام کنید تا بهتر بتوان راهنمایی کرد..
دوست بزرگوار توضیحات بیشتر رو در پاسخ جناب پارسا دادم

*ParSa*

Registered User
لایک‌ها
77
سلام مجدد

راستش من و همسرم هیچ کدوم اهل گوشی عوض کردن نیستیم و یه گوشی که میگیریم تا به رحمت نره عوضش نمیکنیم
خود من مدت ها Htc diamond داشتم و هنوزم دارم و ازش خیلی راضیم،اما دیگه قابش و اینها پیدا نمیشه و باید یه گوشی دو سیم کارته برای کارم بگیرم
کارم بیشتر تلفنی انجام میشه و آنتن ندادن و پریدن آنتن و قطع و وصل شدن صدا وقت مکالمه خیلی رو کار تاثیر بدی میذاره
در عین حال سوییچ کردن بین سیم کارت ها هم برام مهمه که سریع انجام بشه،چون جفتش برای کار هست و برای اینترنت و ... نیست که اهمیتی نداشته باشه
هیچ برنامه و بازی ای قرار نیست روش نصب بشه و نهایتا چند تا فایل صوتی،اما ویژگی هایی که گفتم انصافا برام خیلی مهمن
برای خانمم یه گوشی لازمه که بازم 2 سیم کارته باشه و کیفیت آنتن و مکالمه خوب باشه
اما قراره براشون نقش mp4 هم بازی کنه و فایل های صوتی و تصویری رو پخش کنه،طبیعیه هنگ نکردن و داغ نکردن خیلی مهمه و باطریش هم بیشتر از گوشی بنده اهمیت داره
هیچ کدوم هم الحمدلله از گوشی سر در نمیاریم و با گشتن تو سایت های فروش و راهنمایی گرفتن از فروشنده ها بدتر گیج شدیم
مثلا یه بنده خدایی به حدی تعریف گوشی های لنوو رو کرده که فکر میکنم از غار در اومدیم که چنین مارکی رو نشنیدیم
از توضیحاتتون بی نهایت ممنونم،اما اگر میشه با توجه به این توضیحات 2 مدل گوشی معرفی کنید که انصافا مثل گوشی های قبلی چند سالی همراهیمون کنن و بعد چند وقت به خاطر داغ کردن و هنگ کردن و پوکیدن و ... اعصابمون نپوکه و دستمون تو پوست گردو نمونه

من اگر جای شما بودم برای خودم وان ام7 دوال و برای همسر گرامی هم دیزایر 816 دوال سیم میخریدم چون واقعا دوام گوشی های اچ تی سی ثابت شدست،

میشه 1,300 گوشی شما 980 الی 1 تومن هم گوشی همسر گرامی؛

ضمنا برای دیزایر 816 از فروشنده حداقل یه ماه ضمانت کلید پاور بگیرید چون شنیدم تک و توک مورد بوده کلید ولومش گیر کرده، حتما هم 816 مونتاز تایوان بگیرید که خیالتون راحت تر باشه،

البته شایدم من رو بلندگو های استریوی اچ تی سی تعصب پیدا کردم و به گوشی های غیر Boom Sound حس خوبی ندارم :\

ولی خب دیزایر 816 لقب شاه میان رده ها رو هم یدک میکشه (;

اگر هم غیر اچ تی سی بخوام نظر بدم فکر میکنم هواوی جی 750 برای هردوتون گزینه خوبیه، اما بجز بلندگوی غیر استریوش کلا به سی پی یو های مدیا تک هم حس خوبی ندارم :/ ولی باهاش کار کردم خدایی گوشی بسیار عالییه... اما بازم بنظرم هیچ جوره به 816 نمیرسه...

موفق باشید.

danial_arch

Registered User
لایک‌ها
954
سلام مجدد

من اگر جای شما بودم برای خودم وان ام7 دوال و برای همسر گرامی هم دیزایر 816 دوال سیم میخریدم چون واقعا دوام گوشی های اچ تی سی ثابت شدست،

میشه 1,300 گوشی شما 980 الی 1 تومن هم گوشی همسر گرامی؛

ضمنا برای دیزایر 816 از فروشنده حداقل یه ماه ضمانت کلید پاور بگیرید چون شنیدم تک و توک مورد بوده کلید ولومش گیر کرده، حتما هم 816 مونتاز تایوان بگیرید که خیالتون راحت تر باشه،

البته شایدم من رو بلندگو های استریوی اچ تی سی تعصب پیدا کردم و به گوشی های غیر Boom Sound حس خوبی ندارم :\

ولی خب دیزایر 816 لقب شاه میان رده ها رو هم یدک میکشه (;

اگر هم غیر اچ تی سی بخوام نظر بدم فکر میکنم هواوی جی 750 برای هردوتون گزینه خوبیه، اما بجز بلندگوی غیر استریوش کلا به سی پی یو های مدیا تک هم حس خوبی ندارم :/ ولی باهاش کار کردم خدایی گوشی بسیار عالییه... اما بازم بنظرم هیچ جوره به 816 نمیرسه...

موفق باشید.
یه سوال adreno 305 قدرتش در چه حدیه میدونید؟
اگه 816 قول میان ردست جی 2 چیه؟

saeed74

Registered User
لایک‌ها
211

حرف های آقای پارسا رو تایید میکنم، اچ تی سی دوام و کیفیت بالایی داره.. وان ام 8 و اگر بودجتون نرسید ام 7 دوال گزینه خوبی هست

mb2014

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
85
باسلام
وان ام۷ که عکسبرداریش تو روز درحد گوشی ۵۰۰ تومنیه
حالا باطری ضعیفشم بماند،
به قول دوستمون اقا دانیال همون جی۷۵۰ مدلu۱۰رو بگیر
اون مشکل انتن دهی که تو نظرات خوندین
به خاطر مشکل سیم کارتشون بوده
الان با ۷۳۰ تومن بهت سونی سی میدن که مفتشم گرون.
پاینده و سرفراز باشید

بالا