برگزیده های پرشین تولز

پرسش و پاسخ پزشكي

helia999

Registered User
لایک‌ها
1,342
درود بر طبیبان پی تی!
یه دفترچه ی ترخیص ازبیمارستان هست که برای 10 سال پیشه.
می شه بخونید. می خوام ببینم چی نوشته؟
طرف چش بوده؟:D واجبه ها... نگین سرکاریه اشتباه ترجمه کنین:p
هرکی می تونه بسم ا...
خودش با نام گاربری معرفی کنه تا براش پ خ کنم.

Amadea

مدیر علم و دانش
مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
1,720
سلام.

نوشته ب کمپلکس با دارو های نقرس تداخل داره. اما اگر کسی دارو ها رو در حال حاضر مصرف نکنه، مصرف ب کمپلکس می تونه باعث حمله نقرسی بشه؟ اصولا استفاده از اون برای کسایی که اسید اوریک خون بالایی دارند توصیه می شه یا نه؟

Mehran Mahmoodi

Registered User
لایک‌ها
350
دوستان مو برمیگرده میره توی پوست و حالت کیست مانند میشه رو باید چیکار کرد ؟ انگار یه کپسولی گزاشتن زیر پوستم و گاهی گنده میشه و گاهی هم کوچیک :))
امروز گفتم بالاخره باید یه کاریش بکنم دیگه نه ؟ چون روی کشاله ی پام هم هست شانس گندم .
دکتر خاصی باید برم که درش بیاره ؟ یا درمانگاه ها هم میکنن این کار رو ؟
چون یه سری بهم گفتن درد داره و .... یه سری هم گفتن اصلا درد نداره بی حس میکنن پارش میکنن و درش میارن اصلا نمیفهمی
میخواستم خودم یه سوزن بگیرم داغش کنم بکنم توش گفتم شاید مو در بیاد و چرک ها هم خالی بشه راحت شم .
به دادم برسین

_Nera_

Registered User
لایک‌ها
741
با اجازه اساتید برید حمام و با آب گرم ماساژش بدین. بعد روشو کیسه بکشید. حتما باز میشه. البته که من دقیقا نمی دونم تا چه حدی بزرگ شده! معمولا موهای بعد از اپیلاسیون برای خانومها رو با این روش در میارن!

دوستان مو برمیگرده میره توی پوست و حالت کیست مانند میشه رو باید چیکار کرد ؟ انگار یه کپسولی گزاشتن زیر پوستم و گاهی گنده میشه و گاهی هم کوچیک :))
امروز گفتم بالاخره باید یه کاریش بکنم دیگه نه ؟ چون روی کشاله ی پام هم هست شانس گندم .
دکتر خاصی باید برم که درش بیاره ؟ یا درمانگاه ها هم میکنن این کار رو ؟
چون یه سری بهم گفتن درد داره و .... یه سری هم گفتن اصلا درد نداره بی حس میکنن پارش میکنن و درش میارن اصلا نمیفهمی
میخواستم خودم یه سوزن بگیرم داغش کنم بکنم توش گفتم شاید مو در بیاد و چرک ها هم خالی بشه راحت شم .
به دادم برسین

_Nera_

Registered User
لایک‌ها
741
دوستان چند وقتیه که زانو درد شدید دارم. به محضیکه زانوم خم میشه یه ناحیه ای زیر کشکک زانوم شروع به مور مور کردن می کنه و درد شروع میشه.
چندین دکتر هم رفتم و هیچ کدوم متاسفانه نتونستن مشکل منو درمان کنن. یه سری کامل move free advance و triple flex استفاده کردم. اما هیچ تاثیری نداشته.
به محضیکه زانو تا می خوره شروع میشه. موقع حرکت این مشکل وجود نداره. اما میشینم و یا گاهی توی حالات محتلف که دراز می کشم شروع میشه. گاهی هم وقتی ایستاده ام احساس می کنم مابین استخان زانوم هیچ غضروفی نیست و استخون روی استخون حرکت می کنه. با درد شدید!
واقعا نمی دونم چه کار کنم!
هر دکتری هم یه چیزی تجویز کرد و من همشو استفاده کردم. اما تاثیری نداشت! ویتامین دی و د 3 هم که یه 100 تایی خوردم. 3 ماه هم هست که میرم پیلاتس.
راهی نیست؟!!!؟
یه چیز دیگه هم یادم اومد اینکه وقتی می رم دستشویی پاهام از زانو به پایین می خوابه. و جالب اینجاست که وسط ورزش هم این مشکل رو دارم. ینی دقیقا زمانیکه دارم ورزش می کنم از زانو به پایین یهو می خوابه!
اگه میشناسید دکتر خوب هم باشه معرفی کنید ممنون میشم

barool

Registered User
لایک‌ها
2,863
درود بر طبیبان پی تی!
یه دفترچه ی ترخیص ازبیمارستان هست که برای 10 سال پیشه.
می شه بخونید. می خوام ببینم چی نوشته؟
طرف چش بوده؟:D واجبه ها... نگین سرکاریه اشتباه ترجمه کنین:p
هرکی می تونه بسم ا...
خودش با نام گاربری معرفی کنه تا براش پ خ کنم.
طبیبان پی تی ؟؟! جوک میگی ؟ :D

barool

Registered User
لایک‌ها
2,863
دوستان چند وقتیه که زانو درد شدید دارم. به محضیکه زانوم خم میشه یه ناحیه ای زیر کشکک زانوم شروع به مور مور کردن می کنه و درد شروع میشه.
چندین دکتر هم رفتم و هیچ کدوم متاسفانه نتونستن مشکل منو درمان کنن. یه سری کامل move free advance و triple flex استفاده کردم. اما هیچ تاثیری نداشته.
به محضیکه زانو تا می خوره شروع میشه. موقع حرکت این مشکل وجود نداره. اما میشینم و یا گاهی توی حالات محتلف که دراز می کشم شروع میشه. گاهی هم وقتی ایستاده ام احساس می کنم مابین استخان زانوم هیچ غضروفی نیست و استخون روی استخون حرکت می کنه. با درد شدید!
واقعا نمی دونم چه کار کنم!
هر دکتری هم یه چیزی تجویز کرد و من همشو استفاده کردم. اما تاثیری نداشت! ویتامین دی و د 3 هم که یه 100 تایی خوردم. 3 ماه هم هست که میرم پیلاتس.
راهی نیست؟!!!؟
یه چیز دیگه هم یادم اومد اینکه وقتی می رم دستشویی پاهام از زانو به پایین می خوابه. و جالب اینجاست که وسط ورزش هم این مشکل رو دارم. ینی دقیقا زمانیکه دارم ورزش می کنم از زانو به پایین یهو می خوابه!
اگه میشناسید دکتر خوب هم باشه معرفی کنید ممنون میشم
خدایی خودت کسی 20 خط مینوشت میخوندیش؟ :p درست درمون تو یه جمله بگو چته :D

barool

Registered User
لایک‌ها
2,863
سلام.

نوشته ب کمپلکس با دارو های نقرس تداخل داره. اما اگر کسی دارو ها رو در حال حاضر مصرف نکنه، مصرف ب کمپلکس می تونه باعث حمله نقرسی بشه؟ اصولا استفاده از اون برای کسایی که اسید اوریک خون بالایی دارند توصیه می شه یا نه؟
سلام مدیر :p
کلا اگر کسی نقرس یا مشکل کیسه صفرا داره مصرف ویتامین های ب و تیامین توصیه نمیشه مگر زیر نظر پزشک که کاملا چک کنه.

helia999

Registered User
لایک‌ها
1,342
دارویی هست که بتونه خاطرات بد رو محو کنه؟
بابابزرگ من آلزایمر داره خیلی وقتها ماها رو هم نمی شناسه ولی گاهی اوقات مرگ نزدیکانش رو باز جزئیات به یاد میاره و شروع می کنه به گریه کردن:(
اگر دارویی هست که میتونه کمک کنه لطفا معرفی کنید.

equinoxx

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
173
بابابزرگ من آلزایمر داره خیلی وقتها ماها رو هم نمی شناسه ولی گاهی اوقات مرگ نزدیکانش رو باز جزئیات به یاد میاره و شروع می کنه به گریه کردن:(

خیلی سخته آدم ببینه عزیزاش دارن عذاب میکشن ، منم مامان بزرگم آلزایمر داشت..
نه دارویی نیست ! اگه بود مطمئن باشین خیلیا حتی اونایی که آلزایمر ندارن میرفتن سراغ این دارو .. شاید دارو های آرام بخش یکم بتونن کمکشون کنن که اونم موقتیه اثرش ، از طرفی بدون تجویز پزشک هم اصلا نباید به کسی توی اون سن و سال هیچ نوع دارویی رو داد !
آلزایمر درمان نداره وگرنه دعا میکردم شفا پیدا کنن ، اما واقعا فراوان از ته قلبم امیدوارم خدا هم به شما صبر بده که زیاد غصه نخورین ، هم خاطرات بد رو هم از ذهن پدربزرگ خوبتون پاک کنه تا عذاب نکشن و آرامش داشته باشن ..

helia999

Registered User
لایک‌ها
1,342
خیلی سخته آدم ببینه عزیزاش دارن عذاب میکشن ، منم مامان بزرگم آلزایمر داشت..
نه دارویی نیست ! اگه بود مطمئن باشین خیلیا حتی اونایی که آلزایمر ندارن میرفتن سراغ این دارو .. شاید دارو های آرام بخش یکم بتونن کمکشون کنن که اونم موقتیه اثرش ، از طرفی بدون تجویز پزشک هم اصلا نباید به کسی توی اون سن و سال هیچ نوع دارویی رو داد !
آلزایمر درمان نداره وگرنه دعا میکردم شفا پیدا کنن ، اما واقعا فراوان از ته قلبم امیدوارم خدا هم به شما صبر بده که زیاد غصه نخورین ، هم خاطرات بد رو هم از ذهن پدربزرگ خوبتون پاک کنه تا عذاب نکشن و آرامش داشته باشن ..

ممنون دوست من
امیدوارم شما هم همیشه در زندگی شاد و موفق باشین و این بیماری توی هیج خانواده ای پیش نیاد:(
قرار شده با پزشک هم مشورت کنیم بلکه راهی به نظرشون برسه
اصلا به آرامبخش جواب نمی دن خیلی کم می خوابن...

Prostreet

Registered User
لایک‌ها
43
سلام :) سوالی داشتم و اون اینکه من تقریبا 3 سال پیش در گوش راستم یه خورده احساس خارش داشتم با انگشت کوچیک دستم یه خورده فرو بردم در گوشم اما یه لحظه از یه خورده بیشتر رفت توی گوشم و یکدفعه احساس درد زیادی کردم و بعد از حدود ربع ساعت بعدش یه ذره خونریزی کرد گوش راستم و من هم فقط شستشوش دادم با آب و دیگه هیچی :D روز بعد گوشم یه خورده متورم شد و ازش کلی واکس ( همون مواد معروف زرد رنگ ) زد بیرون مقدار واکس ها به حدی بود که تمام لاله گوشم شده بود پر پر از واکس دوستم بهم گفت چند تا کپسول آموکسی سیلین ( چرک خشک کن ) بخور خوب میشه :general601: من هم 5 الی 6 نوبت فقط آموکسی سیلین 500 خوردم و بعد از چند روز که گوشم دیگه حسابی متورم شده بود و احساس درد هم داشتم ( مخصوصا موقعی که دستم رو به لاله گوشم می زدم ) آهسته آهسته ورم گوشم خوابید و دردش هم به مرور کم شد و ظاهرا به خیر گذشت :general707::general707::general707: اما داستان من اینجا تمام نشد ........ :general410::general410::general410: همین الان که دارم این مطلب رو می نویسم هر نیم ساعت یکبار ( حدودا ) من یه احساس خارش بسیار بسیار بسیار زیاد و آزاردهنده ای در قسمت لوذه هام ( انتهای حلق که میره برای مسیر مجرای گوش ) دارم :general607::general607::general607::general607::general607: یعنی اینجور بگم براتون وقتی که این احساس خارش برام میاد شروع می کنم به ساییدن زبونم روی سقف دهنم ( قم قم کردن ) و کار دیگه ای که واسه رفع موقتی خارش میکنم اینه که انگشت کوچک دستم را فرو می برم توی همون گوش راستم که 3 سال پیش مسئله ساز شد و وقتی که خیلی میبرم داخل گوشم قشنگ متوجه میشم و حس می کنم که دارم نزدیک به زخم 3 سال پیش دست میزنم اینجور براتون بگم انگاری که این زخم توی انتهای حلق همون زخم داخل گوشمه که میرسه به حلق و لوذه ها :eek::eek::eek::eek::eek::eek::eek::eek::eek: دلیلم واسه این حرف اینه که بعد از فرو بردن دستم در گوش راست یه مایعی ترشح میشه توی مسیر گوش تا حلقم و به همراه خلت از دهنم خارج میشه :general607: و بعد از اون خارش ته حلق من موقتا رفع میشه تا خدود نیم ساعت دیگه باز همون آشه و همون کاسه :general507::general507::general507::general507::general507::general507::general507::general507:
به متخصص گوش و حلق و بینی مراجعه کردم اما فایده نداش میخوام از دوسانی که اطلاعات در این مورد دارند کمک بگیرم بینم داروی گیاهی یا ...... چیز دیگه ای تو ایین مایه ها هست واسه درمان زخم های داخلی گوش و حلق ؟؟؟ چوم من قبلا قرص آموکسی کلاو هم کامل مصرف کردم ( یه دوره کامل مصرف کردم ) به توصیه همون پزشک که رفته بودم پیشش اما فاید نداشت ببخشید که حرف هام زیاد شد آخه نمیشد باید همه حزئییات رو دقیق می گفتم تا اگر کسی از دوستان می تونه راهنمایی کنه اطلاعات از فرد بیمار و نوع بیماری اش که من حقیر باشم داشته باشه ... خداییش بعضی شب ها به حدی خارش میاد برام که مجبورم به شدت اخ اخ کنم و همه رو از خواب بیدار و عصبانی کنم .......... از من به شما نصیحت هیچوقت دست توی گوشتون نبرید چون اگر داخل گوشتون احیانا زخم شد دیگه تمامه این زخم مثل زخمهای دیگه نیست ( زخم روی پوست دست و امثال این زخمهای خارجی ) زخم داخلی خیلی مشکله خوب شدنش آخرش هم تبدیل میشه به عفونت قوی میشه مثل وضع من :( ..................................... خواهشا راهنمایی کنید هر کس هر چی میدونه بگه ترا به خدا :(:(:(

mohammad2284

Registered User
لایک‌ها
123
سلام بر تمامي اساتيد.
دوستان ديروز که داشتم ورزش ميکردم موقع حرکت دراز نشست يا همون شکم احساس کردم يه بندي داخل شکمم پاره شد.
از ديروز موقعي که ميخوام حرکت کنم درد زيادي احساس ميکنم.
يکي گفت مهم نيست اما من نگرانم بازم.
ممنون ميشم زودتر راهنماييم کنيد

hooshi30

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
41
با وگان معمولی احتمال خوب شدنش هست گوگل سرچ کن وگان

mahtab moradi

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
1
سلام. از تهران 23ساله هستم. مشکل تنبلی تخمدان دارم.قصد بارداری و درمان دارم.لطفا راهنماییم کنید و آدرس 1دکتر خوب در تهران رو بهم بدین.ممنون.

Last edited by a moderator:

Emad721

Registered User
لایک‌ها
67
دوستان کسی تنگی مجرا ادراری عمل کرده یا میشناسه؟؟
بهترین روش عمل چجوریه و کم عارضه ترینش؟؟؟
اورولوژ خوب تو تهران کیو پیشنهاد میکنید؟

بالا