برگزیده های پرشین تولز

آخرین عکسی که گرفتم - نسخه تصاویر دوربین (قوانین در پست اول)

mahi58

مدیر انجمن عکس و عکاسی
مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
11,274
سلام‌دوستان
آقا ما با موبایل عکس میگیریم اون تاپیک خیلی رنگ‌و رو نداره میشه عکس ا رو اینجا بزاریم دوستان نظر بدن؟؟؟

Sent from my Nexus 5 using Tapatalk
نه متاسفانه. تقسیم بندی تاپیک ها اینطوره که باید اونجا عکس تون رو قرار بدید و ربطی به رنگ و رو دار بودن یا نبودن هم نداره.

Edare-Agahi

Registered User
لایک‌ها
433
واسه برطرف کردن پدیده لنز فلیر ( همین حلقه های نوری که بخاطر تابش نور خورشید ایجاد میشه ) میتونستی از دستت بعنوان سایه بان استفاده کنی
البته در بعضی جاها هم جلوه زیبایی به عکس میده
بعد دلیل اون نویز بالای کوه رو من متوجه نشدم. زیادی ویرایش کردی ؟
سلام آقا ممنونم ازت
سایه بان رو که شما حق دارید درسته
اون نویز رو اره واسه ادیت ولی من چون ادیت اصلا بلد نیستم با اینستاگرام ادیت میکنم یعنی اون افکت ا و فیلتر های آماده هستن من کلا از ادیت سر در نمیارم همینطوری فقط دوربین رو میگیرم رو به روی منظره ای که هستم و عکس میگیرم چون گو پرو هست کل فضا رو میگیره بعد میارم با اینستا کات میکنم یه قسمت رو و افکت میدم میزارم اینجا :دی شرمنده خلاصه ضعف هاشو سعی میکنم برطرف کنم دم شما گرم

پاییز زیبا

27838806552902582424.jpg

click.laptop

Registered User
لایک‌ها
870
سلام آقا ممنونم ازت
اون نویز رو اره واسه ادیت ولی من چون ادیت اصلا بلد نیستم با اینستاگرام ادیت میکنم یعنی اون افکت ا و فیلتر های آماده هستن من کلا از ادیت سر در نمیارم همینطوری فقط دوربین رو میگیرم رو به روی منظره ای که هستم و عکس میگیرم چون گو پرو هست کل فضا رو میگیره بعد میارم با اینستا کات میکنم یه قسمت رو و افکت میدم میزارم اینجا :دی شرمنده خلاصه ضعف هاشو سعی میکنم برطرف کنم دم شما گرم

پاییز زیبا

27838806552902582424.jpg
دوست عزیز شما با همین گوپرو هم میتونید عکس های بسیار جالبی ثبت کنید ( همچنان که تا الان تونستید ) ، فقط پیشنهاد میکنم بجای کار با اینستا کمی با نرم افزارهای پردازش عکس کار کنید. مطمئن باشید نتیجه خیلی متفاوت تر خواهد بود.
پردازش عکس دانشیه که هر عکاسی باید بلد باشه، صرف داشتن دوربین و لنز خوب نمیشه عکس های تاثیرگذار گرفت، هرچند لازمن ولی کافی نیستن.
موفق باشی.

gulmish

Registered User
لایک‌ها
4,458
امروز - پاییز - قزوین - الموت شرقی - روستای گرمارود
77770316020992132929.jpg
این سفید شدگی بالای عکس برای من هم جای سوال شده بود.گمان میدادم به خاطر الودگی سنسور یا شاید لک و خش قسمتی از اپتیک لنزتون باشه.
به نظرم عکسهایی که زیر نور خورشید گرفته میشن اگر به واسطه ی تجهیزات خاصی مثل رفلکتور و هود، فیلتر و .... گرفته نشده باشند ،یک ادیت دقیقتر رو الزامیتر میکنند. البته این عکسها به واسطه ی نور مناسبی که دارند به خوبی از پس ادیت های سنگین بر میان.
با اجازتون عکستون رو یه مقدار ادیت کردم ، زمان زیادی نبرد شاید 5 دقیقه ، البته عکس با سایز اصلی رو خودتون خیلی بهتر میتونید ادیت کنید.

Last edited:

filtrmiltr

Registered User
لایک‌ها
162
این سفید شدگی بالای عکس برای من هم جای سوال شده بود.گمان میدادم به خاطر الودگی سنسور یا شاید لک و خش قسمتی از اپتیک لنزتون باشه.
به نظرم عکسهایی که زیر نور خورشید گرفته میشن اگر به واسطه ی تجهیزات خاصی مثل رفلکتور و هود، فیلتر و .... گرفته نشده باشند ،یک ادیت دقیقتر رو الزامیتر میکنند. البته این عکسها به واسطه ی نور مناسبی که دارند به خوبی از پس ادیت های سنگین بر میان.
با اجازتون عکستون رو یه مقدار ادیت کردم ، زمان زیادی نبرد شاید 5 دقیقه ، البته عکس با سایز اصلی رو خودتون خیلی بهتر میتونید ادیت کنید.
چقدر فرق کرد!!!

rez7

Registered User
لایک‌ها
597
با چه اکشنی ادیت کردین؟آموزش

Areno

Registered User
لایک‌ها
778
سلام
از همه دوستان تشکر می کنم که تاپیک از موضوع صرفا آلبومی به تاپیک آموزش و رفع خطا و آلبوم مثال تبدیل شده.

سلام آقا ممنونم ازت

پاییز زیبا

27838806552902582424.jpg
دوست من، به نظرم اگر اندروید یا ios دارید برنامه SnapSeed رو نصب کنید. آسونه و برای شروع کار هم عالیه. تقریبا ابزارهای کنترل نور رو داره + فیلتر های آماده و ...
اگر هم ویندوزفون دارید لومیا کریتیو یا فتوشاپ موجود در فروشگاهش عالی هستند. البته همون لومیا کریتیو خیلی خوبه.
اینها رو من استفاده کردم. خوب هستند.

click.laptop

Registered User
لایک‌ها
870
سلام
از همه دوستان تشکر می کنم که تاپیک از موضوع صرفا آلبومی به تاپیک آموزش و رفع خطا و آلبوم مثال تبدیل شده.

دوست من، به نظرم اگر اندروید یا ios دارید برنامه SnapSeed رو نصب کنید. آسونه و برای شروع کار هم عالیه. تقریبا ابزارهای کنترل نور رو داره + فیلتر های آماده و ...
اگر هم ویندوزفون دارید لومیا کریتیو یا فتوشاپ موجود در فروشگاهش عالی هستند. البته همون لومیا کریتیو خیلی خوبه.
اینها رو من استفاده کردم. خوب هستند.

دوست عزیز پردازش عکس با موبایل ؟ o_O
بهتر نیست مبحث مهم پردازش عکس رو با کامپیوتر ادامه بدیم ؟ .. البته این نظر بنده اس، پردازش عکس با موبایل خیلی دست و بال آدمو می بنده. ;)

gulmish

Registered User
لایک‌ها
4,458
با چه اکشنی ادیت کردین؟آموزش
ادیت عکس بالا با همان ابزار موجود در محیط فتوشاپ صورت گرفته و افکت و اکشن خاصی که معمولا تنضیمات اماده ای رو روی عکس اعمال میکند استفاده نشده. معمولا در ادیت عکسهایی که کیفیت قابل توجهی ندارند استفاده از افکت ها و اکشن های اماده باعث افزایش و یا کاهش شدید یک المان خاص و گاها موجب برجسته کردن نویز در تصاویر میشه ، که معمولا مناسب اعمال روی بعضی از عکس ها نمیباشد .به نظرم در عکس های اینچنینی که چشم اندازی از یک منظره را داریم ،بهتر است جهت هما هنگی و تطبیق بیشتر عناصر (مصلا عناصر دور و نزدیک )، عکس رو به چند قسمت تقسیم ، و برای هر قسمت با در نظر گرفتن لایه ای ، تنظیماتی خاص از رنگ ، تیره و روشنی و .... رو اعمال کنیم که البته این روش عمومیت ندارد و شاید یک نفر با نرم افزار های مشابه دیگر و به روشی کاملا متفاوت به نتیجه ی دلخواهی برسد .
------------------------------------------------------------------
مراحلی که در فتوشاپ انجام شده ، سعی کردم توضیحات کامل باشه تا ابهامات دوستان عزیز هم مرتفع بشود.
برای اضافه کردن اسمان و ابر بعد از select کردن قسمت مورد نظر :
filter >render >cloud
و برای تنظیم رنگ اسمان بر اساس میزان نور:
ctrl + l
awdawdadw (Копировать).jpg
بر اساس دور و نزدیک بودن عناصر(کوه ها) ، برای هر قسمت یک لایه تعریف میکنیم و تنظیمات مربوط که شامل رنگ (مصلا در این عکس با تغییر اشباع رنگ زرد به رنگ سبز میرسیم)، سیاه و روشنی و .... رو اعمال مینماییم (که خوب اون کوههای اخری رو بهتره کمی کم نور تر از کوههای جلویی جلوه دهیم و جلویی ها را کمی روشن تر )
Screenshot002 (Копировать).jpg Screenshot004 (Копировать).jpg
بو ته ها و علف های جلویی عکس:
Screenshot006 (Копировать).jpg
حذف Flare :
Screenshot003 (Копировать).jpg
و در نهایت به اون عکس بالا میرسیم:)
با تشکر از صاحب عکس

Last edited:

Areno

Registered User
لایک‌ها
778
دوست عزیز پردازش عکس با موبایل ؟ o_O
بهتر نیست مبحث مهم پردازش عکس رو با کامپیوتر ادامه بدیم ؟ .. البته این نظر بنده اس، پردازش عکس با موبایل خیلی دست و بال آدمو می بنده. ;)
نمی خوام مبحث رو منحرف کنم.
اما امروزه همه ابزارها دارن به سمت سهولت استفاده می روند. نرم افزار ها هم همینگونه هستند.
خیلی از کاربران آماتور از رابط کاربری پیچیده می ترسن و ترجیح می دهند با چند کلیک ساده به نتیجه خاص خودشون برسند. چون کاربری تجاری ندارند اصولا.
همین امر هم باعث شده شرکت معظم adobe نسخه موبایل فتوشاپش رو هم عرضه کند.
به نظرم کافیست یکبار هم شده از این ابزارهایی که نام بردم استفاده کنید تا سهولت استفاده و سرعت و به خصوص نیاز نداشتن به دانش خاص رو تجربه کنید.
علاوه بر این دوربین های جدید دارای WiFi شده اند و اینکار کپی تصویر به ابزارهای همراه و ویرایش اونها رو سریعتر هم کرده.
حالا دیگر اندروید و ویندوزفون از فرمت های raw و DNG نیز پشتیبانی می کنند و برنامه های متعددی برای ادیت تصاویر در هر سه سیستم عامل محبوب وجود دارد.

mostafa_1366

Registered User
لایک‌ها
3,680
میخوام چنین عکسی بگیرم در شب دوربین رو چه طوری تنظیم کنم؟
اول اینکه دوربین باید روی سه پایه باشه. برای زدن شاتر از ریموت یا تایمر 2s استفاده کنید.
در کل بستگی به این دار که چند ثانیه بخواد نور بدین هر چقدر زمان نوردهی بیشتر باشه ماشینهای بیشتری رد میشن. اطلاعات این عکس تو اگزیف اون مشخصه. ایزو 80 دیافراگم 8 و شاتر 15 ثانیه. فکر میکنم برای میله های جلویی از فلاش هم استفاده کرده باشن.
به نظر من البته شاید اشتباه کنم دوربین رو بزارید روی مود تقدم دیافراگم Av و ایزو رو هم روی پایینترین مقدار خودش قرار بدین حالا دیافراگم رو اینقدر ببندید تا به نوردهی مورد نظرتون برسید.

click.laptop

Registered User
لایک‌ها
870
اول اینکه دوربین باید روی سه پایه باشه. برای زدن شاتر از ریموت یا تایمر 2s استفاده کنید.
در کل بستگی به این دار که چند ثانیه بخواد نور بدین هر چقدر زمان نوردهی بیشتر باشه ماشینهای بیشتری رد میشن. اطلاعات این عکس تو اگزیف اون مشخصه. ایزو 80 دیافراگم 8 و شاتر 15 ثانیه. فکر میکنم برای میله های جلویی از فلاش هم استفاده کرده باشن.
به نظر من البته شاید اشتباه کنم دوربین رو بزارید روی مود تقدم دیافراگم Av و ایزو رو هم روی پایینترین مقدار خودش قرار بدین حالا دیافراگم رو اینقدر ببندید تا به نوردهی مورد نظرتون برسید.
بنده هم چند نکته اضافه کنم
آینه باید قفل باشه، در عکس هایی با نوردهی بالا لزرش خفیف آینه هم تاری بوجود میاره.
ریموت باشه بهتر ولی نبود هم با همون تایمر 2s کار راه می افته.
ثبت این گونه عکس ها معمولاً تو مد M هست. تو مد Av ممکنه با بستن دیاف باز هم به اون مقدار سرعت شاتر لازم نرسین.
کلاً مد Manual چیزه دیگه اس....;)

equinoxx

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
173
ببخشید من عکسم حرفه ای نیست ، یه مدته هی میخوام بذارم این عکسو ولی چون همه پیشرفته عکس میذارن روم نمیشد :|
چندسال پیش تو یخچال بستنیای یه سوپر مارکت نگاه میکردم دیدم از این بستنی زی زی گولوها اورده.خیلی سال بود ندیده بودم این بستنیارو فراوان خوب بود دیدنشون، عکسشونو گرفتم یادگاری..

3407469-b.jpg

filtrmiltr

Registered User
لایک‌ها
162
بنده هم چند نکته اضافه کنم
آینه باید قفل باشه، در عکس هایی با نوردهی بالا لزرش خفیف آینه هم تاری بوجود میاره.
ریموت باشه بهتر ولی نبود هم با همون تایمر 2s کار راه می افته.
ثبت این گونه عکس ها معمولاً تو مد M هست. تو مد Av ممکنه با بستن دیاف باز هم به اون مقدار سرعت شاتر لازم نرسین.
کلاً مد Manual چیزه دیگه اس....;)
آینه رو چجوری باید قفل کرد؟

mostafa_1366

Registered User
لایک‌ها
3,680
آینه رو چجوری باید قفل کرد؟
توی کنن رو نمیدونم ولی تو نیکون به اسم exposer delay mode شناخته میشه. تو حالت عادی آینه و شاتر با هم دیگه عمل میکنن ولی تو قفل آینه اول آینه میره بالا و همونجا میمونه و بعد از 1 ثانیه شاتر عمل میکنه. اینطوری جلوی لرزشهای خیلی کوچیک که بر اثر حرکت آینه به وجود میان گرفته میشه.
اطلاعات بیشتر
http://www.akkasee.com/articles/12711

filtrmiltr

Registered User
لایک‌ها
162
کاش برای کانن رو هم دوستان بگن چون من کانن دارم

بالا