برگزیده های پرشین تولز

windows phone or android

کدوم خوبه؟

• اندروید

Votes: 22 26.2%
  • ویندوز فون

Votes: 62 73.8%

• Total voters
    84

behzad00

Registered User
لایک‌ها
1,110

taralius

Registered User
لایک‌ها
2,393
در قدرت ویندوزفون و از اون مهمتر آینده این پلاتفرم هیچ شکی نیست.
ساپورت نرم افزاری مایکروسافت رو هیچ شرکتی نداره حتی اپل . نرم افزار های استور در حال حاضر هر ماه دارند آپدیت میگیرند و این مسئله رو شما در برخی نرم افزار های اندرویدی میتونید پیدا کنید.
موتور جسنجوی بینگ هم که در حال حاضر بسیار قوی عمل میکنه.
حقیقیت رو بخواهید تنها قدرت اندروید در داشتن نرم افزار های بیشتر از لحاظ تعداد هست و لاغیر.
یک دیوایس اندرویدی رو پیدا کنید با 2 هسته و 512 میگ رم آسفالت 8 رو با لگ اجرا کنه(بدون لگ پیشکش) من به اندروید ایمان میارم.

farshad10

کاربر فعال بازیهای کامپیوتری
کاربر فعال
لایک‌ها
4,842
باور شاید نکنید بعد از 60 تا گوشی که تعویض کردم فقط یه ویندوز فون تونسته راضیم کنه .
هر مدل با هر قیمتی هم گوشی داشتم از 50 تومنی تا 2 میلیونی
هر سیستم عاملی .آی او اس . اندروید - سیمبین .جاوا .بلکبری او اس -وین فون 7 .بادا
الان فقط وین فون 8.1 فوق العادس

mrali1234

Registered User
لایک‌ها
796
ویندوز رو هرگز نگییییییییییییییییییییییر.

در قدرت ویندوزفون و از اون مهمتر آینده این پلاتفرم هیچ شکی نیست.
ساپورت نرم افزاری مایکروسافت رو هیچ شرکتی نداره حتی اپل . نرم افزار های استور در حال حاضر هر ماه دارند آپدیت میگیرند و این مسئله رو شما در برخی نرم افزار های اندرویدی میتونید پیدا کنید.
موتور جسنجوی بینگ هم که در حال حاضر بسیار قوی عمل میکنه.
حقیقیت رو بخواهید تنها قدرت اندروید در داشتن نرم افزار های بیشتر از لحاظ تعداد هست و لاغیر.
یک دیوایس اندرویدی رو پیدا کنید با 2 هسته و 512 میگ رم آسفالت 8 رو با لگ اجرا کنه(بدون لگ پیشکش) من به اندروید ایمان میارم.

باور شاید نکنید بعد از 60 تا گوشی که تعویض کردم فقط یه ویندوز فون تونسته راضیم کنه .
هر مدل با هر قیمتی هم گوشی داشتم از 50 تومنی تا 2 میلیونی
هر سیستم عاملی .آی او اس . اندروید - سیمبین .جاوا .بلکبری او اس -وین فون 7 .بادا
الان فقط وین فون 8.1 فوق العادس

عزیزان
سلیقه ها متفاوته ؛)
پستهاتون رو مقایسه کنید،نتیجه میشه گرفت هر کسی به دلیل سلیقه و انتظارش از گوشی یکی رو انتخاب میکنه
باید عیبهاش و خوبیهاش باهم گفته شود برای راهنمایی بقیه

ولی
اصلا درست نیست این دو تا جمله:
وینفون یا اندروید یا آی او اس = نخرید.یا بده.یا بدرد نمیخوره
وینفون یا اندروید یا آی او اس = بخرید. خوبه. فقط همین خوبه

taralius

Registered User
لایک‌ها
2,393
بنده از روی تعصب نظر ندادم دوست گرامی.
به عنوان کسی نظر دادم که سر و کارم با تکنولوژی روز هست و استفاده حرفه ای دارم از گوشی. اعتقادی به این که گوشی وسیله بازی هست ندارم . گوشی وسیله بیزنس هست برای من
و همینطور عکاسی نیمه حرفه ای.

mrali1234

Registered User
لایک‌ها
796
بنده از روی تعصب نظر ندادم دوست گرامی.
به عنوان کسی نظر دادم که سر و کارم با تکنولوژی روز هست و استفاده حرفه ای دارم از گوشی. اعتقادی به این که گوشی وسیله بازی هست ندارم . گوشی وسیله بیزنس هست برای من
و همینطور عکاسی نیمه حرفه ای.
:rolleyes:
بله شما درست میفرمایید
منم نگفتم از روی تعصب نظر دادید. گفتم سلیقه و انتظارات.برداشتتون اشتباه بود از نوشته من.
من کلی گفتم و منظورم شخص خاصی نبود عزیزم
هر کسی یه استفاده ای میکنه و منم قضاوت نمیکنم.موفق باشید;)

این مقایسه را ببینید.
وینفون 8.1
و
اندروید کیت کت
http://www.aparat.com/v/GSB9w

Last edited:

maysam.m

Registered User
لایک‌ها
1,369
به نظرم تا یکی دو سال آینده ویندوز فون ارزش خرید نداره! من خودم میخواستم ویندوزفون بگیرم و واقعا به کیفیت گوشی های نوکیا ایمان دارم اما وقتی با چند تا از اطرافیان که ویندوزفون گرفته بودند مشورت کردم دیدم اکثرا ناراضی اند
بنابراین رفتم سمت اندروید و خدا رو شکر خیلی راضی ام و تا حالا هنگ منگ تو کارش نبوده

ArashMiniStar

Registered User
لایک‌ها
8,061
به نظرم تا یکی دو سال آینده ویندوز فون ارزش خرید نداره! من خودم میخواستم ویندوزفون بگیرم و واقعا به کیفیت گوشی های نوکیا ایمان دارم اما وقتی با چند تا از اطرافیان که ویندوزفون گرفته بودند مشورت کردم دیدم اکثرا ناراضی اند
بنابراین رفتم سمت اندروید و خدا رو شکر خیلی راضی ام و تا حالا هنگ منگ تو کارش نبوده
چرا ناراضی بودن؟ تو ویندوز 8.1 که میگن همه چی عالیه

Sent from my Xperia Z1 - THE BEST OF SONY

alfredo

نفر اول عکاسی با موبايل
لایک‌ها
325
آقا بنده هم نظرم رو میگم:
99% از ماها معمولا استفاده تخصصی از گوشیمون نمیکنیم. معمولا عکس میگیریم و موزیک گوش میدیم و مسیج میدیم و بازی میکنیم و کمی وبگردی و...
برای همچین کاربری زیاد مهم نیست که چه سیستم عاملی داشته باشه گوشی. چون همشون به راحتی از پس این کارا بر میان.
فقط باید دید هر کسی کدوم رابط کاربری براش جذاب تره. حالا چه از نظر سرعت چه گرافیک و زیبایی یا ملاک های دیگه...

یک سری نکات ریز دیگه هم هست:
1- مایکروسافت همیشه بدترکیب ترین رابط های کاربری رو داشتند برنامه هاش ! البته اخیرا خیلی سعی کردن شبیه آی او اس یا اندروید بشه ولی خیلی هم موفق نشدن. یه سری برنامه ریز و درشت
هم ممکنه لازم داشته باشید که برای اندروید و آی او اس موجوده ولی باید حالاحالاها صبر کنید تا برای ویندوزفون هم ساخته بشه... من یک تبلت ویندوزی دارم. ویندوزش هم 8.1 هست. ولی مثلا موقع وب گردی انقدر با کمبود امکانات ابتدایی و داستان های مسخره روبرو میشم که واقعا تآسف میخورم برای شرکتی به این عظمت که نتونستنه ساده ترین چیزهارو برای کاربراش فراهم کنه و این علتش اینه که خیلی از زمان خودش عقب تر هست و سالها درجا زده ! زیاد نمیخوام سخنرانی کنم. خلاصش همینه...
2- انروید سرعت رشد و تکاملش صد برابر بیشتر از مایکروسافته. ولی نمیشه نقص هاش رو نادیده گرفت. مشکل هنگ کردن و لگ هاش رو به عینه دیدم بارها... در انواع و اقسام گوشی های پرچمدارش.
البته برای استفاده معمولی زیاد اعصاب خوردکن نیست ولی اگه حساس باشید، دلتون رو میزنه ! یکی دیگه اینکه برنامه هاش درسته زیاد هستند ولی 70% برنامه هاش همشون تکراری هستند !!! پس اگه نخواید پرچمدارش رو بخرید. قطعا گوشیتون از نظر سرعت راضیتون نخواهد کرد.
3- تروخدا موضع نگیرید از این بند ولی اگه میخواید گوشیتون روان و همیشه به روز و بی مشکل و داستان باشه و بهترین و جذاب ترین برنامه ها و بازی هارو تا سالها تجربه کنید و نداشتن بلوتوث و قابلیت mass storage و دلیوری و... اذیتتون نمیکنه، سیب بخرید.

پایان.

Last edited:

hi160

Registered User
لایک‌ها
171
نظرات دوستان رو خوندم منم نظرم رو خیلی کوتاه عرض میکنم
رابط کاربری اندروید بهتر از ویندوز هست چون همه برنامه رو میشه به صلیقه شخصی چیدمان کرد ولی در منوی استارت ویندوز بیشتر باید برنامه های کاربردی قرار داد و گاهی ادم یادش میره یه برنامه هایی هم داشته
یه جورایی چون جلوی چشم نیستن فراموش میشن
بعضی برنامه های تخصصی که من برای تیراندازی ازشون استفاده میکنم برای ویندوز وجود ندارن و این احتمالا برای تخصص های دیگه هم این کمبود وجود داره
ولی از طرفی من با یک گوشی 500 تومنی ویندوزی دارم واقعا از سرعتش و کارش لذت میبرم در حالی که یک تبلت 2 میلیونی اندروید انقدر به این خوبی و روانی کار نمیداد بهم
ولی اگه روزی بخوام 2 میلیون پول برای اندروید یا ویندوز بدم قطعا اندروید میخرم
ولی برای گوشی سطح متوسط بی شک ویندوز بهتره
اما اگه بخوام 2 تومن برای گوشی بدم یه ذره میزارم روش ایفون میخرم همون طوری که الان هم یک ایفون دارم و یک ویندوز
کلا از اندروید خوشم نمیاد

maysam.m

Registered User
لایک‌ها
1,369
چرا ناراضی بودن؟ تو ویندوز 8.1 که میگن همه چی عالیه

Sent from my Xperia Z1 - THE BEST OF SONY
اون موقع 8.1 نیومده بود هرچند که 8.1 هم کلی گزارش مصرف زیاد باطری و لگ داشته
دلیل اصلی که میگفتن برنامه های وایبر و لاین و ... بوده که تو حالت بتا بوده و کلی از امکانات نرم افزار توی اندروید روش فعال نبوده دومین دلیل هم رابط کاربری ویندوزفونه که اصلا راضی نبودند و به نظر منم رابط کاربریش جالب نیست

ppparadoxxx

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
3
اخه پسر خوب. کی میاد تو تاپیک ویندورفون به اندوید رای بده اخه
اینکه نشد نظرسنجی

synthesizer

Registered User
لایک‌ها
242
آقا بنده هم نظرم رو میگم:

3- تروخدا موضع نگیرید از این بند ولی اگه میخواید گوشیتون روان و همیشه به روز و بی مشکل و داستان باشه و بهترین و جذاب ترین برنامه ها و بازی هارو تا سالها تجربه کنید و نداشتن بلوتوث و قابلیت mass storage و دلیوری و... اذیتتون نمیکنه، سیب بخرید.

پایان.
چشم عزیز موضع نمیگیرم ولی چندتانکته هست
1-دراینکه برنامه ها وبازی های خوبی برای اپل اومده وهست هیچ شکی نیست ولی الان همه میدونند ازلحاظ برنامه وبازی اندروید ازهمه سرتره...
2-اینکه نوشتیدبهترین برنامه وبازی هاروتاسالهاتجربه کنیدرونمیفهمم یعنی چی؟
یعنی روی اندروید نمیشه ازبازی ها وبرنامه هاسالهالذت برد؟
چطوری به این نتیجه رسیدید؟
ودرضمن نداشتن بلوتوث-قابلیت mass storage-نداشتن شکاف حافظه و... چیزهایی نیستند که به راحتی ازکنارشون بشه گذشت
شاید خیلی ها بتونندباهاش کناربیان ولی خیلی ها به توان5نمی تونندباهاش کناربیان

ازهمه اینها که بگذریم وباهمه این معایب سیب کناربیاییم ازقیمت بالای سیب نمیشه گذشت که واقعا کمرادمو میشکنه

Ev0t

Registered User
لایک‌ها
938
دو تا حالت داره 1:شما کامپیوتر دارید
2:شما کامپیوتر ندارید
اگر دارید قطعا ویندوزفون چون اگر نداشته باشید نصف کار هاتون لنگ می مونه یعنی اکثر کار های ویندوفون رو باید با کامپیوتر انجام بدید بعضی از کار ها بدون کامپیوتر اصلا انجام نمی شه(مثل آنلاک کردن گوشی دولوپر شدن برای این که آپدیت ها رو زود دریافت کنید و تجربه کنید و...) بعضی ز کار ها هم با ویندوزفون انجام می شه اما خیلی کند (مثل کانور کردن فیلم ) ولی حالا یک حالت سومی هم داره شما خیلی پولداری و می خوای خیلی حال کنی یدونه ویندوزفون قوی با یک اندروید 400-500 تومنی می خری:D:D

masoud1362

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
35
فکر کنم این سؤال بیشتر به نوع استفاده کاربر مربوط میشه تا اینکه بخوایم سلیقه ای نظر بدیم

msh2008

Registered User
لایک‌ها
319
تو اینترنت تعداد اپلیکیشنهای اندروید نسبت به ویندوزفون بیشتره و کار با مبایل اندرویدی راحتتره.

gone girl

Registered User
لایک‌ها
2,129
سلام.من از زمانی ک لومیا ۵۲۰ وارد بازار شد خریدم و از موقع دیگه هیچ وقت سمت اپل و اندروید نمیرم،شماهایی ک میگید اندروبد بهتره چندوقت با لومیا کارکردید!!!!!!من بیشتر پرچم دارای سامسونگ.سونی و ..... رو داشتم ولی ویندوز بهتره
نکته:تنها گوشی اندرویدی ک شاید ارزش خرید داشته باشه HTC one m8 ه
البته کسایی ک دوست ندارن ریسک کنن و ویندوزفون بخرن

بالا