برگزیده های پرشین تولز

دکمه”دانلود” سبز در سایت ها ی مطرح ایرانی > نوعی ویروس خطرناک <

newsoft

Registered User
لایک‌ها
212
3559328971386381976.png

این دکمه های دانلود قبلا هم توی سایت های خارجی بوده و دیده بودم حتی توی تبلیغ های سرویس های کوتاه کننده ی لینک به هر حال امیدوارم کمکتون کنه

حتما شما هم این روزها در سایت های مطرح ایرانی دکمه های سبز دانلود رو می بینید که لینک اونها هم اکثرا به آدرس “http://go.ad2up.com/afu.php?id” می باشد. ولی اگر چک کنید خود سایت ad2up وجود خارجی ندارد! از همینجا به ماجرا مشکوک شدم و پیگیر اطلاعات هاست و دامین آن شدم و به سایت iLivid رسیدم! چیزی که روزهای قبل خیلی مشاهده کرده بودم یادم افتاد.

در کامپیوترهایی که به اینترنت وصل بودند جدیدا اونها رو چک می کردم یک دانلود منیجر جدید در اونها دیده بودم با نام iLivid Free Download Manager که کلا از ریشه کارش مشکوک بود و دیتای ارسال و دریافت اون بدون دانلود کردن هم به من ثابت کرد این نرم افزار ویروس هست و درحال دزدی اطلاعات هست. وقتی کامپیوترهای زیادی رو به همین منوال چک کردم دیدم اکثر آنها به این ویروس گرفتار شدند و کاربران اونها هم از وقتی این رو نصب کردند حس می کنند سرعت اینترنت آنها کم شده و صفحه اول تمامی مرورگرهای آنها به سایت ناشناسی لینک شده و در صورتی هم که از اینترنت استفاده نمی کنند خودبه خود سایت هایی باز می شود که اکثر آنها فیلتر هست! بله این دکمه های سبز که در سایت های ایرانی مشاهده می کنید وقتی کلیک کنید این دانلود منیجر نصب می شود و سیستم شما را به راحتی آلوده می کند و اطلاعات شما را می دزدد. ولی چرا سایت های ایرانی آن را در مطالب خود می گذراند؟ دلیل این را هم دیشب بعد از کمی جستجو فهمیدم سازنده این ویروس در سیستمی از وب مسترها می خواهد تا با گذاشتن لینک دانلود آن در سایت های خود در قبال هریک نصب این نرم افزار ۱.۲۵ دلار به آنها به پردازد و واقعا هم این کار را انجام می دهد و از آنجایی که دلار عزیز در ایران ما گران هست هر نصب نرم افزار با چنج شدن به پول ما ۳۷۵۰ تومان به حساب آنها می رود و اگر خود صاحب سایت حساب بین المللی داشته باشد که هیچ ولی با سیستم های چنج ارزی و حساب مجازی که جدیدا راه افتاده و با پورستانت برای شما کار می کنند کم کم از این ۳۷۵۰ تومان ۳۵۰۰ تومان به جیب مبارک سایت های ایرانی می رود که از هر تبلیغات خودی بهتر هست. ولی واقعا خود آنها خبر ندارند درحال منتشر کردن چه ویروسی هستند؟ از شما کامپیوتر دوستان خواستار این هستم که در هر سایت ایرانی این مورد را مشاهده کردید در اولین فرصت در نظرات آن اطلاع دهید شاید صاحب سایت از ویروس بودن این نرم افزار خبری ندارد. در آخر این نرم افزار که ۱.۲۵ دلار هزینه کرده برای نصب بودن از جیب خودش چیزی نداده! این سایت هایی که بعد از نصب برای کاربر به صورت خودکار باز شده قسمتی از هزینه ها را از این راه در می آورد و با اطلاعاتی که از سایت هایی که شما درحال مشاهده آن بودید را برای سازمان های مربوطه خود با هزینه های گران می فروشد و در کل کلی سود می کند! برای اثبات ویروس بودن این نرم افزار می توانید لینک های زیر را مطالعه کنید که همگی مرجع می باشند:

About.com

MalwareTips.com

۲-SpyWare.com

و سایت های دیگر…

همچنین این ویروس DNS سیستم را نیز عوض می کند و شما نمی توانید هر سایتی را مشاهده کنید و اطلاعات ارسالی و دریافتی شما دقیقا از درگاه iLivid می گذرد! یعنی دزدی اطلاعات در روز روشن!!

در صورتی که اطلاعات بیشتری پیدا کردم در اختیارتون میذارم.

Last edited:

arashhamidi2014

Registered User
لایک‌ها
1,099
حالا من و شما که میدونیم ولی آماتورهایی که تازه با اینترنت آشنا شدن چه . بنده خداها خیال میکنن دانلود همون برنامه مورد نظر رو کردند .

khunires

مدیربخش کاروسرمایه *فروشنده معتبر
مدیر انجمن
لایک‌ها
4,947
فکرشو بکنید p30download هم گذاشته دیگه! حرفی واسه گفتن نمیزارن اینا :|

Corner

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
445
به دلار واریز میکنن ؟ یعنی در حدود 3200 تومان هر دانلود.
متاسفانه یکی از دوستان روی موبایلش دانلود کرده بود مدعی بود به کلی اندروید رو به هم زده و فقط با ویروس کشی بهتر شده

mohammad-28

Registered User
لایک‌ها
1,851
وای این iLivid دهن مارو صاف کرده !!
یهویی 20 تا صفحه جدید واس خودش باز میکنه و میگه برو دانلودش کن
میخوای برگردی رو صفحه یه کلیک کنی یا اسکرول کنی هیچی دیگه ؛ رگبار شروع میشه !

Sent from my SM-N900 using Tapatalk

new24-5

کاربر فعال بخش پاتوق
کاربر فعال
لایک‌ها
2,697
وای این iLivid دهن مارو صاف کرده !!
یهویی 20 تا صفحه جدید واس خودش باز میکنه و میگه برو دانلودش کن
میخوای برگردی رو صفحه یه کلیک کنی یا اسکرول کنی هیچی دیگه ؛ رگبار شروع میشه !

Sent from my SM-N900 using Tapatalk
رسما دهن ما رو گ___ با این پاپ آپ هاش
خدا رو شکر آیکن اش شکل مشخصی داره
---
من حاضرم به شخصه،با هزینه 10 دلار تمام هیستوری وب ام رو در اختیارشون قرار بدم(البته اطلاعات بانکی رو مشخصه که نه)

mohamad alii

Registered User
لایک‌ها
211
البته تخسير كار هم خودتونيد كه بى خود و بدون توجه هر برنامه ايو دانلود و نصب ميكنيد من خودم ١٠٠ بار اين برنامه اومده بود واس دانلود تو idm ولى چون هم از نظر حجمى هم از نظر اسمى تشابه نداشت دانلودش نكردم

ali_men2004

Registered User
لایک‌ها
1,191
جالبه منم تو سایتها زیاد دیده بودم ولی چون نه حجمش نه اسمش با اون فایلی که میخاستم دانلود کنم همخوانی نداشت دانلود نکردم.

bl4ck3urn

Registered User
لایک‌ها
667
این تاپیک چه ربطی به انجمن خاطرات داره ؟؟؟؟

emperor5611

Registered User
لایک‌ها
100
عجب :| من دیشب روی این لینک کلیک کردم -ازدیشب فیسبوک باهیچ قندشکنی بازنمیشه :| درحالی که سایتایی که ف ی ل ت ر هستن همگی بازمیشن :||||

mehdiBC

Registered User
لایک‌ها
247
ممنون
منم نمی دونستم هرچند دانلود هم نمی کردم
ولی مفید بود

amin94z

Registered User
لایک‌ها
224
پی سی ورلد هم بهش اضافه کنید http://www.p30world.com
جای تاسف داره !
حرفه ای هاش هم اشتباهی روی دکمه دانلود کلیک میکنن چه برسه به مبتدی ها

mr.amirhosein

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
1
3559328971386381976.png

این دکمه های دانلود قبلا هم توی سایت های خارجی بوده و دیده بودم حتی توی تبلیغ های سرویس های کوتاه کننده ی لینک به هر حال امیدوارم کمکتون کنه

حتما شما هم این روزها در سایت های مطرح ایرانی دکمه های سبز دانلود رو می بینید که لینک اونها هم اکثرا به آدرس “http://go.ad2up.com/afu.php?id” می باشد. ولی اگر چک کنید خود سایت ad2up وجود خارجی ندارد! از همینجا به ماجرا مشکوک شدم و پیگیر اطلاعات هاست و دامین آن شدم و به سایت iLivid رسیدم! چیزی که روزهای قبل خیلی مشاهده کرده بودم یادم افتاد.

در کامپیوترهایی که به اینترنت وصل بودند جدیدا اونها رو چک می کردم یک دانلود منیجر جدید در اونها دیده بودم با نام iLivid Free Download Manager که کلا از ریشه کارش مشکوک بود و دیتای ارسال و دریافت اون بدون دانلود کردن هم به من ثابت کرد این نرم افزار ویروس هست و درحال دزدی اطلاعات هست. وقتی کامپیوترهای زیادی رو به همین منوال چک کردم دیدم اکثر آنها به این ویروس گرفتار شدند و کاربران اونها هم از وقتی این رو نصب کردند حس می کنند سرعت اینترنت آنها کم شده و صفحه اول تمامی مرورگرهای آنها به سایت ناشناسی لینک شده و در صورتی هم که از اینترنت استفاده نمی کنند خودبه خود سایت هایی باز می شود که اکثر آنها فیلتر هست! بله این دکمه های سبز که در سایت های ایرانی مشاهده می کنید وقتی کلیک کنید این دانلود منیجر نصب می شود و سیستم شما را به راحتی آلوده می کند و اطلاعات شما را می دزدد. ولی چرا سایت های ایرانی آن را در مطالب خود می گذراند؟ دلیل این را هم دیشب بعد از کمی جستجو فهمیدم سازنده این ویروس در سیستمی از وب مسترها می خواهد تا با گذاشتن لینک دانلود آن در سایت های خود در قبال هریک نصب این نرم افزار ۱.۲۵ دلار به آنها به پردازد و واقعا هم این کار را انجام می دهد و از آنجایی که دلار عزیز در ایران ما گران هست هر نصب نرم افزار با چنج شدن به پول ما ۳۷۵۰ تومان به حساب آنها می رود و اگر خود صاحب سایت حساب بین المللی داشته باشد که هیچ ولی با سیستم های چنج ارزی و حساب مجازی که جدیدا راه افتاده و با پورستانت برای شما کار می کنند کم کم از این ۳۷۵۰ تومان ۳۵۰۰ تومان به جیب مبارک سایت های ایرانی می رود که از هر تبلیغات خودی بهتر هست. ولی واقعا خود آنها خبر ندارند درحال منتشر کردن چه ویروسی هستند؟ از شما کامپیوتر دوستان خواستار این هستم که در هر سایت ایرانی این مورد را مشاهده کردید در اولین فرصت در نظرات آن اطلاع دهید شاید صاحب سایت از ویروس بودن این نرم افزار خبری ندارد. در آخر این نرم افزار که ۱.۲۵ دلار هزینه کرده برای نصب بودن از جیب خودش چیزی نداده! این سایت هایی که بعد از نصب برای کاربر به صورت خودکار باز شده قسمتی از هزینه ها را از این راه در می آورد و با اطلاعاتی که از سایت هایی که شما درحال مشاهده آن بودید را برای سازمان های مربوطه خود با هزینه های گران می فروشد و در کل کلی سود می کند! برای اثبات ویروس بودن این نرم افزار می توانید لینک های زیر را مطالعه کنید که همگی مرجع می باشند:

About.com

MalwareTips.com

۲-SpyWare.com

و سایت های دیگر…

همچنین این ویروس DNS سیستم را نیز عوض می کند و شما نمی توانید هر سایتی را مشاهده کنید و اطلاعات ارسالی و دریافتی شما دقیقا از درگاه iLivid می گذرد! یعنی دزدی اطلاعات در روز روشن!!

در صورتی که اطلاعات بیشتری پیدا کردم در اختیارتون میذارم.
اقا دمت گرم خوب شد گفتی پیشگیری شد راستی میتونید یه تاپیک زدم مشاوره بدید بهم خیلی ضروریه پولم رو هواس

smahdis

Registered User
لایک‌ها
1,372
فقط سایتهای ایرانی نیست که.

این سایت زمان زیادی هست که در سایتهای معروف خارجی هم تبلیغ میکنه ولی واقعا هنوز که هنوزه نفهمیدم چرا اون سایتهای معروف قبول کردن یه همچین کاری رو؟ در حالیکه عین روز مشخصه که سایت iLivid چه جور سایتی هست.

ebibatboy

Registered User
لایک‌ها
11
من حدود 5 سال هست دیگه کاری به کار سایت های ایرانی ندارم.یه بار کلیک میکنی 5 تا تب باز میشه!یه لینک دانلود بخوای پیدا کنی بین صدتا تبلیغ باید پیداش کنی.خود این تبلیغا بیشتر برنامه دانلودی حجم میخورن!
قربون hash و magnet برم.تو تورنت میندازیشون نه زجر کش میشی نه اعصابت خرد میشه

بالا