برگزیده های پرشین تولز

پایگاه مشاوره و راهنمایی درباره خدمت سربازی اعزام - معافیت

69winterman

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
1
بله بخشیده میشه
بله 21 ماهِ
دیپلم هر ماه اعزام داره18 ام یا 19 ام تا اخر سال هم که 4 ماه مونده برج 10 فکر میکنم شما اعزام باشید.
ممنون از شما به خاطر کمکتون فقط من یه سوال دیگه برام پیش اومد.
اگه تاریخ اعزامم بیفته اون ور سال چی میشه؟ بازم همون 21 ماهه؟

__Jamaica__

Registered User
لایک‌ها
191
ممنون از شما به خاطر کمکتون فقط من یه سوال دیگه برام پیش اومد.
اگه تاریخ اعزامم بیفته اون ور سال چی میشه؟ بازم همون 21 ماهه؟

مخلص
تاریخ اعزام هم که 94 باشه دیگه 24 ماه میشید.
مهم هم همون تاریخ اعزامِ نه تاریخ پست کردن دفترچه

mehran0152

Registered User
لایک‌ها
948
فرقی نمیکنه چون پسر داره مارد بزرگتون نمیشه شما رو معاف کرد اگر پسر نداشتن امکانش بود

khunires

مدیربخش کاروسرمایه *فروشنده معتبر
مدیر انجمن
لایک‌ها
4,947
پیشکسوتان عزیز یک سوال داشتم لطفا اگر از قوانین جدید باخبر هستید بنده رو راهنمایی کنید یک دنیا ممنون میشم...

- خدمت سربازی رو میشه خرید یا به هر طریق ممکن میشه کارت پایان خدمت بدون دردسر گرفت؟ تا 50 میلیون تومان بشه هزینه کرد مشکلی نیست پرداخت میکنم... چون خیلی برام مهمه کارت پایان خدمت بگیرم و بلاخره 2 سال برای من خیلی گرون تموم میشه

khunires

مدیربخش کاروسرمایه *فروشنده معتبر
مدیر انجمن
لایک‌ها
4,947

AbolTheRocker

Registered User
لایک‌ها
4,807
فرقی نمیکنه چون پسر داره مارد بزرگتون نمیشه شما رو معاف کرد اگر پسر نداشتن امکانش بود
چه مسخره...تک فرزند باشی،عموت شهید باشه،پدربزرگت فوت کرده باشه،مادربزرگت بالای 70 سال داشته باشه،بعد چون یه عموی زنده 500 کیلومتر دورتر توی یه شهر دیگه داری نمی تونی معاف بشی :|

zgg123

کاربر فعال عکس و عکاسی
کاربر فعال
لایک‌ها
37,719
چه مسخره...تک فرزند باشی،عموت شهید باشه،پدربزرگت فوت کرده باشه،مادربزرگت بالای 70 سال داشته باشه،بعد چون یه عموی زنده 500 کیلومتر دورتر توی یه شهر دیگه داری نمی تونی معاف بشی :|
عموتون قیم مادربزرگ هستش؟

AbolTheRocker

Registered User
لایک‌ها
4,807
عموتون قیم مادربزرگ هستش؟
خیر،میگم که حتی عموم کلا یه شهر دور زندگی می کنه و فقط عید نوروز 2 3 روز سر می زنه! یعنی اینطوری نیست که بخواد مراقبت کنه و...

zgg123

کاربر فعال عکس و عکاسی
کاربر فعال
لایک‌ها
37,719
خیر،میگم که حتی عموم کلا یه شهر دور زندگی می کنه و فقط عید نوروز 2 3 روز سر می زنه! یعنی اینطوری نیست که بخواد مراقبت کنه و...
فکر کنم قبلا جایی نوشته بود از یه مقداری دور تر باشن میشه یکی دیگه سرپرست بده دقیق یادم نیست

AbolTheRocker

Registered User
لایک‌ها
4,807
فکر کنم قبلا جایی نوشته بود از یه مقداری دور تر باشن میشه یکی دیگه سرپرست بده دقیق یادم نیست
بعد از تاسوعا عاشورا یه سر میرم بنیاد شهید ببینم چی میشه :D

Mehran Mahmoodi

Registered User
لایک‌ها
350
خوب دوستان منم امروز صبح **** وظیفه بودم (نوبتم بود) برای کفالت پدر نیازمند مراقبت گفتم بیام براتون بگم باز شاید یو روزی به درد بخوره :
من برادر بزرگتر هم دارم اما 6 ساله پیش کفالت مادرم رو گرفته و معاف شده (پدر و مادرم جدا شدن)
رفتیم اونجا تو باجه کفالت کارت ملیم رو دادم یه نگاه بهم کرد و گفت فقط پدر بره داخل و تو نمیری (یعنی من) یعنی هیچ کدوم از مشمول های کفالت رو اجازه نمیدادن بره داخل منم رفتم تو سالن انتظار نشستم .
خلاصه پدرم رفت و تعریف می کرد میگفت یه پسره اومده بود داخل برای کفالت بیرونش کردن گفتن تو اومدی چیکار بگو بابات بیاد :)) بعد میگفت نوبتش شد باجه ی 15 و رفت نشست و طرف به قول پدرم به شدت عوضی بود و فقط دوس داشت رد کنه برگشت به پدرم گفت پسرتون 26 شهریور انصراف داده و 1 مهر ارسال کرده مدارک و غیبت حساب میشه حالا ببینین چه قدر خدا دوسم داشت که همون موقع پدرم گفت یهو یه سرهنگ اومد بالا سر طرف و گفت امضا بزن بره کمیسیون پزشکی و طرف هم گفت اما غیبت داره ها اما سرهنگه گفت خودم شنیدم همه چیو و این غیبت حساب نمیشه و اون آدم عوضی هم امضا رو زد و فردا کمیسیون پزشکیه پدرم هستش و گفتن با مدارک پزشکیتون برین اونجااما خوب میدونم در حدی نیست که معاف کنن و بعدش مجبورم از آشنا کمک بگیرم و هزینه کنم

حالا هی بیاین بگین که برادر بزرگتر داشته باشی معاف نمی کنن و 1 روز هم غیبت داشته باشی معاف نمی کنن و ... دیدین ؟ همه چی بستگی به شرایطت داره .

Last edited:

Mehran Mahmoodi

Registered User
لایک‌ها
350
خوب دوستان قسمت دوم جریان ما :
امروز صبح پدرم رفت کمیسیون پزشکی و وقتی برگشت برام تعریف کرد که :
رفت داخل و نشسته بود و چیزی که براش جالب بود اینه که ۹۰٪ درخواست ها آخرش به معاف از رزم ختم میشد و میگفت همه صداشون در اومده بود اما کاری نمیشد بکنن (این صحت اون حرف که گفته بودن سعی میکنیم معافیت پزشکی ها رو معاف از رزم کنیم)
خلاصه که نوبت پدرم شد و رفت با دکترا حرف زد و دکتره گفت مشکلتون چیه ؟ پدرم گفت پارگی دیسک کمر و افتادگی مهره ۳ و ۴ و ضعیفی شدید چشم و بعد دکتره برگشت گفت کمرتون سالمه و چشمتون هم که به نظر سالمه و پدرم هم برگشته گفته چشمم سالمه که همین الان که جلوی میز شما ایستادم و فاصلمون ۱ متر هم نیست صورتتون رو نمیتونم ببینم و همه چی تاره و بعد عکس توپوگرافی (اگر درست اسمش رو گفته باشم الان) رو نشونش داد و دکتره گفت نامه بدین ایشون برن معاینه و یه نامه دادن که از تاریخ امروز به مدت ۳۰ روز فرصت داریم پدرم رو ببریم معاینه .
نتیجه :
بدون مدارک پزشکی اصلا نرین که جوابتون می کنن و شمام فکر میکنین که دیگه امیدی نیست در صورتی که اگر با جواب آزمایش و عکس و ... برین اگر به نظرشون مشکلی باشه میفرستن معاینه
.

sepehri302

Registered User
لایک‌ها
943
سلام
میخواستم یکمی اطلاعات در مورد کارت ایثار گری بدونم پدر من 28 ماه خدمته تو زمان جنگ و البته داوطلب رفته آیا بهش کارت میدن؟
اگه بدن به من چقدر کسر سربازی میدن ؟
من متولد 74 هستم میگن به متولدین 74 نمیدن راسته؟;)

بالا