برگزیده های پرشین تولز

گوشیهای اصلی چینی - بررسی مسایل و....--همراه با ارایه نکات توسط کاربران جهت کاربهینه تر با آنها

arya00

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
29
توسط اون نرم افزار که معرفی کردید حافظه داخلی گوشی رو 2 گیگ کردم تا اینجا مشکلی ندارم
مشکلم با نصب رام استوک هست کلا رامی که با فلش تولز نصب کنم اون حافظه 2 گیگ برمیگرده به 1 گیگ!

خوب الان متوجه شدم مشکلتون کجاست
منم یه همچین مشکلی داشتم به محض تعویض رام از فقط از طریق فلش تولز حافظه برمیگشت به 1 گیگ
واسه حل این مشکل اول اون رامی رو که انتخاب کردی و فعلا قصد تعویضش رو نداری اول با فلش تولز بزن بعد از طریق CWM برنامه افزایش حافظه داخلی رو نصب کن
راه دیگه ای فکر نکنم باشه به هر حال فلش تولز کل سیستم عامل رو پاک میکنه و از نو مینویسه بنابراین رامهایی که از طریق CWM نصب میشن رو امتحان کن

manhatan1985

Registered User
لایک‌ها
2,146
خواستم از رامی که با فلش نصب کردم بکاپ بگیرم نمدونم چرا نمیشه
بکاپی که از رام میگیریم با خود گوشی نصب میشه؟

saee.naghi

Registered User
لایک‌ها
17
میخوام رام گوشیمو عوض کنم ، گوشیم شیائومی ردمی نوت هست
تو سایت http://en.miui.com/thread-23259-1-1.html یه سری توضیحات بود و از اینجا هم کمک گرفتم http://forum.persiantools.com/threa...-توسط-کاربران-جهت-کاربهینه-تر-با-آنها.483847/

الان من همش رو فهمیدم که چیکارا باید بکنم ولی

مرحله دوم:
کابل USB رو به کامپیوتر/لبتاپتون وصل کنید، حالا گوشیتونو (خاموشه) دردست بگیرید و دکمه VOL - رو فشار بدید(یا Vol+)،و کابل رو بهش وصل کنید....حالا برنامه فلش تول، شروع میکنه به نصب فریمور...تا زمانیکه رنگ زرد نوار نصب، رو ندیدید، انگشتتونواز دکمه VOL برندارید.....اگر برنامه نشناخت گوشیتونو، باید به قسمت Device Manager رفته، درقسمت Network ، گزینه alcatel(ممکنه نام دیگه ای باشه) روانتخاب کنید و update و سپس آدرس فایل driver این گوشیها رو بدیدتا جایگزین بشه..(MTK USB)

تو این قسمتی که گوشی رو نمیشناسه نفهمیدم ، لطفا کاملتر توضیح بدید وارد قسمت Device Manager رفته، درقسمت Network aduptor روی کدوم گزینه بزنم ؟ روی مودم کامپیوترم یا نه ؟
از اینجا به بعد رو توضیح بدید ، گوشیم رو هم چون روشن نمیشه و هی ریست میشه کامپیوتر نشناختتش، در ضمن تو فایلی که من گرفتم اینها فقط بود اسم پوشه ها رو مینویسم.
CWM توش فایل ریکاوری با پسوند .img
MTK6592_PdaNET_ADB_VCOM_Drivers توش نرم افزار PdaNetA4150
REDMINOTE_BACKUP_USINE توش یه سری فایل با MT6592_Android_scatter.txt
SP_Flash_Tool_v5.1409.03 توش یه سری فایل با flash_tool.exe
ممنون میشم کمکم کنید

saee.naghi

Registered User
لایک‌ها
17
یه سوال دیگه دارم
رم گوشیم همیشه 1 گیگ تا 1.5 گیگش درگیره ، آیا برنامه یا روش خاصی واسه استفاده کمتر از رم وجود داره؟
ممنون

manhatan1985

Registered User
لایک‌ها
2,146
میخوام رام گوشیمو عوض کنم ، گوشیم شیائومی ردمی نوت هست
تو سایت http://en.miui.com/thread-23259-1-1.html یه سری توضیحات بود و از اینجا هم کمک گرفتم http://forum.persiantools.com/threa...-توسط-کاربران-جهت-کاربهینه-تر-با-آنها.483847/

الان من همش رو فهمیدم که چیکارا باید بکنم ولی

مرحله دوم:
کابل USB رو به کامپیوتر/لبتاپتون وصل کنید، حالا گوشیتونو (خاموشه) دردست بگیرید و دکمه VOL - رو فشار بدید(یا Vol+)،و کابل رو بهش وصل کنید....حالا برنامه فلش تول، شروع میکنه به نصب فریمور...تا زمانیکه رنگ زرد نوار نصب، رو ندیدید، انگشتتونواز دکمه VOL برندارید.....اگر برنامه نشناخت گوشیتونو، باید به قسمت Device Manager رفته، درقسمت Network ، گزینه alcatel(ممکنه نام دیگه ای باشه) روانتخاب کنید و update و سپس آدرس فایل driver این گوشیها رو بدیدتا جایگزین بشه..(MTK USB)

تو این قسمتی که گوشی رو نمیشناسه نفهمیدم ، لطفا کاملتر توضیح بدید وارد قسمت Device Manager رفته، درقسمت Network aduptor روی کدوم گزینه بزنم ؟ روی مودم کامپیوترم یا نه ؟
از اینجا به بعد رو توضیح بدید ، گوشیم رو هم چون روشن نمیشه و هی ریست میشه کامپیوتر نشناختتش، در ضمن تو فایلی که من گرفتم اینها فقط بود اسم پوشه ها رو مینویسم.
CWM توش فایل ریکاوری با پسوند .img
MTK6592_PdaNET_ADB_VCOM_Drivers توش نرم افزار PdaNetA4150
REDMINOTE_BACKUP_USINE توش یه سری فایل با MT6592_Android_scatter.txt
SP_Flash_Tool_v5.1409.03 توش یه سری فایل با flash_tool.exe
ممنون میشم کمکم کنید
ببین عزیز شما همین که گوشی بدون باتری رو وصل کردی رو گزینه ای که در دیوایس منیجر ظاهر میشه روش کلیک کن و بصورت دستی ادرس این فایل رو بده
http://www.datafilehost.com/d/b7ff7524
مشکلت ۱۰۱٪ حل میشه
لینک رامی که دانلود کردید؟
کابل یو اس بی وصل کنید دکمه پاور و ولوم بالا رو بگیرید میره تو ریکاوری
قبل دانلود رام به نظرات و امتیازی که کاربرا دادن دقت کنید.قبل انجام نصب رام یه بگاپ از رام بگیرید
یه سوال دیگه دارم
رم گوشیم همیشه 1 گیگ تا 1.5 گیگش درگیره ، آیا برنامه یا روش خاصی واسه استفاده کمتر از رم وجود داره؟
ممنون
نسبت به استفاده هرشخص متفاوته
بهتره تو اپ منیجر ببینید کداماپها مصرف بیشتری دارن.بهتره نرم افزارهایی که استفاده مکرر ندارید غیر فعال کنید.احتمال مشکل در رام هم میتونه باشه!

Sent from my A5300 using Tapatalk

Last edited:

saee.naghi

Registered User
لایک‌ها
17
سلام ممنون که راهنماییم میکنید
میگم قبل اینکه موبایلم بهم بریزه به کامپیوتر وصلش نکردم حالا pdanet میگه باید یو اس بی دیباگ رو فعال کنی گوشی هم روشن باشه تا بشناستش ، ولی گوشی من که روشن نمیشه!
گوشیم رو اگه قبلا یک بار وصل کرده بودم به رایانه الان جواب میداد ولی الان نمیدونم باید چیکار کنم.
All+MTK+USB+Driver+2014.rar هم از اینترنت نصب کردم ولی اصلا گوشیم رو نمیخونه چه برسه درایورش رو نصب کنه.

من موبایلم رو هم با باتری و هم بدون باتری وصل کردم و تو حالت ریکاوری و ساده امتحانم کردم نشد.
برای شناسوندن گوشیم باید چیکار کنم.

saee.naghi

Registered User
لایک‌ها
17
سلام با موبایل آنسل چجوری این رام رو نصب کنم ؟
من رام رو ریختم تو حافظه داخلی گوشیم بعد رفتم تو موبایل آنسل زدم روش یه سری سوال پرسید همه رو بله جواب دادم ، بعد گوشیم ریاستارت شد رفت تو حالت ریکاوری اونجا هم گزینه ای به اسم نصب رام نداشت من هم رو اولین گزینه زدم گوشیم خاموش روشن شد و اتفاقی نیافتاد.
zipinstaller و ROM INSTALLERنصب کردم وقتی وارد برنامه شدم تو صفحه نخست چندتا گزینه اومد ، TWRP . CWM based . CWM official . 4EXT فقط میشد رو تی دابلیو آؤ پی بزنی وقتی رو نصب زدم گوشیم ریست شد و وارد ریکاوری شد من هم دوباره رو گزینه اول زدم ری بوت شد و هیچ اتفاقی نیافتاد.
میخواستم ریکاور از رام بگیرم ولوم بالا و پاور رو گرفتم وارد یه صفحه شد سه تا گزینه داشت اولی ریکاور نوشته بود روش هرچی زدم اتفاقی نیافتاد و وارد صفحه ریکاوری نشد و بقیه گزینه ها هم کار نمیکرد. رفتم تو یوتیوب یه کلیپ تعویض رام دانلود کردم دیدم وقتی رو ریکاور میزد وارد صفحه ریکاوری میشد اونم گوشیش مثل من ردمی نوت بود ولی از اون وارد شد از من وارد نشد .
مجبور شدم باتری رو در آوردم دوباره زدم جا ، برای وارد شدن به محیط ریکاور همون که ربات اندروید رو صفحه میاد فقط از طریق نرم افزارهایی که گفتم میشه واردش بشی ( موبایل آنسل و ...)
در ضمن وارد محیط ریکاور شدم واسه بکاپ گرفتن از رام رو بکاپ زدم ، وارد یه صفحه شد میزان مموری و بکاپ رو نوشت و یه خط آب پر شد وقتی عملیات تموم شد گوشی رو ریبوت کردم رفتم فایل رو ببینم ، دیدم با پسوند بکاپ. ذخیره شده و حجمش 35 مگه ولی در موقع عملیات نوشته بود 110 مگ.

الان این سوالات پیش میاد.
1- آیا گوشی من تقلبیه؟
2- چجوری بک آپ بگیرم از رام گوشیم؟
3- چجوری بکاپ نصب کنم؟
4- چرا با گرفتن ولوم بالا و پاور وقتی وارد اون صفحه مشکیه میشه نمیتونم وارد ریکاوری بشم؟
5- TWRP . CWM based . CWM official . 4EXT اینا چی هستن و کدوم باید انتخاب بشود؟
6- چرا حجم فایل بک آپ گرفته شده انقدر کم است؟
و ...

me-pc

Registered User
لایک‌ها
360
سلام

دوستانی که blacview jk900 دارن لطف میکنن یه پیام به بنده بدن چندتا سوال ازشون دارم.... میخوام گوشی رو عمده بخرم چندتا سوال داشتم...

خیلی ممنون

وه یه سوا کلی: کیفیت ساخت بلک ویو چجوریه؟!

sepehrirani

Registered User
لایک‌ها
11
گوش من کینگزوان توربو هستش
روت شده هست ولی وقتی میرم تومحیط ریکاوری مینویسه فرمانی نیست !! میخوام رام از ریکاوری نصب کنم باید چیکار کرنم ممنون

sepehrirani

Registered User
لایک‌ها
11
این مشکل که حل شد ولی حالا وقتی گزینه نصب رام از روی رم رو انتخاب میکنه مینویسه:instal aborted دلیلش چیه؟

manhatan1985

Registered User
لایک‌ها
2,146
ریکاوری رو اپدیت کن
روت بودن گوشی
ودر اخر خرابی رام جدید

sepehrirani

Registered User
لایک‌ها
11
ای بابا اینکه اصلا ریکاوری cwm روش نصب نبوده!!!!:general309:وهرکاری میکنم نصب نمیشه"

sepehrirani

Registered User
لایک‌ها
11
باغیر فعال کردن آنتی ویروس کامپیوتر تونتستم ریکاوری رو نصب کنم بالاخره
الان هم رام کاستوم که دو یورو خریده بودم و ورژن Lهستش رو رو گوشیم نصب کردم

geem12

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
سلام گوشیdoogee dg 800 دارم GPS رو نمی تونم فعال کنم در حالت engineer mode هم EPO ندارم که فعالش کنم راهنمایی کنید

alinumber77

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
10
سلام من یه گوشی jiayu-g2f از آقا امیر مدیر سایت امیراکسپرس خریدم که نمیدونم روت شده بود یا نه. رفتم سایت http://www.needrom.com و رامهای این گوشی رو سرچ کردم. جدیدترین رامش نوشته بود که بهینه شده ی آخرین رام عرضه شده است. آخرین رام عرضه شده بیشتر از 300 مگابایت حجم داشت و این نسخه که ادعا میکرد بهینه شده ی اونه، 186 مگابایت حجم داشت. که خب مشکوک بود ولی اون موقع توجهی نکردم و اون بهینه شده رو دانلود کردم. وقتی نصبش کردم، دیگه گوشیم خراب شد و وقتی روشنش میکنم، بالا میاد ولی توی صفحه فقط خطهای موازی شبیه عکسی که پایین این پست میذارم، دیده میشه. دکمه ها هم کار میکنه. میتونم وارد ریکاوری هم بشم ولی هر رامی هم نصب میکنم، نصب نمیشه و میگه: installation aborted . میدونم میگید رامش حتما بد دانلود شده . ولی این طوری نیست. هر رامی رو با هر وسیله ای دانلود کردم، همین ارور رو داد. حتی رامی که وقتی گوشی رو خریدم، روش نصب بود. کسی میتونه کمک کنه؟ این خرابی گوشی نزدیک سه روزه ما رو از کار و زندگی انداخته.
این لینک همون رامیه که دانلود کردم و گوشی رو از کار انداخت:
http://www.needrom.com/download/jiayu-g2fw-0-8-5-improved-dip/
اینم لینک عکس که گوشی به این شکل در اومده:
http://8pic.ir/images/h7tw2v1m2zf68fyv1qwu.jpg

manhatan1985

Registered User
لایک‌ها
2,146
سلام من یه گوشی jiayu-g2f از آقا امیر مدیر سایت امیراکسپرس خریدم که نمیدونم روت شده بود یا نه. رفتم سایت http://www.needrom.com و رامهای این گوشی رو سرچ کردم. جدیدترین رامش نوشته بود که بهینه شده ی آخرین رام عرضه شده است. آخرین رام عرضه شده بیشتر از 300 مگابایت حجم داشت و این نسخه که ادعا میکرد بهینه شده ی اونه، 186 مگابایت حجم داشت. که خب مشکوک بود ولی اون موقع توجهی نکردم و اون بهینه شده رو دانلود کردم. وقتی نصبش کردم، دیگه گوشیم خراب شد و وقتی روشنش میکنم، بالا میاد ولی توی صفحه فقط خطهای موازی شبیه عکسی که پایین این پست میذارم، دیده میشه. دکمه ها هم کار میکنه. میتونم وارد ریکاوری هم بشم ولی هر رامی هم نصب میکنم، نصب نمیشه و میگه: installation aborted . میدونم میگید رامش حتما بد دانلود شده . ولی این طوری نیست. هر رامی رو با هر وسیله ای دانلود کردم، همین ارور رو داد. حتی رامی که وقتی گوشی رو خریدم، روش نصب بود. کسی میتونه کمک کنه؟ این خرابی گوشی نزدیک سه روزه ما رو از کار و زندگی انداخته.
این لینک همون رامیه که دانلود کردم و گوشی رو از کار انداخت:
http://www.needrom.com/download/jiayu-g2fw-0-8-5-improved-dip/
اینم لینک عکس که گوشی به این شکل در اومده:
http://8pic.ir/images/h7tw2v1m2zf68fyv1qwu.jpg
شما اول یه ریکاوری جدید بگیر
یه رام استوک دانلود کن با فلش تول بریز رو گوشی
رو زوپو ۹۸۰ من این مشکل داشتم با اپدیت ریکاوری و نصب رام استوک حل شد
مشکل دومتون که رامها نصب نمیشن از ریکاوری هست!

alinumber77

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
10
شما اول یه ریکاوری جدید بگیر
یه رام استوک دانلود کن با فلش تول بریز رو گوشی
رو زوپو ۹۸۰ من این مشکل داشتم با اپدیت ریکاوری و نصب رام استوک حل شد
مشکل دومتون که رامها نصب نمیشن از ریکاوری هست!

سلام. منظورتون از رام استوک چیه؟ ریکاوری جدید و رام استوک از کجا بگیرم و بدونم کدومشون به درد این شرایط من میخوره؟
مشکل اینه که وقتی گوشی رو با کابل وصل میکنم به سیستم، نمیتونم تنظیمات گوشی رو ببینم که بتونم رو گوشی عملیاتی انجام بدم. منظورم اینه که باید اولین بار که گوشی رو به لپتاپ وصل میکنیم، از خود گوشی تنظیم کنیم که گوشی با اتصال کابل یو اس بی به لپتاپ، فقط شارژ نشه بلکه هاردهای داخلی یا خارجیش باز هم بشه.
ولی وقتی صفحه این جوری شده، نمیتونم تو گوشی کاری کنم و چیزی رو تنظیم کنم

بالا