برگزیده های پرشین تولز

بهترین فیلمی که تا حالا دیدین

Mehdiwol

Registered User
لایک‌ها
20,249
من هم منکر جنایات هیتلر نیستم اما دنباله یه فیلم میگردم مروری بر جنگ جهانی دوم باشه مثلا اوایل المان اومد جلو بعد ...
روایت جنگ باشه
شیندلر لیست و داون فال فیلمهای خوبی ان اما دنبالع فیلمی هستم که طرف المانهل باشن

/////////
این فیلمی که شما انتظارش رو داری از نظر محتوا به نوعی تبلیغ و دفاع از نژاد پرستی هم محسوب میشه و قطعا بعد از جنگ جهانی دومی دیگه ساخته نشده
مگه اینکه قبل از اتمام جنگ جهانی دوم توسط آلمان نازی ساخته شده باشه که بعیده کیفیت خوبی هم داشته باشه چون صنعت سینمایی آلمان نازی ضعیف بوده

ultra-x

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
65
اگه منظورت فیلمیه که از هینلر طرفداری کرده باشه که نداریم همچین فیلمی
ولی فیلم هایی هستن که توسط آلمانیها و یا چند تا فیلم معدودی هم در هالیوود ساخته شدن و نگاه منصفانه تری به جنگ دارن و اون تصویر کلیشه ای و تک بعدی که از آلمانیها و نازیها در فیلم های معروف هالیوودی مربوط به جنگ جهانی می بینیم در اون ها نیست
فیلم های مثل Das boot
Downfall که از برترین فیلم های جنگی هست و چند روز آخر عمر هیتلر رو به تصویر می کشه
Valkyrie که در مورد زندگی یکی از کلنل های آلمانی هست که مخالف هیتلر بوده و قصد ترور هیتلر رو داشته و نقشش رو تام کروز بازی می کنه
sophie scholl the final days
As Far as My Feet Will Carry Me 2001
A Woman in Berlin
Dresden 2006
این چند تا فیلمی بود که من خودم دیده بودم و یادم میاد ولی احتمالا بازم هست.
طرف چیه المانها باشه اخه مگه جایی مظلوم واقع شدن ؟!:confused:

z1

بله مظلوم واقع شدن خیلی هم زیاد
جنایت هایی که متفقین در آلمان اشغال شده پس از جنگ انجام دادن بی سابقه و از جنایات نازی ها در سرزمین های فتح شده توسط اونها بسیار بدتر بوده
-بمباران درسدن در سال 1945 دست کمی از بمباران هیروشیما و ناکازاکی نداشته ولی چون اتمی نبود کمتر مورد توجه قرار گرفت
و همچنین بمباران دیگر شهرها و کشتار وسیع صدها هزار شهروندان آلمانی مخصوصا در ماه های اخر جنگ
-کوچ دادن اجباری 12 میلیون آلمانی پس از جنگ جهانی دوم از سرزمین های آلمانی نشین شرق اروپا که بزرگترین کوچ اجباری در تاریخ بشر هست و 2 میلیون آلمانی در طی این ماجرا در اثر قحطی و سرما و گرسنگی و بیماری کشته شدند!
کشتار اسرای آلمانی توسط متفقین
تجاوز گسترده به زنان برلین توسط ارتش سرخ شوروی پس از ورود به این شهر
این ها چند قلم از جنایات متفقین مدافع حقوق بشر بوده!
میگن تاریخ رو فاتحان می نویسن برای همین در مورد مظلومیت آلمانیها و جنایات متفقین کمتر گفته شده و کمتر فیلم و مستند مشهور و تاثیرگذاری در موردش ساخته شده و هالیوود همه هم و غمش رو گذاشته برای هلوکاست و جهت دادن ذهن مخاطب عام به سمت اهداف مدنظر خودش برای همین عجیب نیست شما میای میگی مگه آلمانیها هم جایی مظلوم واقع شدن!

ramtinhm

Registered User
لایک‌ها
835
طرف چیه المانها باشه اخه مگه جایی مظلوم واقع شدن ؟!:confused:

اصلا بعیده همچین فیلمی با توجه به قوانین وضع شده بعد از جنگ

z1

بقول این دوستمون مظلوم واقع شدن اونم بسیار
جنایاتی که شوروی تو آلمان کرد رو منکر میشید ؟؟
یا بمباران های درسدن و هامبورگ که هزاران هزار نفر زنده زنده سوختن ؟
متفقین هم کم مرتکب جنایات جنگی نشدن؛ تازه اگه بعد از پایان جنگ رو هم بخوایم به حساب بیاریم کل تاریخ آلمان شرقی همش جنایت علیه آلمانیاس!

mostafa_1366

Registered User
لایک‌ها
3,681
there will be blood
خونی ریخته خواهد شد

therewillbeblood460.jpg

Quen

کاربر فعال هنرهای نمایشی
کاربر فعال
لایک‌ها
3,806
30 فیلم برتر خارجی که دیدم: (بدون ترتیب)

آپوکالیپتو / گیبسون
شبکه اجتماعی / فینچر
پرندگان / هیچکاک
چه سرسبز بود دره من / فورد
زن در ریگ روان / تشیگاهارا
آشوب / کوروساوا
پالپ فیکشن / تارانتینو
ادوارد دست قیچی / برتون
مردی که آنجا نبود / کوئن ها
سرتو بدزد احمق / لئونه
شوالیه تاریکی / نولان
سامورایی / ملویل
سه و ده دقیقه به یوما / منگولد
شهر گناه / میلر و رادریگز
بیل را بکش / تارانتینو
گلادیاتور / اسکات
ربکا / هیچکاک
آپارتمان / وایلدر
اتوبوسی به نام هوس / کازان
سانشوی مباشر / میزوگوچی
روشنایی های شهر / چاپلین
سوپ اردک / مارکس ها و شرکا
نامه هایی از ایووجیما / ایستوود
مورد عجیب بنجامین باتن / فینچر
کابوس قبل از کریسمس / برتون و شرکا
هوش مصنوعی / اسپیلبرگ و کوبریک
جایی برای پیرمردها نیست / کوئن ها
راشومون / کوروساوا
هزارتوی پن / دل تورو
سینما پارادیزو / تورناتوره

///////////////

20 فیلم برتر ایرانی که دیدم: (بدون ترتیب)

طلای سرخ (پناهی)
ناخدا خورشید (تقوایی)
اینجا بدون من (توکلی)
کمال الملک (حاتمی)
دلشدگان (حاتمی)
گذشته (فرهادی)
چهارشنبه سوری (فرهادی)
اجاره نشین ها (مهرجویی)
سگ کشی (بیضایی)
هامون (مهرجویی)
سوته دلان (حاتمی)
مادر (حاتمی)
جدایی نادر از سیمین (فرهادی)
طعم گیلاس (کیارستمی)
از کرخه تا راین (حاتمی کیا)
گاو (مهرجویی)
باشو غریبه کوچک (بیضایی)
حاجی واشنگتن (حاتمی)
سعادت آباد (میری)
وقتی همه خوابیم (بیضایی)

arash_1996

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
469
خوب بد زشت،
پاپیون،
پدر خوانده،
مسیر سبز،
رستگاری از شاوشنگ،
بهترین های سینمای جهان هستند.....

sahand.i

Registered User
لایک‌ها
107
Hangoover و رجب ایویدیک ( فیلم ترکیه ای) هر دو کمدی.هر کی ندیده پیشنهاد میکنم حتما ببینه

ramtinhm

Registered User
لایک‌ها
835
پیانیست رو خیلی وقته دارم ولی رغبت نمیکنم ببینم چون از پروپاگانداهای هالیوود بیزارم :general505:

بالاخره فیلم پیانیست رو دیدم؛ بسیار زیبا بود ، اما همونطور که فکر میکردم پر از تبلیغات و اغراق بود؛ اما نمیشه منکر هنر این فیلم شد.
نقطه ی اوج فیلم اونجا بود که اشپیلمن از آتش سوزی خونش در میره و از پشت ساختمون فرار میکنه، بعد که سرشو میاره بالا یه خیابون بلنده که تمام ساختموناش نابود و متروکه شده.
همچنین اونجا که جنگ میبینه جنگ تموم شده و ماشینای نظامی پرچم لهستان رو حمل میکنن، بعد میره و همشهریاش رو بغل میکنه ، غافل از اینکه پالتوی نازیها تنشه.
در کل خوشحالم که این فیلمو دیدم. به نظرم نمرش 7 از 10.

Mehdiwol

Registered User
لایک‌ها
20,249
Shutter Island
این فیلم کلا رویه ای داره متفاوت از همه ساخته های دیگه اسکورسیزی .
تقریبا میشه گفت جز دیکاپریو که این روزها بازیگر ثابت کارهای اسکورسیزیه, بقیه عناصر تشکیل دهنده فیلم هیچ شباهتی به فیلمهای قبلی این سارنده ندارند.
تنها فیلمی که یکم شبیه این فیلمه (اونم از نظر ساختار روانی) احیای مردگانه ..

اما آنچه که در پایان برای من جالب بود این بحث بود که برای قهرمان ما از دید بیننده دو راه وجود دارد ...
1- مردن مانند یک قهرمان اسیر شده در دستان عده ای که قصد نابود کردن آثار جنایات خود را دارند (اشاره به پزشکان و افراد حاضر در شاتر آیلند)
2- قبول کردن این که قهرمان داستان دیوانه شده بوده و بعد از مرگ همسر و فرزندانش دیگر در حالت طبیعی به سر نمیبرده که ناچرا باید توسط این افراد درمان میشده.

تلقی زندگی کردن مثل یک هیولا و مردن مثل یک مرد خوب از همین مسئله ناشی میشود.
آیا باید قهرمان داستان به عنوان یک دیوانه (هیولا) زندگی را ادامه بدهد و مانند دیوانگان زندگی کند و این در حالی باشد که مطمئن است که فرزندانش به دست همسرش و همسرش به دست او کشته شده اند!
یا باید به مقابله با این سیستم برخیزد (مرد خوب) که در این حال ممکن است توسط پزشکان در فانوس دریائی قسمتی از مغزش برداشته شود و برای همیشه همه چیز را فراموش کند و یا بمیرد!

این که چه راهی انتخاب میشود را هیچ کس نمیداند. اما میتوان تصور کرد که تدی دانیلز در نهایت راه دوم را انتخاب میکند راهی که تا کنون هم انتخاب کرده بوده . مرگ به عنوان یک مرد خوب

rms

Registered User
لایک‌ها
7,919
بین همه ی فیلمها
پرواز بر آشیانه ی فاخته
پدرخوانده 1 و 2
زندگی دیگران
هزارتوی پن
شاتر آیلند
دارک نایت
فایت کلاب
چشمه(ارونفسکی)

سریر خون، آشوب، هاراکیری،sword of doom، سانجورو، یوجیبمو (این دو فیلم الگوی اصلی سرجیو لئونه برای بخاطر یک مشت دلار و قسمت دومش بودند- اقتباس هنری)
فیلم زیاد هست اما اینا با روحیاتم خیلی سازگار بود.

راننده تاکسی هم که جای خود داره

بین فیلمایی که آخرشون رو واقعا دوست داشتم فیلم نه چندان برجسته Mist فرانک دارابونت عالیه، موزیک متن در سکانس پایانی تاریخ سازِ واقعا.

بین فیلم های گیشه:
ارباب حلقه ها
سری فیلم های Xmen مخصوصا این دو قسمت آخر خیلی خوش ساخت بودند

ali_94

Registered User
لایک‌ها
40
اینا فیلم هایی هستن که من دیدم عالی عالی هستن
گلادیاتور_شجاع دل_پیانیست_نجات سرباز رایان_اینک آخرالزمان_لئون حرفه ای_فهرست شیندلر_رستگاری در شاوشنگ_نابخشوده_راکی
Rocky 1976_ Unforgiven 1992_The Shawshank Redemption 1994_Schindler's List1993_ Léon - The Professional 1994_Apocalypse Now 1979_ Saving Private Ryan 1998_ The Pianist 2002_ _Braveheart 1995_Gladiator 2000

i-viber.ir

Registered User
لایک‌ها
29
من که هیچ فیلمی یادم نمیاد!
فعلا فقط رجب! 4ش هم جالب بود!

بالا