برگزیده های پرشین تولز

آتاری ، میکرو ، سگا ... چی بازی میکردی ؟

بیشتر با کدام بازی خاطره دارید؟

• Total voters
    242

Try

Registered User
لایک‌ها
466

الهه.آب

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
13
ببخشید شما الهه آتش رو میشناسید؟
خودمم دوست عزیز
می خواستم کلا دیگه پی تی نیام به خاطر همین پسورد یوزر قبلیم رو عوض کردم و مسدودش کردم ولی طاقت نیوردم و با این برگشتم

gorbachof4

Registered User
لایک‌ها
1,889
به ترتیب:
تی وی گیم دزد و پلیس
اتاری هواپیمایی که بالا میرفت و سوخت گیری میکرد
میکرو قارچ خور
سگا کمبات(بهترین بازی عمرم)مخصوصا کمبات 3 به خاطر انیمالیتی هاش
پلی استیشن یک رزیدنت اویل اولین نسخش و تیکن 3
.................2 نخیز
..................3 نخیر

Try

Registered User
لایک‌ها
466

controlL

Registered User
لایک‌ها
270
خودمم دوست عزیز
می خواستم کلا دیگه پی تی نیام به خاطر همین پسورد یوزر قبلیم رو عوض کردم و مسدودش کردم ولی طاقت نیوردم و با این برگشتم

معتاد مجـــــــــــــــــــــرم نیست بیمــــــــــــــــــــــــــار است :)
زی زی گولو جان شما انگار عملت خیلی سنگینه میزاشتی یه هفته بگذره ضایع نباشه حداقل ..

jan_sakht

Registered User
لایک‌ها
443
اخ اخ اخ داداش دست رو دلمون گذاشتي ....

خدايش اون دوران لذتي كه آتاري و ميكرو داشت ( پلي استيشن 4 الان نداره )

زندگيه بچه هاي اون نسل خيلي سالم بود هم تفريح و جنبو جوش داشتيم هم تكنولوژيه ساده و بي خطر اون زمان ...

يادمه از مدرسه كه ميومديم خونه ساعت 4 برنامه كودك شروع ميشد دلخوشيمون همون روزي 1 ساعت برنامه كودك بود كه اونم عهد يا برقا ميرفت يا درسو مشق زياد نميزاشت بشينيم پاش . گل كوچيك و تيله و هفت سنگو بيخ ديواري هم كه روزاي جمعه رد خور نداشت ...

خلاصه نسل سوخته كه ميگن ماييم دهه 60 . نسلي كه دلخوشي نداشت ولي سالم بود . دير به دير عاشق ميشديم ولي عشقامون واقعي بود . هر روز تو مدرسه تنبيه ميشديم ولي زندگيمون رو روال بود ...

نسل الان دهه 70 / 80 همه منزوي . همه بچه خونگي . همه بي تحرك . همه افسرده . همه تو دنياي مجازي ...

واقعاً نگرانم براي نسلهاي بعدي . . .

داداش دمت گرم بخاطر تاپيكت . مرسي ...

إرادتمند إدموند ...

http2iran

Registered User
لایک‌ها
1,772
کنترا با اون آهنگ دو دوم دروووووووووم

ehsanservat

Registered User
لایک‌ها
2,509
من که دهه 60 هستمو سوختم با اینکه 26 سالمه نه هدفی ندارم نه امیدی نه حتی آرزویی دارم شادم که نیستیم ولی این بازی سوپر ماریو که تو میکرو بازی میکردیم خیلی حال میداد هنوزم بازی میکنم خیی حال میده

نسخه ها جدید ماریو مثل سوپر ماریو گلگسی 1 که سال 2007 از طرف نینتندو منتشر شد و بهترین بازی کل سال 2007 شد و رتبه اول بهترین بازی نسل 7 شد بخاطرش رفتم کنسول wii خریدم بازیش کردم محشر بود برای یک ماه واقعا شادو با روحیه شدم

حیف که wii فروختم

http2iran

Registered User
لایک‌ها
1,772
یادم میاد اون زمان خودمون رو به خواب میزدیم میگفتیم امشب ما نمیاییم مهمونی خانواده که میرفتن مثل فشنگ میپریدیم بازی بمبرمن ، کنترا ، سوپر ماریو بازی میکردیم ولی جدا شب که میخواستم بخوابم همش صدای آهنگ بازی سوپر ماریو تو گوشمون بود ، اینا بازی بودن نه بعضی بازی بی روح اینروزای کامپیوتر حتی با بهترین کیفیت بعداز یک ماه آدم یادش میره ..

ehsanservat

Registered User
لایک‌ها
2,509
یادم میاد اون زمان خودمون رو به خواب میزدیم میگفتیم امشب ما نمیاییم مهمونی خانواده که میرفتن مثل فشنگ میپریدیم بازی بمبرمن ، کنترا ، سوپر ماریو بازی میکردیم ولی جدا شب که میخواستم بخوابم همش صدای آهنگ بازی سوپر ماریو تو گوشمون بود ، اینا بازی بودن نه بعضی بازی بی روح اینروزای کامپیوتر حتی با بهترین کیفیت بعداز یک ماه آدم یادش میره ..

من این اتفاق سر ps1 برام میفتاد نصفه شب یواشکی میرفتم تو آشپزخونه یه تلویزیون 14 اینچ داشتیم ps1 وصل میکردم هدفون میزدم گوشم بازی میکردم یه حالی میداد

تاثیری که ماریو روی دهه 60 ها ایران و دهه 70 و 80 ای ها میلادی خارجی گذاشت هیچ بکاراکتر و بازی تا به امروز تو دنیا گیم نداشته ip ماریو تا به الان پرفروشترین ip کل دوران صنعت گیمه

کنترا نسخه یکش عالی بود من یه کارتج داشتم کنترا 99 جونه بود چقدرم سخت بود تازگیا اومدم رو شبیه ساز بازی کردم روی pc خیلی سخت بود همش میباختم نمیدونم اون زمان چجوری تمومش کردم یادمه وقتی تمومش کردم اون غول آخر میمرد یه اپیزود بود که کنترا با هلکوپتر از اون جزیره فرار میکرد اونا منفجر میشد

بازی اون روزا خوب بودن چون هدف اصلیشون سرگرمی و شادی بود همین نه مثل الان اهداف سیاسی . مذهبی . تجاری و ..... باهم دارن

arash_1996

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
469
من این اتفاق سر ps1 برام میفتاد نصفه شب یواشکی میرفتم تو آشپزخونه یه تلویزیون 14 اینچ داشتیم ps1 وصل میکردم هدفون میزدم گوشم بازی میکردم یه حالی میداد

تاثیری که ماریو روی دهه 60 ها ایران و دهه 70 و 80 ای ها میلادی خارجی گذاشت هیچ بکاراکتر و بازی تا به امروز تو دنیا گیم نداشته ip ماریو تا به الان پرفروشترین ip کل دوران صنعت گیمه

کنترا نسخه یکش عالی بود من یه کارتج داشتم کنترا 99 جونه بود چقدرم سخت بود تازگیا اومدم رو شبیه ساز بازی کردم روی pc خیلی سخت بود همش میباختم نمیدونم اون زمان چجوری تمومش کردم یادمه وقتی تمومش کردم اون غول آخر میمرد یه اپیزود بود که کنترا با هلکوپتر از اون جزیره فرار میکرد اونا منفجر میشد

بازی اون روزا خوب بودن چون هدف اصلیشون سرگرمی و شادی بود همین نه مثل الان اهداف سیاسی . مذهبی . تجاری و ..... باهم دارن
بله کاملا درست میگید،بازی های الان دیگه اون لذت قدیم رو ندارن،یادش به خیر اون روزها چقد با اویل 3و تیکن و مدال حال میکردم،اما بازی های الان خیلی بی روح و سرد شدن.،،،،
از همه ی این حرفا بگذریم خیلی از ما مدیون سونی هستیم،چون که با ارایه بازیهایی مثل اویل،متال گیر،و....مسیر گیم رو تغییر داد.......

http2iran

Registered User
لایک‌ها
1,772
Contra_1.jpg

Mortal%20Kombat%20%282%29.jpg

یادم میاد اون روزا سونی تو ابرها بود همه کس نداشتن میگفتن ایونیه ;)
ما اولش یه میکرو داشتیم یه تفنگ باهاش بود مرغابی میزدیم سگه میاورد یادش بخیر داداشم میرفت ناهار بخوره بره مدرسه هی چشم غره میرفت که نمیتونه بازی کنه :cool: بعد ازدو هفته آتاری خراب شد یه جنس چینی خوردمون داده بودن :) بعد یک هفته جر و جنگ با خونه که درس نمیخونن یه سگا خریدیم 6 نفره بازی میکردیم پسر دایی هام هم میومدن کلآ کلوب داشتیم کمبات و شورش در شهر بازی میکردیم طوری بود جو تمام مارو گرفته بودش تو سر هر کوچه گذر بچه غریبه میومد تو کوچمون انگار یه داعشی گیر آورده باشی باید یه پس گردنی میخورد با مشت و لگد به جونش میفتادیم :general304: آقا قدیم غرب وحشی بود .. در ادامه کمی بخندیم
یکی از همکلاسیام یه سگا خریده بود یه ترانس داشت زود داغ میکرد یکی بچه ها بهش پیشنهاد داده بود اگه داغ کرد بزارش تو یخچال آقا بچه این کار رو کرده بود نگو یخچال هم یخچال های قدیمی آب توش رفته بعد ترانس ریپ شد :D یادم میاد اون زمان یک هفته این آقا سوژه بود الانم گاهی وقتها تو جمع های دوستانه کمی میگیم بهش میخندیم .
:general706::general404:

Last edited:

ehsanservat

Registered User
لایک‌ها
2,509
بله کاملا درست میگید،بازی های الان دیگه اون لذت قدیم رو ندارن،یادش به خیر اون روزها چقد با اویل 3و تیکن و مدال حال میکردم،اما بازی های الان خیلی بی روح و سرد شدن.،،،،
از همه ی این حرفا بگذریم خیلی از ما مدیون سونی هستیم،چون که با ارایه بازیهایی مثل اویل،متال گیر،و....مسیر گیم رو تغییر داد.......

درسته اون زمان تمرکز روی تفریح و بازی کردن بود از اسمش معلومه کنسول بازی ( بازی یعنی شادی . تفریع . سرگرمی . فراغت ) اما الان شده تمرکز روی گرافیک بازی ها در حدی که حتی ارتش ها بزرگ دنیا مثل ارتش آمریکا از بازی ها ویدیویی برای آموزش سربازاش استفاده میکنن

تنها کنسول ساز که هنوز تمرکزش روی بازی واقعا سرگرم کننده و شاد هست و توجه زیادی به گیم پلی داره نینتندوه که تو کل دنیا خیلی طرفدار داره اما تو ایران شناخته شده نیست تو نسل هفت با کنسول wii برنده نسل هفت شد و بازی ماریو گلگسی این کنسول بهترین بازی نسل هفت شد یا کنسول دستی ds با اینکه سخت افزار خیلی ضعیفی داشت اما بازی ها خیلی مفرح تو نسل هفت 155 میلیون کنسول فروخت که رکورد فروش ps2 زد

ماریوو که ما میشناسیم

do.php

عکس سمت چپی ماریو زمان ما عکس سمت راستی باسازی ماریو زمان ما بود که تو نسل هفت 87 میلیون نسخه فروخت

ehsanservat

Registered User
لایک‌ها
2,509
Contra_1.jpg

Mortal%20Kombat%20%282%29.jpg

یادم میاد اون روزا سونی تو ابرها بود همه کس نداشتن میگفتن ایونیه ;)
ما اولش یه میکرو داشتیم یه تفنگ باهاش بود مرغابی میزدیم سگه میاورد یادش بخیر داداشم میرفت ناهار بخوره بره مدرسه هی چشم غره میرفت که نمیتونه بازی کنه :cool: بعد ازدو هفته آتاری خراب شد یه جنس چینی خوردمون داده بودن :) بعد یک هفته جر و جنگ با خونه که درس نمیخونن یه سگا خریدیم 6 نفره بازی میکردیم پسر دایی هام هم میومدن کلآ کلوب داشتیم کمبات و شورش در شهر بازی میکردیم طوری بود جو تمام مارو گرفته بودش تو سر هر کوچه گذر بچه غریبه میومد تو کوچمون انگار یه داعشی گیر آورده باشی باید یه پس گردنی میخورد با مشت و لگد به جونش میفتادیم :general304: آقا قدیم غرب وحشی بود .. در ادامه کمی بخندیم
یکی از همکلاسیام یه سگا خریده بود یه ترانس داشت زود داغ میکرد یکی بچه ها بهش پیشنهاد داده بود اگه داغ کرد بزارش تو یخچال آقا بچه این کار رو کرده بود نگو یخچال هم یخچال های قدیمی آب توش رفته بعد ترانس ریپ شد :D یادم میاد اون زمان یک هفته این آقا سوژه بود الانم گاهی وقتها تو جمع های دوستانه کمی میگیم بهش میخندیم .
:general706::general404:

دوران اصلی گیم از 1983 تا 2000 بود بعد دیگه دورانش تموم شد درست مثل سریال ها طنز 90 قیمتی که به شماره 3 میرسن

نینتندو با با کنسول nes ( میکرو ) یه انقلاب درست کرد و بازی ها بازی ها 4 تا پیکسل آتاری به دنیا رنگا رنگ آورد خیلی از بازی ها با میکرو شروع شدن متالگیر . کستلوانیا . شاهزاده ایرانی و ...... همگی روی میکرو پا به عرصه گذاشتن و برنده اون نسل

دوران سگا جنسیس و سوپر نینتندو بزرگترین و با رقابت ترین دوران صنعته گیمه . تاریخ و وقایع اون نسل بخونید رقابت نفس گیری بین سگا و نینتندو بود که نینتندو برنده نسل شد من هر دو کنسول داشتم هر دو محشر بودن

زیباترین بازی ها هم برای همون دوران هستن

بازی میوه خور یا advencher island یادتون هست؟

Adventure_Island_%28NES%29_gameplay.gif

حالا این نسخه جدید رسمی باسازی شده اش

large.jpg

arash_1996

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
469
درسته اون زمان تمرکز روی تفریح و بازی کردن بود از اسمش معلومه کنسول بازی ( بازی یعنی شادی . تفریع . سرگرمی . فراغت ) اما الان شده تمرکز روی گرافیک بازی ها در حدی که حتی ارتش ها بزرگ دنیا مثل ارتش آمریکا از بازی ها ویدیویی برای آموزش سربازاش استفاده میکنن

تنها کنسول ساز که هنوز تمرکزش روی بازی واقعا سرگرم کننده و شاد هست و توجه زیادی به گیم پلی داره نینتندوه که تو کل دنیا خیلی طرفدار داره اما تو ایران شناخته شده نیست تو نسل هفت با کنسول wii برنده نسل هفت شد و بازی ماریو گلگسی این کنسول بهترین بازی نسل هفت شد یا کنسول دستی ds با اینکه سخت افزار خیلی ضعیفی داشت اما بازی ها خیلی مفرح تو نسل هفت 155 میلیون کنسول فروخت که رکورد فروش ps2 زد

ماریوو که ما میشناسیم

do.php

عکس سمت چپی ماریو زمان ما عکس سمت راستی باسازی ماریو زمان ما بود که تو نسل هفت 87 میلیون نسخه فروخت
بله درسته که نینتتدو بازی های مفرح و شادی داشت،اما سونی یک انقلاب در صنعت بازی به وجود آورد،اون موقع اکثر بازی ها یک سبک و سیاق داشتن و میشه گفت تکراری بودن،به طور مثال بازی ماریو که سبکش پلتفرمر بود،پلی استیشن این سبک رو گسترش داد و بازی کراش رو ارایه داد که خیلی بهتر و جذاب تر بود،بعضی سبک ها هم پلی استیشن به وجود آورد که قبلا اصلا وجود نداشتن و اگه ps نبود الان خیلی از بازی ها هم نبودن.....
در مورد ps2 هم والا الان که تمام سایتا رو نگاه کردم ps2 هنوزم پرفروش ترین کنسول تاریخه....

ehsanservat

Registered User
لایک‌ها
2,509
بله درسته که نینتتدو بازی های مفرح و شادی داشت،اما سونی یک انقلاب در صنعت بازی به وجود آورد،اون موقع اکثر بازی ها یک سبک و سیاق داشتن و میشه گفت تکراری بودن،به طور مثال بازی ماریو که سبکش پلتفرمر بود،پلی استیشن این سبک رو گسترش داد و بازی کراش رو ارایه داد که خیلی بهتر و جذاب تر بود،بعضی سبک ها هم پلی استیشن به وجود آورد که قبلا اصلا وجود نداشتن و اگه ps نبود الان خیلی از بازی ها هم نبودن.....
در مورد ps2 هم والا الان که تمام سایتا رو نگاه کردم ps2 هنوزم پرفروش ترین کنسول تاریخه....

درسته من خاطرات خیلی زیادی با کراش 1 تا 4 دارم البته همین انقلاب بود که وضع گیم این همه اسف بار کرده و امروزه جدال مایکروسافت و سونی فقط سر 60 فریمه و 1080p بودن یا نبودنه اصلا به خود بازی کاری ندارن

ps2 تو نسل خودش از سال 1999 معرفی شد و سال 2000 عرضه شد تا زمان عرضه ps3 که سال 2006 بود فروش جهانیش 80 میلیون کنسول بود . اما چون ps3 زیاد خوب عمل نکرد تا وسطا نسلش خودش بخاطر همین تولید و فروش ps2 ادامه پیدا کرد و فروشش بالا رفت و ps2 تا 2013 تولید شد که روی هم شد 155 میلیون فروش یعنی 13 سال اما کنسول دستی ds فقط تو نسل خودش نسل هفت 155 میلیون فروش کرد

آمار اصلی فروش هر کنسول تو نسل خودش میسنجن

arash_1996

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
469
درسته من خاطرات خیلی زیادی با کراش 1 تا 4 دارم البته همین انقلاب بود که وضع گیم این همه اسف بار کرده و امروزه جدال مایکروسافت و سونی فقط سر 60 فریمه و 1080p بودن یا نبودنه اصلا به خود بازی کاری ندارن

ps2 تو نسل خودش از سال 1999 معرفی شد و سال 2000 عرضه شد تا زمان عرضه ps3 که سال 2006 بود فروش جهانیش 80 میلیون کنسول بود . اما چون ps3 زیاد خوب عمل نکرد تا وسطا نسلش خودش بخاطر همین تولید و فروش ps2 ادامه پیدا کرد و فروشش بالا رفت و ps2 تا 2013 تولید شد که روی هم شد 155 میلیون فروش یعنی 13 سال اما کنسول دستی ds فقط تو نسل خودش نسل هفت 155 میلیون فروش کرد

آمار اصلی فروش هر کنسول تو نسل خودش میسنجن
به نظر من مایکروسافت نباید خودشو وارد این صنعت میکرد،چون که در آخر بازنده ی این رقابته.....
در مورد ps2 هم اینو بگم که این رکورد فروش اینو نشون میده که یک کنسول چقدر قدرتمند و محبوب میتونه باشه که بعد از 13 سال هنوز فروش میرفته،اگه ps2 این رکورد رو در همون سال های اول عرضه میزد و دیگه فروشش راکد و یا قطع میشد این رو نشون میداد که مردم به دلیل این که فناوری جدید و تازه ای ازش استقبال کردن،اما این که بعد از این همه سال پس از عرضه اینقدر فروش داشته حرف دیگه ای رو میزنه.....

بالا