برگزیده های پرشین تولز

آشنايي مختصر با دوره آموزشي خدمت سربازي

The Blind Owl

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
72
امریه آشنا میخواد
امروز زورکی امریه گرفتم جوادنیا قزوین
برادر شما برای جوادنیا امریه گرفتی؟ من آموزشی جوادنیا بودم، به عنوان پادگان آموزشی قابل تحمله ولی برای کل خدمت زیاد گزینه جالبی نیست. به خصوص اینکه اگه مدرکت فوق دیپلم یا لیسانس باشه احتمال اینکه افسر آموزش و یا افسر پاسدارخانه بشی به شدت بالاست که خیلی آپشنای مناسبی نیستن و همه ازش فراری هستن. در ضمن مرکز آموزش شهدای جوادنیا به دلیل شرایط آب و هوایی نه چندان مطلوب و به خصوص ارتفاع زیاد حتی ۲ ماه کسری مناطق بد آب و هوا داره. اینو به عنوان یه سرباز که نوزده ماه تمام در وزارت دفاع (۲ ماه تو جواد نیا) خدمت کرده میگم: به نظرم یه تجدید نظری در انتخابت بکنی بد نیست.

همین فردا پس فرداس که ما هم صفرمون بترکه و بریم تو 10 ...
یادش بخیر

آقا یه سوال
من که وظیفه ارتش هستم و دفترچه دارم . خدمات دندان پزشکی میتونم بگیرم؟ یعنی برم بهداری بگم آقا میخوام دندون عقل بکشم + جرم گیری و ... ؟
و نیز خدمات کلیه و اینا چی میدن؟
بیمارستان خانواده میفرستن؟ یا خودمون میتونیم مثلا بریم بقیة الله یا صنیع خانی با اعزام و دفترچه ؟ و یا بی اعزام و فقط دفترچه( مثلا در زمان مرخصی )؟

من وزارت دفاع هستم راستش از ما که یه بخشی رو پول گرفتن. بعضی از مراکز مثل درمانگاه ولی امر(عج) ، کلینیک دندانپزشکی شهید چمران ، بیمارستان بقیه الله و... بیمه سربازا رو قبول دارن و سرویس های دندانپزشکی میدن هرچند باید ۳۰ درصدشو خودت پرداخت کنی.
بعضی جاهای دیگه از جمله کلینیک دندانپزشکی امام *****(زیرمجموعه **** پاسداران انقلاب اسلامی) صرفا به کادری ها سرویس ارائه می کنن و با شما کاملا آزاد هزینه رو حساب می کنن.
صدور برگه اعزام به خصوص در زمینه خدمات دندانپزشکی بسیار بعید و نادر هستش. و در یکی از مواردی که بنده دیدم و صادر شد از طرف درمانگاه ولی امر مورد قبول واقع نشد.
برخی از خدمات هم با بیمه وظیفه ها صورت نمی گیره. برای بنده صرفا عصب کشی و پر کردن دندان به شدت آسیب دیده رو انجام دادن و حتی یه دندون که کمتر پوسیده بود رو گفتند برو وقتی کامل پوسید بیا.

Last edited:

The Blind Owl

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
72
دوستان کسی میدونه که حفظ قرآن کسری یا تشویقی داره یا نه؟

برابر اطلاعاتی که از هم خدمتی های عقیدتی سیاسی وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح دارم در سال ۱۳۹۲ شرایط حافظین قرآن در وزارت دفاع به این صورت بوده(به احتمال قوی در مورد سایر ارگان ها از جمله ارتش، نیروی انتظامی و **** پاسداران هم به همین صورت هستش) :

حافظین کل قرآن مجید = ۶۰ روز مرخصی تشویقی + یک درجه بالاتر از درجه استحقاقی + انتخاب محل خدمت بعد از دوره آموزشی با توجه به ضوابط
حافظین نیمی از قرآن مجید = ۳۰ روز مرخصی تشویقی+ انتخاب محل خدمت بعد از دوره آموزشی با توجه به ضوابط

حافظین ثلث قرآن مجید = حق انتخاب محل خدمت بعد از دوره آموزشی با توجه به ضوابط

spartaqus

Registered User
لایک‌ها
11
برادر شما برای جوادنیا امریه گرفتی؟ من آموزشی جوادنیا بودم، به عنوان پادگان آموزشی قابل تحمله ولی برای کل خدمت زیاد گزینه جالبی نیست. به خصوص اینکه اگه مدرکت فوق دیپلم یا لیسانس باشه احتمال اینکه افسر آموزش و یا افسر پاسدارخانه بشی به شدت بالاست که خیلی آپشنای مناسبی نیستن و همه ازش فراری هستن. در ضمن مرکز آموزش شهدای جوادنیا به دلیل شرایط آب و هوایی نه چندان مطلوب و به خصوص ارتفاع زیاد حتی ۲ ماه کسری مناطق بد آب و هوا داره. اینو به عنوان یه سرباز که نوزده ماه تمام در وزارت دفاع (۲ ماه تو جواد نیا) خدمت کرده میگم: به نظرم یه تجدید نظری در انتخابت بکنی بد نیست.
من فقط 2 ماه آموزشی اونجا هستم .
این که میگید تجدید نظر کنم مگه الانم میشه کاری کرد؟؟

behnam_tr2006

Registered User
لایک‌ها
1,047
اقا یه سوال
فرضا کسی نیروی هوایی ارتش باشه میتونه انتقالی بگیره نیروی زمینی؟

Sent from my SM-G7102

mohammad2284

Registered User
لایک‌ها
123
اقا یه سوال

Sent from my SM-G7102
داداش يه چيزي از کلفت اونوتر ميخواد.
اصن تو فکر سرگرد و سرهنگ نباش.
سرتيپ2 به بالا
اونم کسي که برش داشته باشه نه سرتيپ معمولي

hkhafan

Registered User
لایک‌ها
1,341
با سلام خدمت دوستان عزیز

دوستان بنده در منطقه 13 محله ی نیروهوایی تهران ساکن هستم
حالا موردی که هست اینکه میخوام ببینم کدوم پادگان آموزشی به موردی که میخوام نزدیکه

اول اینکه نزدیک خونه باشه
دوم اینکه من رشتم کامپیوتره و دوست دارم جایی خدمت کنم که مربوط به رشتم باشه در ضمینه ی کامپیوتر حالا برنامه نویسیش شبکه و ...
سوم اینکه حداقل بتونم ساعت 4 بیام خونه تا بتونم به کارام برسم

حالا میخواستم ببینم کجا این شرایط رو داره مثلا برای مثال ستاد مشترک مثلا خیابون فلان جا اینجوریه

من الان نزدیک ترین پادگان به خونمون پادگان نیرو هوایی هست بعد از اون پادگان 01 ازتش نیرو زمینی در تختی و بعد از اون آموزشی **** در افسریه هست

حالا چیزی که هست من الان موندم کجا برم **** برم یا ارتش یا نیروهوایی بخوام برم نمیدونم پادگان آموزشیش کجاست که بعدش این پادگان دمه خونه بیوفتم

ممنون میشم یه مشاوره بدید چیکار کنم

عمو قربون دستت منم یه چنتا جا مد نظرمه...بیا مارم منتقل کن
با تشکر

اقا یه سوال
Sent from my SM-G7102
واقعاً همچین کسی هست؟!

xavi68

Registered User
لایک‌ها
3,419
اقا یه سوال

Sent from my SM-G7102
مورد داشتیم طرف نیرو زمینی بوده لباساشم گرفته یه شب هم تو اسایشگاه بوده بعد منتقل شد نیروی هوایی:general705:

xavi68

Registered User
لایک‌ها
3,419
داداش يه چيزي از کلفت اونوتر ميخواد.
اصن تو فکر سرگرد و سرهنگ نباش.
سرتيپ2 به بالا
اونم کسي که برش داشته باشه نه سرتيپ معمولي
چیزی که من دیدم برعکس بود برشی که گروهبانا داشتن کسی نداشت :eek:

prn

Registered User
لایک‌ها
2,757
اقا اقا اقا این چه وضعشه تو مخیا هر روز داره شدیدتر میشه غافل از اینکه ما دیگه اب دیده شدیم :دی
تا اینجلش که پشمک گذشته باقیشم اینجوری باشه عالیه ...........
سرباز جدیدارو اذیت نکنید.دیروز یه پسره اومد بچها یه ذره اذیتش کردن .بغض کرد .اینقدری ناارحت شدم که نگو .2 ساعت داشتم نصیحتش میکردم بچه مردمو متولد 74 بود !!!!!!!!

ssamir70

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
15
با سلام
دوستم متولد 74 هست و ساکن تهران.تنها فرزند ذکور خانواده هست.پدرش 24 ماه جبهه و 15 درصد جانبازی داره.میخواستم ببینم کسری یا معافی بهش تعلق میگیره؟اگه میگیره چقدر؟ضمنا دفترچشو پست کرده و 19 دی اعزامه.میتونه الان یا حین خدمت اقدام کنه برای کسری یا معافیش؟ضمنا میتونه کاری کنه تهران بیوفته(مخصوصا ****)؟
ممنون میشم اگر اطلاعاتی دارین راهنماییم کنید.مرسی

mvp

Registered User
لایک‌ها
52
با سلام
دوستم متولد 74 هست و ساکن تهران.تنها فرزند ذکور خانواده هست.پدرش 24 ماه جبهه و 15 درصد جانبازی داره.میخواستم ببینم کسری یا معافی بهش تعلق میگیره؟اگه میگیره چقدر؟ضمنا دفترچشو پست کرده و 19 دی اعزامه.میتونه الان یا حین خدمت اقدام کنه برای کسری یا معافیش؟ضمنا میتونه کاری کنه تهران بیوفته(مخصوصا ****)؟
ممنون میشم اگر اطلاعاتی دارین راهنماییم کنید.مرسی
سلام
دوست شما معافه کجا میخواد بره ؟ o_Oتلفیق جبهه و درصد جانبازی به عدد 30 برسه یک فرزند معاف میشه...البته اگه دیگه مثلا عموش استفاده نکرده باشه...البته فقط عموش میمونه چون دیگه برادر نداره...هر چه زودتر بره کاراشو انجام بده... کاراشو انجام بده بعد دوره اموزشی تسویه حساب میکنه و تموم.... اگه زودتر کاراشونو انجام میدادن تعهد طی دوره اموزشی میدادن و دیگه اموزشیرو هم نمیرفتن

ssamir70

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
15
سلام
دوست شما معافه کجا میخواد بره ؟ o_Oتلفیق جبهه و درصد جانبازی به عدد 30 برسه یک فرزند معاف میشه...البته اگه دیگه مثلا عموش استفاده نکرده باشه...البته فقط عموش میمونه چون دیگه برادر نداره...هر چه زودتر بره کاراشو انجام بده... کاراشو انجام بده بعد دوره اموزشی تسویه حساب میکنه و تموم.... اگه زودتر کاراشونو انجام میدادن تعهد طی دوره اموزشی میدادن و دیگه اموزشیرو هم نمیرفتن
مطمئنی داداش؟آخه من شنیدم برای متولدین 72 به قبل هست این معافیت ها.رفیقم 74 هست.

pouria.b

Registered User
لایک‌ها
418

mohamad6990

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
3
سلام، من لیسانس دارم، شرایط دار هم هستم(تک پسرم) آموزشیم تموم شده، الانم وسطای دوره کد زرهی شیراز هستم. چند روز پیش پدرم رفت مینی سیتی نیروی انسانی، گفتن شرایطش ثبت شده، بعد از دوره کد میفته پرندک، چند تا سوال دارم:
1) پرندک خوبه؟ (به خونمون که نزدیکه)
2) با توجه به اینکه الان دیگه حتی با دوره کد هم به لیسانس ستوانی نمیدن، امکان داره من ستوان شم؟
3) پرندک هم مثل لویزان دوباره خودش تقسیم می کنه؟ اگه نه که هیچ، اگه آره، امکان داره بندازه یه شهر دیگه؟
4) روزبرگ هستم؟
5) اصلا به این حرف مینی سیتی میشه اعتماد کرد؟

xavi68

Registered User
لایک‌ها
3,419
سربازایه پرندک رو مگه نبردن لب مرز ؟؟؟؟

hkhafan

Registered User
لایک‌ها
1,341
سلام، من لیسانس دارم، شرایط دار هم هستم(تک پسرم) آموزشیم تموم شده، الانم وسطای دوره کد زرهی شیراز هستم. چند روز پیش پدرم رفت مینی سیتی نیروی انسانی، گفتن شرایطش ثبت شده، بعد از دوره کد میفته پرندک، چند تا سوال دارم:
1) پرندک خوبه؟ (به خونمون که نزدیکه)
2) با توجه به اینکه الان دیگه حتی با دوره کد هم به لیسانس ستوانی نمیدن، امکان داره من ستوان شم؟
3) پرندک هم مثل لویزان دوباره خودش تقسیم می کنه؟ اگه نه که هیچ، اگه آره، امکان داره بندازه یه شهر دیگه؟
4) روزبرگ هستم؟
5) اصلا به این حرف مینی سیتی میشه اعتماد کرد؟
سلام؛
۱- خوب و بد رو شما باید تعیین کنی!....نمی‌شه گفت.
۲- دوره کد رو تا جایی که خبر دارم هنوزم ستوانی می‌دن...البته نه همه رو! ( حال به چی بستگی داره رو بی‌خبرم )
۳- خیر...قاعدتاً بعد از ورود به یگان دیگه تقسیم نمی‌شید.
۴- بله.
۵- خیر!...هیچ چیز معلوم نیست...ولی بنابه شرایط دار بودنتون احتمال ایکنه که تو استان خودتون باشید زیاده.
سربازایه پرندک رو مگه نبردن لب مرز ؟؟؟؟
نه همه رو که!

HDDD

Registered User
لایک‌ها
37
سلام
من سرباز نیروی انتظامی هستم...6 ماه هست دارم خدمت میکنم..

رفتم پیش منشی فرمانده ، گفتم برگه اشتغال به خدمت میخوام برای گواهینامه رانندگی..
گفت چون سرباز پایه پایین هستی بهت برگه اشتغال به خدمت نمیدن..!!

سوالم اینه واقعا اینجوریه هست یا داشت منو می پیچوند...؟ چقد باید صبر کنم بتونم برگه اشتغال به خدمت بگیرم..؟
این برگه اشتغال به خدمت رو چه کسی میده ؟ چون اونجور که خودش میگفت فرمانده فقط دستورش رو میده و از بالا نامش میاد...
چیکار کنم به نظرتون...راهی هست بشه سریع تر برگه اشتغال به خدمت گرفت..؟
بالا