برگزیده های پرشین تولز

تاپیک جامع آموزش ها و پرسش و پاسخ های (Huawei G750 (Honor 3x

takman_236

Registered User
لایک‌ها
249
دوستان در این تاپیک قصد معرفی و ارایه آموزش های مرتبط با گوشی هوآوی جی ۷۵۰ رو داریم.
back.jpg
front.jpg
camera.jpg
مشخصات کلی:دو سیم کارته - وزن : 162 گرم
پردازنده:Mediatek MT6592 Chipset Octa-core CPU
صفحه نمایش:صفحه نمایش رنگی لمسی خازنی - سایز صفحه نمایش: 5.5 اینچ - دارای رزولوشن 1280x720 - تراکم پیکسلی: 267 پیکسل بر اینچ - قابلیت نمایش 16 میلیون رنگ
حافظه:حافظه داخلی 8192 مگابایت - حافظه رم 2048 مگابایت - قابلیت نصب کارت حافظه از نوع Micro SD
شبکه های ارتباطی:3G - GPRS - قابلیت اتصال به اینترنت از طریق وای فای - GPS - بلوتوث
دوربین:13.0 مگاپیکسل - فوکوس اتوماتیک - فلاش - دوربین مکالمه ویدئویی
صدا:فیش 3.5 میلیمتری هدفون
امکانات نرم افزاری:سیستم عامل Android 4.2 Jelly Bean - پشتیبانی از جاوا - نمایش فایلهای مایکروسافت آفیس - نمایش فایلهای PDF
سایر مشخصات:رادیو - باتری 3000 میلی آمپر ساعتی
=====================================================================
قبل از هر کاری من تاکید می کنم که هیچ مسئولیتی رو در قبال مشکلات احتمالی پیش اومده در مورد گوشی شما رو به عهده نمیگیرم.تمامی این کارها رو خودم تست کردم و جواب گرفتم.مسئولیت تمام پیامدهای احتمالی با خودتون هستش.

آموزش ها
  1. بک آپ گیری از گوشی
  2. آموزش آپدیت رام از طریق USB
  3. آموزش آپدیت رام از طریق SD Card
  4. آموزش تبدیل ورژن U10 به T00
  5. نحوه بک آپ گرفتن از NVRAM ( در این قسمت یه دکمه برای IMEI وجود داره که اونجا می تونید بک آپ بگیرید)
  6. نصب درایور VCOM برای رفع مشکل نشناختن گوشی توسط SP FlashTool
  7. پاک کردن immutable list

رام ها
U10
1.رام 113 Greek firmware
T00
2. رام استوک Kitikat G750-T00_4.7.16_SPFT.rar

برنامه های گوگل Gapps
Gapps_KitKat_4.4.2_softpackage

ابزارهای مورد نیاز
  1. نرم افزار SP Flash Tool ( تاپیک مربوطه در XDA_DEVELOPER )
  2. نرم افزار MTKDroidTools v2.5.3 ( تاپیک مربوطه در XDA-DEVELOPER)
  3. نرم افزار HiSuite v1.8.10.26.06
  4. درایور USB
  5. درایور ADB
  6. درایور ADB Auto Installer
  7. درایور VCOM
  8. CWM 5.5.0.4 RUA1
  9. HWThemes
  10. Terminal Emulator
  11. SuperSU
  12. busyBox
تست ها و بنچ مارک ها

Last edited:

takman_236

Registered User
لایک‌ها
249
آموزش آپدیت رام از طریق SD Card
  1. دانلود فایل رسمی رام ( که دارای محتویات زیر می باشد)01.png
  2. ساختن فولدر dload در مموری کارت و انتقال فایل UPDATE.APP از فولدر Software\SD_Upgrade به فولدر dload در مموری کارت
  3. گوشی رو خاموش کنید و باتری رو در بیارید
  4. مموری کارت رو داخل گوشی بزارید و باتری رو جا بزنید
  5. دکمه های Volume Up و Volume Down و Power رو نگه دارید تا گوشی روشن بشه
  6. دکمه پاور رو رها کنید ( دکمه های up , down رو همچنان نگه دارید ) تا وارد چنین صفحه ای بشید و کارش که تموم شد ری استارت میکنه و تمام
02.png

Last edited:

takman_236

Registered User
لایک‌ها
249
بک آپ گیری از اطلاعات گوشی
قبل از هر کاری توصیه میشه که از اطلاعات گوشیتون بک آپ بگیرید تا وقتی که مشکلی در حین انجام کار پیش اومد و گوشی بالا نبومد بتونیم گوشی رو به حالت قبل برگردونیم.
برای اینکار از ابزار MTK Droid Tools استفاده می کنیم.
  1. ابتدا درایور های مربوط به ADB و گوشی را نصب میکنیم.(اگر نصب شده اند از این مرحله میگذریم.)
  2. گوشی باید روت شده باشد.در غیر این صورت از آموزش شماره 4 استفاده میکنیم.
  3. پس از وصل کردن گوشی به کامپیوتر و اجرای نرم افزار MTKDroid Tool گوشی توسط نرم افزار شناخته میشود.(اگر با خطای it is impossible to start adb بر خورد کردید آنتی ویروستون رو غیر فعال کنید) و اطلاعات گوشیتون نمایش داده میشه.03.png
  4. پس از اینکه گوشیتون رو شناخت. باید روت بشید روی گوشیتون . برای اینکار روی دکمه روت کلیک کنید و در گوشیتون اگر پنجره ای باز شد Grant را بزنید.04.png
  5. وقتی روت شدید ( علامت زرد رنگ تبدیل به سبز خواهد شد) حالا از سربرگ backup recovery root بر روی دکمه backup بزنید و تا نرم افزار شروع به بک آپ گرفتن از گوشی شما بکند.حدود 10 دقیقه این کار طول میکشد.در آخر می پرسد که آیا پکیج درست کند از فایل هایی که بک آپ گرفته که Yes را بزنید تا از فایل ها یک فایل زیپ بسازد.
  6. در فولدر برنامه mtktools یک فولدر به اسم بک آپ ایجاد خواهد شد و محتویات بک آپ در آن ریخته خواهد شد.05.png
  7. عملیات بک آپ گیری تمام شد.

Last edited:

takman_236

Registered User
لایک‌ها
249
نصب درایور VCOM برای رفع مشکل نشناختن گوشی توسط SP FlashTool
  1. برای اینکار پیوست شماره 7 را دانلود کنید
  2. فایل را اکسترکت کنید
  3. نرم افزار cmd را باز کرده و خط فرمان را به فولدری که نرم افزار را اکسترکت کرده اید بروید.06.png
  4. عبارت install.bat را بنویسید و اینتر بزنید.
  5. چند بار از شما در مورد نصب درایور در ویندوز سوال خواهد شد و Install Anyway را انتخاب کنید.
  6. پس از نصب این پکیج نرم افزار SP_Flash_Tool گوشی شما را خواهد شناخت.

Last edited:

takman_236

Registered User
لایک‌ها
249
آموزش آپدیت رام از طریق USB
برای اینکار به صورت زیر عمل کنید
  1. پس از دانلود و اکسترکت کردن فایل رام رسمی از داخل فولدر USB_DRV و فولدر Driver For servers 2012-11-27 فایل Handset WinDriver1.3.exe را اجرا و نصب کنید07.png
  2. سپس فایل SP Flash Tools رو دانلود کنید و آن را اکسترکت کنید.سپس فایل flash_tools.exe را اجرا کنید
  3. سپس در قسمت Download بر روی Scatter Loading کلیک کنید و از فولدر USB upgrade فایل MT6592_Android_scatter.txt را انتخاب کنید.08.png
  4. سپس از منوی کشویی گزینه Download Only را انتخاب کنید و سپس دکمه دانلود (سبز رنگ را بزنید)09.png
  5. حالا باتری گوشی خود را بزارید و با یو اس بی به کامپیوتر وصل کنید.نرم افزار شروع به ریختن فایل بر روی گوشی شما میکند.10.png
  6. پس از 100 درصد شدن و ظاهر شدن تیک سبز کار تمام است یو اس بی را بکشید و گوشی را روشن کنید11.png

Last edited:

takman_236

Registered User
لایک‌ها
249
پاک کردن فایل Immutable list
  1. ابتدا بعد از روت شدن نرم افزار BusyBox و Terminal Emulator را روی گوشی خود نصب کنید. ( اگر از شل ADB استفاده می کنید در کامپیوتر نیازی به نصب این دو نرم افزار نیست.)
  2. پس از وارد شدن به شل دستور su را میزنیم تا مجوز لازم را بگیریم ( روت شویم).و درستورات زیر را به ترتیب می زنیم.
  3. mount -o rw,remount /system
  4. cd system
  5. lsattr ( پس از دستور زیر شما تعدادی فایل خواهید دید که set_immutable.list هم جزو آنها است)
  6. chattr -R -i * (دستور زیر را اول در نوت پد کپی کنید تا درست نمایش داده شود. ستاره آخر دستور است)
  7. rm –f /system/set_immutable.list
  8. lsattr
با این دستورات فایل set_immutable.list از بین خواهد رفت.

msm1600212

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
2
سلام ببخشید هیچ راهی برای اتصال به گوگل پلی تو این گوشی وجود داره؟

hamid1343

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
7
سلام
با تشکر از زحمات شما بابت توضیح روش تبدیل u10 به t00 چند سوال مهم دارم که خدمت شما عرض می کنم
1- ایا در صورت عدم موفقیت در مراحل کار به هر دلیل امکان برگشتن به u10وجود دارد یا خیر و دقیقا چطور؟
2- گوشی بنده از طریق اپدیت با کارت میکرو اس دی به اخرین ورژن موجود برای u10 یغمی b116 اپدیت شده است اگر بخواهم ابتدا به ورژن 113 دانگرید کنم ایا مشکلی برای گوشی بوجود نخواهد امد و چرا ابتدا به 113 باید فلش شود ؟
3- با توجه به تجربیات شما ایا این تبدیل به غیر از اینکه امکان اپگرید به کیت کت رامیدهد ایا ورژن Emotion ان نیز به 3 تغییر خواهد نمود یا خیر و اگر نمیشود ایا امکان این تغییر وجود دارد و چطور ؟

sat2020

Registered User
لایک‌ها
4
ممنون
ببخشید ایا میشه با دو بار ضربه زدن به صفحه ی گوشی خاموش یا روشن کرد
جی750 رو

alinajafi-86

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
دقیقا سوال دوست بالایی رو منم دارم؟؟؟

takman_236

Registered User
لایک‌ها
249
سلام به همه دوستان عزیز
ببخشید من خیلی وقته به اینجا سر نزدم و اطلاعیه هم برام نیومد که شما دوستان اینجا پیغام دادید.
به هر حال معذرت میخوام از دوستان گلم.

من الان گوشی خودمو از u10 به t00 تبدیل کردم و هیچ مشکلی هم ندارم.از گوگل پلی هم دانلود داشتم. مشکلی نبود.
شما می تونید گوگل پلی رو نصب کنید بعد استفاده کنید. شما u10 هستید یا t00?
سلام ببخشید هیچ راهی برای اتصال به گوگل پلی تو این گوشی وجود داره؟

دوست عزیز شما باید هم از IMEI بک آپ بگیری هم از سیستم گوشیت که توضیح دادم.
اگر این بک آپ ها بصورت درست گرفته بشه میشه گوشی رو برگردوند.
مثل اینکه فقط بوت لودر b113 آنلاک هستش و میشه فلش کردش.
الان اموشن یو آی خودم 2.3 هستش.3 نشده.
سلام
با تشکر از زحمات شما بابت توضیح روش تبدیل u10 به t00 چند سوال مهم دارم که خدمت شما عرض می کنم
1- ایا در صورت عدم موفقیت در مراحل کار به هر دلیل امکان برگشتن به u10وجود دارد یا خیر و دقیقا چطور؟
2- گوشی بنده از طریق اپدیت با کارت میکرو اس دی به اخرین ورژن موجود برای u10 یغمی b116 اپدیت شده است اگر بخواهم ابتدا به ورژن 113 دانگرید کنم ایا مشکلی برای گوشی بوجود نخواهد امد و چرا ابتدا به 113 باید فلش شود ؟
3- با توجه به تجربیات شما ایا این تبدیل به غیر از اینکه امکان اپگرید به کیت کت رامیدهد ایا ورژن Emotion ان نیز به 3 تغییر خواهد نمود یا خیر و اگر نمیشود ایا امکان این تغییر وجود دارد و چطور ؟

شرمنده .اطلاعی در این مورد ندارم.
ممنون
ببخشید ایا میشه با دو بار ضربه زدن به صفحه ی گوشی خاموش یا روشن کرد
جی750 رو

به علت مشغله زیاد وقت نکردم ترجمش کنم.
اگر از دوستان کسی می تونه ترجمش کنه ممنون میشم.
لینکشو گذاشتم.
این اموزش تبدیل U10 به T00 کجاست من نمیبینم ؟؟

victor203

Registered User
لایک‌ها
50
اقا کارت درست و دستت طلا ... خیلی کمک کزدی
فقط این لینکی که برای تبدیل به T00 دادی میره تو تاپیکی که 260 صفحه داره کاش دقیقا میگفتی کدوم پست اینو توضیح داده چون پستی که ادرس دادی فقط توضیح نصب رام کیت کت بود
بازم ممنون

catalonia6699

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
1
داداش فایل کیت کیت رو از سایت مگا نمیتونم دان کنم اگه میتونید فایلش رو برام ایمیل کنید ممنون میشم

ali_12am

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
1
اول با استفاده از آموزشهای بالا از IMEI گوشیت حتما حتما حتما حتما بکاپ بگیر که بعدا لازمت خواهد شد
از این لینک رام b113 رو دانلود کن و فلش کن تا بوت لودرت باز شه.(سایز فایل 1.73 گیگ)
http://consumer.huawei.com/gr/support/downloads/detail/index.htm?id=23185 (اول از داخل پوشه rework-secro فایل MT6592_Android_scatter.txt رو انتخاب کرده و فلش کنید که سریعا فلش خواهد شد سپس از داخل پوشه USB_Upgrade فایل MT6592_Android_scatter.txt را انتخاب کرده و فلش کنید)
سپس از این لینک https://mega.co.nz/#!Nwpziara!9y1VitCix5Vx_6zwPtGpB6mTxlpHEAxIqUODCz4dl-s که اساتید زحمت کشیدن و لینکشو بنام رام استوک Kitikat G750-T00_4.7.16_SPFT.rar گداشتن رو دانلود و فلش کنید.همین.
باقی توضیحات این صفحه را مطالعه کنید که همه این توضیحات هنگام فلش کردن مورد نیازتان خواهد بود.

catalonia6699

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
1
سلام ی چن تا سوال داشتم
1_cwm رو چجوری برا این گوشی نصب کنم؟وچجوری وارد محیطش بشم؟
2_من یه رام رسمی با بیلد 113 دان کردم آیا این رامی که شما گذاشتید بوتلودرش بازه؟ یا نه رام 4.2.2 رسمی با این بیلد همشون بوتلودرشون باز ؟
3_بعدش چرا باید فایلimmuetable list رو حذف کنیم ضروریه؟
4_من یه بکاپ کلی از گوشیم گرفتم با برنامه mtkdroid حجمش 2گیگ خورده ای شد اگه بخوام اون فایلا رو برگردونم باید چی کار کنم؟

sat2020

Registered User
لایک‌ها
4
چطوری بیلد 116 رو به 113 برگردونم؟

takman_236

Registered User
لایک‌ها
249
سلام ی چن تا سوال داشتم
1_cwm رو چجوری برا این گوشی نصب کنم؟وچجوری وارد محیطش بشم؟
2_من یه رام رسمی با بیلد 113 دان کردم آیا این رامی که شما گذاشتید بوتلودرش بازه؟ یا نه رام 4.2.2 رسمی با این بیلد همشون بوتلودرشون باز ؟
3_بعدش چرا باید فایلimmuetable list رو حذف کنیم ضروریه؟
4_من یه بکاپ کلی از گوشیم گرفتم با برنامه mtkdroid حجمش 2گیگ خورده ای شد اگه بخوام اون فایلا رو برگردونم باید چی کار کنم؟
1.وقتی فایل کی تی کت رو ریختی ( تو آموزش نصب کیتی کت گفته بود که باید یه فایل ریکاوری که لینک داده بود دانلود کنی و جایگزین فایل موجود در رام کیتی کت کنی.)
2.من نمی دونم اون همون رام هستش یا نه.ولی لینکش رو گذاشتم.
3.:) من نمی دونم دقیقا.فقط ترجمه کردم.شما هم بهتره دنبالش نباشی. فقط آموزش رو قدم به قدم برو. :دی
4. این آموزش می تونه کمکتون کنه

بالا