برگزیده های پرشین تولز

ایا سایت های پربازدید برای اگهی فاکتور هم به مشتری عرضه می دارند؟

as-milan

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
1
سلام و خسته نباشید.سایت های پر بازدیدی مثل ورزش 3 و یا تابناک و یا .... چگونه تبلیغات رو سفارش می گیرند.مثلا با توجه به اینکه تعرفه تبلیغات در اینگون سایت ها بالا است اون مشتری که میاد درخواست یک اگهی رو میده ایا چیزی به اسم فاکتور رو دریافت می کنه و یا نه؟ مثلا خیلی از سایت ها شماره حساب می دهند و می نویسند "که با ریختن پول به این حساب و به نام فلان شخص و با ذکر شماره فیش اگهی مورد نظر در سایت قرار می گیرد." حالا سوال اینجاست سایت هایی مثل تابناک و یا ورزش 3 ایا فاکتور هم صادر می کنند و ایا این کار واجب است؟ در کل می خوام بدونم روند سفارش اگهی در این گونه سایت به صورت مستند و دقیقا به چه صورت است.اخه ببینید مثلا شما می روید یک جنسی رو از جایی می خرید فاکتور هم می گیرید الان می خوام روند واقعی ثبت اگهی در این گون سایت ها رو بدونم .ممنون.

as-milan

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
1
کسی نبود بچه ها. یعنی واقعا این سوال سختیه.می خوام بدونم روند سفارش اگهی معمولا به چه صورت است؟ ایا سایت میزبان فاکتور هم به درخواست کننده اگهی باید صادر کنه و یا نه؟ و یا نیازی به دادن فاکتور و یا مشابه اون نیست؟ ممنون.

hunter2000

Registered User
لایک‌ها
416
ارایه فاکتور رسمی = دادن مالیات و ارزش افزوده و ..... پس اینطور سایت ها علاقه ای به ارایه فاکتور رسمی ندارن

as-milan

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
1
ممنون از دو دوست عزیز.بالاخره روند گرفتن تبلیغ ایا دادن فاکتور هست و یا نیست؟ الان مثلا سایتی مثل ورزش 3 ایا فاکتور میده؟ یا همین پرشین تولز؟ اخه از یک طرف هم فاکتور ندهیم مشتری اعتماد می کنه؟ راستی مالیات چه صیغه ای هست؟ مگه صاحبان سایت های بزرگ مالیات می دهند؟ ممنون.

meysam_2012

محروم از فعالیت تجاری
محروم از فعالیت تجاری
لایک‌ها
443
ممنون از دو دوست عزیز.بالاخره روند گرفتن تبلیغ ایا دادن فاکتور هست و یا نیست؟ الان مثلا سایتی مثل ورزش 3 ایا فاکتور میده؟ یا همین پرشین تولز؟ اخه از یک طرف هم فاکتور ندهیم مشتری اعتماد می کنه؟ راستی مالیات چه صیغه ای هست؟ مگه صاحبان سایت های بزرگ مالیات می دهند؟ ممنون.
صاحبان سایتهای بزرگ هم مالیات می دن، اصولا هر کسی که درآمد داره باید مالیات بده، فرقی نداره کارش چیه
شما باید فاکتور بدین، این وظیفه قانونی شماست، حالا اگه دوست ندارین ندین، ممکنه براتون مشکلی پیش بیاد، ممکنه پیش نیاد!
من کارم مشاوره مالیاتیه، اگه خواستی همینجا هر سوالی داری بپرس

as-milan

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
1
صاحبان سایتهای بزرگ هم مالیات می دن، اصولا هر کسی که درآمد داره باید مالیات بده، فرقی نداره کارش چیه
شما باید فاکتور بدین، این وظیفه قانونی شماست، حالا اگه دوست ندارین ندین، ممکنه براتون مشکلی پیش بیاد، ممکنه پیش نیاد!
من کارم مشاوره مالیاتیه، اگه خواستی همینجا هر سوالی داری بپرس
ممنون از وقتی که گذاشتید.منظورتون از اینکه ممکن است مشکلاتی پیش بیاد دقیقا چه مشکلاتی است؟ همچنین تعرفه ها و یا درصدها رو در رابطه با مالیات های سایت ها از کجا می تونم پیدا کنم.اخه من تو گوگل سرچ کردم ولی مطلبی رو در رابطه با مالیات سایت ها ندیدم.

meysam_2012

محروم از فعالیت تجاری
محروم از فعالیت تجاری
لایک‌ها
443
سایت ماده مالیاتی خاصی نداره، سایت برای شخص یا شرکت درآمد ایجاد میکنه پس باید مالیاتش داده بشه، مالیات شرکت ها ۲۵ درصد سالانست، اشخاص پله ای حساب میشه و سالی ۱۲ میلیون معافه
واسه شما هیچ مشکلی پیش نمیاد ولی پرداخت مالیات و گرفتن مفاصا حساب به نوعی وظیفه همه ماست، شما واسه یه سایت کوچیک یا متوسط اگه مالیات ندی، مثل اینه که از جایی غیر از خط کشی خیابون عبور کردی، من میگم شما وظیفه داشتی از خط عابر پیاده رد بشی ولی چون عابر پیاده بودی کسی کارت نداره و اشکال خاصی پیش نمیاره ولی اگه از خط عبور عابر پیاده رد میشدی حس بهتری داشتی، تو این مایه ها

chimikhay

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
32
میدن دوست عزیز از هر سایتی بخوای فاکتور رسمی بهت میده، ورزش 3 و تابناک و ... دست شرکت واسطه هست (فست کلیک) فاکتور رسمی هم میدن

us12

Registered User
لایک‌ها
410
اگر از دید الکترونکی به قضیه نگاه کنیم . همون فرم ثبت سفارش که پر می کنید خودش یک فاکتور است . شما از آن پرینت بگیرید تا بیاد روی کاغذ.
سایت هایی مثل گوگل و یاهو با این عظمت با همین روش کار می کند و شرکت های بزرگ مثل ماکروسافت و ... به همین روش در گوگل تبلیغ می دهد .

کلا دید کاغذ محور باید حذف شود .

as-milan

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
1
من تا حالا فاکتورهای تبلیغاتی رو از نزدیک ندیدم.کسی می دونه به چه ترتیب هستش؟ شبیه همین فاکتورهای معمولی هستش که کسبه استفاده می کنند؟ مثلا در اون فاکتور چه چیزهایی درج میشه؟ دوستمون گفتند که فاکتور اینترنتی بهتر از کاغذ هست.اما یک چیز نگران کننده ای که وجود داره جعل کردن فاکتورهای اینترنتی خیلی باید راحت تر باشه تا کاغذی.(من این طوری فکر می کنم). موردی که من رو نگران می کنه اینه که یک نفر بیاد فاکتور رو جعل کنه(مخصوصا اگه اینترنتی باشه) و بیاد ادعا کنه که پول رو ریخته به حساب و بنر هم سفارش داده اما سایت میزبان به عهدش وفا نکرده!!!!! حالا اینجا چی میشه؟؟ من یک مقدار تو این موارد ناشی هستم وحتی کمی می ترسم. ممنون میشم من رو راهنمایی کنید.

us12

Registered User
لایک‌ها
410
من تا حالا فاکتورهای تبلیغاتی رو از نزدیک ندیدم.کسی می دونه به چه ترتیب هستش؟ شبیه همین فاکتورهای معمولی هستش که کسبه استفاده می کنند؟ مثلا در اون فاکتور چه چیزهایی درج میشه؟ دوستمون گفتند که فاکتور اینترنتی بهتر از کاغذ هست.اما یک چیز نگران کننده ای که وجود داره جعل کردن فاکتورهای اینترنتی خیلی باید راحت تر باشه تا کاغذی.(من این طوری فکر می کنم). موردی که من رو نگران می کنه اینه که یک نفر بیاد فاکتور رو جعل کنه(مخصوصا اگه اینترنتی باشه) و بیاد ادعا کنه که پول رو ریخته به حساب و بنر هم سفارش داده اما سایت میزبان به عهدش وفا نکرده!!!!! حالا اینجا چی میشه؟؟ من یک مقدار تو این موارد ناشی هستم وحتی کمی می ترسم. ممنون میشم من رو راهنمایی کنید.

فاکتور کاغذی با مهر فقط برای سازمان هایی که قسمت حسابداری و کار پرداز و مسئول خرید دارند کاربرد داره .
امکان اینکه کسی فاکتور جعل کنه و از خریدار بخواهد شکایت کنه 0 است ( بخصوص در کار اینترنتی که تمام پرداخت ها آنلاین است !) با یک پرینت حساب ساده می توان ثابت کرد که در تاریخ ذکر شده ( یا بهتر بگم فرجه زمانی به دلیل تاخیر در انتقال وجه ) پولی به حساب فروشنده از طرف مدعی واریز نشده و خریدار هم برای اثبات خرید باید پرینت حساب حاوی تراکنشی که پول به حساب خریدار واریز کرده است را ارائه دهد و با یک فاکتور کار به جایی نمیبرد .

behnam_2000

Registered User
لایک‌ها
2,016
فاکتور نمی دن ولی اگر درخواست کنی برات ایمیل می کنند

as-milan

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
1
بسیار ممنون از دوستان. کسی نیست که بدونه در یک فاکتور اگهی چه چیزهایی دقیقا ذکر میشه.اخه مثلا تو این فاکتور هایی که کسبه استفاده می کنند اسم شرکت و مبلغ فی و کل قیمت به عدد و کل قیمت به حروف و تعداد هر جنس در اون وارد میشه. از این فاکتورهایی که همتون هم دیده اید. اما در رابطه با اگهی نمی دونم تو فاکتور اینترنتی چه مواردی رو وارد کنم.الان مثلا من می خوام یک فاکتوری رو طراحی کنم و اون رو به صورت ایمیل ارسال کنم به مشتری.حالا تو این برگه فاکتور چه چیزهایی باید ذکر بشه؟ تو اینترنت هر چی سرچ کردم به جز تاپیکی که خودم ایجاد کرده بودم مطلبی رو پیدا نکردم!!!!

us12

Registered User
لایک‌ها
410
بسیار ممنون از دوستان. کسی نیست که بدونه در یک فاکتور اگهی چه چیزهایی دقیقا ذکر میشه.اخه مثلا تو این فاکتور هایی که کسبه استفاده می کنند اسم شرکت و مبلغ فی و کل قیمت به عدد و کل قیمت به حروف و تعداد هر جنس در اون وارد میشه. از این فاکتورهایی که همتون هم دیده اید. اما در رابطه با اگهی نمی دونم تو فاکتور اینترنتی چه مواردی رو وارد کنم.الان مثلا من می خوام یک فاکتوری رو طراحی کنم و اون رو به صورت ایمیل ارسال کنم به مشتری.حالا تو این برگه فاکتور چه چیزهایی باید ذکر بشه؟ تو اینترنت هر چی سرچ کردم به جز تاپیکی که خودم ایجاد کرده بودم مطلبی رو پیدا نکردم!!!!

قانون که ندارد . ولی موارد زیر را می توانید درج کنید :
1- آدرس سایت و نام سایت
2- نوع تبلیغ
3- مکان قرارگیری تبلیغ
4- مدت زمان قرارگیری تبلیغ
5- مبلغ بر اساس مکان ( واحد )
6- مبلغ بر اساس زمان ( واحد )
7- جمع کل هزینه ها
8- صاحب امتیاز سایت
9- محل امضا
10- تاریخ
و یا هر چیزی که خودتون بخواهید ... :D

as-milan

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
1
سلام مجدد. مالیات سالانه برای سایت های شخصی با درامد سالانه بیشتر از 12 تومن چه طور حساب میشه؟ مال شرکت ها که 25 درصد بود اما برای اشخاص به صورت پله ای رو نفهمیدم. ممنون.

بالا