برگزیده های پرشین تولز

راه اندازی فلافلی-سلف سرویس

استارتر

Registered User
لایک‌ها
195
سلام
دو سال پیش من اهواز بودم و فلافلی های لشکر اباد رو دیدم چند روز پیش هم یک بحثی شد ک باعث شد من به فکر زدن یه فلافلی به این سبک شدم
سوال های من و شرایطم
توی یکی از شهرهای غربی کشور هستم به شدت مردم از فلافل استفاده میکنن و توی بازار اصلی شهر شاید 30 تام فلافلی باشه کمتر بیشتر
هر فلافل رو میدن 1000 تومان
فلافل هاشون خوشمزس ولی به شدت مغازشون کوچیک و کثیفه
مغازه ها معمولا 20 تا 30 میلیون پول پیششون هست و بین 3 تا 4 میلیون اجاره ماهیانه
مثلا امروز یه مغازه دیدم ک 20 پیش و 3500 اجاره ماهیانش بود
هیچ فلافل سلف سرویسی اونجا نیست
-----------------------------------------
من میخوام سلف سرویس بزنم و هرکی اومد خودش پرکنه خودش بخوره فلافلم خودش بذاره
میخوام چند مدل کلم بذارم چندتا ترشی کاهو خیارشور گوجه خیار
و میخوام هر فلافل رو بذارم 1500 ت
به نظرتون به صرفس؟
هزینه ی هر فلافل چقدر میشه؟چقدر سودشه؟
نظر خودم روی فروش 1000 تا در روز برای حداقله
نمیدونم زیاده یا کم اونجا شلوغه و عید ک حتی خیابون هم بسته میشه اینقدر شلوغه
بازار اصلی شهر هست اونجا انواع مغازه ها اونجا هست 5 6 تا پاساژ بزرگ یه بیمارستان تعداد زیادی دکتر کلا اونجا شلوغه ولی نه مثل بازار تهران!

به نظرتون برام سودی داره؟
چقدر هر فلافل سودشه؟
با این میزان اجاره و هزینه به نظرتون برم توی اینکار
؟
هرکسی اماری چیزی داره بگه

meysam_2012

محروم از فعالیت تجاری
محروم از فعالیت تجاری
لایک‌ها
443
آقا شما قرار بود به من زنگ بزنین یادتون رفته انگار

استارتر

Registered User
لایک‌ها
195
آقا شما قرار بود به من زنگ بزنین یادتون رفته انگار
سلام داداش امروز پیامتون رو دیدم متاسفانه اومدم شهرستان و یکم مشکل پیش اومد من شنبه انشاالله تهرانم زنگ میزنم

Sarrow

Registered User
لایک‌ها
75
داداش بنظرمن سلف سرویس خوبه اما اگه روی فروش بالای 1000 تا داری حساب میکنی کارت یکم سخت میشه. من یه نمونه فلافلی سلف سرویس بزرگ توی کرج دیدم که حداقل 4-5 تا کارگر داشت و کلا خیلی شلوغ پلوغ بود. ولی تو شهر خودم الان سلف سرویس هست طرف خودش تکی مغازه رو راه میندازه اما فروشش از 100 تا تو روز عمرا بیشتر بشه. در ضمن یه چیزی تو فلافلی زدن خیلی خیلی مهمه و اونم دستور پخت فلافلته که اگه خوب باشه چه سلف سرویس و چه معمولی مشتری برات پیدا میشه حسابی، این از همه چیز مهم تره.

استارتر

Registered User
لایک‌ها
195
داداش بنظرمن سلف سرویس خوبه اما اگه روی فروش بالای 1000 تا داری حساب میکنی کارت یکم سخت میشه. من یه نمونه فلافلی سلف سرویس بزرگ توی کرج دیدم که حداقل 4-5 تا کارگر داشت و کلا خیلی شلوغ پلوغ بود. ولی تو شهر خودم الان سلف سرویس هست طرف خودش تکی مغازه رو راه میندازه اما فروشش از 100 تا تو روز عمرا بیشتر بشه. در ضمن یه چیزی تو فلافلی زدن خیلی خیلی مهمه و اونم دستور پخت فلافلته که اگه خوب باشه چه سلف سرویس و چه معمولی مشتری برات پیدا میشه حسابی، این از همه چیز مهم تره.
دستت درد نکنه داداش
من مسئله اساسیم الان اینه هر فلافل چقدر هزینش میشه
1500 چقدر سوده؟
10-20 % سود میشه؟
نمیدونم

iamirkm

Registered User
لایک‌ها
67
سلام ، جسارتا پیشنهاد میکنم برای استاد شدن و بدست آوردن اطلاعات کافی یکی دوماهی در یکی از همین فلافل فروشی ها به طور رایگان کار کنید تا از تمامی جزئیات کار آگاه بشید،اگر ایطوری شروع کنید موفق تر خواهید بود.

موفق باشید.

ehsanrf

کاربر حرفه ای نرم افزار
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
809
دوست عزیز، دوست من فلافلی با سلف سرویس داره
روزی شاید 500 تا بفروشه
8 نوع ترشی گذاشته از جمله ترشی آناناس و ... ، خیارشور، خیار خورد شده ( پوست کنده)، گوجه ورقه شده و خورد شده ( هر کدوم جدا )
دستکش نایلونی برای استفاده از سلف برای مشتری
فقط قرص های فلافل رو خودش میگیره و نون رو بهت میده تو محتویاتش رو میذاری ( چون اگه این کار رو نکنه مشتری می تونه 20تا قرص فلافل بچاپونه تو نون )
نان با کیفیت ( نه از این نیم متری ها که فورا خشک میشن )
نوشابه و دلستر و ...
میز و صندلی و ...
یه تلویزیون 50 اینچ ( به خصوص موقع بازی ها و فوتبال غلغله میشه )

هر فلافل رو میده 1000 تومن
خیلی خیلی هم بهداشتی هست،
منتها، ما چون جنوب هستیم، دستور پخت فلافل اینجا یه چیز دیگه اس، با تهران و بقیه شهرا فرق داره
چندسری اومدم تهران فلافل هایی خوردم که همش سیب زمینی و ادویه جات بود
اینجا خبری از سیب زمینی و ... نیست

استارتر

Registered User
لایک‌ها
195
روزی شاید 500 تا بفروشه
8 نوع ترشی گذاشته از جمله ترشی آناناس و ... ، خیارشور، خیار خورد شده ( پوست کنده)، گوجه ورقه شده و خورد شده ( هر کدوم جدا )
فقط قرص های فلافل رو خودش میگیره و نون رو بهت میده تو محتویاتش رو میذاری ( چون اگه این کار رو نکنه مشتری می تونه 20تا قرص فلافل بچاپونه تو نون )
نوشابه و دلستر و ...
میز و صندلی و ...

منتها، ما چون جنوب هستیم، دستور پخت فلافل اینجا یه چیز دیگه اس، با تهران و بقیه شهرا فرق داره
عزیز ماهی چقدر اجاره میده؟
میشه بپرسید ک رو هر فلافل چقدر سود داره؟
همین 500تا چقدر سود داره؟
و دستور پخت رو میگن؟حدودیشو

omnia2

Registered User
لایک‌ها
46
امروز شانسی یه فلافلی اینجوری دیدم
من تا حالا اینجوری نخورده بودم آقا چه حالی میده :)
یه جای پر رفت و آمد تو تهران بود فکر کنم تو همون 30 مینی که اونجا نشسته بودیم بالای 20-30 تا اومدن خریدن
3000 تومن هم میداد واقعا هم خوب بود...فلافلای ریز میزد ولی نون میداد خودت بریزی در کل خیلی بهم چسبید
کاش سودش معلوم بود چقدره که 1000 هم میدن!!!

Last edited:

rezax01

Registered User
لایک‌ها
453
بهترین فلافلی شهر اینجا برای دوست منه و همیشه شلوغه البته سلف سرویس نیست ولی مهم ترین چیزش که این همه مشتری جذب کرده اینه که واقعا فلافل و سمبوسه رو عالی درست میکنند و 2 مدل سس که اونم عالیه
و نکته اصلی برخورد خیلی خوبشون با مشتری هست به گفته خودشون 70 درصد مشتری هاشون دائمی هستن!!!
قیمت 4 قرص فلافل با مخلفات و نون اضافه 1500-1600 هست یکی از دوستام میگفت نصف این مبلغ سودشون هست!

استارتر

Registered User
لایک‌ها
195
امروز شانسی یه فلافلی اینجوری دیدم
من تا حالا اینجوری نخورده بودم آقا چه حالی میده :)
یه جای پر رفت و آمد تو تهران بود فکر کنم تو همون 30 مینی که اونجا نشسته بودیم بالای 20-30 تا اومدن خریدن
3000 تومن هم میداد واقعا هم خوب بود...فلافلای ریز میزد ولی نون میداد خودت بریزی در کل خیلی بهم چسبید
کاش سودش معلوم بود چقدره که 1000 هم میدن!!!
امروز خودم درست کردم یک کیلو نخود گذاشتم فقطم یک روز تو اب بود (باید دو روز باشه) یه پیاز یه سیر یکم بکینگ پودر با فلفل و نمک و زردجوبه
الان با اینا فکر کنم حدود 80 90 قرص فلافل درست کنم ک تعدادشو بهتون میگم
کل اینها 2500 خرجش نمیشه باهاش حدود 15 نفر راه میندازیم(سلف سرویس)
بهترین فلافلی شهر اینجا برای دوست منه و همیشه شلوغه البته سلف سرویس نیست ولی مهم ترین چیزش که این همه مشتری جذب کرده اینه که واقعا فلافل و سمبوسه رو عالی درست میکنند و 2 مدل سس که اونم عالیه
و نکته اصلی برخورد خیلی خوبشون با مشتری هست به گفته خودشون 70 درصد مشتری هاشون دائمی هستن!!!
قیمت 4 قرص فلافل با مخلفات و نون اضافه 1500-1600 هست یکی از دوستام میگفت نصف این مبلغ سودشون هست!
تشکر از شما دوست عزیز

omnia2

Registered User
لایک‌ها
46
مرسی دوست عزیز... جالبی کاره این که من رفتم این بود سیب زمینی هم تند تند چیپسی میکرد میذاشت تو دیس اقا یاده هتل که تو ترکیه رفتم افتادم یارو تند تند کباب ترکی میذاشت سلف سرویسی...
این که میگی 700 چجوری حساب میکنی؟

استارتر

Registered User
لایک‌ها
195
مرسی دوست عزیز... جالبی کاره این که من رفتم این بود سیب زمینی هم تند تند چیپسی میکرد میذاشت تو دیس اقا یاده هتل که تو ترکیه رفتم افتادم یارو تند تند کباب ترکی میذاشت سلف سرویسی...
این که میگی 700 چجوری حساب میکنی؟
125 نون
200 فلافل
250 سالاد
50 سس و روغن
75 گاز و ...
تازه تو بدترین شرایطش (واسه من)

Bxyz

Registered User
لایک‌ها
49
روزی شاید 500 تا بفروشه
نوشابه و دلستر و ...
میز و صندلی و ...

ببخشید میشه بگید هر دونه قرص فلافل اونجا چقدر درمیاد(چند تومن)؟
در مورد دستور پختش ، دستور پخت مخصوص خودتون دارید؟(یعنی سری هست؟)
توی هر نون ساندویچی چندتا فلافل میذاری؟

نادر.

Registered User
لایک‌ها
483
توی اهواز , لشکر یکی بود سیبزمینی و بادمجون همینجوری که دوستمون گفت ورق ورق سرخ میکرد خعلییی عالی :general606: .... میریخت تو ظرفای سلف سرویس.
دقت کردی همشون سمبوسه هم میدن؟ تو فکرش نیستی؟
به نظر من برای هر مغازه ای که بخوای بزنی ... توی جای شلوغ باید اجاره دو سه ماه اولو داشته باشی تو جیبت..(بدبینانه ترین حالت) اگه جاش خلوت باشه که بازم بیشتر احتیاط کن.

بالا