برگزیده های پرشین تولز

پایگاه مشاوره و راهنمایی درباره خدمت سربازی اعزام - معافیت

Shahr0kh

Registered User
لایک‌ها
36
با سلام

آقا بند 4 دفترچه که در مورد مهارت هست چی بنویسیم ؟

آیا تاثیری داره ؟

بنده هم رشتم برق هستش هم آشنایی زیادی با فنون کامپیوتر دارم ...

راهنمایی کنید ....

Mehran Mahmoodi

Registered User
لایک‌ها
350
دوستان قوز قرنیه شدید به طوری که باعث بشه چشم نتونه فوکوس کنه و تار ببینه همیشه و همه چیز رو برای پدر از کار افتاده به حساب میاد ؟ اولین دکتر دیده و معاینه کرده , حالا مونده دکتر دوم .

hkhafan

Registered User
لایک‌ها
1,341
با سلام

آقا بند 4 دفترچه که در مورد مهارت هست چی بنویسیم ؟

آیا تاثیری داره ؟

بنده هم رشتم برق هستش هم آشنایی زیادی با فنون کامپیوتر دارم ...

راهنمایی کنید ....
شاید...شاید...شاید...تو تعیین رسته تأثیر بذاره ولی تجربه‌ی شخصی میگه:
تو آموزشی که به هیچ کاری نمیاد!
تو یگان هم بسته به مافوق ازتون استفاده می‌شه نه رسته!
پس اونی که بلدید رو بنویسید ولی امید به چیزی نداشته باشید!

R.nasri

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
563
ما آخر نفهمیدیم افراد مشمول غیر غایبی که تا قبل از سال 94 برای سربازی اقدام کنن حتی اگه اعزامشون توی سال 94 بیفته 21 ماه خدمت میکنند یا 24 ماه؟
اول گفتن هر کی تا 22 بهمن اقدام کنن میشه 21 ماه
بعد گفتن تاریخ اعزام مهمه و اگه اعزام اونور سال بیفته میشه 24 ماه
الان یک خبر دیگه خوندم
که مشمولان غایب اگه تا 22 بهمن و مشمولان غیر غایب اگه تا آخر اسفند اقدام کنند حتی اگه تاریخ اعزامشون بیفته سال 94 باز 21 ماه خدمت میکنند.
http://www.asriran.com/fa/news/364800/آخرین-مهلت-مشمولان-غایب-برای-بهره‌مندی-از-تسهیلات

تا پایان امسال فرصتی طلایی برای مشمولان و مشمولان غایب خدمت سربازی وجود دارد که اگر در این مدت برای اعزام به سربازی اقدام کنند، از بخشش‌ها و تسهیلات ویژه‌ بهره مند شوند.

به گزارش ایسنا، نیمه امسال بود که خبر افزایش طول مدت خدمت سربازی به 24 ماه پس از کش و قوس های فراوان رسانه‌ای و بنا شد تا تمامی مشمولانی که از ابتدای سال 94 برای تعیین تکلیف سربازی خود اقدام کرده اند، 24 ماه را در پادگان ها و مراکز آموزشی سپری کنند.

در عین حال تسهیلات ویژه‌ای نیز برای مشمولان غایب، فراری و آن دسته از افرادی که تا پیش از سال 94 وضعیت سربازی خود را مشخص کنند در نظر گرفته شد، در همین راستا در بخششی که به کلیه مشمولان غایب اختصاص یافت، در صورتی که آنان تا 22 بهمن امسال برای تعیین تکلیف سربازی خود اقدام کنند، علاوه بر اینکه اضافه خدمتی به آنان تعلق نخواهد گرفت و مجازات هم نخواهند شد، 21 ماه خدمت خواهند کرد و در صورتی که صاحب فرزند هم باشند، به ازای هر فرزند 2 ماه از طول مدت سربازیشان کم خواهد شد.

دیگر مشمولان غیرغایب نیز اگر تا پایان امسال نسبت به تعین تکلیف مدت سربازی خود اقدام کنند شامل این تسهیلات خواهند شد و علاوه بر سربازی 21 ماهه به ازای هر فرزند نیز دو ماه کسر خدمت خواهند گرفت. البته به هیچ یک از این افراد تا پایان امسال کسر خدمتی بابت تاهل داده نمی شود.

از سوی دیگر مشمولان باید توجه کنند که مجموع کسر خدمت های مربوط به بسیج، فرزند و تاهل نباید از یک سال بیشتر شود اما درباره دیگر کسر خدمت ها چنین محدودیتی وجود ندارد و تمامی کسر خدمت های قابل جمع شدن با یکدیگر است.

سردار کمالی، جانشین اداره منابع انسانی ستادکل نیروهای مسلح نیز با اشاره به فرصت پیش آمده برای مشمولان می گوید: خواسته ما این است که این افراد در فرصت طلایی در نظر گرفته شده وضعیت سربازی خود را مشخص کنند و به سربازی بروند.

او در پاسخ به برخی انتقادات در خصوص تصمیم های سریع درباره سربازی نیز گفت: از شش ماه قبل 24 ماهه شدن سربازی را اعلام کردیم، چنین تسهیلاتی هم برای سربازان غایب و دارای فرزند در نظر گرفتیم، بنا براین در شش ماه فرد می تواند یک تصمیم درست برای سربازی اش بگیرد و به خدمت اعزام شود.

مشمولان برای بهره مندی از این تسهیلات می بایست وضعیت سربازی خود را مشخص کنند و برای این کار کافی است به دفاتر پلیس+10 مراجعه کرده و برگه اعزام به خدمت خود را دریافت کنند. پس ازدریافت برگه حتی اگر زمان اعزام در سال 94 نیز قرار گرفته باشد، باز هم به دلیل اینکه در سال 93 وضعیت سربازی مشخص شده است، طول مدت خدمت فرد 21 ماه خواهد بود. که البته در خصوص مشمولان غایب باید تا قبل از 22 بهمن امسال وضعیت مشخص شود.

سازمان وظیفه عمومی ناجا هم اعلام کرده که امکان رسیدگی سریع به درخواست ها و تقسیم بندی اعزام ها با توجه به الکترونیکی شدن سازوکار احضار و اعزام وجود دارد.

به نظر می رسد با فرصت طلایی ایجاد شده در سربازی، شمار زیادی از مشمولان نسبت به تعیین تکلیف سربازی خود اقدام کنند، اما اگر همچنان شماری از مشمولان غابب یا سربازان فراری قصد رفتن به خدمت را ندارند یا منتظر بخشش ها و معافیت های سنی هستند باید بدانند که از ابتدای مهرماه سال آینده برخورد با مشمولان غایب و فراری در دستورکار نیروی انتطامی قرار خواهد گرفت و پلیس اقدام به دستگیری این افراد خواهد کرد.

از طرف دیگر آن طور سردار کمالی، جانشین اداره منابع انسانی ستاد کل نیروهای مسلح در مصاحبه چندی پیش خود گفته بود: نه تنها هیچ تصمیمی برای معافیت های سنی وجود ندارد، بلکه ستاد نیروهای مسلح از اساس نیز با چنین تصمیمی مخالف است.

سلام وعرض ادب دوستان کسی ازین خبر اطلاع داره ؟آیا صحت داره؟ قطعا اینطوره که اگه دفترچه قبل از سال 94 پست بشه برا مشمولان غیر غایب سربازی ما هم 21 ماه هست یا خیر؟کسی اطلاع دقیق دقیق داره خبر بده ممنون میشم؟

naseri18

Registered User
لایک‌ها
142
سلام دوستان
من بیمارستان رفتم برای معاینه و گفتند 3 هفته تا یه ماهه دیگه نامه میاد که تو کمیسیون شرکت کنید من هم منتظر موندم که نامه بیاد اما نامه نیومد تا اینکه فهمیدم تاریخ کمیسیون پزشکی گذشته و من شرکت نکردم حالا تکلیف من چی میشه باید چیکار کنم؟

Mehran Mahmoodi

Registered User
لایک‌ها
350
دوستان کی و تا چند وقت میشه اعتراض زد ؟
من برای کفالت پدر از کار افتاده اقدام کردم و دکتر دوم هم رفتم و گفت برین 3 هفته تا 1 ماه اگر نامه نیومد با کارت ملی بیاین . میخواستم بدونم اعتراض رو کی میشه زد وقتی جواب بیاد ؟ کجا باید برم برای اعتراض ؟ پلیس + 10 یا **** وظیفه ؟

behnamy

Registered User
لایک‌ها
463
من برای کفالت پدر از کار افتاده اقدام کردم و دکتر دوم هم رفتم و گفت برین 3 هفته تا 1 ماه اگر نامه نیومد با کارت ملی بیاین . میخواستم بدونم اعتراض رو کی میشه زد وقتی جواب بیاد ؟ کجا باید برم برای اعتراض ؟ پلیس + 10 یا **** وظیفه ؟
دوست عزیز میشه یک توضیح کلی بدید در مورد معافعیت کفالت پدر که کلا روندش چی هست؟ چه پدر 50 سال باشه چه 69 و در کل زیر 70 آیا فقط از کارافتادگی مهمه و دیگه سن مهم نیست؟ چه جوری بیماری هایی جز کار افتادگی هست؟ ممنون

eh3n22

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
7
سلام دوست عزیز
راستش من برای معافیت پزشکی اعتراض زدم به این شکل بود
اول باید توی شورای پزشکی رای داده بشه که شما معاف ، سرباز یا معاف از رزم هستین
باید اگر اعتراض دارید صبر کنید تا برگ سبز براتون ارسال بشه
با مدارک و برگ سبز برید پلیس +۱۰ اونجا دلیل اعتراض شمارو + اسکن مدارک ثبت میکنن و ارسال میشه برای **** وظیفه
بعد از چند روز **** وظیفه دلیل شمارو برسی میکنه اگر مورد قبول باشه دوباره نامه میاد براتون اگرم که مورد قبول نباشه باید برید خدمت

Mey$aM

Registered User
لایک‌ها
61
کسری بسیج همچنان سقفش 6 ماه هست یا کمتر شده؟

Mehran Mahmoodi

Registered User
لایک‌ها
350
دوست عزیز میشه یک توضیح کلی بدید در مورد معافعیت کفالت پدر که کلا روندش چی هست؟ چه پدر 50 سال باشه چه 69 و در کل زیر 70 آیا فقط از کارافتادگی مهمه و دیگه سن مهم نیست؟ چه جوری بیماری هایی جز کار افتادگی هست؟ ممنون
پدر بالای 70 سال باشه که راحته کاری نداره اما پدر من 61 سالشه و چشماش خیلی خیلی ضعیفه و قوز قرنیه شدید داره به طوری که چشمش دیگه فوکوس نمی کنه و تار میبینه فقط . خیلی خیلی موارد هستش که جزیی از کار افتادگی به حساب میاد و خیلی پیچیدست . اما خیلی سخت میگیرن واقعا سخت شده , خودشون برگشتن گفتن به ما ابلاغ شده تا اونجا که جا داره معاف نکنیم و معاف از رزم رد کنیم . باید واقعا پدرت مشکل جدی داشته باشه . ما رفتیم همون کمیسیون اول به پدرم گفتن که شما که سالمین بفرمایید بیرون و بابام کلی جر و بحث کرده و کلی مدرک نشونشون داده که نمیتونه درست ببینه و اونا قبول کردن , خلاصه اینکه بدون مدرک و آزمایش و .... اصلاااااااااااااا به هیچ وجه اقدام نکنین وگرنه میگن نه . من خودم هم فکر نکنم بتونم معاف بشم تازه .

Mehran Mahmoodi

Registered User
لایک‌ها
350
دوستان یه سوال فنی ,
من برادر بزرگتر از خودم دارم اما کفالت مادرم رو داره . این همه میگن که برادر بزرگتر داشته باشی قبول نمی کنن چرا برای من رو قبول کردن ؟ یعنی چون کفالت مادرم رو داره بهش اشاره نکردن ؟
چون حوضه کفالت قبول کرده که فرستاده کمیسیون دیگه که ما هم رفتیم دکتر معاینه کنه . دلیلش چی میتونه باشه !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

ArashMiniStar2

Registered User
لایک‌ها
888
دوستان توروخدا کمکم کنید
امروز من رفتم **** وظیفه معافیتم برای بیماری صرع قبول شد و معاف شدم.مشکل اینجاست که دو بار اون سروانه گیر داد که گواهینامه داری منم گفتم نه ندارم
ظاهرا بگی اره مجبورت میکنن بیاری و میگیرن باطلش میکنن یا نگه میدارن تا 6 ماه 1 سال بعد
حالا من موندم الان که فیش ها هم ریختم دادم گفتن تا 2 ماه دیگه کارت میاد ایا میان از راهنمایی رانندگی استعلام میکنن؟؟؟؟ اگر نگرفتن گواهینامم دستم بود ایا باطله بخاطر معافیت؟؟؟

Sent from my Xperia Z1 - THE BEST OF SONY

Nathan Mckane

Registered User
لایک‌ها
69
سلام دوستان
پدر من دیسک کمر داره بعضی وقتا خوبه حالش بغضی وقتا هم زمین گیر میشه نمیتونه اصلا راه بره. ۴۹ سالشه منم تک پسرم ولی ی ابجی دارم. میتونم معافیت بگیرم?

Savadkohy

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
7
سلام.

دوستان بنده متولد 74 هستم و فوق دیپلم کامپیوتر دارم و پدرم 1 سال جبهه داره و تک پسرم هستم . به نظر شما کسری خدمت میخورم ؟ و سربازی تهران میوفته ؟ خودم تهران هستم.

nimaspp

Registered User
لایک‌ها
737
سلام دوستان، یکی از دوستان نزدیکم برای معافیت کفالت خواسته اقدام کنه ولی چون فراری بوده، پرونده تشکیل نشده گفتند برو معرفی کن به پادگان، رفته خودشو معرفی کرده به پادگان و بعدشم دادسرای نظامی حکم دادگاه و... و حالا دوباره اعزام شده حدود 20 روز دیگه. اما حالا بازم وضعیتش فراری ثبت شده برای همین بازم پرونده ی کفالت رو تشکیل نمیدن و میگن باید از وضعیت فراری در بیاد.
حالا سوال اینجاست: (هر کدوم رو میدونید لطفا بفرمایید)
1- چطوری این وضعیت فراری حذف میشه؟ حتما باید در تاریخ اعزام بره؟
2- اگر در تاریخ اعزام بره اونجا چقدر نگهش میدارن؟ از آموزشی فرار کرده بوده یعنی برای آموزشی میره، بهش برگه ی اشتغال به خدمت میدن همون روزای اول؟ و میذارن بیاد بره دنبال کارای معافی؟
3- روند تشکیل و بررسی کمیسیون معافیت چطوریه؟ یعنی برای تحقیق چیکار میکنن؟
خواهشا دوستانی که معافیت کفالت مادر گرفتن تجربشون رو بگن.

ERUnique

Registered User
لایک‌ها
113
با سلام
دوستان من درسم تمام شده و میخاستم یک تاریخی دفترچه را بفرستم که اسفند برم سربازی
شهر اصفهان هستم و مدرکم هم لیسانس هستش
میخواستم ببینم چند روزه جواب اعزام میاد اگر مثلا برج آخر 9 بفرستم ممکنه دی بهم بخوره یا اینکه مثلا آخر 9 بفرستم 2 ماه بعدش جواب میاد
حداکثر اومدن جواب برای اعزام چقدره ؟؟
ممنون از دوستان

Shahr0kh

Registered User
لایک‌ها
36
با سلام
دوستان من درسم تمام شده و میخاستم یک تاریخی دفترچه را بفرستم که اسفند برم سربازی
میخواستم ببینم چند روزه جواب اعزام میاد اگر مثلا برج آخر 9 بفرستم ممکنه دی بهم بخوره یا اینکه مثلا آخر 9 بفرستم 2 ماه بعدش جواب میاد
ممنون از دوستان

با سلام

عزیز من ماهه پیش فرستادم خوردم به برج 12 :p;) برج طلایی :general601::general711:

اگه جای خالی داشته باشن میخوری ولی نداشته باشن می خوری به برج 2 سال بعد .... :general509:

cotgnx

Registered User
لایک‌ها
470
سلام.

دوستان بنده متولد 74 هستم و فوق دیپلم کامپیوتر دارم و پدرم 1 سال جبهه داره و تک پسرم هستم . به نظر شما کسری خدمت میخورم ؟ و سربازی تهران میوفته ؟ خودم تهران هستم.

چون تک پسر هستی استان تهران میوفتی ولی کسری جبهه به شما تعلق نمیگیره. فقط به متولدین 73 و ماقبل تعلق میگیره.

با سلام
ممنون از دوستان

شما همین فردا هم دفترچه بفرستی احتمالش کمه بیوفتی اسفند میوفتی سال دیگه اردیبهشت. ولی احتمال اینکه اسفند هم بیوفتی هست

arash_dvb

Registered User
لایک‌ها
31
سلام.تاریخ اغزام از شانس بدم افتاد اول اردیبهشت
سوالم اینه که الان 21 ماه خدمت میکنم یا 24؟دقیق پاسخ بدین ممنون میشم حالم خیلی گرفته
دست دست کردم دفترچه رو نفرستادم حالا باید 5 ماه منتظر باشم تا برم خدمت اونم احتمالا 24 ماه باید خدمت کنم

zarindvd

Registered User
لایک‌ها
226
دوستان یه سوال فوری دارم ممنون میشم راهنمایی کنید
من 10/1(دی ماه) اعزامم. و برای 12/1 درخواست تمدید دادم به نظرتون قبول می کنند؟
دلیل تمدیدم هم این بود که میخواستم برم **** پاسداران برای خدمت و گفتند باید دوره آموزش تکمیلی 45 روزه رو رفته باشی و از شانس من وقتی من دوره رو رفتم(مرداد ماه) گفتن شده 30 روز تئوری و 15 روز عملی. 30 روز تئوری را رفتم و وقتی 15 روز رو هم میخواستم برم گفتن چون دی ماه میخوای بری باید یک ماه قبلش که مجددا دوره برگزار میشه بیای. الان هم میگن بودجه نداریم و معلوم نیست کی برگزار کنیم و چون 15 روز رو نرفتی نه میتونی بری **** خدمت نه 2 ماه کسری بهت میدیم.باید تمدید کنی شاید بهمن برگزار شد.

بالا