برگزیده های پرشین تولز

آلرژی مصیبت قرن

به نظر شما زندگی ماشینی در بیشتر شدن بیماران مبتلا به الرژی در جهان تاثیر گذار است؟

• بله

Votes: 2 66.7%
  • خیر

Votes: 0 0.0%
  • نظری ندارم

Votes: 1 33.3%

• Total voters
    3

greenliving

Registered User
لایک‌ها
265
حساسیت

بعد از سلام و این حرفهای معمول همیشگی مطلب امورز در مورد الرژیه

پیش زمینه:

من چند سالی درگیر الرژی هستم انهم از نوع به اصطلاح خفنش به پزشکان متعددی مراجعه کردم و بسی رنج بردم در این چند سال اما انگار این پزشکان ایرانی فقط اسهال و استفراغ را درمان میکنند

از کلینیک الرژی تهران بگیر تا...................اما درد هست و درمان نیست هم

تا اینکه به این نتیجه رسیدم که خودم باید کنترلش کنم

متنی هم که در ادامه میاد نتایج خود درمانیه منه البته واضحه این مطلب یک منبع پزشکی نمیتونه باشه و هرکسی میتونه برداشت خودش رو از این مطلب داشته باشه

و من هیچ مسولیتی در مقابل هیچ کسی ندارم

اگه نشانه های حساسیت شما هم مثل اینها باشه ادامه مطلب میتونه بدردتون بخوره

خلط یا در انگلیسی موکوس هر فرد عادی روزی یک لیتر خلط تولید میکنه که برا بدن لازمه اما مشکل اینجاست تو حساسیت مایع انقد غلیظ میشه که فرد رو به مشکل میندازه

سرفه اگه عکس اول مطلب براتون باز شده باشه میبینید به نقطه ایی در گلو اشاره میکنه خلط تو اون نقطه جمع میشه و باعث سرفه میشه البته علتهای علمی و پزشکیه دیگه ایی هم داره ولی میخوام بحث اینجا ساده باشه

اب ریزش بینی اون موکوسی که گفتیم تولید میشه تولیدیشون سینوسهاس و غدد اطراف اون هستند که قسمتیش از بینی مبارک بیرون میزنه

قرمزی چشم اشک سر درد درد سینوسها گرفتن مجاری تنفسی علایمیه که از هر فرد به فرد دیگه فرق میکنه

چرا من الرژی دارم:

چراش رو واقعا هنوز کسی نمیدونه عده ایی از دانشمندها میگن زمینه ژنتیک داره اما تحقیقات جدید در امریکای جهانخوار نشان داده هیچ ربطی نداره

یکی از علتهاش میتونه زندگیه شیمیایی باشه اگه دقت کنین روستاییها کمتر به الرژنها حساسیت نشون میدن

من به چی الرژی دارم:

اون رو فقط میتونید با تست الرژی بفهمید البته راه حل دیگش اینه ببینید با مواجهه با چی حالتون بدتر میشه یا دفتر یاداشت داشته باشید خیلی چیزها رو هم نمیشه با روشهای معمولی فهمید و راهش فقط تست پوستیه مثل گرده گیاهان

الرژی چطور دخل ما رو میاره:

مثال ساده فکر کنید به سیب حساسید وقتی سیب میخورید بدنتون سیب رو دشمن فرض میکنه و شروع به ترشح هیستامین میکنه این هیستامین هم مخاط سینوسها و اشک و عطسه و اینجور چیزها رو باعث میشه

البته اکثر حساسیتها تنفسی هستند(گرده گیاهان گردوخاک سرما باد کولر)

چطور درمانش کنم:

فکر درمان رو از سر مبارک بیرون کنید البته روشهای تراپی وجود دارند ولی در ایران من چشم اب نمیخورد

فقط میتوانید بیماری را در کنترل خود بگیرید

فکر اینکه از الرژنها بدور باشید را هم فراموش کنید الرژنها همه جا هستند و ما در مقابلشان بیدفاع هستیم

بهترین و موثرترین روش جلوگیری از ترشح هیستامینهاست با داروهای انتی هیستامین

البنه این داروها خواب اور و کسل کننده هستند فکسوفنادین

و لوراتادین این مشکلات را کمتر دارند

شیر لبنیات و ماست حساسیت شما را بدتر مییکند

بهترین درمان خانگی کدو تنبل ابپز است

کدو را خرد کنید در قابلمه بجوشانید و بخارش را استشمام کنید البته به مدت زیاذ معجزش را میبینید

اما برای هر روز انجام دادن کمی سخت است

عسل و زنجبیل هم بد نیست اما درمان نمیکند فقط مخاط را کمی شلتر و ابکی میکند

فلفل برعکس اینکه همه فکر میکنند هم تاثیر خوبی دارد و اب ریزش را شل و نفس کشیدن را برای چند ساعتی راحت میکند

توجه:زنان باردار بعلت افزایش استروژن در خون علایم شدید حساسیتی نشان میدهند که امری عادیست از بکار بردن داروهای گیاهی در دوران بارداری جدا پرهیز کنید که عوارض جبران ناپذیری برای جنین دارد

شستشوی بینی و گلو:

شستشوی دایمی سینوسها و گلو از دو طریق به شما کمک میکند

اول اینکه الرژنهای موجود در حفرها و بینی را پاک میکند

دوم مخاط سنگین را شسته و سرتان سبکتر و ترشحات را کمتر میکند راه گلو را هم باز میکند و ترشحات راحتر سر میخورند میروند پایین

اما با چه چیزی و چگونه این شستشو را انجام دهیم؟؟؟؟؟؟؟

اب بدترین گزینه برای این کار است مخصوصا اب لوله کشی که مقدار متنابهی کلر دارد که کلر خودش رییس ارژنها است و در ضمن اب لوله کشی تب زاست یعنی برای استفاده این کار مناسب نیست

سرم شستشو بهترین گزینه است ولی برای ماها که میخواهیم دایمی استفاده کنیم گران در میاید و بصرفه نیست

پس خودمان دست بکار میشویم

لوازم مورد نیاز:

اب جوشیده و خنک شده

ظرف نوشابه یک بار مصرف

پودر سالین

یک قاشق شکر

اب را میگذارید خوب بجوشد و خنک شود

یک لیتر میریزید داخل ظرف نوشابه

پنج قاشق پودر سالین داخلش میریزید یک قاشق هم شکر

تکان میدهید حل شود استفاده میکنید

پودر سالین در داروخانه انسانی موجود نیست یا لاقل من نتوانستم پیدا کنم از دارو خانه دامپزشکی بخرید بسته 100 گرمیش پانصد تومان است روی بسته هم نوشته برای استفاده انسانی اما نمیدانم چرا در داروخانه دامپزشکی است!!!!

روش شستشوی هم اینجور است ان ظرف نوشابه را دربش را مثل این ریکا قدیمی ها یک سوراخ کوچک میکنید

سرتان را در روشویی به یکطرف خم میکنید با فشاری که به بدنه ظرف میدهید اب(سرم) را وارد حفره بینی میکنید اب بعد از چرخیدن در سینوسها از حفره دیگر همراه با اشغال (چرک)خارج میشود

دفعات اول ممکن است اب یا خلطهای کهنه و سفت به گلویتان بپرد ولی بعد از مدتی حرفه ایی میشوید

اگر این کار برایتان سخت و عذاب اور است میتوانید سرم را فقط قرقره کنید ولی در موقع قرقره کردن سرتان را بالا بگیرید و با دو دست سوراخهای گوشتان را بگیرید خودتان بعد از انجام این کار علتش را میفهمید

تا کی من باید با این بیماری دست و پنجه نرم کنم؟

دو سوم مردم امریکا با ارژی دست و پنجه نرم میکنند المان و ژاپن هم امار مشابهی دارند

این امار نشان دهنده این امر است که زندگی صنعتی و ماشینی چقدر بر روی انسان تاثیرات سویی دارد اما خوب چاره چیست ما هم جزو قشر عظیم مردمی هستیم که با این بیماری سر و کار دارند

تراپی روش درمان صد رصد این بیماریست اما گران زمان بر و فقط روی یک سوم بیماران تاثیر گذار است

در کشورهای دیگر هم انقدرها مرسوم نیست اما در کشورهای پیشرفته با امکانات دارویی عالی بیماران ززندگی تقریبا عادی دارند اسپرهای بینی تاثیر گذار و یا قرصهایی مثل سینگول ایر معجزهایی در این بیماری هستند که در ایران به سختی و با قیمتهای فضایی یافت میشوند

حال تا این زمان که من این متن را مینویسم تنها توصیه هایی که هر کجای ایران میتوانند به شما بکنند همینهاست

باز هم در اخر میگویم دوست گرامی قبل از هر کاری با پزشک مشورت کن و اگر مثل من از این پزشکان نا امید شدی رو به خدا بیاور که شفا فقط از اوست

به امید بهبودی و سلامتی همه

بالا