برگزیده های پرشین تولز

پرسش و پاسخ هاي سوالات و مشكلهاي سخت افزار

AMD.POWER

مدیر بخش کامپیوتر
مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
23,611
قیمتش بله بالاتره ولی با قیمت آکبنده 770 کارکرده ی 290x تو همین سایت هست و قیمت کمتر مدل 290
تو قیاس کارت ها 290 از 770 نمره بهتری گرفته و خب بالطبع 290x . منهی میخواستم ببینم این مسئله ی عدم وجود cuda و physx تو سری amd تو بازیا چقدر مشکل سازه که میگن ؟!
و واقعا سری nvidia برای گیم بهتر هست یا نه ؟
من کارکرده این سری کارت ها رو توصیه نمیکنم . هر دو شرکت پا به پای هم در حال رقابت هستند .

GRID

Registered User
لایک‌ها
93
دوستان چند وقتی هست که پاور کامپیوترم ویز ویز میکنه و بعد یه ساعت استفاده کم و بیش سیستم خودکار خاموش میکنه
راهنمایی کنین بی زحمت.. ببرمش تست کنم قطعاتش رو؟

A1C1E

Registered User
لایک‌ها
4,545
دوستان چند وقتی هست که پاور کامپیوترم ویز ویز میکنه و بعد یه ساعت استفاده کم و بیش سیستم خودکار خاموش میکنه
بلو اسکرین میده خاموش/ریست میشه؟
یا صفحه فریز میشه؟ (خودت دستی خاموش یا ریست اش کنی)
یا در جا خاموش میشه؟ (مثه فشار دادن دکمه ریست)
یا عادی خاموش میشه از طریق ویندوز؟ (مثه زدن دکمه پاور یا shut down کردن از طریق سیستم عامل (ویندوز))

GRID

Registered User
لایک‌ها
93
بلو اسکرین میده خاموش/ریست میشه؟
یا صفحه فریز میشه؟ (خودت دستی خاموش یا ریست اش کنی)
یا در جا خاموش میشه؟ (مثه فشار دادن دکمه ریست)
یا عادی خاموش میشه از طریق ویندوز؟ (مثه زدن دکمه پاور یا shut down کردن از طریق سیستم عامل (ویندوز))

سلام
یه دفه برق تمام قطعات قطع میشه و سیستم یکدفه بدون هیچ عملیاتی خاموش میشه مث اینکه د کمه پشت پاور رو بزنی برق رو قطع کنی
بعدش تا چند دقیقه اصلا روشن نمیشه و دکمه پاور رو که میزنی فن ها یکم میچرخه و وایمیسته

AMD.POWER

مدیر بخش کامپیوتر
مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
23,611
باید تستش کنید ولتاژهای خروجیشو . احتمال داره یکی از شاخه های خروجی ولتاژش افت کرده

GRID

Registered User
لایک‌ها
93
میخوام پاور بخرم از بچه های همینجا خواستم مطمئن بشم مشکل از پاور هست
پس اول باید تست بشه

T.REX

Registered User
لایک‌ها
331
دوستان نمیدونم جای درستی میپرسم یا نه .پیشاپیش عذر میخوام.
میخواستم بدونم چیپست h81 توانایی اورکلاک داره؟ و به چه صورته اخه شنیدم فقط میشه ضریب رو تغییر داد که باید سری k رو داشت واسه اینکار .(با ذکر مثال )خخخخ

A1C1E

Registered User
لایک‌ها
4,545
میخواستم بدونم چیپست h81 توانایی اورکلاک داره؟ و به چه صورته اخه شنیدم فقط میشه ضریب رو تغییر داد که باید سری k رو داشت واسه اینکار .(با ذکر مثال )خخخخ
یه آپدیتی اومده میشه ضریب رو تغییر داد
شما یا باید CPU pentium G3258 داشته باشید یا سری K
ولی معمولا h81 ها 3 فاز بیشتر ندارن...
اگه 4+2 فاز باشه میشه یه کارایی کرد...

fnews

Registered User
لایک‌ها
799
دوستان مدتیه که پاور کامپیوترم وقتی سیستم تحت فشاره(موقع بازی)شروع به ویز ویز کردن میکنه،البته به غیر این صدا مشکل دیگه ای پیش نمیاد.خواستم بدونم ممکنه بخاطر فشار اومدن به پاور و نشون دهنده مشکل در پاور باشه؟

چون از گارانتیش کم مونده گفتم اگر مشکلی هست یا اینکه ممکنه در آینده پیش بیاد زود اقدام بکنم مدل پاور هم green 600 eu هستش

بنظر خود بنده مشکل از فن پاور هستش چون وقتی این صدا شروع میشه محافظ توری فن رو به طرف داخل فشار میدم صدا قطع میشه بعد وقتی دستمو بر می دارم دوباره شروع میکنه؟

ممنون میشم راهنمایی بکنید.

AMD.POWER

مدیر بخش کامپیوتر
مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
23,611
تو سری H81 امکان اورکلاک نیست .

AMD.POWER

مدیر بخش کامپیوتر
مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
23,611
دوستان مدتیه که پاور کامپیوترم وقتی سیستم تحت فشاره(موقع بازی)شروع به ویز ویز کردن میکنه،البته به غیر این صدا مشکل دیگه ای پیش نمیاد.خواستم بدونم ممکنه بخاطر فشار اومدن به پاور و نشون دهنده مشکل در پاور باشه؟

چون از گارانتیش کم مونده گفتم اگر مشکلی هست یا اینکه ممکنه در آینده پیش بیاد زود اقدام بکنم مدل پاور هم green 600 eu هستش

بنظر خود بنده مشکل از فن پاور هستش چون وقتی این صدا شروع میشه محافظ توری فن رو به طرف داخل فشار میدم صدا قطع میشه بعد وقتی دستمو بر می دارم دوباره شروع میکنه؟

ممنون میشم راهنمایی بکنید.
ببرید گارانتی براتون تست میکنند .

masoudrejae

Registered User
لایک‌ها
191
یک هارد ssd گرفتم احساس میکنم سرعت اش چندان جالب نیست با چه نرم افزاری تست اش باید بکنم.

AMD.POWER

مدیر بخش کامپیوتر
مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
23,611

reza_17173

Registered User
لایک‌ها
9
سلام. دوستان جدیدا کامپیوترم یه مشکلی پیدا کرده اونم اینه که پورت های USB کامپیوتر من با فلش مموری و موش مکشلی ندارن ولی وقتی هارد اسکترنال یا مثلا گوشی موبایل رو از طریق کابل به پورت های USB وصل می کنم کامپیوتر اینارو نمی شناسه. این رو هم بگم که مثلا هارد هی تلاش می کنه وصل بشه ولی موفق نمیشه یعنی اون درایوی که مربوط به هارد هست توی My Computer ساخته میشه ولی سریع از بین می ره، دوباره ساخته میشه دوباره از بین میره. یا مثلا گوشی موبایل رو که می زنم در ابتدا بالای گوشی پیغام Connected میاد ولی بعد Disconnect میشه و هی این روند برای گوشی هم ادامه داره. یعنی این دیوایس ها هی می خوان کانکت شن ولی به یه علت نامشخص دیسکانکت می شن. همه پورت های کامیوترم هم این قضیه رو دارن(به جز یکی که USB 2 نیست و سرعت اون پورت افتضاحه)! و بازم میگم جالب اینجاس که پورت های USB کامپیوترم با فلش مموری و موس مشکلی ندارن!!
مشکل از این دیوایس ها هم نیست چون روی لپ تاپ بالا میان و کانکت می مونن.

کسی از دوستان می دونه مشکل چیه؟

A1C1E

Registered User
لایک‌ها
4,545
سلام. دوستان جدیدا کامپیوترم یه مشکلی پیدا کرده اونم اینه که پورت های USB کامپیوتر من با فلش مموری و موش مکشلی ندارن ولی وقتی هارد اسکترنال یا مثلا گوشی موبایل رو از طریق کابل به پورت های USB وصل می کنم کامپیوتر اینارو نمی شناسه. این رو هم بگم که مثلا هارد هی تلاش می کنه وصل بشه ولی موفق نمیشه یعنی اون درایوی که مربوط به هارد هست توی My Computer ساخته میشه ولی سریع از بین می ره، دوباره ساخته میشه دوباره از بین میره. یا مثلا گوشی موبایل رو که می زنم در ابتدا بالای گوشی پیغام Connected میاد ولی بعد Disconnect میشه و هی این روند برای گوشی هم ادامه داره. یعنی این دیوایس ها هی می خوان کانکت شن ولی به یه علت نامشخص دیسکانکت می شن. همه پورت های کامیوترم هم این قضیه رو دارن(به جز یکی که USB 2 نیست و سرعت اون پورت افتضاحه)! و بازم میگم جالب اینجاس که پورت های USB کامپیوترم با فلش مموری و موس مشکلی ندارن!!
مشکل از این دیوایس ها هم نیست چون روی لپ تاپ بالا میان و کانکت می مونن.

کسی از دوستان می دونه مشکل چیه؟
مشکل خوب تغذیه نشدن دیواس ها با برق USB هه
یعنی برق USB های کامپیوترت به 5V 450mA نمی رسه
حالا مشکل میتونه از مادربردت باشه میتونه از پاورت باشه...

بالا