برگزیده های پرشین تولز

خرید کارت شبکه USB Wi-Fi

yas4u1996

Registered User
لایک‌ها
28
به نام خداسلام دوستان ، خسته نباشید ، شهادت امیرالمومنین علی (ع) رو تسلیت میگم.

دوستای گلم من یه وسیله ای میخوام که بتونم باهاش موج های وایرلسو رو pc بگیرم ، بعد از یکم مشورت بهم گفتند باید دانگل یو اس بی مودم یا همون USB Adapter بگیرم.
حالا از اونجایی که من سابقه ای و رشته ای تو این قطعه ندارم نمیدونم چه مارکی و چه مدلی بگیرم ، یه چندتا مدل تو دی جی کالا دیدم بنظرم خوب بودند ، به نظر شما کدوم از اینا بهتره :

D-Link AC Dual-Band Wireless Nano USB Adapter DWA-171

TP-Link 300Mbps Mini Wireless N USB Adapter TL-WN823N

TP-Link TL-WN7200ND 150Mbps High Power Wireless USB Adapter

TP-Link N600 Wireless Dual Band USB Adapter TL-WDN3200

فرق اینا چیه؟ و ایتکه کدوم هم میتونه گیرنده باشه هم فرستنده و کدوم رو بگیرم بهتره؟ ممنون.
12.gif

yas4u1996

Registered User
لایک‌ها
28
وا ، تو این انجمن به این بزرگی کسی نیست جواب منو بده آیا؟ :general609:

helijoop

Registered User
لایک‌ها
969
دقیقا فاصله شما تا مودم اینترنت چند دیوار هست؟ سر راه بین کامپیوتر و مودم چند دیوار و حدودا چند متر فاصله مستقیم هست؟ فقط برای اینترنت میخواهید ؟ برای ارسال فایل بین دستگاهای دیگه با کامپیوتر استفاده ندارید؟ مثلا پخش ویدئو با کیفیت بالا ....

AMD.POWER

مدیر بخش کامپیوتر
مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
23,611
این مدل هم مناسبه
TP-Link TL-WN7200ND 150Mbps High Power Wireless USB Adapter

yas4u1996

Registered User
لایک‌ها
28
دقیقا فاصله شما تا مودم اینترنت چند دیوار هست؟ سر راه بین کامپیوتر و مودم چند دیوار و حدودا چند متر فاصله مستقیم هست؟ فقط برای اینترنت میخواهید ؟ برای ارسال فایل بین دستگاهای دیگه با کامپیوتر استفاده ندارید؟ مثلا پخش ویدئو با کیفیت بالا ....

هیچی ، ناقابل 1 دیوار اون ورتر و سر هم 7 متر اینا ، با موبایل میگیرم ، اما pc رو نمیتونم کانکت کنم که ، کلا مودم برای خودمه ، مودم رو گذاشتیم پذیرایی ، PC تو اتاق خوابه ، تو اتاق خواب هم خط تلفن نیست که وصل کنم به PC.
سرعت ارسال فایل هم که هرچی بالاتر باشه بهتره ، کلا میخوام یه چی بگیرم بروز باشه که اگه بعدا کارم لنگ شد افسوس نخورم که چرا یه چیز کامل نخریدم.

reza76622201

کاربر حرفه ای سخت افزار
لایک‌ها
3,630
سلام عزیز. به فرستنده هم خیلی بستگی داره. پیشنهاد بنده USB Wireless Lan Asus N13 هستش. توی اداره ما که یک دیوار و فاصله 40 متری رو جواب میده. اما اون قابلیتی که فرمودید رو فکر کنم برخی از Access Point های خاص داشته باشن.

helijoop

Registered User
لایک‌ها
969
همه مدلهای لیست شده در بالا پاسخ نیاز شما را میدهند، شما برای انتخاب سه فاکتور درنظر بگیرید : 1- استانداردهایی که ساپورت میکنند (b,g,n) 2- سایت سازنده برای ویندوز 8 و 8.1 درایور داده است یا نه؟ (نوعی آینده نگری) 3- قیمت دانگل وای فای .
استانداردهایی که گفته شد به ترتیب قدرت گیرایی سیگنال و برد دریافت سیگنال چپ به راست قوی میشود. البته برای مورد شما اگر b,g هم باشه کفایت میکنه. داشتن درایور خود ویندوز امتیاز محسوب میشه تا درایور مثلا ویندوز 7 رو به زور به خورد ویندوز 8 بدیم. اما قیمت، برای اینکار عادی و روزمره دانگل تا سقف 40 یا نهایتا 50 که البته 50 هم زیاد هست کافیه، مثلا شما در لیست بالا دانگل Dual band را دادید که خیلی بیش از استفاده شما هست و از امکاناتش استفاده نمیکنید. بنابراین لزومی نداره شما هزینه اضافی کنید. یک هزینه معقول و مناسب برای یک جنس با کیفیت و خوب کافیه.
برندهای ایسوس، دی-لینک، تی پی لینک برندهای شناخته شده و خوب بازار هستند. مثلا شاید در یک رنج قیمت ببینید دانگل تی پی لینک و دی لینک یک قیمت هستند حالا کدوم انتخاب میکنید؟ بین این دو از دوستان مشورت بگیرید ببینید هردو که مشخصات فنی و قیمت یکسان دارند کدام گیرندگیش در عمل بهتر هست. مورد بعدی دانگل که میگیرید ترجیحا پایه داشته باشه، چون دانگل شما یو.اس.بی خواهد بود یا باید پشت-جلو کیس/لپ تاپ بزنید یا با یک سیم رابط یو.اس.بی وصل کنید ولی اگر پایه داشته باشه میتونید با فاصله از کیس/لپ تاپ قرار بدید و چراغ چشمک زن دانگل روی اعصاب شما نره، یا در اینده جایی خواستید استفاده کنید که خوب سیگنال دریافت نمیکرد میتونید با جابجایی که سیم پایه بصورت اورجینال داره کمی قدرت مانور داشته باشید.
قبل خرید سایتهایی مثل "چاره" و "دیجی کالا" مرور کنید و مدلهای مختلف و قیمتها رو مقایسه کنید و درنهایت با یک یا دومدل تصمیم نهایی بگیرید.
خلاصه کلام استفاده شما یک استفاده ساده و نرمال هست و از بین برندهای بالا دانگلهای ساده کار شما راه می اندازند و نیاز به هزینه زیاد نیست.

* مثلا یک تفاوت جزئی در برخی دانگلهای وای فای این هست که نرم افزار دانگل، میتونه دانگل تبدیل به اکسس پوینت کنه و در برخی این امکان نیست. این قابلیت کجا بدرد شما میخوره؟ فرض کنید با کابل کامپیوتر به اینترنت وصل کردید حالا میخواهید کامپیوتر شما اینترنت بصورت وایرلس در فضا برای استفاده قرار بده، برای این منظور شما از نرم افزار دانگل استفاده میکنید و تنظیم میکنید که دانگل در حالت اکسس پوینت قرار داده بشه و از اینترنت که با کابل به کامپیوتر رسیده است استفاده کنه و اون را در فضا پراکنده کنه. پس این ریزه کاری ها هم هست و میشه این قابلیتها را هم درنظر گرفت و در مورد ارزش قیمتی دانگل تصمیم گرفت. (در این حالت دیگه نمیتونه خودش از یه منبع وایرلس دیگه اینترنت دریافت کنه این موضوع دقت کنید)

ahmad0551

کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
271
سلام..
دوستان منم میخام یک دانگل کامل وفول بگیرم...واسهPC
بهترینش ازهمه نظر کدومه؟
قیمت مهم نیست وازهمه نظراوکی باشه...
درود برشما

helijoop

Registered User
لایک‌ها
969
وقتی میگیم بهترین معمولا منظورمون قدرت گیرندگی آنتن بالا داشته باشه، هر سه استاندارد ارتباطی ساپورت کنه، بصورت اکسس پوینت درصورت نیاز بشه استفاده کرد، مارک معتبر باشه. ایسوس/تی پی لینک/ دی-لینک میتونه بهترین انتخابهای شما باشه . بعضی دانگلها آنتن خارجی هم دارند که باید ببینید چند db هست ( 5db خوبه اگر 8db بود عالیه) ، البته چون گفتید هزینه اصلا مهم نیست آنتن دار خارجی مطرح کردم. دانگل واقعا چیز خاصی نیست که حساسیت زیاد بخرج بدید، اگر مودم/اکسس پوینت میخواستید تهیه کنید بله باید وسواس بخرج داد ولی دانگل همین که مارک معتبر میخرید بیش از نصفی از مسیر طی کردید . الان سایت دیجی کالا و چاره نگاه میکردم با این تفاسیر رنج هزینه ش 60 الی 75 تومن هست . اگر برای کامپیوتر دسکتاپ میخواهید بگیرید سعی کنید از دانگلهای بندانگشتی استفاده نکنید چون معمولا کیس کامپیوتر خودش یک مانع برای دریافت سیگنال میشه.

ahmad0551

کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
271
درودبرشما...
باتوجه به اینکه بنده هیچ شناختی ندارم...شمابودیدکدوم مدل میخریدید؟
یک مدل بفرمایید..
من برای این میخامش که هروقت اینترنتadslقطع شدبتونم اینترنت گوشی انتقال بدم به کامپیوتر...
ولی گفتم یک مدل فول بگیرم که اگه فردابرای کاردیگه هم خواستم استفاده کنم کم وکاستی نداشته باشه..

helijoop

Registered User
لایک‌ها
969
کامپیوتر دسکتاپ هستید یا لپتاپ ؟
مودم ADSL شما چه مدلی هست ؟
بین شما و مودم چند دیوار فاصله هست ؟
فاصله حدودی شما تا مودم چندمتر هست ؟
بین این مارکها از نظر اسمی کدوم براتون اولویت دارند (فقط از جنبه سلیقه شخصی بدون درنظر گرفتن مسائل فنی) : دی-لینک / تی پی لینک / ایسوس ؟

ahmad0551

کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
271
سلام..
1-کامپیوتر
2-zyxel
3-دودیوار
4-فرقی ندارد..چون باهیچ کدومش کارنکردم....تی پی لینک بیشتراسمش شنیدم

helijoop

Registered User
لایک‌ها
969
اول یک نگاه به مدل زیر در سایت دیجی کالا بندازید
TP-Link TL-WN8200ND 300Mbps High Power Wireless USB Adapter
انتخاب بعدی (درایور ویندوز 8 را از سایت سازنده چک کنید )
TP-Link 150Mbps High Gain Wireless USB Adapter TL-WN722NC
و انتخاب بعدی
TP-Link TL-WN821NC 300Mbps Wireless N USB Adapter

در نهایت کاملترین مدل ، مورد اول هست که خب اختلاف قیمت محسوسی در این رده دانگلهای وای فای با دو مورد دیگر دارد .
مورد دوم و سوم نمیدونم حالت اکسس پوینت از طریق نرم افزار خودش میشه یا نه .

reza76622201

کاربر حرفه ای سخت افزار
لایک‌ها
3,630
سلام عزيز. پيشنهاد بنده Lan Wireless USB Asus N13 هستش. من كه دارم و خيلي ازش راضيم.

بالا