برگزیده های پرشین تولز

ویندوزفون یا اندروید یا ios کدام بهتر هست؟کدام انتخاب کنم؟ویندوزفون خوب هست یا نه؟چه گوشی بخرم؟

شما چه سیستم عامل گوشی را میپسندید؟

• ios apple

Votes: 20 18.3%
  • Windowsphone microsoft

Votes: 56 51.4%
  • Android Google

Votes: 32 29.4%
  • غیره

Votes: 1 0.9%

• Total voters
    109

mrali1234

Registered User
لایک‌ها
796
نظرتون در مورد 625 چیه میخوام واسه اولین بار وین فون رو تجربه کنم
فقط میتونم بگم برای اولین بار گوشی نو نخرید
چون احتمالش هست از سیستم عاملش خوشتون نیاد
625 گوشی خوبیه،واسه کسانی که گوشی ارزون با صفحه بزرگ میخوان

LordShadows

Registered User
لایک‌ها
843
فقط میتونم بگم برای اولین بار گوشی نو نخرید
چون احتمالش هست از سیستم عاملش خوشتون نیاد
625 گوشی خوبیه،واسه کسانی که گوشی ارزون با صفحه بزرگ میخوان
سیستم عاملش که در ظاهر برام خیلی جذابه با آندروید که کار کردم اصلا برام چیز خاصی نداشت
مطمئنم باهاش وفق میشم اگه چیز های جدیدی واسه پیدا کردن از توش باشه که آندروید اینطور نبود برام:|
یه سوال پشت گوشی رو میشه بعدا تعویض کرد و از رنگ های دیگه استفاده کرد؟

mrali1234

Registered User
لایک‌ها
796
سیستم عاملش که در ظاهر برام خیلی جذابه با آندروید که کار کردم اصلا برام چیز خاصی نداشت
مطمئنم باهاش وفق میشم اگه چیز های جدیدی واسه پیدا کردن از توش باشه که آندروید اینطور نبود برام:|
یه سوال پشت گوشی رو میشه بعدا تعویض کرد و از رنگ های دیگه استفاده کرد؟
دنبال چیز جدید انچنانی نباید باشی
ولی کلا سلیقه ایه
درب پشتش میتونی عوض کنی اگه گیر بیاد :)

davudam

Registered User
لایک‌ها
75
الان 1 ماهه وین فون دارم. خیلی سریع و روونه.ولی تو نرم افزارا فورس کلوز داره. گاهی هنگ داره.نرم افزارها خیلی دیرتر از اندروید اپدیت میشه.امکاناته نرم افزاریش خیلی کمتر از اندرویده.اگرم الان داره میفروشه به خاطره نوکیاست.اینی که من میبینم وین فون اینده هم نداره.اگر اندروید تو مصرف شارژ و رونیش فکری بکنه فاتحه وین فون خوندست.حتی تو نرم افزارای اختصاصی مایکروسافت مثله آفیس یا اسکایپ اندروید عملکرده بهتری داره.گوشیم لومیا630 هست
حالا شما فکر کنید مشکلاته وین فون 3 برابره کشورای دیگست تو کشوره ما
1.محدودیته وین فون(که ماله همه جاست)
2.تحریم
3.سرعته پایینه اینترنته ایران
تازه کی میگه نرم افزاراش کمه ولی بدرد بخوره.یه مرورگر درست حسابی غیره ماله خودش پیدا نکردم

nader1202

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
1
همین اندروید فکر میکنی خودشون راضی هستند که نسخه های مختلفش را هک میکنند و کاستوم رام میدن بیرون و هزاران مشکل نرم افزاری و باگ و مسائل امنیتی برای مصرف کننده پیش میاد؟
جسارتا سونی یه تیم developer رو ساپورت میکنه واسه بیرون دادن کاستوم رام.همین که ورژنای مختلف(کاستوم رام) از یه سیستم عامل باشه میتونه به رفع ایراداش کمک کنه.سرعت رشد بالای اندروید و البته نرخ نفوذش گواه همین صحبت هست.البته از ایرادای اندرویید نمیشه گذشت.در کل انتخاب هر پلتفرمی کاملا شخصی و سلیقه ایه.

Rain man1374

Registered User
لایک‌ها
88
الان 1 ماهه وین فون دارم. خیلی سریع و روونه.ولی تو نرم افزارا فورس کلوز داره. گاهی هنگ داره.نرم افزارها خیلی دیرتر از اندروید اپدیت میشه.امکاناته نرم افزاریش خیلی کمتر از اندرویده.اگرم الان داره میفروشه به خاطره نوکیاست.اینی که من میبینم وین فون اینده هم نداره.اگر اندروید تو مصرف شارژ و رونیش فکری بکنه فاتحه وین فون خوندست.حتی تو نرم افزارای اختصاصی مایکروسافت مثله آفیس یا اسکایپ اندروید عملکرده بهتری داره.گوشیم لومیا630 هست
حالا شما فکر کنید مشکلاته وین فون 3 برابره کشورای دیگست تو کشوره ما
1.محدودیته وین فون(که ماله همه جاست)
2.تحریم
3.سرعته پایینه اینترنته ایران
تازه کی میگه نرم افزاراش کمه ولی بدرد بخوره.یه مرورگر درست حسابی غیره ماله خودش پیدا نکردم

فورس کلوز!؟هنگ!؟شیب!؟بام!؟چی!؟

H4med-LN

Registered User
لایک‌ها
121
کافیه تاریخ عرضه ی اندروید و ios با ویندوزفون 8.0 مقایسه بشه اون موقع معلوم میشه که اصلا قابل مقایسه نیستن!!!
با اینکه ویندوزفون خیلی بعدتر و در اوج قدرت این دوتا اومده ولی باز هم تونست پیشرفت قابل توجهی داشته باشه! این یعنی آینده روشنی در پیشه!
فراموش نکنیم ویندوزفون محصول 1005٪یِ غول برنامه نویسی دنیا(مایکروسافت) هست.
همینکه مایکروسافتیه کافیه..

bafi

Registered User
لایک‌ها
22
سلام
من‌یه ویندوزفون دوسیم میخوام، دوربین جلو واسم‌مهمه،الان ۵۳۵ اومده نظرتون چیه؟
بعضی جاها نوشتن مشکل تاچ داره؟

H4med-LN

Registered User
لایک‌ها
121
سلام
سلام. لومیا ۷۳۰ گزینه بهتری هست.با توجه به دوربین جلویی که مد نظرتون هست. مشکل تاچ ۵۳۵ هم تا جایی که خبر دارم با اپدیت مایکروسافت حل شده.

mrali1234

Registered User
لایک‌ها
796
سلام
روی کاغذ که عالیه
تا حالا که محصولات لومیا تاچ عالی ارائه کرده

poq

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
2,567
ویندوز فون عشق میخواد . هر کسی نمیتونه استفاده کنه و با اندک محدودیت هاش کنار بیاد .
دیگه کسی که سیستم عامل هایی مثل IOS و WP رو با آندرویید مقایسه میکنه رو نباید زیاد بهش سخت گرفت و تشویقش کرد به سمت ویندوز.
تقصیری ندارن دوستان اکثر فروم رو الان نسل جدید پر کردن و سنشون قد نمیده به زمانی که وقتی صحبت سیستم عامل میشد یه مایکروسافت بود و یه مکینتاش و یه لینوکس.
حتی قدمت گوگل هم به ویندوز نمیرسه چه برسه به محصول گوگل یعنی آندرویید .
به هر حال هرکس با اندک محدودیت های ویندوز با علاقه ای که به این برند خاص و یونیک داره کنار بیاد کم کم جزئیاتی تو ویندوز میبینه که مطمئنا توی سیستم عامل های دیگه فعلا دیده نخواهند شد.
متاسفانه دانش کامپیوتری بچه ها انقدر کمه یکی بالاتر گفته بود اگه ویندوز فون داره میفروشه بخاطر نوکیاست ....

Nike10R

Registered User
لایک‌ها
521
اولین تجربه ی من با مایکروسافت در گوشی، ویندوزموبایل 6 بود و سپس 6.1 . از وقتی باهاش کارکردم یه مدت واقعا نمی تونستم برم سمت گوشیهای دیگه! برای من فوق العاده بود! ولی با وین فون 7 اصلا حال نکردم. نسخه 8 و 8.1 ظاهرا خوبه. ولی من هنوز استایل 6.1 رو بیشتر میپسندم.
البته یه سیستم عامل دیگه که شما از قلم انداختید بلک بری هست که به نظر من در صدر لیست قرار داره. مخصوصا دیوایس های OS6 و OS7 بلک بری.

iranipic

Registered User
لایک‌ها
75
من هم با ویندوز فون کار کردم هم با آندروید به نظرم آندروید از لحاظ تعدد برنامه ها و بازی ها از ویندوز بهتر هست و همچنین سرعت اینترنت آندروید هم به نظر من فوق العاده از ویندوز بالاتر هستش حالا نمیدونم این مورد به گوشی ربط داره یا سیستم عامل !
راجب IOS هم چون باهاش زیاد کار نکردم نظری ندارم ، معمولا هم ماها راحت طلب هستیم به نظر من آندروید برامون خیلی مناسب تره :D

forsoh

Registered User
لایک‌ها
3,203
بنده یه گوشی دارم که مدلش lumia 625 هست.

گوشی خوبیه خیلی نرم هست و بعضی از امکاناتی رو داره که خود آندروید هم نداره !

اما من دلیلم برای برگزیدن ویندوزفون این بود که نمیخواستم پولم رو تو جیب ژاپنی ها و کره ایی ها و چینی ها بریزم و ترجیح میدم که پولم تو جیب هم نژادای خودمون بره اما عولمل دیگه ایی هم بود :

1 - میگن اصلا گوشی هنگ نمیکنه : که برای من دست کم گاهی هنگ میکنه

2 - میگفتن خیلی سریع هست : تایید میشه سرعتش خیلی بالا هست

به هر روی هنوز بعضی از نرم افزارهای پرکاربرد بر روی ویندوزفون نیستش ولی عملا شما به مشکل جدی برخورد نمی کنید.

کلا من از برگزیدن ویندوزفون راضیم و حتی خانواده هم بهم میگن کاشکی جای آندروید ما هم ویندوزفون میگرفتیم.

Eyeless

Registered User
لایک‌ها
509
من که با اندروید کار کردم و تا حدودیم با IOS با ویندوزفونم کار نکردم.
بعضی از دوستان میگن بخاطر امنیت بالاشه که هک نشده یا کاستوم رام براش نیومده !! اما از نظر من بخاطر اینه که هنوز توسعه دهندگان بهش توجه زیادی ندارن چون هنهوز سهم زیادی از بازار در دست اندرویده.اما بعضیا هم که میخرن تا میای باهاشون بحث کنی میگن برو بابا امنیتی که ویندوزفون داره اندروید نداره :) هیچ منظوری نداشتم نمیگم بده یا خوب چون تجربه ی کار باهاشو نداشتم.اما بدم نمیاد تجربش کنم.
IOS که یه سیستم عامل عالیه البته در نسخه های 7 و 7.1 الان کمی سنگین شده در نسخه های 8 اما متاسفانه محدودیت هاش آدم اذیت میکنه مثلا بخوای یه فیلم بریزی باید باهاش کشتی بگیری :D و وقتی میخوای یه چیز بلوتوث کنی خدا اون روزو نیاره فرض کن دوستات پیشتن میگن این فیلمرو واسم بلوتوث کن میگی نداره میشینن کلی بهت میخندون 2 میلیون گوشی خریده بلوتوث نداره :general208: البته میدونم داره اما باید فعالش کرد. بعضیا میگن بخاطر امنیتشه.البته راه که زیاده واسه ارسال فایل.البته باهاش کار کنی به محدودیتاش عادت میکنی و با یه جیلبرینگ میشه کله محدودیتاشو دور زد:general403:
اما برسیم به اندروید :D :D به نظر من اندروید یه سیستم عامل کاملا انعطاف پذیر هست.یعنی مثل خمیر میمونه.اما یه برتری اندروید نسبت به سیستم عاملای دیگه اینه که لایسنس این چیزا نداره (اپن سورس) که بری از گوگل بخری و کلی هزینه کنی.وهمینه که امنیتشو پایین اورده.

بخاطر همینه که شرکتای چینی یه گوشی خوب درست میکنن و با قیمت خیلی پایین میدن دست مشتری.و یه برتری دیگه اینه که مثلا شرکت هایی مثل HTCو سامسونگ و... که زیادن خودشون مستقیم تو اندروید دست میبرن و رابط کاربریه خودشونو بهش اضافه میکنن.البته این رایگانی همچیم بی دلیل نیست چون گوگل کلی پول از مارکتش به جیب میزنه و از خیلی چیزای دیگه ی اندروید.اما مشکل بزرگ اندروید امنیتشه که برای من زیاد مهم نیست چون چیز خاصی تو گوشیم نمیزارم و این که لگ داره بعضی از دوستان میگه هنگ میکنه خب هنگ که نمیکنه هنگ مال زمانی بود که سیمبیان بود.خودم یه زمانی N90 نوکیا داشتم خیلی دوربین شاخی داشت و هنگم که میکرد باید ریستارتش میکردی(به روش قدیمی) هرکی میدید بهش میگفت لنگه کفش :D گوشی های امروزی مثل IOS و ویندوز موبایل و اندروید اصلا هنگ نمیکنن شاید لگ بزنن اما هنگ ندارن اما اندروید شاید گوشی های پایین رده ی سامسونگ 200 تومنیاش هنگ کنه اونم در حد 5 ثانیه و یه مزیت اندروید که خیلیم بزرگه به نظرم مثلا امروز یه برنامه میاد فرداش کرک شدش میاد و میتونی نصب کن و حال کنی.و مثلا میتونی با روت از یه گوشی 500 تومنی اندرویدی قد یه گوشی 1 میلیونی کار بکشی.مثلا میتونی مصرف باتری پایین بیاری ویا با تعویض کرنل سرعت گوشی افزایش بدی و بازم مصرف باتری پایین بیاری.و یک مزیت دیگش اینه که کاستوم رام زیاد داره البته گوشی های برند اندرویدی.
مثلا میشه همین ویندوز موبایل یا IOS روش تجربه کرد با طعم اندروید! یعنی یه حالت تم ماننده که توسعه دهندگان میسازن.البته تم نیست رامه همه چیزش شبیه ویندوز موبایل اما اندرویده !البته به نظر من طعم اندروید واقعی باید روی گوشی های نکسوز بچشی واقعا اندرویده روانی داره نکسوز.

در آخر یه چیز سلیقه ایه و بستگی به نیازتون باید انتخاب کنید.و نباید کسیو بخاطر انتخابش سرزنش کنیم که اکثرا دوستان اینکارو میکنن.

Last edited:

persianm

Registered User
لایک‌ها
199
یه گوشی حدودا 800 تومنی ویندوز فون میخوام.
مواردی که برام مهمه به ترتیب
- باتری
- کیفیت صفحه نمایش
- دوربین

میخوام 640xl بگیرم.
کسی تجربه‌ یا پیشنهاد دیگه داره؟

H4med-LN

Registered User
لایک‌ها
121
یه گوشی حدودا 800 تومنی ویندوز فون میخوام.
مواردی که برام مهمه به ترتیب
- باتری
- کیفیت صفحه نمایش
- دوربین

میخوام 640xl بگیرم.
کسی تجربه‌ یا پیشنهاد دیگه داره؟
به گزینه مناسبی رسیدی. بهترین انتخاب همینه. شک نکن.

P-khakestari

همکار بازنشسته
لایک‌ها
290
منم ویندوز فون دارم lumia 535
قبلش آندروید داشتم sony experia sp واقعا گوشی مزخرفی بود.
کلا آندروید سیستم عامل واقعا چرتی است که هر ننه قمری رو گوشی هاش میزنه
همه میگفتن ویندوز فون نخر برنامه براش نیست فلان
فوق العاده سیستم عامل خوبی است.
اتفاقا اکثر نرم افزارهای پراستفاده رو داره و در کل مشکل خاصی باهاش ندارم.
فقط برای کاربر آماتور زیاد توصیه نمیشه و اتفاقا ویژگی خوبش هم اینه که هرکسی نمیتونه باهاش کار کنه

achardownload

Registered User
لایک‌ها
96
دنیا الان رو آی او اس و اندروید می چرخه.
اگه پول داری حتما آیفون بخر اگه نه که اندروید.

3aman021

Registered User
لایک‌ها
12
بچه ها سلام
نظرتون راجع به گوشی های ویندوزی چیه؟
مشکل من باهاشون اینه که کامل نیستن نسبت به قیمت
اکثرا تراکم پیکسلشون کمه
صداشون ضعیفه و..
تو رنج ۶۰۰ یه چیز خوب ندارن ؟؟
۶۴۰ هم صفحش خوب نیست

بالا