برگزیده های پرشین تولز

13 میلیون پول نقد ؟؟ بیکاری... چه میشه کرد؟

kingPresident

Registered User
لایک‌ها
1,324
سلام
من 3 تومن نقد دارم ، 10 تومنم برام وام جور شده که الان فقط باید برم فیششو بدم پولشو بریزن برام !!!
ما منطقه 15 تهران هستیم ، تخصصم کامپیوتر و شبکست بیست سالمه ، میخواستیم یه مغازه بزنیم خدمات کامپیوتری ، آقا چشمتون روز بد نبینه کلا مغازه زیر ده تومن یه تومن پیدا نکردیم تو متطقه 15 خودمون بالا که هیچ اصلا قیمتا اینجارو دیدیم بیخیال شدیم ، ده تومنم نمیشه بدیم پول پیش چون با 3 تومن الان هیچی نمیشه خرید که مغازه رو پر کرد
پدر من کارگاه کوچیک داره 7 تا پرس داره تولیدی یراق آلات ، به نظرتون بیخیال 10 تومن وامه بشم 3 تومن رو بدم یه پرس بخرم بذارم کارگا بابام کارمزدی بزنم براش خودم؟

کلا یه کاری با ریسک پایین پیشنهاد بدید برا این مقدار سرمایه

bixbox

Registered User
لایک‌ها
33
من مورد دوم را پیشنهاد میدم چون پول به اندازه کافی برای مغازه ندارید مغازه خالی هم فایده نداره

glc_engineer

Registered User
لایک‌ها
1,422
بیرون خبری نیست
بچسبین به کار بابا
موفق باشین

ReZaTaK7

Registered User
لایک‌ها
148
سلام خدمت دوستان و استارتر عزیز
با اجازه استارتر عزیز بنده هم وضعیت مشابه دارم تنها تفاوت اینه که بنده توی شهر کوچیک زندگی میکنم
پیشنهادتون برای شهر کوچیک چی میتونه باشه؟
ممنون

kingPresident

Registered User
لایک‌ها
1,324
من مورد دوم را پیشنهاد میدم چون پول به اندازه کافی برای مغازه ندارید مغازه خالی هم فایده نداره

به نظرتون برم تو یه کافی نتی پادوئی کنم تا پولم جور شه؟
الان یه کافی نتی هست خودش چیزی بلد نیست فقط اونی که نرم افزار کافی نتو براش نصب کرده بهش یاد داده کارا ساده رو بلده
میگه بیا بچرخون اینجارو ماهی 750 بهت میدم
برم به نظرتون تا پول خودم جمع شه؟

بیرون خبری نیست
بچسبین به کار بابا
موفق باشین

الان یه مشکلی که هست به بابا که میگم میگه نه اینکار اون بازدهی که فکر میکنی رو برات نداره
از طرفی یکی از دوستانم 6 ساله تو یکی از کوچه پس کوچه ها خدمات کامپیوتریه ، روزایی که میرفت دانشگاه جاش وا میستادم ، دخلش راحت 100.150 میشد

kingPresident

Registered User
لایک‌ها
1,324
سلام خدمت دوستان و استارتر عزیز
با اجازه استارتر عزیز بنده هم وضعیت مشابه دارم تنها تفاوت اینه که بنده توی شهر کوچیک زندگی میکنم
پیشنهادتون برای شهر کوچیک چی میتونه باشه؟
ممنون

میشه بپرسم شما کدوم شهرید؟
من حتی به ذهنم رسیده برم کرج مغازه بگیرم !!!

ReZaTaK7

Registered User
لایک‌ها
148
بنده تو شهر کوچیک لب مرز تو خوزستانم شوش دانیال اسم شهرمونه
یه کاری نیازدارم که دیگه از بحث ریسک خارج باشه سودشم خوب باشه

aryamehr1368

Registered User
لایک‌ها
4,170
ببینید دوست عزیز همچنین استارتر کلا پسرها اوایل 20 تا 25 دنبال شغلین با سود سرشار و ریسک کم بعد 25 میبینن نه نمیشه ماهی 2 ملیونم کافیه تا 30 بعد اون ماهی 600 هم راضین حتی اگه کارگری باشه درحالی ک تو این مدت عمرشون رفته طرف ملیاردی خرج میکنه ریسک داره کارش بدون سرمایه ک همش کسایی ک سرمایه ندارن هر درامدی تو این رکود و دست زیادی رو باید فرصت شمرد اگه 10 تومن دادی پیش با اون 3 4 تومن هم 4 تا کامپیوتر گرفتی شد کافی نت و تونستی اجاره مغازه رو در بیاری باید ب خودت افتخار کنی نه ناراحت شی بازار همینه شاید یک سال فقط اجاره بدی از سال بعد مطمئن باش کارت خوب باشه در میاری اگه وارد باشی انواع پروژه ها کلی سود توش همه چی رو باید بلد باشی کار با انواع نرم افزارها حتی برو دوره autocad ببین هر نقشه ای واسه دانشجوهای تمبل زیر 200 300 ه ت نیست کارت خوب باشه سرازیر میشن همینطور ک رفیقم اینکارو کرد و موفق شد هیچ کاری نیست ک بلد نباشه حتی جعل کارت ورود ب جلسه پیام نور تسلط خیلی مهمه

ReZaTaK7

Registered User
لایک‌ها
148
ببینید دوست عزیز همچنین استارتر کلا پسرها اوایل 20 تا 25 دنبال شغلین با سود سرشار و ریسک کم بعد 25 میبینن نه نمیشه ماهی 2 ملیونم کافیه تا 30 بعد اون ماهی 600 هم راضین حتی اگه کارگری باشه درحالی ک تو این مدت عمرشون رفته طرف ملیاردی خرج میکنه ریسک داره کارش بدون سرمایه ک همش کسایی ک سرمایه ندارن هر درامدی تو این رکود و دست زیادی رو باید فرصت شمرد اگه 10 تومن دادی پیش با اون 3 4 تومن هم 4 تا کامپیوتر گرفتی شد کافی نت و تونستی اجاره مغازه رو در بیاری باید ب خودت افتخار کنی نه ناراحت شی بازار همینه شاید یک سال فقط اجاره بدی از سال بعد مطمئن باش کارت خوب باشه در میاری اگه وارد باشی انواع پروژه ها کلی سود توش همه چی رو باید بلد باشی کار با انواع نرم افزارها حتی برو دوره autocad ببین هر نقشه ای واسه دانشجوهای تمبل زیر 200 300 ه ت نیست کارت خوب باشه سرازیر میشن همینطور ک رفیقم اینکارو کرد و موفق شد هیچ کاری نیست ک بلد نباشه حتی جعل کارت ورود ب جلسه پیام نور تسلط خیلی مهمه
ممنون دوست عزیز بنده سود سرشار نمیخوام همون ماهی شیشصد که بره بالاتر کم کم خودش خیلیه ...
خوشحال میشم با میزان 10تا13 تومن چندتا شغل مناسب پیشنهاد بدین . اخه ممکنه دیگه نتونم ده تومن یجا داشته باشم اخرین فرصته نمیخوام با ورود به شغل اشتباه از دستش بدم

aryamehr1368

Registered User
لایک‌ها
4,170
ممنون دوست عزیز بنده سود سرشار نمیخوام همون ماهی شیشصد که بره بالاتر کم کم خودش خیلیه ...
خوشحال میشم با میزان 10تا13 تومن چندتا شغل مناسب پیشنهاد بدین . اخه ممکنه دیگه نتونم ده تومن یجا داشته باشم اخرین فرصته نمیخوام با ورود به شغل اشتباه از دستش بدم
تخصص سن تحصیلاتتو تو پ خ بگو راهنماییت کنم

deremel400

Registered User
لایک‌ها
3,750
به نظرتون برم تو یه کافی نتی پادوئی کنم تا پولم جور شه؟
الان یه کافی نتی هست خودش چیزی بلد نیست فقط اونی که نرم افزار کافی نتو براش نصب کرده بهش یاد داده کارا ساده رو بلده
میگه بیا بچرخون اینجارو ماهی 750 بهت میدم
برم به نظرتون تا پول خودم جمع شه؟
هیچ کاری را بدون شاگردی کردن شروع نکنید بهتره بروید یک سالی همون کافی نت هم سرمایه شما زیاد میشه هم تجربه بعد اگر راضی بودید خودتون کار مستقل بزنید

شما خوابیدی رو موقعیت شغلی بعد می گویید چیکار کنم؟؟!!!هر روز از این مناطق کشور داره کانتینر کانتینر جنس تو کشور وارد میشه شما نمی تونید روزی یک کارتونش را پخش کنید؟؟؟تو همین بازارچه نگاه کنید بچه های جنوب دارند لپ تاپ و قطعات استوک دبی را تو کل کشور می فروشند شما هم که نزدیک دبی یدونه وارد کننده پیدا کنید بسم الله.مغازه خیلی زرنگ باشید 6ماه فقط هزینه های خودش از توش در بیاد اگر هم نگرفت یک چیزی هم از جیب سر سال باید بدهید

بازار همینه شاید یک سال فقط اجاره بدی از سال بعد مطمئن باش کارت خوب باشه

متاسفانه انصاف ها کم شده و این حرف شما همیشه درست نیست طرف مغازه اش یکسال خالی بوده مجبوره زیر قیمت بده اجاره. یکی میاد اجاره می کنه کلی زحمت میکشه پاخور مغازه که خوب شد صاحب مغاره طمع ورش میداره سر سال که شد اجاره را 2برابر می کنه میگه نمی خواهی خالی کن برو بعد صاحب مغازه خودش یا مستاجر بعدی همون کار طرف را راه میندازند تو مغازه و یکسال زحمت اون بنده خدا را حالا مفت خوری می کنند شاید بیش از 10مورد اینو دیدم .حتی یک مورد دوستم فست فود داشت سر 6ماه نشده مغازه حسابی گرفت با اینکه قرارداد یکساله بود صاحب مغازه با انواع بامبولها 9ماه مغازه را از این رفیق ما گرفت آخرش حرفشم این بود اجاره را 2برابر کنید یک سال دیگه تمدید می کنم

deremel400

Registered User
لایک‌ها
3,750
میشه بپرسم شما کدوم شهرید؟
من حتی به ذهنم رسیده برم کرج مغازه بگیرم !!!
حساب هزینه های رفت و برگشت را بکنید می بینید با اجاره سر به سر میشه .تازه کرج و تهران نداره مغازه باید جاش خوب باشه خیلی وقتها مغازه ماهی یک میلیون از مغازه ماهی 500خیلی بهتره چون اون ماهی یک میلیون جاش خوبه ماهی 2درآمد داره اما ماهی 500جاش بده ماهی 800تومن هم نداره

kingPresident

Registered User
لایک‌ها
1,324
متاسفانه انصاف ها کم شده و این حرف شما همیشه درست نیست طرف مغازه اش یکسال خالی بوده مجبوره زیر قیمت بده اجاره. یکی میاد اجاره می کنه کلی زحمت میکشه پاخور مغازه که خوب شد صاحب مغاره طمع ورش میداره سر سال که شد اجاره را 2برابر می کنه میگه نمی خواهی خالی کن برو بعد صاحب مغازه خودش یا مستاجر بعدی همون کار طرف را راه میندازند تو مغازه و یکسال زحمت اون بنده خدا را حالا مفت خوری می کنند شاید بیش از 10مورد اینو دیدم .حتی یک مورد دوستم فست فود داشت سر 6ماه نشده مغازه حسابی گرفت با اینکه قرارداد یکساله بود صاحب مغازه با انواع بامبولها 9ماه مغازه را از این رفیق ما گرفت آخرش حرفشم این بود اجاره را 2برابر کنید یک سال دیگه تمدید می کنم

این حرف شما درسته
دقیقا یک جا رفتیم ، طرف 3 ساله خدمات کامپیوتریه مغازه جا بهتر گرفته داره میره ، صاب ملکش قفله رو این که این مغازه رو به موبایلی میدم فقط ، میگم چرا؟؟؟ رک تو صورت من وایساده میگه میخوام شما بیاید تو مغازه یک سال خاکش رو بخورید جا بندازید موبایل رو اینجا ضرر و زیانش رو بدید تو این یک سال ، بعد من شمارو بیرون کنم پسر خودمو بذارم جا شما !!!!

kingPresident

Registered User
لایک‌ها
1,324
حساب هزینه های رفت و برگشت را بکنید می بینید با اجاره سر به سر میشه .تازه کرج و تهران نداره مغازه باید جاش خوب باشه خیلی وقتها مغازه ماهی یک میلیون از مغازه ماهی 500خیلی بهتره چون اون ماهی یک میلیون جاش خوبه ماهی 2درآمد داره اما ماهی 500جاش بده ماهی 800تومن هم نداره

درسته

deremel400

Registered User
لایک‌ها
3,750
این حرف شما درسته
دقیقا یک جا رفتیم ، طرف 3 ساله خدمات کامپیوتریه مغازه جا بهتر گرفته داره میره ، صاب ملکش قفله رو این که این مغازه رو به موبایلی میدم فقط ، میگم چرا؟؟؟ رک تو صورت من وایساده میگه میخوام شما بیاید تو مغازه یک سال خاکش رو بخورید جا بندازید موبایل رو اینجا ضرر و زیانش رو بدید تو این یک سال ، بعد من شمارو بیرون کنم پسر خودمو بذارم جا شما !!!!
بازم خدا پدرشو بیامرزه که همون اول گفته اکثرا جیک نمی زنند تا مغازه پا گرفت دبه شروع میشه

engineer805

Registered User
لایک‌ها
370
ببین استارتر پدرت خوب چیزی بهت گفته، تو جوونی و باید بری سمت کارای با ریسک البته ریسک های عقلانی.
اما بری الانت به نظر من برو همون کافی نت ماهی750تومن.در طی مدتی که داری کار میکنی سعی کن کار خودت رو بین مشتریای اونحا جا بندازی و اونا بفهمن که بدون تو اونجا نمیگرده.یه مدت که اونجا موندی و پولی به جیب زدی از اونجا برو و طبعا مشتری های قدیم خودت رو هم با ترفندهایی به سمت خودت بکشون.
اما این 13.5 میل پولی که داری رو باید در این مدت که اونجا مشغولی به گردش در بیاری که مثلا بعد از یه سال که از اونجا اومدی بیرون پولت بی ارزش نشه.نمیگم راه زیاده اما باید بچرخی و فکر کنی تا یه راه منحصربهفرد پیدا کنی،راهی که دست توش کمه و هرکسی سمتش نمیره.
موفق باشی

aryamehr1368

Registered User
لایک‌ها
4,170
حرف شما هم درسته انصاف کم شده همه اینا قبول پست منو هم کامل نخوندی نظر دادی گفتم با تخصص کامل برو کافی نت بزن اگه کسی ی سال واستاد جا افتاد خوب بیرونش کنن مگه تخصصش از بین میره میره همون نزدیکی ی جا دیگه میزنه مشتریهای سابقش رو هم داره همه ک بی انصاف نیستن مهم تسلط کافی نتی هست چند تا مغازه عوض کرده تا ی جا ثابت شده این حرف شما بیشتر درمورد فروشندگی صدق میکنه منم با این سرمایه تایید نمیکنم ولی در مورد کسی ک تخصص داره اصلا درست نیست چون خودم تو بازارم دارم میبینم

بالا