برگزیده های پرشین تولز

آخرین عکسی که گرفتم - نسخه تصاویر دوربین (قوانین در پست اول)

mehrdad486

Registered User
لایک‌ها
711
we6ondd8vbc3jna6ozhn.jpg

A.M.I.R.

Registered User
لایک‌ها
1,143
دوست من سلام و عرض ادب
جسارت نباشه ولی من در این عکس چیز خاصی رو ندیدم که بتونم در مورد اون نظری بدم .عملا چیزی پشت این عکس نیست چه از لحاظ فنی و چه محتوایی رو که اصلا بهتره ولش کنیم دی: چیز خاصی رو در بر نداره. معمولا عکس باید طوری باشد تا بیننده عکس رو ترغیب به تامل در اون عکس کند تا بعدا بتواند در مورد عکس نظر بدهد یا اون رو مورد نقد قرار دهد.حالا یک نفر بیاد بگه کادر بندی این عکس مشکل داره پشت سرش یه نفر دیگه هم باید بیادو بگه دستتون لرزش داشته بعدش یه نفر دیگه بیاد بگه باید سه پایه میکاشتین و .... (خوب این که همش شد مشکل پس نظری که به عکس بعدیدم بهبود ببخشه کجاست ؟) .نظرات برای پر کردن برخی شکافهای علمی است .اگر در ضمینه ای تبحر نداریم نظر دادن هیچ فایده ای در بر نخواهد داشت. جسارت بنده رو ببخشید
پ ن : جای تشکر داره از دوستانی که بین تعداد زیادی از عکس های ارشیوشون بهترین رو برای قرار دادن در اینجا انتخاب میکنند .

متشکرم.
من شکاف علمیم در زمینه عکاسی خیلی عمیق وپهنه.چون خودم شروع کردم عکاسی(بنا به اظهارات فامیل و دوستان که تو دید خیلی خوبی داری برو دنبال عکاسی).کلاس هنوز نرفتم و با همین جمع کردن نظرات و خوندن دو سه تا سایت و کتاب علمم و رو جمع کردم. تمام مطالبی که خوندمو یادگرفتم به غیر از یک کتاب هیچ کدوم به داستان نویسی عکس اشاره نکردن و فقط مطالب پایه بوده که تو همونا هم ضعف دارم.

میدونم موضوعی که بتونه به تامل اندیشی واداره نداره این عکس. من خیلی اماتور تر از اونیم که بتونم موضوعی تامل برانگیز ایجاد کنم.
تنها موضوعی که بهش میتونم اشاره کنم زیبایی رنگی بود که تو این عکس بدلم نشست که گویا نتونستم اوون رو هم به بیننده منتقل کنم.

نقد کاملاً بجا و درست بود
امیدوارم امیرخان رنجیده خاطر نشده باشن
( هرچند عکس پانورامای بنده هم چیز خاصی در بر نداشت )

راستش از اون جمله "شات توسط دوربین من گرفته شده" هیچی متوجه نشدم.

نظر ایشون اینه و حق هم دارن.رنجیده خاطر هم نشدم.
همین انتقادارو باید جمع کنیم تا به موفقیت برسیم. یا به قولی تا شکست نخوریم به پیروزی نمی رسیم.

اوون برای حفظ قانون کپی رایت معنوی گفتم منظوری ندارم :)
در ضمن دوربین نه دوست :پی
عکستم زیباست. موضوع لازم نداره بنظرم

فایل های ضمیمه

• DSC_4010.jpg
    DSC_4010.jpg
    94.2 KB · نمایش ها: 30

netmsm

Registered User
لایک‌ها
1,999

rez7

Registered User
لایک‌ها
597

click.laptop

Registered User
لایک‌ها
870
خیلی زیباست لطفا نحوه تنظیمات دوربین برای چنین عکس هم بزارید.
دوست گرامی بنده هیچوقت اگزیف عکسم رو پاک نمیکنم تا اگر احیاناً دوستی از عکسم خوشش اومد با مراجعه به اگزیف بتونه نحوه تنظیمات رو ببینه ( مخصوصاً برای عکس هایی که دسترسی به عکاسش میسر نیست )

البته برای شما عرض کنم:
فوکال روی وایدترین حالت لنزم ( 18مم )
دیاف روی 8
ایزو هم حتماً روی 100
و زمان نوردهی ( سرعت شاتر ) 30 ثانیه بوده
دوربین روی سه پایه و از سلف تایمر استفاده شده ( برای حذف لرزش دست )

gulmish

Registered User
لایک‌ها
4,458
این ماشین رو چند شب پیش توی یکی از پارکینگ های خیابان زند زیر هوای بارانی دیدم
یه حس جالبی داشت برام توی پارکینگی که پر بود از ماشین های جدید و گرانقیمت این ماشین نظرمو به خودش حسابی جلب کرد
حیف که یک لنز واید اونموقع نداشتم
....

بالا