برگزیده های پرشین تولز

گوشیهای اصلی چینی - بررسی مسایل و....--همراه با ارایه نکات توسط کاربران جهت کاربهینه تر با آنها

manhatan1985

Registered User
لایک‌ها
2,146
سلام. منظورتون از رام استوک چیه؟ ریکاوری جدید و رام استوک از کجا بگیرم و بدونم کدومشون به درد این شرایط من میخوره؟
مشکل اینه که وقتی گوشی رو با کابل وصل میکنم به سیستم، نمیتونم تنظیمات گوشی رو ببینم که بتونم رو گوشی عملیاتی انجام بدم. منظورم اینه که باید اولین بار که گوشی رو به لپتاپ وصل میکنیم، از خود گوشی تنظیم کنیم که گوشی با اتصال کابل یو اس بی به لپتاپ، فقط شارژ نشه بلکه هاردهای داخلی یا خارجیش باز هم بشه.
ولی وقتی صفحه این جوری شده، نمیتونم تو گوشی کاری کنم و چیزی رو تنظیم کنم
رام استوک همون رام فابریک یا اصلی
نصب رام از طریق فلش تولز نیازی به روشن بودن گوشی نداره
گوشی خاموشه و باتریشم در میاری،بعد انجام تنظیمات فلش تولز و برداشتن تیک بوت لودر بر روی گزینه دانلود کلیک میکنی بعد کابل به گوشی وصل میکنی صبر میکنی تا ۱۰۰ درصد شه و خلاص......یادم رفته بود درایور یو اس بی گوشی رو نصب کنید تا در زمان اتصال گوشی به پی سی موقعی که خاموشه دینگ دینگ قطع و وصل نکنه
شما جدیدترین ورژن فلش تولز رو بگیر
رام هم اگه از سایت سازنده بگیری چه بهتر
بقیشم بیا بپرس هستیم بچه ها

Sent from my A5300 using Tapatalk

alinumber77

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
10
رام استوک همون رام فابریک یا اصلی
نصب رام از طریق فلش تولز نیازی به روشن بودن گوشی نداره
گوشی خاموشه و باتریشم در میاری،بعد انجام تنظیمات فلش تولز و برداشتن تیک بوت لودر بر روی گزینه دانلود کلیک میکنی بعد کابل به گوشی وصل میکنی صبر میکنی تا ۱۰۰ درصد شه و خلاص......یادم رفته بود درایور یو اس بی گوشی رو نصب کنید تا در زمان اتصال گوشی به پی سی موقعی که خاموشه دینگ دینگ قطع و وصل نکنه
شما جدیدترین ورژن فلش تولز رو بگیر
رام هم اگه از سایت سازنده بگیری چه بهتر
بقیشم بیا بپرس هستیم بچه ها

ببخشید که زیاد سوال میپرسم و شما رو اذیت میکنما. میشه به ترتیب از اول بگید که چکار کنم؟ فکر کنم چیزایی که لازم بود رو دانلود کردم. از کدوم مرحله شروع کنم؟ اگه زحمتی نیست کامل بگید. بازم ممنون

manhatan1985

Registered User
لایک‌ها
2,146
ببخشید که زیاد سوال میپرسم و شما رو اذیت میکنما. میشه به ترتیب از اول بگید که چکار کنم؟ فکر کنم چیزایی که لازم بود رو دانلود کردم. از کدوم مرحله شروع کنم؟ اگه زحمتی نیست کامل بگید. بازم ممنون
تو پیام خصوصی!

alinumber77

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
10
سلام و درود دوباره. فکر کنم فهمیدم مشکل از کجاست. متوجه شدم که اتصال گوشی با لپتاپ دائما" قطع و وصل میشه. با کابلهای مختلف و پورتهای یو اس بی مختلف امتحان کردم و در نهایت متوجه شدم درگاه مینی یو اس بی گوشی مشکل داره. حالا به آقا امیر گفتم ببینم چی میشه...

manhatan1985

Registered User
لایک‌ها
2,146
راهی هست رام اصلی رو قبل نصب ادیت کرد که حافظه داخلی گوشی رو ۲ گیگ بشناسه نه ۱ گیگ؟
برا نصب برنامه ها کم میاره گوشی
البته برنامه برای زیاد کردن فضای داخلی هست ولی فقط برای نصب کاستوم رام جواب میده،فلش تولز کل تنظیمات برمیگردونه به حالت اولیه

amirbahalegharn

Registered User
لایک‌ها
485
خب با کاستوم رام بک آپ بگیر(بعد از اعمال تغییرات با meteo) و فایلهای ebr1 , ebr2 رو از بک آپ جایگزین همین فایلها در فریمور استوک واولیه کن..

alinumber77

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
10
سلام. اول این که گفته بودم تقریبا هیچ کدوم از رام های MIUI برای گوشی Jiayu G2F نصب نمیشن. فقط اولیشون نصب نمیشد. با هر ریکاوری و فایل بوت و تنظیمات بازم همین بود. ولی تو یه سایت خارجی راه حلشو پیدا کردم. پیشنهاد میکنم این راه حل تو پست اول اضافه بشه تا بقیه که مشکل مشابه دارن، مثل من سردرگم نشن. و اما راه حل:
رام مورد نظر رو Extract کنید و بعد برید آدرس زیر:
META-INF/com/google/android
بعد فایل updater-script رو با برنامه ی Notepad باز کنید و این نوشته های پایین رو از اول متن حذف کنید:
assert(getprop("ro.product.device") == "JIAYU" || getprop("ro.build.product") == "JIAYU" || getprop("ro.product.model") == "JY-G2F"),
بعدشم برگردید و اون 4 تا فایل و فولدری که از Extract کردن فایل زیپ رام به دست اومدند رو دوباره با فرمت زیپ فشرده کنید و رام قبلی رو پاک کنید و این فایل زیپ جدید رام اصلاح شده ی قابل نصبه که خودم امتحان کردم.

دوم یه سوال. یه بار رام اشتباه ریخته بودم، از اون موقع صفحه ی ریکاوری بدون اشکال میاد ولی وقتی خود گوشی رو بوت میکنم، اولش که آرم و این جور چیزا میاد، انیمیشن ها و صفحه کند هستند. بعد هم که سیستم عامل و رام کامل بالا میان، تاچ وسط صفحه کار نمیکنه. یعنی مثلا" یه نقطه از پایین صفحه رو میزنم، تاچ چند سانتی متر بالاتر از اون نقطه عمل میکنه. البته دکمه های Home و Back و اون نوار بالای صفحه درست کار میکنن. میخواستم بدونم این مشکلو میشه حل کرد یا تاچ گوشی خراب شده و باید تعویض بشه؟

manhatan1985

Registered User
لایک‌ها
2,146
سلام. اول این که گفته بودم تقریبا هیچ کدوم از رام های MIUI برای گوشی Jiayu G2F نصب نمیشن. فقط اولیشون نصب نمیشد. با هر ریکاوری و فایل بوت و تنظیمات بازم همین بود. ولی تو یه سایت خارجی راه حلشو پیدا کردم. پیشنهاد میکنم این راه حل تو پست اول اضافه بشه تا بقیه که مشکل مشابه دارن، مثل من سردرگم نشن. و اما راه حل:
رام مورد نظر رو Extract کنید و بعد برید آدرس زیر:
META-INF/com/google/android
بعد فایل updater-script رو با برنامه ی Notepad باز کنید و این نوشته های پایین رو از اول متن حذف کنید:
assert(getprop("ro.product.device") == "JIAYU" || getprop("ro.build.product") == "JIAYU" || getprop("ro.product.model") == "JY-G2F"),
بعدشم برگردید و اون 4 تا فایل و فولدری که از Extract کردن فایل زیپ رام به دست اومدند رو دوباره با فرمت زیپ فشرده کنید و رام قبلی رو پاک کنید و این فایل زیپ جدید رام اصلاح شده ی قابل نصبه که خودم امتحان کردم.

دوم یه سوال. یه بار رام اشتباه ریخته بودم، از اون موقع صفحه ی ریکاوری بدون اشکال میاد ولی وقتی خود گوشی رو بوت میکنم، اولش که آرم و این جور چیزا میاد، انیمیشن ها و صفحه کند هستند. بعد هم که سیستم عامل و رام کامل بالا میان، تاچ وسط صفحه کار نمیکنه. یعنی مثلا" یه نقطه از پایین صفحه رو میزنم، تاچ چند سانتی متر بالاتر از اون نقطه عمل میکنه. البته دکمه های Home و Back و اون نوار بالای صفحه درست کار میکنن. میخواستم بدونم این مشکلو میشه حل کرد یا تاچ گوشی خراب شده و باید تعویض بشه؟
یبار پاور با ولوم پایین نگه دار میره تو یه تنظیمات که برا من چینی نوشته بود اینجا تست کن یکیش برا کالیبره کردن تاچ هست

manhatan1985

Registered User
لایک‌ها
2,146
خب با کاستوم رام بک آپ بگیر(بعد از اعمال تغییرات با meteo) و فایلهای ebr1 , ebr2 رو از بک آپ جایگزین همین فایلها در فریمور استوک واولیه کن..
امیر جان کمی راحت تر و شمرده توضیح میدی....سیکل دارم![emoji12]

aliandre

Registered User
لایک‌ها
737
امیر جان کمی راحت تر و شمرده توضیح میدی....سیکل دارم![emoji12]

یعنی با این روش میشه گوشیهایی که رمشون 1 هست رو به 2 افزایش داد؟
اونوقت این 1گیگ حافظه رو از کجا میگیره؟
از حافظه داخلی گوشی یا sd کارت؟

manhatan1985

Registered User
لایک‌ها
2,146
یعنی با این روش میشه گوشیهایی که رمشون 1 هست رو به 2 افزایش داد؟
اونوقت این 1گیگ حافظه رو از کجا میگیره؟
از حافظه داخلی گوشی یا sd کارت؟
بله.از حافظه گوشی
برای نصب برنامه ها جا کم میاد
با این کار از ۴ گیگ حاظه ۲ گیگش میره برا محل نصب برنامه ها
شما گوشیتونو وصل میکنید به سیستم ۲ تا درایو باز میشه که یکیش اس دی کارت و دیگری حافظه داخلیه،با این کار اون ۱ گیگ و خورده ای هم به حافظه داخلی اضافه میشه
راستی گوشی قیمت آخرش چند؟

aliandre

Registered User
لایک‌ها
737
بله.از حافظه گوشی
برای نصب برنامه ها جا کم میاد
با این کار از ۴ گیگ حاظه ۲ گیگش میره برا محل نصب برنامه ها
شما گوشیتونو وصل میکنید به سیستم ۲ تا درایو باز میشه که یکیش اس دی کارت و دیگری حافظه داخلیه،با این کار اون ۱ گیگ و خورده ای هم به حافظه داخلی اضافه میشه
راستی گوشی قیمت آخرش چند؟

آقا من گیج شدم
شما میخای رم رو افزایش بدی یا حافظه داخلی گوشی رو؟
مثلا گوشی من رمش 2 هست حافظه داخلیش 8

manhatan1985

Registered User
لایک‌ها
2,146
قسمتی از حاظه داخلی که در اختیار رام گوشی هست.بیشتر گوشیهایی که حافظه داخلیشون ۴ گیگه مشکل دارن با اون
محل نصب برنامه ها رو بیشتر میکنه

aliandre

Registered User
لایک‌ها
737
اوکی. من فکر کردم شما رم رو میگین.
مگه از این روشهای نصب برنامه رو کارت حافظه نمیتونید نتیجه بگیرین؟
بعدش مگه رام گوشی حافظه زیادی علاوه بر نیازش اشغال میکنه؟
که شما میخاید ازش بگیرید؟

amirbahalegharn

Registered User
لایک‌ها
485
درمورد مساله رامهای MIUI بله زیاد متوجه میشید با مساله تغییر product info که باید عوض بشه و برای همه گوشیها تقریبا صادقه
درمورد Meteo چون بنظر رسید اطلاع دارید، اشاره نکردم....برنامه APK هست که نیاز به روت داره و بعد از نصب میتونید بگید چقدرازحافظه رو به سیستم اختصاص بده و چقدر به internal SD....البته حافظه ها هر عددی نیست و خودش مشخص کرده....
(فعلا فقط برای 16 گیگ زده شده)
درکل در فایلهای فلشهایی که بابرنامه sp flashtool هستند، دوفایل EBR1/EBr2 تعیین کننده میزان حافظه داخلی سیستم و حافظه داخلی در دسترس هستند.....
لینک کمکی EBR های مختلف :
http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2455850

برای اضافه کردن رم از برنامه RAM Expander استفاده میکنند همه....از حافظه داخلی کمک میگیره برای اضافه کردم رم

Last edited:

alinumber77

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
10
یبار پاور با ولوم پایین نگه دار میره تو یه تنظیمات که برا من چینی نوشته بود اینجا تست کن یکیش برا کالیبره کردن تاچ هست

مرسی آقا مهدی . رفتم دیدم. درسته نوشته هاش چینیه. دو سه موردشو تصادفی زدم ولی ترسیدم بیشتر ادامه بدم، سخت افزار یا قسمت غیر قابل برگشتی از گوشی آسیب ببینه. کاش زبونش چینی نبود، میفهمیدم کجای منو برم.

manhatan1985

Registered User
لایک‌ها
2,146
مرسی آقا مهدی . رفتم دیدم. درسته نوشته هاش چینیه. دو سه موردشو تصادفی زدم ولی ترسیدم بیشتر ادامه بدم، سخت افزار یا قسمت غیر قابل برگشتی از گوشی آسیب ببینه. کاش زبونش چینی نبود، میفهمیدم کجای منو برم.
نترس نهایت ریست فکتوری میشه گوشی!
شما از بالا تک تک تست کن

manhatan1985

Registered User
لایک‌ها
2,146
درمورد مساله رامهای MIUI بله زیاد متوجه میشید با مساله تغییر product info که باید عوض بشه و برای همه گوشیها تقریبا صادقه
درمورد Meteo چون بنظر رسید اطلاع دارید، اشاره نکردم....برنامه APK هست که نیاز به روت داره و بعد از نصب میتونید بگید چقدرازحافظه رو به سیستم اختصاص بده و چقدر به internal SD....البته حافظه ها هر عددی نیست و خودش مشخص کرده....
(فعلا فقط برای 16 گیگ زده شده)
درکل در فایلهای فلشهایی که بابرنامه sp flashtool هستند، دوفایل EBR1/EBr2 تعیین کننده میزان حافظه داخلی سیستم و حافظه داخلی در دسترس هستند.....
لینک کمکی EBR های مختلف :
http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2455850

برای اضافه کردن رم از برنامه RAM Expander استفاده میکنند همه....از حافظه داخلی کمک میگیره برای اضافه کردم رم

درود
کلی ازمون و خطا و چندین بار تست رام کردم تا یکی جواب داد
یه کاستوم رام میویی قدیمی تر نصب کردم با metros حافظه داخلی تغییر دادم،رفتن به ریکاوری و ریست فکتوری
توسط mtk droid از رام بکاپ گرفتم و بکاپ رو تبدیل به نسخه قابل فلش کردم.ودر اخر جابجایی فایل های Ebr رام کاستوم با رام استوک
بعد نصب رام توسط فلش تولز گوشی رو ریست فکتوری کردم و برای راحتی خودم با mtk droid از رام بکاپ گرفتم.

گوشی کاملا سازگار و روون با رام تغییر یافته کار میکنه ممنون از شما برای راهنمایی[emoji307] [emoji307] [emoji307] [emoji307] [emoji307] [emoji307]

Sent from my A5300

alinumber77

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
10
نترس نهایت ریست فکتوری میشه گوشی!
شما از بالا تک تک تست کن

نشد ولی دستت نکنه. راستی رام استوک گوشی رو جایی میشه پیدا کرد؟ تو نیدرام نیست ظاهرا

manhatan1985

Registered User
لایک‌ها
2,146
بالا