برگزیده های پرشین تولز

مشکل بسیار جدی بدسکتور هارد دیسک / از دست رفتن اطلاعات مهم

ctcn8311885

Registered User
لایک‌ها
1,168
سلام - هارد من بدسکتور داره وضعیت کلی هارد خراب است هارد صدا میده و کامپیوتر مدام به خاطر هارد هنگ میکنه - درایو g کلا باز نمی شود و برای باز شدن پیغام میده کا باید فرمت بشه من هم فرمتش میکنم فرمت نمیشه و میگه ناتوان در فرمت کردن... - میشه یه راه به من بگید که مشکل هارد دیست حل بشه و بدسکتور نداشته باشه. من از نرم افزار HDD Regenerator هم استفاده کردم - نرم افزار نه مشکلی را شناسایی کرد و نه مشکلات را حل کرد؟ - وقتی نرم افزار مشکلی رو پیدا نکرد رفتم درایو g رو فرمت کنم - ویندوز ارور داد و گفت که ناتوان هست. شما یه راه حل قطعی بدید که مشکلات هارد دیسک و بدسکتور آن حل شود.
هارد دیسک من یه مشکل خیلی جدی داره به خاطر بدسکتور دیست جی باز نمیشه و فرمت هم نمیشه و تمام اطلاعاتش از بین رفته و برای بقیه درایو ها هم وضعیت خوبی ندارنند یعنی هر چند ساعت یک بار هاد صدای قیز قیز میده و سیستم هنگ میکنه و کلا وضعیت هارد من رو به کما و مرگ هست. این مشکل از اینجا بسیار خطرناک هست که من به اطلاعاتی که الان موجود هستنند و سالم هستنند نیاز حیاطی دارم و تمام این اطلاعات رو با خون دل و با سختی از اینترنت دانلود کردم میدونید که با این وضعیت اینترنت ایران, کار کردن خیلی خیلی سخته(بیشترین هزینه کمترین سرعت و حجم...) با نرم افزار HDD-Regenerator-1.71-Full هم کار کردم مشکل حل نشد و نرم افزار هیچ بدسکتوری رو اصلا نشون نداد!!! متاسفانه بودجه ندارم که یه هارد جدید بخرم. اگر این مشکل بدسکتور حل شد دوستان یک مدل هارد معرفی کنید که هیچ وقت بدسکتور نگیره... اطلاعات هنوز باقی هستنند فقط بخشی از آن ها قبلا از دست رفته(█ درایو جی ساقط شده! █) و احتمال از دست رفتن اطلاعات با به کما رفتن دوباره کامپیوتر و هارد وجود داره. میخام بدکتور را حل کنم تا اطلاعات فعلی از بین نروند چه جوری مشکل بدسکتور رو کاملا حل کنم حتی به قیمت از دست دادن بخشی از فضای خالی هارد
خیلی ممنون میشم اگه جواب بدین.
مشکل ویروس نیست آنتی ویروس چیزی پیدا نکرده - با سیف مد هم نتونسم فرمت کنم یعنی تا درجه اخر میره به آخرش میرسه میگه ناتوان است...

Last edited:

AMD.POWER

مدیر بخش کامپیوتر
مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
23,611
تاپیک جامع مشکلات هارد دیسک هست برای حل مشکلات
با توجه به مواردی که گفتید . هارد رو باید به مرکز بازیابی اطلاعات ببرید . با این وضعیت که توضیح دادی احتمال کرش کردن هارد است .

ctcn8311885

Registered User
لایک‌ها
1,168
تاپیک جامع مشکلات هارد دیسک هست برای حل مشکلات
با توجه به مواردی که گفتید . هارد رو باید به مرکز بازیابی اطلاعات ببرید . با این وضعیت که توضیح دادی احتمال کرش کردن هارد است .
کرش کردن هارد یعنی چی و باید چی کارش کرد؟

ctcn8311885

Registered User
لایک‌ها
1,168
اطلاعات هنوز باقی هستنند فقط بخشی از آن ها قبلا از دست رفته(درایو جی ساقط شده!) ولی احتمال از دست رفتن اطلاعات با به کما رفتن دوباره کامپیوتر و هارد وجود داره. میخام بدکتور را حل کنم تا اطلاعات فعلی از بین نروند

AMD.POWER

مدیر بخش کامپیوتر
مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
23,611
کرش کردن هارد یعنی چی و باید چی کارش کرد؟
این هارد رو فقط میشه بازیابی کرد . اون هم کار شما نیست . چون موقع خوندن اطلاعات بدلیل بدسکتور زیاد . هد با دیواره سیلندر برخورد میکنه .
هزینه ریکاوری هم عموما بالای 300 تومن در نظر بگیرید .
یک شات با برنامه hdsenitel از وضعیت هارد بگیرید

Pooria_H

Registered User
لایک‌ها
18
این هارد رو فقط میشه بازیابی کرد . اون هم کار شما نیست . چون موقع خوندن اطلاعات بدلیل بدسکتور زیاد . هد با دیواره سیلندر برخورد میکنه .
هزینه ریکاوری هم عموما بالای 300 تومن در نظر بگیرید .
یک شات با برنامه hdsenitel از وضعیت هارد بگیرید
هزینه‌ی بازیابی 600 گیگابایت اطلاعات هاردی که بدسکتور نداره و صفحه سالمه(تنها مشکل دیتکت شدن داره) حدودا چقدر میشه؟

AMD.POWER

مدیر بخش کامپیوتر
مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
23,611
هزینه‌ی بازیابی 600 گیگابایت اطلاعات هاردی که بدسکتور نداره و صفحه سالمه(تنها مشکل دیتکت شدن داره) حدودا چقدر میشه؟
بستگی داره دوست عزیز . اگر مشکل برد داشته باشه یک قیمت هست اگر مشکل مکانیکال باشه یک قیمت . اگر درست تو ذهنم باشه . حدود 400 میگیرن .

Gesher

کاربر فعال سخت افزار
کاربر فعال
لایک‌ها
794
اطلاعات هنوز باقی هستنند فقط بخشی از آن ها قبلا از دست رفته(درایو جی ساقط شده!) ولی احتمال از دست رفتن اطلاعات با به کما رفتن دوباره کامپیوتر و هارد وجود داره. میخام بدکتور را حل کنم تا اطلاعات فعلی از بین نروند
شما الان اطلاعات موجود رو خارج کردین یا خیر؟
پیشنهاد میشه بصورت Slave کنار یک هارد مطمئن و سریع بسته، و داده ها رو فعلا به هارد اکسترنال و یا Master منتقل کنین
ضمنا یک شات از HD Tune>Health قرار داده بشه اینجا تا وضعیت روشن بشه
بعد از انتقال و یا ریکاوری داده ها پیشنهاد میشه یکبار با برنامه هایی مثل Maxtor PowerMax اقدام به Low Level Format کنین، در مواردی که مشکل هارد از نوع سخت افزاری نباشه کارگشاست

ctcn8311885

Registered User
لایک‌ها
1,168
فعلا با نرم افزار بهینه کننده جلوی خرابی هارد رو میگیرم. این درد درمان ندارد مگر باخرید هارد ssd

بالا