برگزیده های پرشین تولز

بهترین پی دی اف اموزش html چیه

mahdidutt

Registered User
لایک‌ها
574
میخوام چاپ کنم و بخونم
در حد یاد گرفتن برای طراحی سایت وردپرس و قالب بلاگفا میخوام البته سی اس اس هم میخوام
منابع اینترنت رو چند تا دانلود کردم ولی نمیدونم کدوم بهتره
پس میخوام چیزی رو که واقعا جواب بده و بهتر از همه باشه معرفی کنید(چیزی که خودتون از بین چند منبع که خوندید و بهترین میدونید و مناسب نیاز من باشه)

AMOAMIR

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
2
برای HTML بهتره از اینجا شروع کنی .
برای ساخت قالب وردپرس و بلاگفا باید وارد برنامه نویسی سمت سرور بشی که زبون این نوع CMS ها هم PHP هستنش .
که PHP هم خودش داستانی داره.

mahdidutt

Registered User
لایک‌ها
574
برای HTML بهتره از اینجا شروع کنی .
برای ساخت قالب وردپرس و بلاگفا باید وارد برنامه نویسی سمت سرور بشی که زبون این نوع CMS ها هم PHP هستنش .
که PHP هم خودش داستانی داره.
جدی؟عجببببببببببببببببببب
بلاگفا که والا اچ تی و سی اس میخواست..یا من بد متوجه شدم
قالب وردپرس هم که گفتن php فقط در حد حلقه ها میخواد که..گیج شدم

behnamy

Registered User
لایک‌ها
463
جدی؟عجببببببببببببببببببب
بلاگفا که والا اچ تی و سی اس میخواست..یا من بد متوجه شدم
قالب وردپرس هم که گفتن php فقط در حد حلقه ها میخواد که..گیج شدم
سلام داداش. همونی که خودت میگی درسته! البته با یک اشتباهی که کردی و اونم اینکه بلاگفا تقریبا میشه گفت هم مثل وردپرسه یعنی html خالصه خالص نیست فقط، چون اگر فرض کنیم هر دو این ها CMS باشن( یعنی فرض کن بلاگفا هم CMS هستش) وقتی داری واسشون قالب درست میکنی باید طبق کدهای سمت سروری که اونا واسه ساخت CMS خودشون استفاده کردن تو هم باید واسه قالبت از دستورالعمل هایی که اونا گفتن پیروی کنی، دقیقا مثل همون حرفی که خودت زدی که واسه قالب وردپرس در حد سر درآودن از حلقه هاش و یه چند مورد دیگه از PHP دونستن کافیه. مثلا اینجا رو نگاه کن blogfa.com/Help/Show.aspx?id=template مستندات بلاگفا هستش و تو وقتی قالب درست میکنی برای قسمت "عنوان مطلب ارسال شده" از کد <-PostTitle-> استفاده کنی تا وقتی که قالب تو میره سمت سرور اونا و پردازش میشه طبق CMS اونا متوجه بشه که معنی <-PostTitle-> چیه که براش تعریف کردن قبلا و تو نمیتونی به جای <-PostTitle-> هرچی دلت بخواد بنویسی! همین! نیازی نیس که تو ASP بدونی وقتی داری قالب واسه بلاگفا درست میکنی! فقط کافیه یک سری دستورالعمل که توی مستندات نوشته شده پیروی کنی که سخت هم نیست.
گیج هم نشو، جمله امضای منو یادت باشه و شروع کن....

AMOAMIR

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
2
نه دوست من اینطور نیست که فقط یه حلقه بندازی واسه پستا کار حل بشه !
همین وردپرس اگه بتونی با تگش هاش وربری میتونی هر سایتی رو up کنی!
اگه به قالب های که برای وبلاگ دانلود میکنی دقت کنی تگ های از پیش تعیین شده داره برا پست هام حلقه دار !
php مفاهیم گسترده ای دار که حلقه یکیشونه !
اگه همین یه حلقه بود که...
در کل سعی کن بری سمت php مفاهیمش جذاب تر و متن باز هستش وخودت از پایه در نوشت یک cms درگیر همه ی موارد میشی برعکس asp !

mahdidutt

Registered User
لایک‌ها
574
سلام داداش. همونی که خودت میگی درسته! البته با یک اشتباهی که کردی و اونم اینکه بلاگفا تقریبا میشه گفت هم مثل وردپرسه یعنی html خالصه خالص نیست فقط، چون اگر فرض کنیم هر دو این ها CMS باشن( یعنی فرض کن بلاگفا هم CMS هستش) وقتی داری واسشون قالب درست میکنی باید طبق کدهای سمت سروری که اونا واسه ساخت CMS خودشون استفاده کردن تو هم باید واسه قالبت از دستورالعمل هایی که اونا گفتن پیروی کنی، دقیقا مثل همون حرفی که خودت زدی که واسه قالب وردپرس در حد سر درآودن از حلقه هاش و یه چند مورد دیگه از PHP دونستن کافیه. مثلا اینجا رو نگاه کن blogfa.com/Help/Show.aspx?id=template مستندات بلاگفا هستش و تو وقتی قالب درست میکنی برای قسمت "عنوان مطلب ارسال شده" از کد <-PostTitle-> استفاده کنی تا وقتی که قالب تو میره سمت سرور اونا و پردازش میشه طبق CMS اونا متوجه بشه که معنی <-PostTitle-> چیه که براش تعریف کردن قبلا و تو نمیتونی به جای <-PostTitle-> هرچی دلت بخواد بنویسی! همین! نیازی نیس که تو ASP بدونی وقتی داری قالب واسه بلاگفا درست میکنی! فقط کافیه یک سری دستورالعمل که توی مستندات نوشته شده پیروی کنی که سخت هم نیست.
گیج هم نشو، جمله امضای منو یادت باشه و شروع کن....
lممنون دوست عزیز

نه دوست من اینطور نیست که فقط یه حلقه بندازی واسه پستا کار حل بشه !
همین وردپرس اگه بتونی با تگش هاش وربری میتونی هر سایتی رو up کنی!
اگه به قالب های که برای وبلاگ دانلود میکنی دقت کنی تگ های از پیش تعیین شده داره برا پست هام حلقه دار !
php مفاهیم گسترده ای دار که حلقه یکیشونه !
اگه همین یه حلقه بود که...
در کل سعی کن بری سمت php مفاهیمش جذاب تر و متن باز هستش وخودت از پایه در نوشت یک cms درگیر همه ی موارد میشی برعکس asp !
میدونم دوست عزیز
ولی قصد ندارم در پی اچ پی حرفه ای بشم که
میخوام در حد دستورات بلاگفا نه برنامه نویسی وب
تا حدیش بلد باشم که قالب بلاگفا طراحی کنم و وردپرس...

بالا