برگزیده های پرشین تولز

مشاوره در مورد خريد لپتاپ

?

• ?

Votes: 3 100.0%
  • ?

Votes: 0 0.0%

• Total voters
    3
  • Poll closed .

mojtaba2600

Registered User
لایک‌ها
285
سلام خدمت دوستان
میخواستم لب تاب بخرم تا 1.5 میتونم هزینه کنم
هدف از خرید هم فقط فیلم دیدن و دانلود هستش همین. یه چیز خر کار باشه 24 ساعته روشنه برای دانلود
24 ساعته روشن باشه خراب نشه با توجه یه این که فشاری به سیستم نیاد فقط دانلود یا نگاه کردن فیلم همزمان؟
به نظر من گرفتن لپ تاپ مناسب نیست بهتره pc بخری یه سیستم پایین اما خر کار.

mojtaba2600

Registered User
لایک‌ها
285
لپ تاپ داداش من msi هست و برای همین کار شما گرفت به عمد نیز مدل گیمینگ گرفتیم که خنک کنندگیش خوب باشه ولی بعد از 2 سال جان به جان آفرین تسلیم کرد.(10ساعت گیم،4فیلم،شبها هم دانلود بلا استثنا)
خود دانی اگه خریدی حواست به هارد و سیستم خنک کنندگیش باشه هرچه این دوتا بهتر عمرشم بیشتر.
فن زیر لپ تاپ یادت نره.

reza76622201

کاربر حرفه ای سخت افزار
لایک‌ها
3,630
سلام خدمت دوستان
میخواستم لب تاب بخرم تا 1.5 میتونم هزینه کنم
هدف از خرید هم فقط فیلم دیدن و دانلود هستش همین. یه چیز خر کار باشه 24 ساعته روشنه برای دانلود
24 ساعته روشن باشه خراب نشه با توجه یه این که فشاری به سیستم نیاد فقط دانلود یا نگاه کردن فیلم همزمان؟
سلام عزیز. نظر بنده اینه:
http://www.digikala.com/Product/DKP-37248/Acer-Aspire-E5-571G-35LJ/لپ-تاپ-ایسر-اسپایر-ای5-571جی-35LJ
دوستان یه سوال داشتم
asus g56jk - b قابلیت اضافه کردن ssd داره؟؟؟
سلام. آره عزیز. خیالتون راحت.

uranium1

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
6
سلام به همه دوستان.
نظرتون در مورده lenova y5070 چيه؟
ايرادش اينه كه dvd drive ندارن.كارمم بيشتر بازيو كارايه office.
بدرد ميخوره؟

AMD.POWER

مدیر بخش کامپیوتر
مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
23,611
میتونید acer e1-572g با توجه به بودجه corei5 یا corei3 بگیرید .
د : Acer
پردازنده : Intel Core i5 4200U
تعداد هسته : 2
رم : 6GB DDR3
حافظه داخلی : 750GB
پردازنده گرافیکی : AMD Radeon HD 8750M
حافظه گرافیکی : 2GB DDR3
درایو نوری : DVD-RW
سایز صفحه : 15.6
صحفه لمسی : خیر
رزولوشن : HD
شیار حافظه : بله
سیستم عامل : DOS
باطری : 4Cell
وزن : 2.4

uranium1

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
6
میتونید acer e1-572g با توجه به بودجه corei5 یا corei3 بگیرید .
د : Acer
پردازنده : Intel Core i5 4200U
تعداد هسته : 2
رم : 6GB DDR3
حافظه داخلی : 750GB
پردازنده گرافیکی : AMD Radeon HD 8750M
حافظه گرافیکی : 2GB DDR3
درایو نوری : DVD-RW
سایز صفحه : 15.6
صحفه لمسی : خیر
رزولوشن : HD
شیار حافظه : بله
سیستم عامل : DOS
باطری : 4Cell
وزن : 2.4
سلام.دوسته عزيز شما در پاسخ به من گفتيد؟
اون سيستمي كه خودم معرفي كردم
١٦g ram
4g كارت گرافيكي
I7 core
اين خيلي بالاتر از اونيه كه گفتيدا.
تو صحبتايه قبلمم گفتم برايه بازي ميخوام.
حالا دوسان كسي در مورده lenovo y5080 تجربه اي داره به ما بگه ممنون ميشم

AMD.POWER

مدیر بخش کامپیوتر
مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
23,611
سلام.دوسته عزيز شما در پاسخ به من گفتيد؟
اون سيستمي كه خودم معرفي كردم
١٦g ram
4g كارت گرافيكي
I7 core
اين خيلي بالاتر از اونيه كه گفتيدا.
تو صحبتايه قبلمم گفتم برايه بازي ميخوام.
حالا دوسان كسي در مورده lenovo y5080 تجربه اي داره به ما بگه ممنون ميشم
شما بودجتون رو مشخص کنید

reza76622201

کاربر حرفه ای سخت افزار
لایک‌ها
3,630
عزیز شما توی هیچ برندی با کانفیگ Lenovo Y5070 و قیمت حدود 3000000 گیرتون نمیاد.این لپ تاپ هم تازه وارد بازار شده و یه کم طل میکشه تا امتحانشو پس بده. نهایتا شما با گارانتی معتبر بخرید تا براتون مشکلی پیش نیاد. اما به طور کل هیچوقت کارآیی و کیفیت بازی روی لپ تاپ به گرد دسک تاپ هم نمیرسه , دلیلشم عدم وجود فضای کافی و توانایی محدود در این فضا سربرای تعبیه کارت گرافیک حجیم و پرقدرت و مهار دما و از اون مهمتر توان مصرفی بالای کارتهای گرافیک پرسرعت و توان محدود منبع تغذیه هستش. اما این لپ تاپ کلا کانفیگش توی این رنج خیلی خوبه.

persianphd

Registered User
لایک‌ها
76
سلام
چند سوال داشتم
خرید لپ تاپ استوک رو توصیه می کنید؟ در مورد اعتبار استوک و بازارش تو ایران و چگوونگی وارداتش توضیحی میدید؟
یه لپ تاپ مینی سبک و قوی انتخاب کردم 2540p hp. به نظرتون خوب هست. خب بودجه کمی دارم و به نظرم گزینه مناسبیه. دوستان از نظر سخت افزاری و نرم افزاری تاییدش میکنید؟ یه فروشنده معتبر در این زمینه پیدا کردم ولی خواستم در مورد این مدل نظر کارشناسی بدید. بودجه تا 700-750
ضمنا یکی از دوستانم قصد خرید لپ تاپ مینی داره اونم از نوع استوک منتها لمسی میخواد. شما چه مدلی رو توصیه میکنید... اونهم همین حدود تا نهایت 900-1000 میتونه هزینه کنه.البته اونم هر چه کمتر بهتر! مدلهای 2760 و 2740 و ... لنوو ایکس 201 رو انتخاب کرده.
اصلا لپتاپ لمسی خوب هست ... اونم از نوع استوک؟
تمیزی ظاهر و سالم بودنش مسلما مهمه..
البته هیچ کدوم از ما نمیخوایم مدل از رده خارج بازار رو بخریم.. قصدمون خرید لپ تاپ قوی هست و سبک و به روز با کاربری دانشجویی قابل حمل و استفاده ممولی و نهایت کار گرافیکیمون گاهی فتوشاپه! بیشتر وب گردی و مقاله نویسی! ولی خب قوی بودنش مهمه.
خب داشتیم جستجو میکردیم که این انجمن رو دیدیم... با این قسمت از فروم پی تی آشنا نبودیم. ممنون میشم راهنمایی کنید.

reza76622201

کاربر حرفه ای سخت افزار
لایک‌ها
3,630
سلام
چند سوال داشتم
خرید لپ تاپ استوک رو توصیه می کنید؟ در مورد اعتبار استوک و بازارش تو ایران و چگوونگی وارداتش توضیحی میدید؟
یه لپ تاپ مینی سبک و قوی انتخاب کردم 2540p hp. به نظرتون خوب هست. خب بودجه کمی دارم و به نظرم گزینه مناسبیه. دوستان از نظر سخت افزاری و نرم افزاری تاییدش میکنید؟ یه فروشنده معتبر در این زمینه پیدا کردم ولی خواستم در مورد این مدل نظر کارشناسی بدید. بودجه تا 700-750
ضمنا یکی از دوستانم قصد خرید لپ تاپ مینی داره اونم از نوع استوک منتها لمسی میخواد. شما چه مدلی رو توصیه میکنید... اونهم همین حدود تا نهایت 900-1000 میتونه هزینه کنه.البته اونم هر چه کمتر بهتر! مدلهای 2760 و 2740 و ... لنوو ایکس 201 رو انتخاب کرده.
اصلا لپتاپ لمسی خوب هست ... اونم از نوع استوک؟
تمیزی ظاهر و سالم بودنش مسلما مهمه..
البته هیچ کدوم از ما نمیخوایم مدل از رده خارج بازار رو بخریم.. قصدمون خرید لپ تاپ قوی هست و سبک و به روز با کاربری دانشجویی قابل حمل و استفاده ممولی و نهایت کار گرافیکیمون گاهی فتوشاپه! بیشتر وب گردی و مقاله نویسی! ولی خب قوی بودنش مهمه.
خب داشتیم جستجو میکردیم که این انجمن رو دیدیم... با این قسمت از فروم پی تی آشنا نبودیم. ممنون میشم راهنمایی کنید.
سلام عزیز. لپ تاپ استوک عموما لپ تاپها صنعتی سنگین , از رده خارج و اکثرا رفرش شده هستند. منظور از رفرش اینه که لپ تاپ وقتی پلمبش باز شده ایراد داشته و به کارخانه عودت شده و پس از رفع شدن دوباره برگشت داده شده و هیج ضمانتی هم نداره. اما توی ایران اینگونه نیست. عموما خود تعمیرکارها لپ تاپهای خراب رو میخرن و میارن و مثلا اگر LCD یش خرابه یه LCD یه لپ تاپ دیگه(نه لزوما با کیفیت و مثل خودش) یا هر چی دم دستشون باشه رو میندازن روش. اگر لپ تاپی که فرمودید اینه:
http://www.cnet.com/products/hp-elitebook-2540p/specs/
از نظر مشخصاتی اکر همینه که لینکشو دادم لپ تاپ خوبیه و به قیمت 800000 تومان میارزه. اما مثل هندونه سربستس. اگر طرف حاضره حداقل دو ماه بهتون گارانتی بده و از نظر ظاهر کاملا سالمه و هیچ نقصی نداشته باشه , مورد خوبیه , اما این قیمتش خیلی پایینه و شک برانگیز , اگر تجربه ای ندارید باید خیلی احتیاط کنید. دوستتون که لپ تاپ لمسی استوک می خواد چون کلا استوک کاملا شانسی گیر میاد , اول باید بگردید ببینید لپ تاپ تمیز لمسی استوک اصلا گیر میاد توی بازار. اگر گیرتون اومد و طرف گارانتیش کرد مدلها و قیمتهاشو بفرمائید تا راهنمائیتون کنیم. اگر دوستتون مدلها یاد شده رو پیدا کرده و حاضره ریسک کنه لطفا لینکی از مشخصات اونها ارائه بدید , چون کانفیگهای متفاوتی از X201 توی اینترنت دیدم. اون مدلهای دیگه رو هم لینشکونو بدید یا مدل دقیق دقیقشو ذکر کنید.
لپ تاپ لمسی مسلما بهتر از عادیه و مخصوصا توی ویندوز 8 خیلی برتر خودشو نشون می ده و اصولا سیستم عاملها به سمت لمسی شدن دارن پیش میرن. چون کار خیلی راحت تر میشه. اما استوک کلا ریسک خودشو داره , حالا صفحش چه لمسی باشه و چه غیر لمسی.
در کل اگر بتونید لپ تاپ نو بخرید خیلی بهتره و ریسک پایینی داره اما با این مبالغ نمی تونید مورد آکبند خوبی بخرید.
مدلی که خودتون واسه خودتون فرمودید یعنی مدل HP 2540P کانفیگ خوبی داره و با اینکه متعلق به تقریبا 3 تا 4 سال قبله اما بازم نسبتا قوی هستش. و واسه کارهایی که فرمودید جوابگو هستش. در هر صورت با توجه به عرایض بنده خودتون باید مزایا و معایب لپ تاپهای استوک رو واسه خودتون سبک و سنگین کنید و تصمیم بگیرید. در خدمتیم.

Last edited:

persianphd

Registered User
لایک‌ها
76
سلام عزیز. لپ تاپ استوک عموما لپ تاپها صنعتی سنگین , از رده خارج و اکثرا رفرش شده هستند. منظور از رفرش اینه که لپ تاپ وقتی پلمبش باز شده ایراد داشته و به کارخانه عودت شده و پس از رفع شدن دوباره برگشت داده شده و هیج ضمانتی هم نداره. اما توی ایران اینگونه نیست. عموما خود تعمیرکارها لپ تاپهای خراب رو میخرن و میارن و مثلا اگر LCD یش خرابه یه LCD یه لپ تاپ دیگه(نه لوزما با کیفیت و مثل خودش) یا هر چی دم دستشون باشه رو میندازن روش. اگر لپ تاپی که فرمودید اینه:
http://www.cnet.com/products/hp-elitebook-2540p/specs/
از نظر مشخصاتی اکر همینه که لینکشو دادم لپ تاپ خوبیه و به قیمت 800000 تومان میارزه. اما مثل هندونه سربستس. اگر طرف حاضره حداقل دو ماه بهتون گارانتی بده و از نظر ظاهر کاملا سالمه و هیچ نقصی نداشته باشه , مورد خوبیه , اما این قیمتش خیلی پایینه و شک برانگیز , اگر تجربه ای ندارید باید خیلی احتیاط کنید. دوستتون که لپ تاپ لمسی استوک می خواد چون کلا استوک کاملا شانسی گیر میاد , اول باید بگردید ببینید لپ تاپ تمیز لمسی استوک اصلا گیر میاد توی بازار. اگر گیرتون اومد و طرف گارانتیش کرد مدلها و قیمتهاشو بفرمائید تا راهنمائیتون کنیم. اگر دوستتون مدلها یاد شده رو پیدا کرده و حاضره ریسک کنه لطفا لینکی از مشخصات اونها ارائه بدید , چون کانفیگهای متفاوتی از X201 توی اینترنت دیدم. اون مدلهای دیگه رو هم لینشکونو بدید یا مدل دقیق دقیقشو ذکر کنید.
لپ تاپ لمسی مسلما بهتر از عادیه و مخصوصا توی ویندوز 8 خیلی برتر خودشو نشون می ده و اصولا سیستم عاملها به سمت لمسی شدن دارن پیش میرن. چون کار خیلی راحت تر میشه. اما استوک کلا ریسک خودشو داره , حالا صفحش چه لمسی باشه و چه غیر لمسی.
در کل اگر بتونید لپ تاپ نو بخرید خیلی بهتره و ریسک پایینی داره اما با این مبالغ نمی تونید مورد آکبند خوبی بخرید.
مدلی که خودتون واسه خودتون فرمودید یعنی مدل HP 2540P کانفیگ خوبی داره و با اینکه متعلق به تقریبا 3 تا 4 سال قبله اما بازم نسبتا قوی هستش. و واسه کارهایی که فرمودید جوابگو هستش. در هر صورت با توجه به عرایض بنده خودتون باید مزایا و معایب لپ تاپهای استوک رو واسه خودتون سبک و سنگین کنید و تصمیم بگیرید. در خدمتیم.
خیلیممنون دوست عزیز
بله همین مشخصات وولی رم ارتقا یافته (رم 4)
HP EliteBook 2540p - 12.1" - Core i7 640LM - Windows 7 Pro - 4 GB RAM - 160 GB HDD

توضیحات شما خیلی عالی بود.. فقط یه سوال... اینکه مثلا از یه مدل لپتاپ به تعداد زیاد وارد بازار استوک میشه دلیلش قدیمی شدن مدل و برگشت به کارخانه نیست؟ شنیدم شرکت اچ پی این امکان رو برای کاربرا فراهم میکنه که مدلهای قدیمشون رو با جدید همون مارک تعویض کنند ! درسته؟ و اغلب این مدل های صنعتی و اداری به این صورت برگشت داده میشه... ون این لپ تاپ ها کار کرده هستند. نمیدونم ولی در انتخاب این لپ تاپ اگر واقعا سالم باشه و تمیز فکر میکنم از مینی های داخل ایران خیلی بهتر هست.. بازم بسته به فروشنده و به قول شما هندوانه سر بسته! به نظرم لمسی خوبه ولی لپ تاپ لمسی صفحه کوچک به درد نمیخوره و در حال حاضر مد نظرم سبک بودن وقوی بودنه.
نظر شما در مورد خرید لپتاپ لمسی صفحه بزرگ چیه؟
Acer Iconia Touchbook 6120
این مدل رو توصیه میکنید؟
مدل لمسی که شما توصیه می کنید چیه؟

reza76622201

کاربر حرفه ای سخت افزار
لایک‌ها
3,630
خیلیممنون دوست عزیز
بله همین مشخصات وولی رم ارتقا یافته (رم 4)
HP EliteBook 2540p - 12.1" - Core i7 640LM - Windows 7 Pro - 4 GB RAM - 160 GB HDD

توضیحات شما خیلی عالی بود.. فقط یه سوال... اینکه مثلا از یه مدل لپتاپ به تعداد زیاد وارد بازار استوک میشه دلیلش قدیمی شدن مدل و برگشت به کارخانه نیست؟ شنیدم شرکت اچ پی این امکان رو برای کاربرا فراهم میکنه که مدلهای قدیمشون رو با جدید همون مارک تعویض کنند ! درسته؟ و اغلب این مدل های صنعتی و اداری به این صورت برگشت داده میشه... ون این لپ تاپ ها کار کرده هستند. نمیدونم ولی در انتخاب این لپ تاپ اگر واقعا سالم باشه و تمیز فکر میکنم از مینی های داخل ایران خیلی بهتر هست.. بازم بسته به فروشنده و به قول شما هندوانه سر بسته! به نظرم لمسی خوبه ولی لپ تاپ لمسی صفحه کوچک به درد نمیخوره و در حال حاضر مد نظرم سبک بودن وقوی بودنه.
نظر شما در مورد خرید لپتاپ لمسی صفحه بزرگ چیه؟
Acer Iconia Touchbook 6120
این مدل رو توصیه میکنید؟
مدل لمسی که شما توصیه می کنید چیه؟
خواهش می کنم عزیز. در خصوص اینکه آیا واقعا دلیل اینکه این لپ تاپها وارد بازار استوک میشن اینیه که شما فرمودید یا خیر می تونه باشه. اما اینجا ایرانه و حداقل در این خصوص هیچ نظارت و ضمانتی وجود نداره. شرکت اچ پی هم برای ایران چنین امکاناتی نذاشته(ایران تحریمه) و واسه کشورهای دیگه هم یه شرایط خاصی برای تعویض داره. در هر صورت هر چی باشه برای ما این حالت اتفاق نمیفته. بنده خدمتتون واقعیت بازار ایران رو در زمینه استوک عرض کردم دیگه هر جور صلاح می دونید.
در خصوص لپ تاپ لمسی صفحه بزرگ هم بدیهیه که خوبه. اگر اینه:
http://www.pcworld.com/product/853600/iconia-6120-dual-screen-touchbook-14-quot-black-tablet-pc.html
کانفیگ خوبی داره. اما بازم اگر قراره استوک باشه مسائلی که عرض کردم شامل حالش میشه.
برای خرید لپ تاپ لمسی آکبند بروز حداقل باید بالای 2200000 تومان خرج کنید تازه با یه کانفیگ متوسط.

persianphd

Registered User
لایک‌ها
76
خیلی ممنون از توضیحاتتون
در مورد لپتاپ ایسر لمسی خوب یه فروشنده بود ک میگفت گاهی تاچش پرش داره. حالا سوالم اینه که دو صفحه تاچ و بدون کیبورد رو چه جوری باید استفاده کرد؟ این لپ تاپ که میگم استوک نیست. من فقط تو کاربرد و استفاده این لپتاپ موندم.

reza76622201

کاربر حرفه ای سخت افزار
لایک‌ها
3,630
خیلی ممنون از توضیحاتتون
در مورد لپتاپ ایسر لمسی خوب یه فروشنده بود ک میگفت گاهی تاچش پرش داره. حالا سوالم اینه که دو صفحه تاچ و بدون کیبورد رو چه جوری باید استفاده کرد؟ این لپ تاپ که میگم استوک نیست. من فقط تو کاربرد و استفاده این لپتاپ موندم.
خواهش مي كنم. عزيز فروشنده ها حرف زياد ميزنن. اكثرا بر اساس منافع شخصي و كالاهايي كه توي انبار دارن و سود بيشتري براشون داره مبالغه مي كنن. برند ايسر كه اصلش آمريكاييه يه برند جهانيه و غير ممكنه چنين مشكلي داشته باشه. خيالتون 100% راحت باشه. وقتي صفحه كلا تاچ باشه و كيبورد نداشته باشه روي هر جا كه اشاره كنيد و نياز به تايپ داشته باشيد روي صفحه كيبورد مجازي مياد و راحت مي تونيد تايپ كنيد. ضمنا ميشه كيبورد وايرلس يا حتي سيمي هم بهش وصل كرد. اتفاقا اگر روش ويندوز 8 و يا حتي 7 باشه كارآيي بسيار بالايي داره. اينم لينك مشخصاتش:
http://www.cnet.com/products/acer-i...ome-premium-64-bit-4-gb-ram-640-gb-hdd/specs/
اما مساله مهم اينجاست كه اين لپ تاپ سال 2011 توليد شده و شما مي فرمائيد استوك نيستش!!! اين غير ممكنه كه چنين لپ تاپي بيش از 3 سال كسي توي انبارش نگه داشته باشه ، جون خيلي خيلي ضرر ميكنه و هيچ آدم عاقلي اين كار رو نمي كنه. چه خواسته فروشنده هاي 7 خط اين ممكلت.
عزيز يك كلام ختم كلام. شما با مبلغ زير 1000000 تومان نمي تونيد لپ تاپ با كانفيگ خوب بخريد. اين استوكها هم خريدشون كاملا ريسكه و احتمال اينكه به دليل بي تجربگي بهتون بندازن بسيار بالاست. از قديم گفتن هيچ ارزوني بي علت نيست و هيچ گروني بي حكمت نيست. توي ايران كه هيچ نظارتي نيست اين ريسك بسيار درصدش بالاتره. ديگه هر جور خودتون مي دونيد.

goodjavan

Registered User
لایک‌ها
1,138
دوستان نظرتون دررابطه با ایسوز n550jk چیه؟؟؟وبعد ایا سری لیپ مویشن دارش خوبه ؟؟؟یا سری که جدیدا لیپ نداره و همچنین هاردش 1.5 ترا....سوال بعدی الارغم موجودی درسایت های پارسی زبان همچون http://www.digikala.com/Product/DKP-45455/ASUS-N550JK/لپ-تاپ-ایسوس-N550JK
چرا با چنین کانفینگ و هاردی در سایت اصلی موجود نمیباشد
http://www.asus.com/Notebooks_Ultrabooks/N550JK/specifications/
لطفا سریع کمک کنید؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
بعد دراین رنج 3500 الی 4 تومن و توهمین مایه ها دیگه چی ازاین بهتر نظرتونه؟؟؟؟؟؟تشکر

reza76622201

کاربر حرفه ای سخت افزار
لایک‌ها
3,630
دوستان نظرتون دررابطه با ایسوز n550jk چیه؟؟؟وبعد ایا سری لیپ مویشن دارش خوبه ؟؟؟یا سری که جدیدا لیپ نداره و همچنین هاردش 1.5 ترا....سوال بعدی الارغم موجودی درسایت های پارسی زبان همچون http://www.digikala.com/Product/DKP-45455/ASUS-N550JK/لپ-تاپ-ایسوس-N550JK
چرا با چنین کانفینگ و هاردی در سایت اصلی موجود نمیباشد
http://www.asus.com/Notebooks_Ultrabooks/N550JK/specifications/
لطفا سریع کمک کنید؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
بعد دراین رنج 3500 الی 4 تومن و توهمین مایه ها دیگه چی ازاین بهتر نظرتونه؟؟؟؟؟؟تشکر
پاسختون رو توی تاپیکی که ایجاد کرده بودید دادم عزیز.

hosein.blak

Registered User
لایک‌ها
299
سلام
تا 2ت چه لپ تاپی پیشنهاد میدید؟؟ هر چی قیمتش پایین تر باشه بهتره!
بیشتر برا بازی و برنامه نویسی میخوام سخت افزار برام مهمه( میدونم تو این قیمت زیاد نباید توقع داشته باشم)
نظرتون درباره این چیه؟؟

Lenovo ThinkPad E540 - E

بالا