برگزیده های پرشین تولز

چه دوربینی بخرم ؟؟؟؟ (تاپیک اختصاصی خرید دوربین)

mostafa_1366

Registered User
لایک‌ها
3,680
من تست نكردم .
ميگن رو بايد ديد كي ميگه ؟ كارشناس فني ؟ يا يه نفر كه گوسفندهاشو فروخته دوربين خريده بره شلمرود عكس بگيره
منظور از محيط بسته كلوين ضعيف هست كه اكثر دوربين ها تا حدودي اين مشكل رو دارن كه در همه دوربينهاي نيكون فوق العاده مشخصه . بايد ديد دقيقا در چه كلويني از دوربين استفاده شده با چه ديافي؟ و نتيجه چي بوده نه اينكه روي هوا يكي نظر بده
دقيقا كجا نظر كاربران رو مطالعه كرديد ؟ و چند مورد در اين خصوص نظر داده بودند ؟
سنسورش كه digic 6 بود كه فوق العاده عاليه ولي به نظر من اصلا نميشه روي زوم 30x براي تصوير خوب حساب كرد.
ولي تا 15x رو چرا تصوير خوب بهت ميده اونم با اين سنسور .
در كل من بازم نظرم روي مدلي هست كه معرفي كردم ولي اگه دلت با اينه دوست عزيزم همين رو بخر به نظر من دوربين خوبيه منتها توصيه ميكنم از ديجي كالا نخر چون قيمتش رو بالا زده 839000 تومن
ايران تصوير زده 770000 تومن يعني 70 هزار تومن اختلاف قيمت براي هيچ .
اگه بيشتر بگردي قيمت مناسب تر هم ميتوني پيدا كني قيمت دوربين هميشه روند نزولي داره نه سعودي .
همين مدل رو خود نمايندگي خيلي بخره 400 تومن به من و شما ميده 800 900 تومن .
نمیدونم این شرکت نیکون چه هیزم تری به شما فروخته که اینقدر بدشو میگین.درضمن فکر کنم منظورتون از کلوین همون ایزو باشه چون معمولا به دمای رنگ نور کلوین میگن و تو نویز تاثیر چندانی نداره. به استناد همه سایتهای تست کننده معتبر دوربین ،دوربینهای نیکون در مقایسه با مدلهای هم رده خودشون تو کنن وضعیت نویز بهتری دارن.و حتی دوربنیهای رده مبتدی نیکون نسبت به دوربینهای حرفه ای کنون نزدیک به 2 استاپ دینامیک رنج و عمق رنگ بالاتری دارن. شما اگه تونستید یه تست معتبر پیدا کنید که خلاف اینو ثابت کنه بنده حرفمو پس میگیرم.
تو دوربنیهای دیجیتال کار اصلی رو لنز و سنسور انجام میدن.دوربینهای کامپک و سوپر زوم اکثرا از سنسورهای 6*4 استفاده میکنن فرقی هم نمیکنه پردازندشون digik6 باشه یا digik100 کیفیتشون از یه حدی بالاتر نمیره. درضمن زوم اپتیکال رو لنز انجام مید نه پردازنده اگه دوربینی تو زوم بالا کیفیت عکسش میاد پایین مشکل از کیفیت لنزشه نه سنسور یا پردازنده.
در حال حاظر تنها مزیت دوبینهای کنون نسبت به نیکون صفحه نمایش لمسی و فکوس خودکار سریعتر در حالت لایو ویوه.اما این دلیل نمیشه که کیفیت فیلمبرداری نیکون بد باشه. چون فکوس خودکار تو فیلمبردری به هیچ وجه ملاک نیست شاید برای کارای آماتور بهتر باشه ولی بهتره بدونید دوربنیها و لنزهای فیلمبرداری حرفه ای همه فکوس دستی هستن. تو ایران خیلی دیدم که از 5d m3 واسه فیلمبرداری اسفاده میکنن ولی خداییش کدوم کار ایرانیا روی اصوله که این دومیش باشه. درصورتی که تو کشورهای از دوربینهای مثل نیکون استفاده میکنن اونم به خاطر دینامیک رنج بالاتر نه فکوس خودکار.

Last edited:

rez7

Registered User
لایک‌ها
597
براي خريد دوربين عجله نكن دوربين كار كرده جز پشيموني چيزي نداره
صبر كنيد بودجتون بيشتر بشه دوربين زير رو تهيه كنيد :
Canon EOS 1200D
ممنون دوست عزیز ولی بودجم نمیرسه
ولی میتونم 1100D بگیرم چطوره در مقابله 450d 40d و 80d nikon??

Areno

Registered User
لایک‌ها
778
خير دوست عزيز چون اون موقع بهتون خيانت كردم خودتون 10 دقيقه وقت بزاريد و در مورد هر 2 دوربين مطالعه كنيد
https://www.google.com

سرچ کردم! خیلی هم گشتم!
مزایاش سنسور قوی تر، نویز کمتر، سرعت شاتر بسیار بالاتر، دینامیک رنج بالاتر و از همه مهمتر لرزشگیر سنسورش هست.
اما مسئله اینه که تو ایران زندگی می کنیم!!
پیدا کردن لنزهاش و نسبت به قیمت سایر شرکت ها چطوره؟ لنز های آنالوگ چه سری می تونم روش استفاده کنم؟ به خصوص که لرزشگیر داخلی داره؟!

برای استفاده خونگی میخوام و slr به خاطر اندازش برای من مناسب نیست

فقط میگن که مدلی که گفتم تو محیط بسته نویز داره . آیا خیلی محسوسه ؟

@gogle
منم با آقا رضا موافقم، EOS M بگیرید سری 4 تکه که بتونید از تعداد زیادی لنز بهره ببرید. همینطور با خیال راحت تعداد وسیعی لنز آنالوگ هم اضافه میشه به حق انتخاب هاتون:
EOS M کیت 4تیکه! لنز 22 روش براش 99% اوقات کار خانوادگی کفایت میکنه! ولی خب یه ذره از بودجت بالاتره!

• Like
Reactions: Rip

gogle

Registered User
لایک‌ها
1,069
نمیدونم این شرکت نیکون چه هیزم تری به شما فروخته که اینقدر بدشو میگین.درضمن فکر کنم منظورتون از کلوین همون ایزو باشه چون معمولا به دمای رنگ نور کلوین میگن و تو نویز تاثیر چندانی نداره. به استناد همه سایتهای تست کننده معتبر دوربین ،دوربینهای نیکون در مقایسه با مدلهای هم رده خودشون تو کنن وضعیت نویز بهتری دارن.و حتی دوربنیهای رده مبتدی نیکون نسبت به دوربینهای حرفه ای کنون نزدیک به 2 استاپ دینامیک رنج و عمق رنگ بالاتری دارن. شما اگه تونستید یه تست معتبر پیدا کنید که خلاف اینو ثابت کنه بنده حرفمو پس میگیرم.
تو دوربنیهای دیجیتال کار اصلی رو لنز و سنسور انجام میدن.دوربینهای کامپک و سوپر زوم اکثرا از سنسورهای 6*4 استفاده میکنن فرقی هم نمیکنه پردازندشون digik6 باشه یا digik100 کیفیتشون از یه حدی بالاتر نمیره. درضمن زوم اپتیکال رو لنز انجام مید نه پردازنده اگه دوربینی تو زوم بالا کیفیت عکسش میاد پایین مشکل از کیفیت لنزشه نه سنسور یا پردازنده.
در حال حاظر تنها مزیت دوبینهای کنون نسبت به نیکون صفحه نمایش لمسی و فکوس خودکار سریعتر در حالت لایو ویوه.اما این دلیل نمیشه که کیفیت فیلمبرداری نیکون بد باشه. چون فکوس خودکار تو فیلمبردری به هیچ وجه ملاک نیست شاید برای کارای آماتور بهتر باشه ولی بهتره بدونید دوربنیها و لنزهای فیلمبرداری حرفه ای همه فکوس دستی هستن. تو ایران خیلی دیدم که از 5d m3 واسه فیلمبرداری اسفاده میکنن ولی خداییش کدوم کار ایرانیا روی اصوله که این دومیش باشه. درصورتی که تو کشورهای از دوربینهای مثل نیکون استفاده میکنن اونم به خاطر دینامیک رنج بالاتر نه فکوس خودکار.

بسياري از مدلهاي نيكون رو تست كردم اصلا جالب نبودند .
خير دوست عزيز منظورم از كلوين ميزان نور هست كه روي كاغذ بهش دماي نوري گفته ميشه . كه شديدا در وضوع تصوير خصوصا در تصوير برداري تاثير فراواني داره .
اشتباه فكر ميكنيد ایزو بر اساس ميزان كلوين (ميزان نور) تايين ميشه كه مستقيما برميگرده به تنظيم و تايين دياف و شاتر هست .

من نيازي نميبينم كه بخوام چيزي رو به شما يا ديگران ثابت كنم حرفت رو هم نميخواد پس بگيري تا آخر عمر از نيكون استفاده كن .
شايد نيكون از اين نظر بهتر عمل كرده باشي و چند تا سايت هم اين نكته رو براي فروش بهتر نيكون عنوان كرده باشند ولي تجربه شخصي بهم ثابت كرده دوربين نيكون يعني يك كالاي به درد نخور كه براي فروش بيشتر دست به هركاري ميزنه از حسگر فيك با رقمهاي نا متعارف تا تبليغات بسيار زياد خصوصا در خاورميانه .

اندازه سنسور چه ربطي به كيفيت عكس داره ؟!!!!!!
در دوربينهاي سوپر زوم وقتي با زوم بالا عكس برداري انجام ميشه اين وظيفه سنسوره كه تا چه ميزان اون عكس فوكوس و واضح باشه
كجا من نوشتم زوم رو پردازنده انجام ميده شما انگار حالت خوب نيست .
كيفيت عكس بستگي به ده ها عامل داره نه صرفا لنز و سنسور

پدر آمرزيده رشته تحصيلي من فيلم سازيه بالاي 20 30 تا كاره تله , مستند و كوتاه تصوير برداري و دستيار تصوير بودم
از دستياري (3) براي آقاي بايرام فضلي در سريال خاتون بگير (بعد از محرم و صفر پخش ميشه) تا چندين عنوان تله فيلم هاي شبكه 2 و كارهاي كوتاه براي هنرجوها .
عضو پيوسته كانون دستياران تصوير و نا پيوسته فيلم سازان جوان ايرانم (نه سينماگران جوانان)
اصلا زشته به خدا اينجا كارنامم رو كامل عنوان كنم اونم براي كساني مثل تو .

اومدي پست زدي فرق فوكوس دستي و اتوماتيك رو براي من كت كردي :general304:
واقعا نميدونم به حرفهات بخندم يا گريه كنم !

من هيچ بحثي با شما ندارم از اين به بعد هم هركسي سوال در مورد خريد دوربين داشت ايشون مياد راهنماييتون ميكنه

در باره 5d هم اطلاعات خيلي با ارزشي داره مثلا تو ايران دست هنرجوها خيلي ديده كه از اين دوربين استفاده ميكنند . :general404:

اومدم اين صفحه و بدون هيچ چشم داشتي هرچند سطحي ولي سعي ميكردم دوستان رو راهنمايي كنم . كه پولشون هدر نره .
كه اينم برخورده يه مشت آدم بافرهنگ .

مانا باشيد :general706: :general406:

mostafa_1366

Registered User
لایک‌ها
3,680
بسياري از مدلهاي نيكون رو تست كردم اصلا جالب نبودند .
خير دوست عزيز منظورم از كلوين ميزان نور هست كه روي كاغذ بهش دماي نوري گفته ميشه . كه شديدا در وضوع تصوير خصوصا در تصوير برداري تاثير فراواني داره .
اشتباه فكر ميكنيد ایزو بر اساس ميزان كلوين (ميزان نور) تايين ميشه كه مستقيما برميگرده به تنظيم و تايين دياف و شاتر هست .

من نيازي نميبينم كه بخوام چيزي رو به شما يا ديگران ثابت كنم حرفت رو هم نميخواد پس بگيري تا آخر عمر از نيكون استفاده كن .
شايد نيكون از اين نظر بهتر عمل كرده باشي و چند تا سايت هم اين نكته رو براي فروش بهتر نيكون عنوان كرده باشند ولي تجربه شخصي بهم ثابت كرده دوربين نيكون يعني يك كالاي به درد نخور كه براي فروش بيشتر دست به هركاري ميزنه از حسگر فيك با رقمهاي نا متعارف تا تبليغات بسيار زياد خصوصا در خاورميانه .

در دوربينهاي سوپر زوم وقتي با زوم بالا عكس برداري انجام ميشه اين وظيفه سنسوره كه تا چه ميزان اون عكس فوكوس و واضح باشه

پدر آمرزيده رشته تحصيلي من فيلم سازيه بالاي 20 30 تا كاره تله , مستند و كوتاه تصوير برداري و دستيار تصوير بودم
از دستياري (3) براي آقاي بايرام فضلي در سريال خاتون بگير (بعد از محرم و صفر پخش ميشه) تا چندين عنوان تله فيلم هاي شبكه 2 و كارهاي كوتاه براي هنرجوها .
عضو پيوسته كانون دستياران تصوير و نا پيوسته فيلم سازان جوان ايرانم (نه سينماگران جوانان)
اصلا زشته به خدا اينجا كارنامم رو كامل عنوان كنم اونم براي كساني مثل تو .

اومدي پست زدي فرق فوكوس دستي و اتوماتيك رو براي من كت كردي :general304:
واقعا نميدونم به حرفهات بخندم يا گريه كنم !

من هيچ بحثي با شما ندارم از اين به بعد هم هركسي سوال در مورد خريد دوربين داشت ايشون مياد راهنماييتون ميكنه

در باره 5d هم اطلاعات خيلي با ارزشي داره مثلا تو ايران دست هنرجوها خيلي ديده كه از اين دوربين استفاده ميكنند . :general404:

اومدم اين صفحه و بدون هيچ چشم داشتي هرچند سطحي ولي سعي ميكردم دوستان رو راهنمايي كنم . كه پولشون هدر نره .
كه اينم برخورده يه مشت آدم بافرهنگ .

مانا باشيد :general706: :general406:

اول اینکه بنده دعوایی باشما ندارم. اگه قرار باشه با کسی دعوا کنم ترجیح میدم سر یه چیز مهم تر باشه نه دوربین عکاسی. بعد هم مثل شما با هیچ برندی خصومت شخصی ندارم یا نسبت به نیکون تعصب ندارم. شاید همین حالا اگه پولش رو داشتم یه دوربین دیگه میگرفتم مثلا یکی از فولفریم های بدون آینه سونی.
و این که دوربینهای نیکون کالاهای بدردنخوری هستن نظر شخصی شماست و برای خودتون محترمه ولی وقتی دارید بدر یک فروم عمومی مشاوره میدید باید با سند و مدرک علمی حرف بزنید و الکی مردم رو گمراه نکنید اینکه شما از یه برند بدتون میاد دلیل نمیشه که بقیه هم بدشون بیاد.دوربینهای نیکون صد درصد ضعفهایی دارن ولی بدردنخور نیستن.شاهد هم تعداد اساتید عکاسی که از دوربینهای این برند استفاده میکنن کمتر کاربرای کنن نیستند. هرچند عکاسای بزرگی هم هستند مثل بهمن وفایی نژاد که از هیچکدوم استفاده نمیکنن.حالا کار نداریم خیلی از عکاسای حرفه ای کلا با مدیوم فرمت کار میکنن.
کاش این حرفاتون رو که درباره لنز و اندازه سنسور زدین تو جای دیگه ای نزنید. من از شما میپرسم اگه اندازه سنسور تاثیریی تو کیفیت عکس نداره پس فرق دوربین کامپک با DSLR چیه؟یا فرق دوربین کراپدار با فولفریم؟ اگه لنز تاثیری تو کیفیت عکس نداره پس عکاسای طبیعت چه مرضی دارن برن لنز 400/2.8 سی ملیون تومنی بگیرن؟چرا باید برن بدنه 10-20 ملیونی بگیرن؟ چرا نمیرن یه دوربین سوپر زوم بگیرن با 60 ایکس زوم و لنز معدل 1200mm?
خیر دوست عزیز اشتباه به عرضتون رسوندن زوم در عکاسی وظیفه سنسور نیست. این که شما می بینید تو دوربینهای سوپر زوم در زوم های بالا تصاویر خوبی ارائه نمیدن مشکل از لنزشونه نه سنسور یا پردازنده. مشکل سافت بودن تصویر در فوکال بالا رو تقریبا همه لنزهای تله ارزون قیمت دارن ربطی به فکوس نبودن تصویر نداره. تو صفحه قبلی یکی از پستهاتون نوشته بودین سنسور digik4 !! این یعنی اینکه شما هنوز فرق سنسور با پردازنده رو نمیدونید.
در مورد باقی حرفهاتون هم بنده نظری ندارم. فقط اگه حرفاتون درست باشه فکر نکنم در صلاحیت یه دستیار سوم تصویر برداری باشه که درباره عکاسی نظر بده. خود عکاسی هزارتا ژانر داره اگه یه تکه پا تشریف بیارید سایت عکاسی مشاهده میکنید هرکدوم از کاربرای رده بالای سایت فقط تو یکی از این ژانرها وارد هستن و سعی میکنن تمرکزشون رو روی همون بزارن.پس بهتره شما هم به کار تصویربرداریتون بپردازید و کار مشاوره در مورد دوربین عکاسی رو به اهلش واگذار کنید.

gogle

Registered User
لایک‌ها
1,069
اول اینکه بنده دعوایی باشما ندارم. اگه قرار باشه با کسی دعوا کنم ترجیح میدم سر یه چیز مهم تر باشه نه دوربین عکاسی. بعد هم مثل شما با هیچ برندی خصومت شخصی ندارم یا نسبت به نیکون تعصب ندارم. شاید همین حالا اگه پولش رو داشتم یه دوربین دیگه میگرفتم مثلا یکی از فولفریم های بدون آینه سونی.
و این که دوربینهای نیکون کالاهای بدردنخوری هستن نظر شخصی شماست و برای خودتون محترمه ولی وقتی دارید بدر یک فروم عمومی مشاوره میدید باید با سند و مدرک علمی حرف بزنید و الکی مردم رو گمراه نکنید اینکه شما از یه برند بدتون میاد دلیل نمیشه که بقیه هم بدشون بیاد.دوربینهای نیکون صد درصد ضعفهایی دارن ولی بدردنخور نیستن.شاهد هم تعداد اساتید عکاسی که از دوربینهای این برند استفاده میکنن کمتر کاربرای کنن نیستند. هرچند عکاسای بزرگی هم هستند مثل بهمن وفایی نژاد که از هیچکدوم استفاده نمیکنن.حالا کار نداریم خیلی از عکاسای حرفه ای کلا با مدیوم فرمت کار میکنن.
کاش این حرفاتون رو که درباره لنز و اندازه سنسور زدین تو جای دیگه ای نزنید. من از شما میپرسم اگه اندازه سنسور تاثیریی تو کیفیت عکس نداره پس فرق دوربین کامپک با DSLR چیه؟یا فرق دوربین کراپدار با فولفریم؟ اگه لنز تاثیری تو کیفیت عکس نداره پس عکاسای طبیعت چه مرضی دارن برن لنز 400/2.8 سی ملیون تومنی بگیرن؟چرا باید برن بدنه 10-20 ملیونی بگیرن؟ چرا نمیرن یه دوربین سوپر زوم بگیرن با 60 ایکس زوم و لنز معدل 1200mm?
خیر دوست عزیز اشتباه به عرضتون رسوندن زوم در عکاسی وظیفه سنسور نیست. این که شما می بینید تو دوربینهای سوپر زوم در زوم های بالا تصاویر خوبی ارائه نمیدن مشکل از لنزشونه نه سنسور یا پردازنده. مشکل سافت بودن تصویر در فوکال بالا رو تقریبا همه لنزهای تله ارزون قیمت دارن ربطی به فکوس نبودن تصویر نداره. تو صفحه قبلی یکی از پستهاتون نوشته بودین سنسور digik4 !! این یعنی اینکه شما هنوز فرق سنسور با پردازنده رو نمیدونید.
در مورد باقی حرفهاتون هم بنده نظری ندارم. فقط اگه حرفاتون درست باشه فکر نکنم در صلاحیت یه دستیار سوم تصویر برداری باشه که درباره عکاسی نظر بده. خود عکاسی هزارتا ژانر داره اگه یه تکه پا تشریف بیارید سایت عکاسی مشاهده میکنید هرکدوم از کاربرای رده بالای سایت فقط تو یکی از این ژانرها وارد هستن و سعی میکنن تمرکزشون رو روی همون بزارن.پس بهتره شما هم به کار تصویربرداریتون بپردازید و کار مشاوره در مورد دوربین عکاسی رو به اهلش واگذار کنید.

برحسب تجربه شخصيم و تست هايي كه انجام دادم نظر ميدم نه از روي كاغذ و تبليغات .
وقتي يه برند مزخرف هست دليلي نميبينم ازش خوشم بياد و تعريف كنم در كل كانن از نظر عملكرد خصوصا در تصوير برداري بهتر از نيكون هست
اين كه چه كسي از كدوم دوربين استفاده ميكنه به خودش مربوط ميشه مثلا استاد كيارستمي براي عكاسي از كانن استفاده ميكنه يا فرهادي حتي براي قاب بندي دكوپاژ فيلم گذشته از كانن استفاده كرد كه در پشت صحنه كامل گذشته ميتوني ببيني و صدها مورد ديگه...

به تو مربوط نيست كه كجا چه حرفي رو بزنم يا نزنم .
جواب من سوالي بود و با تعجب !!! يه دور ديگه بخون :

digik نه digic پروفسور :general304: همين مونده تو با اين سطح اطلاعات به من آموزش بدي واقعا شرم آوره :
در حال حاظر تنها مزیت دوبینهای کنون نسبت به نیکون صفحه نمایش لمسی و فکوس خودکار سریعتر در حالت لایو ویوه
نميدون يا معني كلمه مزيت رو نميدوني يا كلا فقط در باره 70d داخل نت مطالعه كردي و بعدش با دوربين خود كه به احتمال زياد نيكون هست مقايسش كردي يا ديگران رو احمق فرض كردي شايدم حوصلت سر ميره اينجا پست ميزني ؟!
زياد فكر نكن به تو هم مربوط نيست كه ببيني چي به صلاح من هست يا خير
اگه نشستي فكر كردي روي حرفهات بشين فكر كن .
رشته من فيلم سازيه واقعا در حدي نيستي كه بخوام وقت بزارم و توليداتي كه درش مشاركت رو داشتم از كارگرداني تا دستيار 3 تصوير رو توضيح بدم چون برام ارزشي نداري فكر كردي هركي از راه رسيد ميزارنش دستيار تصوير اونم براي تله فيلم و سريال
مثل تو و امثال تو زياد ديدم كه براي سرگرمي يه دوربين خريدن و چهار تا مقاله خوندن كه اي كاش همون 4 تا مقاله يادتون ميموند , صرفا فقط براي جلب توجه ديگران و ژست گرفتن جلوي آدمهاي نديد بديد .
معنا و مفهوم و تفاوت ژانر و سبك عكاسي رو وقتي نميدوني من چي بهت بگم !!!!!! :general307:
تو و كاربران رده بالاي عكاسي با هم محشور شدين كه نتيجه شده اين چند بار تو زندگيتون 6 صبح پاشدين برين سر صحنه تا نصفه شب؟ چند بار نورپردازي كردين ؟ چقدر خون دل خوردين براي يه تهيه يه مجوز ساده ؟ چند بار بعد از عكاسي و تصوير برداري اصلاح رنگ كردين چند بار تدوين كردين ؟
چند سال در اين حوضه درس خوندين ؟! چقدر در كارتون مهارت داشتين كه بابت دستياري و تصويربرداري بهتون دستمزد بدن ؟
با چند تا دوربين عكاسي كردين و خروجي ها رو مقايسه كردين ؟
اگه سر سوزن تجربه داشتي ميدونستي كه عكاسي پايه و پيش نياز براي تصوير برداريه از قاب بندي و فوكوس كشي ساده بگير تا نورپردازي.
نشستيم دوره هم ديگه جك گفتين قهوه خوردين شدين اهلش ؟! :general304:

گر تو بهتر ميزني بستان بزن (مولوي)

آقاي اهلش با تجارب و تخصص گرانبهاتون از اين به بعد همه كاربران رو راهنمايي كن وقت من رو هم نگير :general404:

mahi58

مدیر انجمن عکس و عکاسی
مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
11,272
چند تا توصیه برای دوستانی که زحمت می کشند و توی این تاپیک (و تاپیک های دیگه بخش مشاوره خرید دوربین) بچه ها رو راهنمایی می کنند:

اول (و از همه مهم تر): لطفا ادبیات گفتاری خودتون رو درست و ملایم و مطابق شرایط یک گفتگوی فنی و تخصصی تنظیم کنید.

دوم: همیشه یادتون باشه که بسیاری از صحبت هایی که اینجا مطرح میشه فقط و فقط عقیده و سلیقه شخصی مونه! مثال: لنز و سنسور هر کدوم توی دوربین یه عملکردی دارند. یکی فکر می کنه لنز خوب موثرتره و یکی فکر می کنه سنسور اهمیتش بیشتره! این هم یه واقعیت علمی یا قضیه دو دو تا چهار تا که نیست، نظر طرفه! حالا راه حل درست و منطقی اینه که هر دو نفر به هم بگن عقیده شما محترمه ولی من موافق نیستم، ولی راه حل غلط اینه که شروع کنند به زدن توی سر و کله همدیگه و تا قیام قیامت دعوا کنند (مسلما هم هیچ کدوم نمی تونند به اون یکی ثابت کنند که حرف شون درسته، چون اصلا درست و غلطی در کار نیست و فقط عقیده شخصی متفاوت دو طرفه). پس بهتره برخوردمون با بعضی از حرف هایی که می زنیم طوری نباشه که انگار فقط ما داریم حرف درست می زنیم و همه اشتباه فکر می کنند!

سوم: اگر کسی از یه برند خاص طرفداری شدیدی بکنه (یا از یه فروشگاه) برای بقیه کاربران این شبهه ایجاد میشه که لابد نفع و ضرری توی این قضیه داره. این سوءظن ممکنه درست باشه یا غلط، ولی خوب به طور کلی توصیه میشه که برای جلوگیری از این قضیه تا حد امکان از تعصب داشتن روی یه برند خاص یا کوبیدن مداوم یه برند دیگه خودداری بشه.

با تشکر.

javadth

کاربر فعال پرشین تولز، همکار بازنشسته
کاربر فعال
لایک‌ها
15,987
به نظرتون 70D چطوره ؟
هم برای عکاسی در شهر - عکاسی منظره و پرتره ؟

mostafa_1366

Registered User
لایک‌ها
3,680
به نظرتون 70D چطوره ؟
هم برای عکاسی در شهر - عکاسی منظره و پرتره ؟
دوربین خوبیه. ولی باید توجه داشته باشی اگه بخوای این کارایی رو که گفتی تخصصی دنبال کنی باید یکی دوتا لنز خوب هم بخری. مثلا برای منظره به یه لنز واید احتیاج داری و سه پایه خوب و برای پرتره هم یه لنز پرایم سریع مثل 85/1.8 و وسایل نورپردازی بستگی به نوع پرتره هم داره. البته لنز کیت این دوربین یعنی 18-135 لنز بدی نیست تا چند وقت کارتو راه میندازه.

hamidreza f

Registered User
لایک‌ها
150
سلام دوستان میخواستم واسه استفاده خانگی یه دوربین عکاسی بخرم.فیلم برداریش مهمه برام 1080pرو 60 fps یا حد اقل 30 فریم بگیره.واسه عکاسی پرتره هم خوب باشه.
توی رنج حدود 1.200 چی پیشنهاد میدید؟
اگه به نظرتون بهتره دوربین ارزون تر باشه و یه مبلقی واسه لنز خرج کنم که کلا با هم 1.200 بشه ,بگید لطفا.
البته نظر خودم این بود go pro بخرم .ولی اگه گزینه ی خوبی پیدا شه دوربین عکاسی میگیرم.

Last edited:

Dragon Boy

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
293
سلام
میگم دوربین بین 1 تا 1.5 چه مدلی خوب هستش بخیریم
برای عکاسی منظره ای و غیره...
کلا برای شروع کار با دوربینهای DSLR

Last edited:

scanme

Registered User
لایک‌ها
85
دوستان بین

canon sx700
nikon p330
plympus sz-11
pentax mx-1

چی پیشنهاد میدید ؟
همه چی رومد نظر قرار بدید و با کیفیت ترین رو بگید کدوم از ایناس ممنونم ( نطر کلی میخوام )

kyo.ir

Registered User
لایک‌ها
29

M@rteza

Registered User
لایک‌ها
515
سلام دوستان
من میخواستم یه دوربین عکسبرداری و فیلمبرداری با کیفیت خوب بگیرم

میخوام عکسها و فیلم هایی از خانواده و طبیعت بگیرم

چیزی هم در مورد لنز وخود دوربین نیدونم

بودجه هم 500 هزار تومان هست چی پیشنهاد میکنید

AM1N

کاربر فعال بخش فوتبال
کاربر فعال
لایک‌ها
4,574
سلام دوستان عزیز
من خیلی تو حرفه عکاسی و دوربین و اینا زیاد وارد نیستم. تا رنج قیمت 300-350 تومن یه دوربین کامپکت میخوام که بتونم به کمربندم وصلش کنم هرجا خواستم عکس بگیرم. زیاد مسافرت و اینا میرم و بهرحال یه دوربین عکاسی خیلی بهتر از گوشی میتونه این خاطرات رو ثبت کنه.
کیفیت عکاسی دوربین خیلی برام مهمه البته میدونم بودجمم زیاد نیست.
پیشاپیش از راهنمایی دوستان متشکرم...

Last edited:

skyeagle

کاربر فعال سخت افزار و عکاسی
کاربر فعال
لایک‌ها
611
باسلام
با این حدود بودجه فکر کنم سونی W830 میتونه انتخاب خوبی باشه
تا نظر اساتید چی باشه

tekken god

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
سلام
اول بگم که اطلاعاتم درباره ی دوربین خیلی بالا نیست .
دنبال یه دوربین عکاسی تو رنج قیمت 550-600 تومن هستم و تا اینجا با تحقیقاتم Canon PowerShot SX600 HS رو در نظر گرفتم .
کیفیت عکس نسبت به کیفیت فیلم خیلی برام اهمیت بیشتری داره . و می خوام توی تاریکی هم عکس ها خوب بیافتن ( البته انتظاراتم در حد بودجه ست )
و یه نکته ی دیگه هم که هست می خوام دوربین باریک باشه نسبتا .
حالا به نظرتون انتخابم خوبه ؟ یا گزینه ی بهتری هست ؟

Sir Pendar

Registered User
لایک‌ها
2,560
سلام
اول بگم که اطلاعاتم درباره ی دوربین خیلی بالا نیست .
دنبال یه دوربین عکاسی تو رنج قیمت 550-600 تومن هستم و تا اینجا با تحقیقاتم Canon PowerShot SX600 HS رو در نظر گرفتم .
کیفیت عکس نسبت به کیفیت فیلم خیلی برام اهمیت بیشتری داره . و می خوام توی تاریکی هم عکس ها خوب بیافتن ( البته انتظاراتم در حد بودجه ست )
و یه نکته ی دیگه هم که هست می خوام دوربین باریک باشه نسبتا .
حالا به نظرتون انتخابم خوبه ؟ یا گزینه ی بهتری هست ؟
من توصیه میکنم سراغ بدون آینه برید. دوربین های آینده داری اند و اگر زمانی دلتون خواست از سطح مبتدی عکاسی بالاتر برید دست و پا بسته نیستید.
سری 3 و 5 نکس سونی رو من توصیه می کنم . تاپیک زیر هم بد نیست نگاه کنید؛
http://forum.persiantools.com/threa...nex3-بدون-لنز-بادی-خالی.667592/#post-10859785

handpick.ir

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
10
اگه دانش عکاسی دارین و در این زمینه کلاس آموزشی رفتین دوربینهای سونی بهترین انتخاب هستن. اما اگه به عکاسی علاقه مند هستین و دوست دارین عکسهای خوبی بگیرین پیشنهاد میشه از دوربین های کنن و نیکون استفاده کنین.

بالا