برگزیده های پرشین تولز

بهترین فیلمی که تا حالا دیدین

rhdan

Registered User
لایک‌ها
2,716
فیلم رویت شد
داستان از اول لو رفته بود. تازگی و اون پایان غیر قابل منتظره رو نداشت. انگار اقتباسی از یکی از داستانهای پوارو بود که طرف طرح خودکشی خودش رو میریخت تا معشوقش قاتل جلوه داده بشه.
شخصا انتظار بیشتری از فینچر داشتم. در چنین ژانر هایی پریزونر 2 سال پیش به مراتب بهتر از gone girl بودش
شاید به صورت کلی داستانش تکراری باشه ولی در جزییات یکتا بود. مهمترین نکته شیوه برگشت زنه پیش همسرش بود. دریایی از نکته بود برای مردان متاهل و حتی مجرد. باید دید چگونه انتظاری از یک فیلم داریم. اگر می خواهیم یه چیزی یاد بگیریم بحثش جداست ولی اگر دنبال اکشن و معما هستیم یه چیز. مثلا boyhood شاهکاره! ولی نه اکشنه نه معمایی داستانشم از اول معلومه چون هممون اونو گذروندیم. بی شکgone girl از بهترین فیلم های تاریخه در حد رستگاری در شاوشنک.

rms

Registered User
لایک‌ها
7,919
شاید به صورت کلی داستانش تکراری باشه ولی در جزییات یکتا بود. مهمترین نکته شیوه برگشت زنه پیش همسرش بود. دریایی از نکته بود برای مردان متاهل و حتی مجرد. باید دید چگونه انتظاری از یک فیلم داریم. اگر می خواهیم یه چیزی یاد بگیریم بحثش جداست ولی اگر دنبال اکشن و معما هستیم یه چیز. مثلا boyhood شاهکاره! ولی نه اکشنه نه معمایی داستانشم از اول معلومه چون هممون اونو گذروندیم. بی شکgone girl از بهترین فیلم های تاریخه در حد رستگاری در شاوشنک.
مسئله همینه، حرف تازه ای نداشت.
نقد های زیادی در مورد این فیلم خوندم، خیلیا تا سرحد پرستش بزرگش کردن بعضی ها هم نه
اینجا منتقد تند رفته اما بی راه هم نمیگه
فیلم نامعقول،غیر منطقی و مصنوعی است و داستانی شلوغ دارد."Gone Girl/دختر از دست رفته" دِیوید فینچِر یک فیلم در هم ریخته است که ظاهر یک تریلر روانی در مورد ازدواجی ناموفق را به خود گرفته است و باید آن را یکی از ناامید کننده ترین فیلم های سال دانست.در یک نقطه از فیلم از کنار دستی خود که یکی از منتقدان برجسته سینما است پرسیدم:"آیا اتفاقات فیلم با عقل شما جور در می آید؟" او جواب داد:"نه به هیچ وجه." پس واقعاً به چه دلیل در تمام وب سایت ها از آن به عنوان فیلمی استثنایی یاد می شود؟در سالنی که من حضور داشتم تشویق انتهای فیلم زیاد گرم نبود و نقدهایی که خوانده ام اکثراً متوسط بوده اند.شاید بتوان این موضوع را به حساب عکس العمل های بیش از حد رسانه ها به تمام چیزهای گیج کننده و متظاهرانه ای که امروزه تولید می شوند،گذاشت.فیلمی بد ساخت و به هم ریخته که حاصل تمام توان کارگردان خود نیست.

لیِن فِلِن را نخوانده ام و نمی دانم آن هم مثل فیلم نامه فیلم مسخره و پر از تمهید است یا خیر.بعضی دیالوگ های فیلم آن قدر مزخرف اند که آدم را یاد برنامه طنز "Saturday Night Live/شنبه شب ها زنده" می اندازند.فیلم پر از پیچش هایی است که بسیاری از به ظاهر منتقدان آن ها را برای هیجان انگیز شدن تریلرها لازم و ضروری می دانند اما هیچ یک از پیچش های فیلم به ذاته هیجان انگیز و ضروری نیستند.بدتر از تمام این ها این است که فیلم علی رغم بازی های خوب،خشونتی که فینچِر به ظرافت در آن آمیخته و تغیرات ناگهانی ضرب آهنگ،باز هم کسل کننده است.داستانی که شاید روی کاغذ جذابیت داشته،روی پرده سینما تنها حوصله بینندگان را سر می برد.ساختار ادبی کتاب روی فیلم جواب نداده است و آخرین باری که در سالن سینما این همه به ساعتم نگاه کردم را یادم نمی آید.

GoneGirl89.jpg
وراجی های فیلم از عروسی نیک دان و اِیمی اِلیِت آغاز می شوند.اِیمی مادری پر افاده دارد که با تبدیل داستان های بچگی اِیمی که تا حدودی داستان کودکی های خود او هم هست به سری کتاب های کودکانه "اِیمی شگفت انگیز" زندگی گذرانده است.نیک دان (بِن اَفلِک) و رُزامِند پایک (که در کل عادت به دیدن او در نقش اصلی نداریم) هر دو در روزنامه های نیویورکی نویسنده هستند.آن ها دیداری بامزه و عروسی ای بامزه تر از دیدارشان در سال 2005 دارند.سپس هر دو شغل و پول خود را از دست می دهند و به شهری کوچک و خیالی در میزوری می روند.

GoneGirl90.jpg
پنج سال بعد در آستانه پنجمین سال گرد ازدواجشان،اِیمی غیبش می زند.در کل بخش اول فیلم می خواهد سیه روزی های اِیمی را به تصویر بکشد.فلش بک ها به خوبی گذشته پر زرق و برق او در مَنهَتِن را با زمان حال نه چندان خوب او که در محلی کارگری در میانه غرب می گذرد را در تضاد قرار می دهند اما هیچ کمک و سر نخی نسبت به آن چه بر سر اِیمی آمده در اختیار قرار نمی دهند.آیا او کشته شده؟همه این طور فکر می کنند.

GoneGirl91.jpg
در بخش دوم فیلم همه چیز آرام تر می شود و همان پنج سال را از دید نیک می بینیم در حالی که او به همراه خواهر بد دهان خود (کَری کون)،کاراگاه زنی سر سخت (کیم دیکِنز) و وکیلی زیرک (تایلِر پِری) به دنبال همسر گمشده اش می گردد.آن ها از دفترچه خاطرات اِیمی و سخنان نیک سر نخ هایی استخراج می کنند اما به جایی نمی رسند.با گذشت چندین روز آن ها به این نتیجه می رسند که اِیمی زنی باهوش و فریب کار است که مرگ و ناپدید شدن خود را صحنه سازی کرده است تا تمام تقصیرها را گردن نیک بیندازد.بار دیگر این سوال به ذهن می آید که چرا؟انگیزه او پول نیست،زیرا نیک پولی ندارد.بعد متوجه می شوید دارید این سوال را برای باقی زمان فیلم هم می پرسید که "چرا؟"

GoneGirl92.jpg
در بخش سوم فیلم اِیمی دوباره به جمع زندگان می پیوندد و او را می بینیم که با گذشت زمان دیوانه تر می شود تا این که سر و کله دوست پسر سابق خام و معصوم او پیدا می شود تا به او کمک کند و در نهایت اِیمی گردن او را با کاتر می برد.این را نه بابت فاش کردن بخشی از داستان (غافل گیری های دیگری هم در کار است) که برای نشان دادن بی منطق بودن آن برایتان بازگو کردم.اصلاً مشخص نمی شود چرا اِیمی ممکن است که بخواهد برای نیک پاپوش درست کند و یا مرد دیگری را وادار کند با خشونت به او تجاوز کند.اِیمی مشخصاً مشکل روانی دارد،اگر چه چیزی در گذشته او نیست که بر این موضوع دلالت کند.نیک هم آن همسر وظیفه شناسی که به آن تظاهر می کند،نیست.اصلاً شخصیتی در فیلم وجود ندارد که در ذهنتان بتوانید از او طرف داری کنید.فیلم هم در کل بریده بریده می نماید و از تدوین خوبی برخوردار نیست.

GoneGirl93.jpg
اَفلِک که بی هدف و پرسه زنان به این سو و آن سو می رود به نظر سوژه خوبی برای پاپوش درست کردن است.خانم پایک البته دل ربا و جذاب است.نیِل پَتریک هَریس هم موفق شده بازی غیر کلیشه ای انجام دهد.بازیگران دیگری هم وارد فیلم می شوند اما بدون داشتن تاثیری محسوس از ذهن ها پاک می شوند.فیلم در کل مصنوعی و خالی از احساسات انسانی است و اگر چه سعی دارد ازدواجی را بسیار بی پرده تصویر کند اما موفق به این کار نشده و تلخی فهمیدن حقیقت در آن حس نمی شود.

GoneGirl94.jpg
از فیلم "/The Girl With The Dragon Tattooدختری با خالکوبی اژدها" خوشم نیامد اما در کل قلمرو سیاه و تاریکی که فینچِر در آن قدم می زند را دوست دارم؛چیزی که در فیلم هایی چون "Se7en/هفت"،"Fight Club/باشگاه مشت زنی" و "Curious Case Of Benjamin Button/مورد عجیب بنجامین باتن" دیده می شود.اما "Gone Girl/دختر از دست رفته" چیزی بیش از یک فیلم متظاهرانه نیست.
هنوز هم فکر میکنم فیلم کلاسش از کلاس فیلم های دیگه ی فینچر پایین ترِ.
شخصیت پردازیش ضعیف بوده. یه نفر که یه انسان کاملا معمولی و عامه هستش و یه نفر که از کودکی دچار روانپریشی و تظاهر. شخصا شخصیت پردازی دختری با خالکوبی اژدها رو بیشتر دوست داشتم حتی با این وجود که اقتباسی سینمایی از یک فیلم سوئدی بودش.
نظرات متفاوته دیگه. بنظر میرسه از نظر سینمایی تفاهم نظر نداریم. مثلافیلم استونهرست رو خیلی پسندیدی در صورتی که من روبصورت کامل نا امید کرد. چون بازهم داستان از اول لو رفته بود و طراوت لازم رو نداشت. (بصورت مستقیم آدم رو یاد شاتر آیلند میانداخت)

mostafa_1366

Registered User
لایک‌ها
3,680
دیشب فیلم ace in the hole رو از شبکه نمایش دیدم.واقعا شاهکار بود

Ace_in_the_Hole_%28movie_poster%29.JPG

از بین فیلمهایی که چند وقت قبل دیدم bad day at black rock رو هم خیلی دوست داشتم.

220px-Bad_day_at_black_rock.JPG

hamedM1368

Registered User
لایک‌ها
866
دیشب فیلم Flight رو دیدم واقعا عالی بود ولی صحنه های جنسی بسیار زننده ای داشت اگه می خوان بگن این دو شخصیت تو فیلم با هم رابطه ی جنسی دارن چه نیازی هست مثل پ/و/رن نقاط حساس بدن رو نشون بدن؟
بدون نشون دادن اونجاهاش هم میشه این صحنه ها رو به تصویر کشید

joker.x

Registered User
لایک‌ها
71
سلام
منم فیلم زیاد میبینم.
بهترین فیلم هایی که تا حالا دیدم اینها بودن به ترتیب علاقه:
1-papillon 1973
2-The Shawshank Redemption 1994
3-The Silence of the Lambs
4-The Reader 2008
5-Se7en 1995
6-Shutter Island 2010
7-Wolf of wall street
8-The.Wind.Rises
الان اینها خاطرم بودن...
ولی The Reader رو پیشنهاد میکنم حتما ببینید..

Q__Q

Registered User
لایک‌ها
3,305
داگویل رو دیدم! اگه نقدش رو نخونده بودم چیز زیادی دستگیرم نمیشد شاید نباید بلافاصله بعد از دیدن فیلم می رفتم سراغ خوندن نقد فیلم که بفهمم کارگردان چی میخواد بگه...

دیشب فیلم Flight رو دیدم واقعا عالی بود ولی صحنه های جنسی بسیار زننده ای داشت اگه می خوان بگن این دو شخصیت تو فیلم با هم رابطه ی جنسی دارن چه نیازی هست مثل پ/و/رن نقاط حساس بدن رو نشون بدن؟
خب اینجوری توقعات همه ی مخاطبین برآورده میشه :دی

mostafa_1366

Registered User
لایک‌ها
3,680
پس اون فیلمی که پارسال جایزه کن رو گرفت ببینی چی میگی؟
پ ن: دیروز اینترنت مخابرات قات زده بود حجم رو کم نمیکرد منم فیلم نبراسکا رو دانلود کردم. در مورد فیلم هیچی نمیتونم بگم فقط باید ببینیدش.

hdj11.jpg

hesam-01

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
6

اولین فیلمیه که دیدید؟

ROMARIYO

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
200
داگویل رو دیدم! اگه نقدش رو نخونده بودم چیز زیادی دستگیرم نمیشد شاید نباید بلافاصله بعد از دیدن فیلم می رفتم سراغ خوندن نقد فیلم که بفهمم کارگردان چی میخواد بگه...

خب اینجوری توقعات همه ی مخاطبین برآورده میشه :دی

دیدگاه به زن در اروپا و آمریکا فقط رابطه ی جنسی و کالا گونه ست متاسفانه
البته فکرشونم کار میکنه ولی همش هم رابطه ی جنسی حال آدمو بهم میزنه . تو فیلماشونم هست

تهرانی

Registered User
لایک‌ها
2,351
البته فکرشونم کار میکنه ولی همش هم رابطه ی جنسی حال آدمو بهم میزنه . تو فیلماشونم هست

درسته دوست عزیز، کشورای اسلامی خوبن، با کتک چادر سرشون میکنن اسید میپاشن روشون ! کاش از ما یاد بگیرن یکم
z1

Q__Q

Registered User
لایک‌ها
3,305
ماشین جوجه کشی رو یادت رفت بگی اگه زن مادر نباشه هیچ ارزشی نداره:p
خب سینما نیست که مجبور باشین صحنه رو ببینی میتونی اون صحنه رو رد کنی مگه اینکه...:دی

hamid_rahmani

Registered User
لایک‌ها
292
اساتید ازین فیلمای تروریستی یا این سربازای آمریکایی میرن عراق و افغانستان چی پیشنهاد میدین جدیدن چیزی اومده ؟؟ سریال هست تو این مایه ها؟؟؟

arashnitro

Registered User
لایک‌ها
1,224
بهترین فیلم نمیتونم بگم
مارمولک و کتاب قانون فیلمای خیلی خوبی بودن
عروس فراری خیلی خاطره انگیزه (به قول یه بنده خدایی جوونی رو یاد آدم میاره)
دزدان دریایی کارائیب چندین بار نگاش کردم

hamedM1368

Registered User
لایک‌ها
866
اساتید ازین فیلمای تروریستی یا این سربازای آمریکایی میرن عراق و افغانستان چی پیشنهاد میدین جدیدن چیزی اومده ؟؟ سریال هست تو این مایه ها؟؟؟
منم قبلا به این فیلما علاقه داشتم ولی همه چرت و پرته دنبال قهرمان سازی و شجاع نشون دادن خودشون هستن سربازای آمریکایی فقط بخاطر تجهیزات جنگی مدرنی که دارن یه غلطی می تونن بکنن وگر نه ذره ای جربزه نداره
پس اون فیلمی که پارسال جایزه کن رو گرفت ببینی چی میگی؟
پ ن: دیروز اینترنت مخابرات قات زده بود حجم رو کم نمیکرد منم فیلم نبراسکا رو دانلود کردم. در مورد فیلم هیچی نمیتونم بگم فقط باید ببینیدش.

hdj11.jpg
همون فیلم فرانسوی رو میگی؟

ROMARIYO

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
200
درسته دوست عزیز، کشورای اسلامی خوبن، با کتک چادر سرشون میکنن اسید میپاشن روشون ! کاش از ما یاد بگیرن یکم
z1

ببخشید من خودم زیاد موافق ماندن در این کشور نیستم . ولی ببخشیدا اینجورم نیست که شما میگی
چادر ؟؟ اصلن کسی دیگه چادر سرش میکنه ( شاید 15*20 درصد ) . 60-70 درصد مانتویی ان و یه 20 درصد هم که ساپورت و منطقه آزاد ..
من دیدگاه و میگم . بخصوص در فیلماشون که 100 درصد اینجوره . شما یه فیلم خارجی پیدا کن که صحنه نداشته باشه بجز فیلم مستند
بعدم اونجا هم اتفاق و حادثه و تجاوز و جنایت زیاد میوفته . طرف یهو میزنه 70 تا رو میکشه با هم توی یک مدرسه

Mehdiwol

Registered User
لایک‌ها
20,249
فیلم: Hurt Locker - Zero Dark Thirty
سریال: Homeland
اون کاربری هم که میگه همش چرت و پرته و فلان شما فیلم می خوایی ببینی نه مستند
تقریبا همه ی کشورها تو فیلمهاشون خودشون رو هایپ می کنن

hamedM1368

Registered User
لایک‌ها
866
عیبی نداره زنگ بزن فتا شکایتشو کن . شما که مثل زن سابقه چقلی کردن داری ماشالله .
شما از این صحنه های سخیف خوشت میاد باشه مشکلی نیست بیا نظرتو بگو مثل من که اومدم نظرمو گفتم ولی هیچ وقت حق توهین رو نداری
دفعه ی بعد گزارش میدم

بالا