برگزیده های پرشین تولز

مشاوره خرید

عسل مجید

Registered User
لایک‌ها
105
فروش بذر ویستریا سینسیس و افرای ژاپنی با قیمت مناسب
P1070139.preview.JPG
15577.jpg

tik_lion

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
14
سلام
دوستانی که تجربه دارن
ایا حیوانی داریم به جز پرندگان
که مثل گربه شنگول باشه یعنی تحرگ خوبی داشته باشه از طرف دیگه با اموزش بشه ازاد تو خونه ولش کرد و خلاصه مثل این حیونای تو کارتون بشه
کثیف کاری مریض اینا نکنه؟؟؟؟

خرگوشی مینیاتوری چطور ؟؟میشه اموزش دادش بعد تو خونه ازاد باشه خودش بره تو قفس از این حرف ها؟

omidzaman

Registered User
لایک‌ها
37
سلام.اساتید بنظرتون واسه خانوم میخوام یک طوطی دستی و رام بگیرم پیشنهدتوون چه نژادی هست.قیمتش هم زیاد نباشه

i-viber.ir

Registered User
لایک‌ها
29
  • Like
Reactions: L+X

enom

Registered User
لایک‌ها
48
تجربه اندکی که دارم
طوطی و مخصوصاً طوطی که دستی باشد وقت و توجه زیادی نیاز دارد
حتماً بررسی بفرمایید اگر می‌توانید وقت کافی برایش صرف کنید خریداری کنید و گرنه نخرید.

INJ3CT8R

Registered User
لایک‌ها
172
دوستان من به پرندگان علاقمند شدم و میخوام یه چیزی بگیرم البته طوطی ها تا اونجایی که میدونم هم هزینه زیادی میخواد هم اینکه خیلی مراقبت و توجه احتیاج داره که از عهده من خارج هست و وقتشو هم ندارم. راستش یه نفر از فامیل مرغ مینا داره که من با دیدن رفتار، ظاهر و از همه مهمتر هوش و قدرت تکلمش خیلی مایل شدم که منم یکی بگیرم اما میخواستم قبلش راهنمایی بگیرم به نظر شما مرغ مینا نگهداریش چطوره چیز بهتری میشه گرفت که قیمتش هم نهایت تا 200 تومن باشه؟ (حالا یکم بالا پایین هم مشکلی نداره) اینجا هم من شهرستانم جایی رو نمیشناسم واسه فروش البته هست ولی نمیدونم چیز خوبی میشه ازش خرید یا نه تهران اگه سراغ دارید معرفی کنید چون اینطور هم که شنیدم باید حتما باید جوجشو گرفت و فروشنده ممکنه خیلی کلاه سر ادم بزاره مرسی

artmojtaba15

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
36
سلام
دوستانی که تجربه دارن
ایا حیوانی داریم به جز پرندگان
که مثل گربه شنگول باشه یعنی تحرگ خوبی داشته باشه از طرف دیگه با اموزش بشه ازاد تو خونه ولش کرد و خلاصه مثل این حیونای تو کارتون بشه
کثیف کاری مریض اینا نکنه؟؟؟؟
خرگوشی مینیاتوری چطور ؟؟میشه اموزش دادش بعد تو خونه ازاد باشه خودش بره تو قفس از این حرف ها؟

اقا من تجربه شخصیمو بهت میگم کلا حیونی که دارای ادرار باشه جاش توی خونه نیست
جاش بیرون از خونه است چون یه موقع نرسی جاشو عوض کنی ...
بازم نظر شخصیمه ولی من خیلی ها هم هستن که با این موضوع مشکلی ندارن
از نظر من پرنده خیلی بهتره ،بیماری مشترک با انسان خیلی کمه ،هوش بالایی داره ،در ضمن فقط فضله داره و میشه بهش اموزش داد که در یک جا مدفوع کنه
از نطر من میتونی از کاسکو شروع کنی تا کاکادو ها و یا ارا
بازم خود دانی

artmojtaba15

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
36
دوستان من به پرندگان علاقمند شدم و میخوام یه چیزی بگیرم البته طوطی ها تا اونجایی که میدونم هم هزینه زیادی میخواد هم اینکه خیلی مراقبت و توجه احتیاج داره که از عهده من خارج هست و وقتشو هم ندارم. راستش یه نفر از فامیل مرغ مینا داره که من با دیدن رفتار، ظاهر و از همه مهمتر هوش و قدرت تکلمش خیلی مایل شدم که منم یکی بگیرم اما میخواستم قبلش راهنمایی بگیرم به نظر شما مرغ مینا نگهداریش چطوره چیز بهتری میشه گرفت که قیمتش هم نهایت تا 200 تومن باشه؟ (حالا یکم بالا پایین هم مشکلی نداره) اینجا هم من شهرستانم جایی رو نمیشناسم واسه فروش البته هست ولی نمیدونم چیز خوبی میشه ازش خرید یا نه تهران اگه سراغ دارید معرفی کنید چون اینطور هم که شنیدم باید حتما باید جوجشو گرفت و فروشنده ممکنه خیلی کلاه سر ادم بزاره مرسی
سلام
اگه برای هوش و حرف زدن حیوان میخواید بله مرغ مینا خوبه البته قدرت تقلید زیادی نداره !
مینا حیون کم خرجیه ،غذاش اینجا کیلویی 5 تومنه
حتما حتما حتما از سرلاکیش بگیرینش و اصلا به حرف پرنده فروشا گوش نکنید که جوجه است و یا تازه دون خور شده
فقط یه چیزی مینا راست روده است،باید روزانه جاش عوض بشه !

Dr.H

Registered User
لایک‌ها
91
سلام دوستان

میخواهم یه پرنده بگیرم

حیوون خونگی قبلیم همستر بود که عمرش تموم شد و الان دنبال یه حیوون دیگم

الان بین سه تا پرنده موندم

مرغ مینا.کاکاتیل و طوطی اسکندر

هر کدومش چه خصوصیاتی داره؟

از نظر شما کدومش بهتره؟
بعد از همسترم دیگه هیچ حیوان خانگی نگرفتم!

mehrfar

Registered User
لایک‌ها
30
سلام.اساتید بنظرتون واسه خانوم میخوام یک طوطی دستی و رام بگیرم پیشنهدتوون چه نژادی هست.قیمتش هم زیاد نباشه
به نظر منم فقط عروش هلندی بگیر.
نگاهداریش کار خیلی سختی نیست.

Dr.H

Registered User
لایک‌ها
91
آقا به نظر من اصلا حیوان و پرنده نگیر ، چون هم اونا تو عذابن و هم شما! هر چند وقت یباری اگه علاقمندی یا برو تو محیط زیست یا پارک پرندگانی جایی ، ببین و ازشون لذت ببر ، اینجوری بهتره!
من همه جور حیوان خانگی داشتم ، حتی ماهی و خرگوش و همستر و انواع پرنده و ... ولی الان فقط 4 تا کاکتوس کوچیک دارم که فقط هفته ای یبار آب میخان!
حالا باز خودتون میدونید ، من حتی دیگه عید ها هم ماهی عید نمیگیرم. چون اونقدری که از این حیوانات خوشم میاد ، از مردنشون ناراحت میشم و دیگه نمیخام این ناراحتی رو تجربه کنم سر هیچ حیوانی!

Dr.H

Registered User
لایک‌ها
91
نگیر آقا ، بهش دلبستگی پیدا میکنید ، بعد خدای نکرده چیزیش بشه افسردگی بعدش سخت رفع میشه ، مگه بیخیال باشی که موضوع دیگه ای هست. ولی اگه علاقمند حیواناتین به نظر من نگیرید

javadth

کاربر فعال پرشین تولز، همکار بازنشسته
کاربر فعال
لایک‌ها
15,987
پیت بول یا روتوایلر ؟

artmojtaba15

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
36
پیت بول یا روتوایلر ؟
سلام وقت بخیر
هر دوتا نژاد سگ های بسیار خوبی هستن ،با قدرت و وفادار و باهوش
اما علایق و شرایط خودتون تعیین میکنه کدومشون رو انتخاب کنین
اول از همه شما جای نگهداریتون مناسب سگ بزرگ یا گوچیک ؟ یا اصلا فرقی نداره از هردوتاش میتونید نگهداری کنید؟
دوم اینکه از شگتون چه خلق و خوی میخوایید؟ ایا دوست دارید مثلا با بچه کوچک تنهاش بگذارید بدون اینکه نگران باشید یا سگتون به اعضای خانواده تون مثل صاحبش اهمیت و ارزش بذاره ؟ در این صورت باید روتوایلر انتخابتون باشه،یا اینکه دوست دارید بیشتر سگتون با خودتون مچ باشه ؟پس انتخابتون میشه پیت بول
ولی به صورت کلی روتوایلر به عکس چهره اش سگ خشنی نیست و اموزش بهش ساده است و حافظ فوق العاده ایی داره
اما پیت بول پرخاشگر و خشن هستش و قلمرو طلب هستش و عکس العمل هاش تقریبا غیر قابل پیش بینیه
و هر دو نزاد رو بایدو حتما از سنین پایین خریداری کنید
موفق باشین

javadth

کاربر فعال
لایک‌ها
15,987
سلام وقت بخیر
هر دوتا نژاد سگ های بسیار خوبی هستن ،با قدرت و وفادار و باهوش
اما علایق و شرایط خودتون تعیین میکنه کدومشون رو انتخاب کنین
اول از همه شما جای نگهداریتون مناسب سگ بزرگ یا گوچیک ؟ یا اصلا فرقی نداره از هردوتاش میتونید نگهداری کنید؟
دوم اینکه از شگتون چه خلق و خوی میخوایید؟ ایا دوست دارید مثلا با بچه کوچک تنهاش بگذارید بدون اینکه نگران باشید یا سگتون به اعضای خانواده تون مثل صاحبش اهمیت و ارزش بذاره ؟ در این صورت باید روتوایلر انتخابتون باشه،یا اینکه دوست دارید بیشتر سگتون با خودتون مچ باشه ؟پس انتخابتون میشه پیت بول
ولی به صورت کلی روتوایلر به عکس چهره اش سگ خشنی نیست و اموزش بهش ساده است و حافظ فوق العاده ایی داره
اما پیت بول پرخاشگر و خشن هستش و قلمرو طلب هستش و عکس العمل هاش تقریبا غیر قابل پیش بینیه
و هر دو نزاد رو بایدو حتما از سنین پایین خریداری کنید
موفق باشین

نظرتون در مورد گریت دین چیه ؟

artmojtaba15

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
36
نظرتون در مورد گریت دین چیه ؟
من خودم عاشششششق گریت دین هستم :general406::general406::general406: اگر هم بخوام سگی رو انتخاب کنم دوباره گریت دین رو انتخاب میکنم.
از نظر من گریت دین تلفیق جثه و هوش هستش ، سگ سراب یا کانگال رو احتمالا میشناسید این نژاد هیکل خوبی داره ولی هوشش خیلی ضعیفه
و سگ بلژین مالینویز شاید بشه گفت برترین هوش رو توی سگ ها داره اما زیاد جسه خوبی نداره زیاد گنده نیستش
ولی گریت دین علاوه بر اینکه هیکل خیلی خوبی داره ،هووش خیلی فوق العاده ایی داره به طوری که یه سری کارا رو خودش یاد میگیره ،برای مثال من یه چندتا مرغ داشتیم افتاب که غروب میکرد ما اینا رو کیش کیش کنان میفرستادیم توی لونه شون ،چهار روز جلوش این کارو کردم خودش یادش گرفت افتاب غروب میکرد همه مرغ ها رو میفرستاد توی لونه شون:). سگ خیلی خیلی وفا داریه خیلی مواقع برای صاحبش از جون خودش میگذره ،خیلی مهربونه نسبت به صاحب و خانواده صاحبش مخصوصا بچه ها ،خیلی قدرت منده و نگهبان خوبیه و سگی نیستش که همه اش واق واق کنه در مواقع خاصی صداش در میاد
ولی یه سری سختیایی هم داره که باید قبل خریدش بدونی :
اول اینکه صاحبش باید یه فرد منظم باشه چون باید یه سری کارا رو سر موقع انجام بدی مثلا شستشوی لونه سگ یا شستشوی گوشهاش یا حموم بردنش و...
دوم باید بدونی که زیرش باید موکت بندازی که یه سری کنه ها نره لای پاش (اگه بره حتی اگه هم خوب بشه جاش میمونه )
سوم به خاطر جسه بزرگش یهم مقدار غدای بیشتری میخوره و طبعا باید بیشتر براش وقت بذارید تا انرژیشو تخیله بشه
چهارم به خاطر جسه بزرگش احتمال پیچیدگی روده رو داره
همون طور که گفتم من عاشق گریت دین هستم و اینایی که گفتم از نظر من اصلا سختی نیستش بلکه شرایط نگهداریشه ،ولی پیشنهاد من اینه که نژاد اصیلشو بگیری چون در غیر این صورت نه از هیکلش لذت میبری نه از هوشش ،اگه سگ گریت دین رو درست اموزش بدی میتونه حتی خرس هم بکشه
در زادگاه خودش یعنی المان وظیفه سگ گریت دین شکار خرس بود . و طبق معمول باید از سنین پایین نگهداری بشه

javadth

کاربر فعال
لایک‌ها
15,987
من خودم عاشششششق گریت دین هستم :general406::general406::general406: اگر هم بخوام سگی رو انتخاب کنم دوباره گریت دین رو انتخاب میکنم.
از نظر من گریت دین تلفیق جثه و هوش هستش ، سگ سراب یا کانگال رو احتمالا میشناسید این نژاد هیکل خوبی داره ولی هوشش خیلی ضعیفه
و سگ بلژین مالینویز شاید بشه گفت برترین هوش رو توی سگ ها داره اما زیاد جسه خوبی نداره زیاد گنده نیستش
ولی گریت دین علاوه بر اینکه هیکل خیلی خوبی داره ،هووش خیلی فوق العاده ایی داره به طوری که یه سری کارا رو خودش یاد میگیره ،برای مثال من یه چندتا مرغ داشتیم افتاب که غروب میکرد ما اینا رو کیش کیش کنان میفرستادیم توی لونه شون ،چهار روز جلوش این کارو کردم خودش یادش گرفت افتاب غروب میکرد همه مرغ ها رو میفرستاد توی لونه شون:). سگ خیلی خیلی وفا داریه خیلی مواقع برای صاحبش از جون خودش میگذره ،خیلی مهربونه نسبت به صاحب و خانواده صاحبش مخصوصا بچه ها ،خیلی قدرت منده و نگهبان خوبیه و سگی نیستش که همه اش واق واق کنه در مواقع خاصی صداش در میاد
ولی یه سری سختیایی هم داره که باید قبل خریدش بدونی :
اول اینکه صاحبش باید یه فرد منظم باشه چون باید یه سری کارا رو سر موقع انجام بدی مثلا شستشوی لونه سگ یا شستشوی گوشهاش یا حموم بردنش و...
دوم باید بدونی که زیرش باید موکت بندازی که یه سری کنه ها نره لای پاش (اگه بره حتی اگه هم خوب بشه جاش میمونه )
سوم به خاطر جسه بزرگش یهم مقدار غدای بیشتری میخوره و طبعا باید بیشتر براش وقت بذارید تا انرژیشو تخیله بشه
چهارم به خاطر جسه بزرگش احتمال پیچیدگی روده رو داره
همون طور که گفتم من عاشق گریت دین هستم و اینایی که گفتم از نظر من اصلا سختی نیستش بلکه شرایط نگهداریشه ،ولی پیشنهاد من اینه که نژاد اصیلشو بگیری چون در غیر این صورت نه از هیکلش لذت میبری نه از هوشش ،اگه سگ گریت دین رو درست اموزش بدی میتونه حتی خرس هم بکشه
در زادگاه خودش یعنی المان وظیفه سگ گریت دین شکار خرس بود . و طبق معمول باید از سنین پایین نگهداری بشه

پس گریت دین اصیل باید المانی باشه ؟
مگه دانمارکی نیستش ؟

artmojtaba15

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
36
پس گریت دین اصیل باید المانی باشه ؟
مگه دانمارکی نیستش ؟
گریت دین (به انگلیسی: Great Dane) از انواع اصلی سگ‌های نگهبان، که اصلیتی آلمانی دارد. در این سگ قدرت و نیرومندی و زیبایی توام مشاهده می‌شود. بر خلاف نامش اصلیت این نژاد آلمانی است و هیچ ربطی به دانمارک ندارد.
بفرمایید اینم اینکش
http://fa.wikipedia.org/wiki/گریت_دین

بالا