برگزیده های پرشین تولز

باشگاه بدنسازی مجازی pT

FITNESS یا HEAVY DUTY کدام ؟

• FITNESS (بدن سازی به صورت کم حجم، ورزشی سازنده و مکمل ورزش های دیگر)

• HEAVY DUTY ( بدن سازی به صورت حرفه ای، حجیم ساخت بدن و کار قدرتی)

Results are only viewable after voting.

Doom

Registered User
لایک‌ها
789
برای دمبل 15 زیاده…

برای پرس 2 صفحه 5 کیلویی شروعت باشه 2.5 - 2.5 برو بالا
برای دمبل هم با دوتا 5 شروع کن
دمبل رو قبل از پرس هالتر بزن و سعی کن ست اخرت قدری سنگین باشه که نتونی بیشتر از 8 تا بزنی

Sent From My HTC Rezound 4G

one king love

Registered User
لایک‌ها
321
دوستان من نمیتونم به دلیل مسائل کاری و ... باشگاه برم
و حرکات زیر رو با دمبل و هالتر و میزی که دارم در اناقم میزنم
به نظرتون مشکلی پیش نمیاد و تداخل نداره این حرکات باهم
میشه با این حرکات حداقل نصف نصف باشگاه پیشرفت کرد؟؟

بارفیکس
ساعد با هالتر روی نیمکت
جلو بازو هالتر ایستاده
جلو بازو دمبل ایستاده تک تک
کشش هالتر
اسکوات
خم شدن به جلو نشسته
استرادل
شراگ هالتر از پشت
شراگ با هالتر
پرس سینه هالتر دست جمع
پشت بازو دیپ روی نیمکت با وزنه
پرس سرشانه هالتر
پرس سینه هالتر
کشش گردن به سمت قفسه سینه
پلاور با هالتر روی نیمکت
ددلیفت با هالتر
تویست شکم با هالتر
شنا سوئدی

ali6049

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
4
دوستان یه سوال داشتم.وقتی پرس سینه میزنم احساس میکنم هیچ فشاری به سینه م نمیاد.30 کیلو حتی زدم ولی بازم احساس میکنم فشاری نمیاره.

LORD.SPY

Registered User
لایک‌ها
117
دوستان یه سوال داشتم.وقتی پرس سینه میزنم احساس میکنم هیچ فشاری به سینه م نمیاد.30 کیلو حتی زدم ولی بازم احساس میکنم فشاری نمیاره.

در حرکت پرس سینه ٫ مثل حرکت های سرشانه و بازو و ... شما احساس فشار نمیکنید . ولی باید روز بعد از تمرین احساس کوفتگی در قسمت سینه داشته باشید .

♛AMIN♛

Registered User
لایک‌ها
30
وزنه 15 کیلویی
دوست عزیز شما اگه اولین باره که وزنه میزاری و زمان زیادی نگذشته به پیشنهاد من 2.5 بزار بعد اون هر بار که برات آسون شد 2.5 بزار روش و ادامه بده تا حدی که میتونی ادامه بده...
موفق باشی

mohammadzare6

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
5
من تو باشگامون چند تا تمرین هست که بعضیاشو میگم هیچ کدوم وزنه هم لازم نداره اول برای تقویت پا هستش که شما کنار دیوار به حالت تای چی وا میستی وپشتتو به دیوار مماس میکنی و انگار رو صندلی نشتی همون جوری رو هوا میشینی اگه منظورت این جور حرکتا بود بگو بقیشم بگم

mohammadzare6

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
5
من اینو گرفتم 4 روز اخرو هم رعایت نکردم 5 کیلو کم کردم ولی خیلی سخته

mohammadzare6

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
5
آره داداش.
هر چی که فکر میکنی میتونه کمک کنه بگو.
سپاس
حرکت که زیاد هست شما تو سه ست 20 تایی به پشت دراز میکشی و پاهاتو راست میاری بالا تا نود درجه بشه با بدنت بعد تا نزدیک زمین میاری پاین بدون این که به زمین بخوره باز میاری بالا

kamyaralpha

Registered User
لایک‌ها
57
داداش لینکت خطا داره ...
داخل نمی تونم برم
سلام دوست عزيز پستم رو حذف كردن مكمل ها halo all in one ,amino build muscletech هستن براي مصرف شخصيم ازكانادا اومده قيمت پايه هم ٥٠٠ هزار تومن اگه مايل به خريد هستيد بيشتر توضيح بدم

H_128

Registered User
لایک‌ها
210
ببخشید دوستان یه سوال از روی کنجکاوی داشتم

آیا بدن زن هم میتونه عضله سازی کنه؟ (البته بدون مصرف هورمون)

OVH

کاربر فعال ورزش
کاربر فعال
لایک‌ها
1,520

بله بانوان قابلیت های زیادی دارند :p عضله سازی هم می تونند خیالت راحت باشه;)

H_128

Registered User
لایک‌ها
210
بله بانوان قابلیت های زیادی دارند :p عضله سازی هم می تونند خیالت راحت باشه;)
ممنون

نه منظورم این بود که بدون وجود تستسترون هم امکان عضله سازی وجود داره؟؟
بعد این عضه سازی حدی داره دیگه؟ مثلا فقط برای قسمت های خاصی از بدنه یا نه تا حد بدن مردان هست؟

AhangCity.CoM

Registered User
لایک‌ها
1,907
دوستان بهترین روش برای اب کردن چربی های پهلو و شکم چیه؟
من 5 ماه پیش یه عمل کردم که تا یه ماه همش بخور و بخواب بود بخاطر همین حسابی چربی اوردم
بدون دارو منظورم هست اگه یه **** غذایی هم بدید که خیلی ممنون
وزن :78 ( 5 ماه پیش الان شاید 80)
قد :184

Last edited:

abolfazl1364

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
3
برای مشخص شدن عضلات شکمی به چه درصد چربی‌ بدن نیاز است

اندازه گیری میزان درصد چربی‌ بدن ابزاری مناسب برای پی‌ بردن به پیشرفت خود در تمرینات می‌باشد.خوشبختانه امروزه دیگر اکثرا می‌دانند که تمرینات مربوط به شکم باعث آب شدن چربی‌‌های این ناحیه نمی‌شود.شکم در آشپز خانه ساخته میشود نه در باشگاه بدن سازی.

What%20Body%20Fat%20Level%20Is%20Needed%20To%20See%20Your%20Abs%20[edcoan.ir].jpg

مقیاس رتبه بندی میزان درصد چربی‌ بدن:

سطوح درصد چربی‌ در زنان:
سطح مسابقه ای‌ (تفکیک کامل عضلات): ۸-۱۲ درصد
تفکیک عضلانی عالی‌: ۱۵ درصد
تفکیک عضلانی مناسب: ۱۶-۲۰ درصد
تفکیک عضلانی قابل قبول: ۲۱-۲۵ درصد
نیازمند کاهش چربی‌ بدن (ضعیف): ۲۶-۳۰ درصد
نیازمند بهبود عمده (بسیار ضعیف): ۳۱-۴۰ درصد به بالا

سطوح درصد چربی‌ در مردان:
سطح مسابقه ای‌ (تفکیک کامل عضلات): ۳-۶ درصد
تفکیک عضلانی عالی‌: ۹ درصد
تفکیک عضلانی مناسب: ۱۰-۱۴ درصد
تفکیک عضلانی قابل قبول: ۱۵-۱۹ درصد
نیازمند کاهش چربی‌ بدن (ضعیف): ۲۰-۲۵ درصد
نیازمند بهبود عمده (بسیار ضعیف): ۲۶-۳۰ درصد به بالا

اینطور نمیباشد که فکر کنید هر چه بیشتر پیر میشوید محکوم به چاق تر شدن هستید.اما به طور کلی‌(نه در بدن سازان و فیتنس کاران) افراد با سن بالاتر درصد چربی‌ بدن بالاتری نیز دارند.کاری که ما در این مقیاس انجام دادیم تعیین یک بازه به جای یک عدد خاص برای هر وضعیت بدنی است.منبع سایت ادکوان .بنابراین افراد جوانتر میتوانند از مقیاس‌های با عدد پایینتر که نشان دهنده درصد چربی‌ پایین تری هستند استفاده کنند و افراد مسن تر نیز میتوانند در محدوده‌های مورد نیاز خود از این مقیاس بهره ببرند.

درصد چربی‌ تک رقمی‌ برای زنان و مردان چیزی فراتر از یک وضعیت مطلوب بدنی می‌باشد.در واقع این میزان درصد چربی‌ مناسب فیزیک‌های بدنی مربوط به مسابقات است.البته شما مجبور نیستید در تمام طول سال بدن خود را در حالت مسابقه ای‌ حفظ کنید.این کار ممکن است برای سلامتی‌ مضر نیز باشد مخصوصا برای بانوان.سایت اد کوان .برای اکثر زنان درصد چربی‌ ۱۲ درصد بسیار مناسب می‌باشد و برای برخی‌ از آنها این میزان در محدوده حالت مسابقه ای‌ قرار دارد.فقط جهت مقایسه باید بگویم که من در طول تمام فعالیت خود ۷۰۰۰ تست مربوط به درصد چربی‌ بدن انجام دادم و کمترین درصد چربی‌ بدنی که در زنان با آن مواجه شدم ۸/۹ درصد بود.این درصد مربوط به خانومی بود که برای شرکت بر مسابقات ملی‌ فیتنس آماده میشد و دارای شکمی کاملا شش تکّه و کاملا عضلانی بود.اما زنانی نیز هستند که در محدوده درصد چربی‌ ۱۱-۱۳ درصد نیز قرار داشتند که تمام ویژگی‌‌های یک بدن و فیزیک مناسب برای مسابقه را دارا بودند.اما به طور عجیبی‌ این افراد دارای چربیهای سر سختی در نواحی بدن خود مخصوصا باسن و پایین تنه بودند.

اما در مورد مردان چطور؟در مورد مردان نیز شاهد فردی بودم که با درصد چربی‌ ۱۱ درصد دارای عضلات شکمی کاملا تفکیک شده و مناسب بود اما در دیگر افراد تا زمانی‌ که به درصد چربی‌ ۶-۸ درصد نمیرسیدند عضلات شکمی آنها به خوبی‌ قابل مشاهده نبود.مردان به طور معمول تا زمانی‌ به درصد چربی‌ زیر ۶ درصد نرسند آمادگی شرکت در مسابقات را نخواهند داشت.

در واقع این مشکلی هست که نمی‌توان به طور دقیق عدد ثابتی را برای دیدن عضلات شش تکّه شکم بیان کرد.میزان توزیع چربی‌ در بدن هر فرد متفاوت است.ممکن است ۲ نفر دارای یک میزان درصد چربی‌ مشخص باشند اما در ظاهر با یکدیگر متفاوت باشند.هر فردی باید بر اساس توانایی‌ها و به طور واقع بینانه محدوده درصد چربی‌ خود را مشخص کند و اگر واقعاً ثابت قدم و بلند پرواز هستید میتوانید محدوده هایی را مورد هدف قرار دهید که عضلات شش تکّه شما کاملا مشخص شود.با این تفاسیر درصد چربی‌ مشخص و کاملی وجود ندارد که به شما این اطمینان را دهد که قادر به دیدن عضلات شش تکّه خود باشید.و در کنار آن معمولا در مورد درصد چربی‌ بدن اغراق‌های زیادی صورت می‌گیرد.همه روش‌های اندازه گیری درصد چربی‌ بدن به صورت تقریبی هستند و همیشه جای اشتباه وجود دارد.میزان پایین درصد چربی‌ بدن خوب است اما داوران در هنگام مسابقه به درصد چربی‌ بدن شما نگاه نمیکنند بلکه ظاهر شما و آنطور که به‌ نظر میرسید را مورد قضاوت قرار میدهند.

♛AMIN♛

Registered User
لایک‌ها
30

بله البته که میتونن در بعضی شرایط خیلی خوب کار می کنن...
خوب درسته که به اندازه مردان نمی تونن
ولی خوب اندام خودشونو دارن...

H_128

Registered User
لایک‌ها
210
بله البته که میتونن در بعضی شرایط خیلی خوب کار می کنن...
خوب درسته که به اندازه مردان نمی تونن
ولی خوب اندام خودشونو دارن...
ممنون

در کل منظورم این بود که اندام و حالات مردونه پیدا نمیکنن؟؟ (البته بدون هورمون)

♛AMIN♛

Registered User
لایک‌ها
30
ممنون

در کل منظورم این بود که اندام و حالات مردونه پیدا نمیکنن؟؟ (البته بدون هورمون)
با کمال تعجب باید بگم بله! ولی نه با شرایط مردان کمی سخت تر از مردان ماهیچه هاشون شکل میکیره و کاملا در حد مردان هم نمیتونن اندام داشته باشن البته خوب با تمارین زیاد می تونن مثل هرکول بشن...
درکل باید گفت که در اکثر اوقات زن ها هم می تونن مثل مردان اندام داشته باشند.
یا حق

بالا