برگزیده های پرشین تولز

دفاع شخصی

firenight666

کاربر فعال ورزش های رزمی
کاربر فعال
لایک‌ها
1,625
چرا میشه با دلیل بگی چی بهتره
میخام شنبه برم ثبت نام کنم دادا

با درود بر شما .

سبک مهم نیست . به هیچ وجه مهم نیست . فقط دنبال استاد خوب بگرد . توی ایران فقط باید دنبال استاد خوب بگردی . متاسفانه این بزرگترین معضل ماست .

حالا میخواد سبکت چینی باشه یا ژاپنی یا کره ای . اول دنبال استاد های خوب در حدود منطقه ی خودتون بگرد . بعد از بینشون انتخاب کن .

این نظر من بود . موفق باشید .

ghoghnus-toa

Registered User
لایک‌ها
733
جوینده یابنده است. به نظرت به دقت گشتی؟؟؟؟؟؟:)

آب در کوزه و ما گرد جهان میگردیم. شما یافتی دوست من

این روزا یه کم گیج شدم استاد، گیج گیج! هر وقت یه همچین حالتی پیدا میکنم همیشه یه اتفاقایی می افته...

miladninja

همکاربازنشسته ورزش های رزمی
کاربر فعال
لایک‌ها
3,022
این روزا یه کم گیج شدم استاد، گیج گیج! هر وقت یه همچین حالتی پیدا میکنم همیشه یه اتفاقایی می افته...

درکت میکنم عزیزم

گاهی وقتها آدم باید خودشو ریست کنه :)

ممنون از حسن توجه شما

reza_vc

Registered User
لایک‌ها
1,650
چرا میشه با دلیل بگی چی بهتره
میخام شنبه برم ثبت نام کنم دادا

خب احتمالا شما تا حالا ثبت نام کردید ولی تجربه ی ناچیزم رو واسه بقیه هم میگم شاید بدردشون بخوره
به نظر من کلا ورزشهای رزمی کاربردی دو نوع هستن
1-سبکهایی که تو مبارزات ازاد جواب میدن مثل کیک بوکس موی تای بوکس جوجیتسوی برزیلی جودو و...
2-سبکهایی که نظامیا ازشون استفاده میکنن مثل مک مپ کراوماگا سیستما سامبو ساندا جوجیتسوی برزیلی و...
خب بعضی از سبکها تو هر دوتا مشترک هستن
ولی ایکیدو جزو هیچکدوم از اینا نمیشه ! یعنی نه تو مبارزات ازاد کاربرد داره و نه نیروهای نظامی بهش اعتقاد دارن !!!
ایکیدو کلا شاید چنتا تا فن کاربردی داشته باشه که اونم با جوجیتسو و جودو مشترکه
درضمن اون اوباشی که تو خیابون جلوی مردمو میگیره نه رزمی بلده نه دفاع شخصی نه چیزه دیگه ای
ولی خیلی راحت با دوتا مشت و یه کله یه رزمیکار پر ادعا رو میزنه لت و پار میکنه
اگه فکر میکنین با ورزش رزمی میتونین مثل یه جنتلمن با خونسردی برید وسط و 2.3 تارو بزنین زمین کاملا راهو اشتباه اومدین
ایکیدو اصلا برای سلامتی و ارامش بوجود اومده نه یه درگیری تن به تن و خشن

reza_vc

Registered User
لایک‌ها
1,650
ایا پانکریشین فنونی داره که بشه درمقابل چاقوکش ها مقاومت کرد
ایا پانکریشین از ایکیدو بهتره

دفاع مقابل چاقو ؟!
دوست عزیز چند وقت پیش تو مجله یه استاد سلاح سرد فیلیپینی میگفت خودم شخصا کسی رو ندیدم که با دست خالی بتونه مقابل چاقو مقاومت کنه و اسیب نبینه !
دفاع چاقو و قمه با دست خالی تقریبا نشدنیه ! میشناسم استادی که مربی دفاع شخصی **** بود ولی تو یه درگیری انگشتاش قطع شد
فقط واسه اینکه اعتماد به نفس کاذب داشت
در کل اگه سلاح سرد برنده دیدی فرار کن یا برو سراغ سنگ و اجر و اینا
ولی اگه مجبور شدی با دست خالی بری جلو پیشنهادم اینه اول اشهدت رو بخون ! یکی از دوستان میگفت طرف هست با تیغ ریش تراشی شاهرگ چنتا قمه کش رو زده !! شما میگی دفاع چاقو ؟؟؟
به جناب لرد وایپر پ خ بدید ایشون خیلی وارد هستن تو این زمینه

ehsan_iace

Registered User
لایک‌ها
763
سلام
به من نظر من وینگ چون کار کنید چون سریع می توانید آن را یاد بگیرید و همه تکنیک های آن کاربردی هست .
آیکیدو هم ورزش خوبیه.

کدومش بهتره؟
آیکیدو یکم سوسولی به نظر میاد و من در کلیپ‌هایی که از مبارزه آیکیدو با مبارز دیگر رشته‌های رزمی دیدم معمولاً آیکیدوکار در حال کتک خوردنه!

batman2000

Registered User
لایک‌ها
74
اسپری فلفل موجود است

Solitude Aeturnus

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
81
من همه ی تاپیک رو خوندم ولی کسی از نینجوتسو حرف نزد میشه دز مورد این رشته هم اطلاعات بدید؟ البته اینم بگم که متاسفانه اطلاعاتم در زمینه ورزشهای رزمی صفر هست.

ghoghnus-toa

Registered User
لایک‌ها
733
من همه ی تاپیک رو خوندم ولی کسی از نینجوتسو حرف نزد میشه دز مورد این رشته هم اطلاعات بدید؟ البته اینم بگم که متاسفانه اطلاعاتم در زمینه ورزشهای رزمی صفر هست.

علتش اينه كه نينجوتسو دفاع شخصي نيست. ترد تخصصي نينجوتسو:
http://forum.persiantools.com/index...roosh-potter-و-bushido).515857/#post-10107492

ctcn8311885

Registered User
لایک‌ها
1,168
روی یوتیوب سرچ کن موارد خیلی خوبی گیرت میاد

saeed_218

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
سلام . دوستان به نظرتون شخصی که قصد داره به عنوان سکوریتی گارد یک کلاب یا دیسکو تو یکی از کشورهای خارجی مشغول به کار بشه بهتره چه رشته رزمی رو شروع به یادگیری کنه ؟ قد : 195 وزن حال حاضر : 105

hexman

Registered User
لایک‌ها
762
سلام برای کسی که مشکل دیسک کمر داره وبخواد دفاع شخصی در حدی که اگه دعوا شد فقط کتک نخوره و دو تا ضربه هم بتونه بزنه چی پیشنهاد میکنید؟

roshi.whitewolf

Registered User
لایک‌ها
1,450
کونگ فو لایت به درد کار شما می خوره.
البته فکر نمی کنم هیچ ورزش دفاع شخصی وجود داشته باشه که در کوتاه مدت بشه اون رو یاد گرفت و یا اینکه قدرت بدنی کمی بخواد.
اگر بودی بهت می گفتم دفاع از خود با دست خالی نیاز به قدرت ،هیکل و صلاح نداره

بالا