برگزیده های پرشین تولز

نمایش زیر نویس فارسی فیلم در تلویزیون سونی از روی فلش مموری

mohsen5730

Registered User
لایک‌ها
66
من هم جدیدترین مدل سونی 65X9000B گرفتم , و به هیچ عنوان زیرنویس فارسی ساپورت نمیکنه، چه از روی فلش و چه غیره، همه فرمتها رو تقریبا میخونه با اپدیت جدید همه فرمتهای 4k هم پخش میکنه، ولی زیرنویس فارسی یا عربی اصلا ساپورت نمیکنه، تو انکودینگهاش ANSSi و Unicode بود مشکل حل بود، تنها راهش این هست که خود سونی این قابلیت رو اضافه کنه، ولی متاسفانه سونی به ایران و فارسی اصلا اهمیت نمیده. تو ایران این همه ما فروشگاه و نمایندگی سونی داریم ولی سونی اصلا ساپورت نمیکنه زیرنویس فارسی رو. باید افراد تو یوتیوب یا ساپورت سونی انتشار بدن این مشکل زیرنویس عربی رو شاید در اپدریتهای اینده حل بشه، امیدوارم.

mohsen5730

Registered User
لایک‌ها
66
این روشی هم که این دوستمون تو این تاپیک اعلام کردند، بی فایده هست و اصلا جواب نمیده، چون که حرف و فونت فارسی و عربی برای زیرنویس اصلا تو این تلویزیونهای سونی وجود نداره و هرگز نمایش داده نمیشه، باید سونی اضافه کنه

Yazdan06

Registered User
لایک‌ها
94
استارتر عزیز اصلا نیازی نیست با ورد بازش کنی
شما فایل زیرنویس رو با فایل فیلم همنام کن (برای مثال اگر اسم فیلم هست Grey.mkv اسم فایل زیر نویس رو هم بذار Grey.srt)و بعد بریزشون تو یه فولدر و روی تلوزین اجرا کنی نشون میده(تست شده توی LED سامسونگ 60 اینچ)
دمتگرم

bahman902

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
این زیر نویس یه فیلم هست که تبدیل شده اسم زیر نویس را هم نام فیلم کنید و امتحان کنید با دکمه زیر نویس کنترل کدینگ را تغییر دهید
http://www.mediafire.com/download/3w...zx/my_film.srt
ابتدا فایل زیر نویس با فرمت srt را با نرم افزار مایکروسافت ورد باز می کنیم در هنگام باز شدن کدینگ فایل را درخواست می کند . کد arabic windows را انتخاب کرده تا فونت ها درست نمایش داده شود پس از باز شدن فایل از تب file گزینه save as را انتخاب می کنیم فایل را هم نام اسم فیلم ولی با فرمت txt و کدینگ unicode utf8 ذخیره کرده حال فرمت فایل را تغییر داده و به srt تبدیل می کنیم لطفا امتحان کنید لذت ببرید و نتیجه را اعلام نمایید در دیگر تلویزیون ها نیز تست کنید نتیجه را اعلام نمایید
این آموزش برای اولین بار در فرومhttp://forum.persiancoders.com/ قرار گرفته است
می‌شه لطفا واضح توضیح بدید ، من یه تلویزیون سونیw850 b به تازگی خریدم ولی‌ از روش بالا فایل ِ زیر نویس رو تا مرحلهٔsave as میرم ولی‌ باقی‌ رو ظاهرابه درستی‌ انجام نمیدم که نمی‌شه ، لطفا واضح تر بفرمایید ، ممنونم

raminonline

Registered User
لایک‌ها
787
می‌شه لطفا واضح توضیح بدید ، من یه تلویزیون سونیw850 b به تازگی خریدم ولی‌ از روش بالا فایل ِ زیر نویس رو تا مرحلهٔsave as میرم ولی‌ باقی‌ رو ظاهرابه درستی‌ انجام نمیدم که نمی‌شه ، لطفا واضح تر بفرمایید ، ممنونم
این روشی که دوستمون گفتن برای تلویزیونهای دیگس. برای سونی نمیشه کاری کرد.مگه اینکه از دستگاههای فلش خور دیگه مثل رسیور و ستاپ باکس استفاده کنی. من خودم w804 دارم و همه روشی رو امتحان کردم.
البته روش این تاپیک رو امتحان کردم و واسه سه بعدی و دوبعدی کار میداد ولی به دردسرش نمی ارزید.

mkh2576

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
6
یه برنامه هایی هستند که زیرنویس رو با فیلم ادغام میکنن ودر انتها فیلمو زیرنویس دار تحویلت میدن .دیگه مهم نیست تلویزیونتون چی باشه و فارسی رو ساپورت بکنه یا نه .یه سرچی توی گوگل بکنید این برنامه ها گیرتون میاد .خودم این کار رو کردم.

ACUN

Registered User
لایک‌ها
253
ممنون روش جالبی بود

aploon

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
21
یه برنامه هایی هستند که زیرنویس رو با فیلم ادغام میکنن ودر انتها فیلمو زیرنویس دار تحویلت میدن .دیگه مهم نیست تلویزیونتون چی باشه و فارسی رو ساپورت بکنه یا نه .یه سرچی توی گوگل بکنید این برنامه ها گیرتون میاد .خودم این کار رو کردم.
حاجی با این روش 1 کی 2 ساعت طول میکشه تا ادغام بشه با فیلم .
من که فیلمام رو با فلش وصل میکنم به ر.س.ی.و.ر و با زیرنویس و هر فرمتی دلم بخواد نیگا میکنم
فقط مشکلم با زیرنویس فیلمای 3d هستش

mkh2576

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
6
حاجی با این روش 1 کی 2 ساعت طول میکشه تا ادغام بشه با فیلم .
من که فیلمام رو با فلش وصل میکنم به ر.س.ی.و.ر و با زیرنویس و هر فرمتی دلم بخواد نیگا میکنم
فقط مشکلم با زیرنویس فیلمای 3d هستش
درسته ولی اگه تلویزیونت سونی رس*ی*ور دار باشه چی؟

aploon

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
21
درسته ولی اگه تلویزیونت سونی رس*ی*ور دار باشه چی؟
ر.س.*ی*ور دار منظورت گیرنده دیجیتال هست ؟؟
اونو دیگه نمیدونم بهتر یه دی وی دی پلیری چیزی بگیری زیاد هم گرون نیست که فرمتها رو با زیرنویس بخونه.
راستی تی وی من هم گیرنده دیجیتال داره چجوری راه اندازیش کنم ؟؟! مدلش sony ex 720 هست 42 اینج

vaheava

Registered User
لایک‌ها
151
دوستانی که تی وی شون زیرنویس فارسی ساپورت میکنه (همون UTF 8) اگه تی وی زیرنویس رو نشون نمیده همونطور که دوستمون گفت بخاطر اینه که با اینکود ANSI (این اینکود برای ایالات متحده هستش) سیو شده باید تبدیل بهUTF8 بشه. (اگه دقت کنید توی کامپیوتر هم اینهایی که UTF 8 نیست حرجنگ قورباغه نشون میده و ما توی قیمت لنگوئیج کنترل پنل ، قسمت system location رو روی persian قرار میدادیم تا درست بشه.ولی اگه از ابتدا utf 8 باشه دیگه لازم نیست این کار انجام بشه. آموزش دقیق تبدیل زیرنویس فارسی ansi (یا هر چیز دیگه) به utf8 در این قسمت قرار میدم.

• برنامه ی Microsoft Office Word رو باز کنید.
  • زیرنویس مورد نظر رو انتخاب کرده و باز کنید.
  • در صفحه ی باز شده ” File Conversion – نام زیرنویس.srt” گزینه های Right-to-Left و Other Encoding را انتخاب کنید.
  • در لیست Other Encoding، گزینه ی Unicode UTF-8 و یا Arabic Windows رو انتخاب کنید. (هر کدام را انتخاب کردید و دیدید در صفحه ی زیری نوشته ها به صورت فارسی در آمد، همون رو گزینه ی مورد نظر قرار بدید.)
  • ترکیب دکمه ی Control+A رو بزنید تا تمامی نوشته ها انتخاب شود.
  • برنامه ی Notepad رو باز کنید و نوشته ها را در آن paste کنید.
  • در Notepad به File -> Save as بروید.
  • در قسمت Save as type گزینه ی All files و در قسمت Encoding گزینه ی UTF-8 رو انتخاب کنید.
  • حالا نام مورد نظر خود را بنویسید و در پایانش به آن .srt را اضافه کنید و فایل رو ذخیره کنید، مانند: Bullet To The Head.srt
تست شده برای مدل sony 32r400
فرمت mkv هم خیلی راحت از روی هارد و فلش نشون میده

Last edited:

raminonline

Registered User
لایک‌ها
787
دوستانی که تی وی شون زیرنویس فارسی ساپورت میکنه (همون UTF 8) اگه تی وی زیرنویس رو نشون نمیده همونطور که دوستمون گفت بخاطر اینه که با اینکود ANSI (این اینکود برای ایالات متحده هستش) سیو شده باید تبدیل بهUTF8 بشه. (اگه دقت کنید توی کامپیوتر هم اینهایی که UTF 8 نیست حرجنگ قورباغه نشون میده و ما توی قیمت لنگوئیج کنترل پنل ، قسمت system location رو روی persian قرار میدادیم تا درست بشه.ولی اگه از ابتدا utf 8 باشه دیگه لازم نیست این کار انجام بشه. آموزش دقیق تبدیل زیرنویس فارسی ansi (یا هر چیز دیگه) به utf8 در این قسمت قرار میدم.

• برنامه ی Microsoft Office Word رو باز کنید.
  • زیرنویس مورد نظر رو انتخاب کرده و باز کنید.
  • در صفحه ی باز شده ” File Conversion – نام زیرنویس.srt” گزینه های Right-to-Left و Other Encoding را انتخاب کنید.
  • در لیست Other Encoding، گزینه ی Unicode UTF-8 و یا Arabic Windows رو انتخاب کنید. (هر کدام را انتخاب کردید و دیدید در صفحه ی زیری نوشته ها به صورت فارسی در آمد، همون رو گزینه ی مورد نظر قرار بدید.)
  • ترکیب دکمه ی Control+A رو بزنید تا تمامی نوشته ها انتخاب شود.
  • برنامه ی Notepad رو باز کنید و نوشته ها را در آن paste کنید.
  • در Notepad به File -> Save as بروید.
  • در قسمت Save as type گزینه ی All files و در قسمت Encoding گزینه ی UTF-8 رو انتخاب کنید.
  • حالا نام مورد نظر خود را بنویسید و در پایانش به آن .srt را اضافه کنید و فایل رو ذخیره کنید، مانند: Bullet To The Head.srt
تست شده برای مدل sony 32r400
فرمت mkv هم خیلی راحت از روی هارد و فلش نشون میده
روی تلویزیون های سونی جواب نمیده من خودم رو sony kdl47w804a تست کردم قبلا نشد

vaheava

Registered User
لایک‌ها
151
آره مثل اینکه جواب نمیده .ضایع شدیم :D

zarrin1363

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
1
فکر میکنم راحت ترین روش این باشه که با نرم افزار MKV converter studio نسخه جدیدشُ زیرنویس رو به فیلم اضافه کنی و یا به فرمت دیگه ای که میشه تبدیل کنید تلویزیون من هم سونی مدل KDL-32W674A هستش که زیرنویس فارسی رو نشون نمیده ولی اگر با فیلم ادغامش کنی پخش میکنه MKV رو هم پخش میکنه

ali.phd71

Registered User
لایک‌ها
40
سلام
با تشکر بخاطر اموزش
به تازگی سونی مدل r56c خریدیم من طبق همین اموزش زیرنویس رو درست کردم و به خوبی پخش شد فقط سایزش کوچیکه
چطور میشه سایز یا فونتش رو تغییر داد؟
با تشکر فراوان

Farhad.cg

Registered User
لایک‌ها
7
بنظرم تغییرات خوبی در تلویزیون شکل گرفته و این هم مثل بقیه کارهای سونی بد نیست
از اینجا میتونید با قیمت خوب بخرید

babak13633

Registered User
لایک‌ها
737
در ال ای دی سامسونگ روش کار به چه شکلی هستش؟
ممنون میشم توضیح بدین

roozbehzi

Registered User
لایک‌ها
27
سلام
من تلویزیونم سونی مدل 42w670 هست
فایل زیر نویس رو هم نام با نام فایل ویدئویی کردم و با فلش وصل میکنم فیلم اجرا میشه زیرنویسم هم نشون میده اما به صورت کاراکترهای ناخوانا
برای این مشکل چه کنم
اگر کمک کنید درست بشه خیلی کمک بزرگی کردید
ممنون

vaheava

Registered User
لایک‌ها
151
سلام
فایل زیر نویس رو هم نام با نام فایل ویدئویی کردم و با فلش وصل میکنم فیلم اجرا میشه زیرنویسم هم نشون میده اما به صورت کاراکترهای ناخوانا
برای این مشکل چه کنم
ممنون
دوست عزیز بیشتر این مشکلات مربوط به غیر استاندارد تولید شدن خود زیرنویس هست. زیرنویس استاندارد باید از اول بصورت یونیکد 8 نوشته بشه. اکثر زیرنویسایی که الان هست بصورت arabic سیو میشه و حتی بعد از تبدیل به یونیکد 8 هم داخل تلویزیون نمایش داده نمیشه.
به طور خلاصه بیشتر تلویزیون ها زیرنویس هایی رو میتونن نمایش بدن که بصورت یونیکد 8 ساخته شده باشن و نه تبدیل.

raminonline

Registered User
لایک‌ها
787
سلام
برای این مشکل چه کنم
ممنون
این مشکل مربوط به سونی هست که زیرنویس فارسی رو ساپورت نمیکنه.
در حالی که بقیه تلویزیزیونها مثل سامسونگ و ... ساپورت میکنن.
یه راهی بود از طریق dlna که من امتحان کردم و کار کرد ولی هم دردسر زیاد داشت هم کامپیوتر و روتر و تنظیمات میخواست.
راحتترین راه اینه که فلش رو به رسیور یا پلیرهاتون بزنید و از اون طریق پخش کنید

Sent from my SM-G925F using Tapatalk

بالا