برگزیده های پرشین تولز

با 20 تومن میشه یه هکتار زمین کشاورزی خرید ؟

itjavani

Registered User
لایک‌ها
131
حاجی فکر کردی کشاورزی خبریه؟ همه دارن ضرر میدن! میخوای بیای سمت کشاورزی که چی!
در ضمن شما فقط به فکر زمین نباید باشی! ببین زمینش آب داره؟ چاه آب داره؟ سند داره اصلا نوع کاربریش کشاورزی هست؟ چی توش درمیاد! باغ میشه زد یا نه؟ خاکشم بده آزمایش کنن واست

در کل از من میشنوی پولتو جا دیگه سرمایه گذاری کن . زمین کشاورزی باید جای خاص باشه! فرضا ما شمال هستیم و کنار دریا زمین داریم. امثال 15 میلیون هر هکتار زمین کشاورزی شالی سود داد ولی قیمت زمین بالاست :) یک هکتار دو هکتار هم نیست.
باغ هلو و پرتغال موجوده ولی نه با پولی که شما داری. تقریبا 3 من باغ امثال 8 میلوین سود میوه داد . ولی پول کارگر وقتی که گذاشتی و ... رو میزاری کنار هم میبینی جا دیگه سرمایه میزاشتی بیشتر سود میکردی! در ضمن رشدی که زمین مسکونی داره زمین کشاورزی نداره اصلا!
دادا شما برو فست فود بزن بیشتر در میاری خدا وکیلی

mohsenevil3

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
5
بله تو خصوص هم گفتم بهشون اینا رو پدربزرگ خودم شمال هر سال 5تن برنجم یگرفت امسال 1ت گرفت واگ مزد کار وخرجا رو ببریم کنار هیچی نمونده

the boy

ستاره پاتوق
کاربر فعال
لایک‌ها
7,236
دوستان عزیز اگر ممکن است فقط در مورد موضوع تاپیک راهنمایی بفرمایید و تاپیک رو به حاشیه نبرین

میخواستم بدونم که با 20 تومن میشه یک هکتار زمین کشاورزی مزغوب با آب گیر آورد یا خیر و این که در استان اصفهان جایی رو سراغ دارین با این قیمت ؟ از کجا شروع کنم برای پیدا کردن زمین و خرید

ممنون میشم اگر راجع به این سوالات اگر اطلاعاتی دارین کمک کنید

سپاسگذارم

the boy

ستاره پاتوق
کاربر فعال
لایک‌ها
7,236
کسی نمیدونه ؟:(

Unforgiv3N

کاربر فعال سخت افزار
کاربر فعال
لایک‌ها
627
تو جاده ای که به سمت فرودگاه اصفهان میره کلی زمین کشاورزی هست .. اونجا چند تا بنگاه هم هست که مراجعه کنید .. قیمت ها رو ممکنه پرت بگن ولی اونجا بیشتر از متری 25 نمیرزه .. ولی جنوب شهر الکی گرونه ... کلا قیمت ملک تو ایران خیلی کاذبه .. جمعیت کم ، مساحت زیاد ، قیمت های کاذب .. که البته کسی فروشنده باشه میده .. طرف گز هم باغ هست ولی شما نباید توقع سند داشته باشی ، هیچکدوم از اینها سند نداره ..

the boy

ستاره پاتوق
کاربر فعال
لایک‌ها
7,236
تو جاده ای که به سمت فرودگاه اصفهان میره کلی زمین کشاورزی هست .. اونجا چند تا بنگاه هم هست که مراجعه کنید .. قیمت ها رو ممکنه پرت بگن ولی اونجا بیشتر از متری 25 نمیرزه .. ولی جنوب شهر الکی گرونه ... کلا قیمت ملک تو ایران خیلی کاذبه .. جمعیت کم ، مساحت زیاد ، قیمت های کاذب .. که البته کسی فروشنده باشه میده .. طرف گز هم باغ هست ولی شما نباید توقع سند داشته باشی ، هیچکدوم از اینها سند نداره ..

سلام
ممنون بابت پستتتون ولی متری 25 که یک هکتارش میشه 250 میلیون تومن !!!

البته خب اونجا نزدیک شهره و مسلما گرونه

koosharz

Registered User
لایک‌ها
9,542
20میلیون داري 20ميليون ديگم وام بگیر 1000متر گلخونه درست كن گوجه خیار توتفرنگی بکار درامدش اندازه همون یه هکتار زمين كشاورزيه

دادا با 20ميليون دنبال يه هكتار زمين نگرد

the boy

ستاره پاتوق
کاربر فعال
لایک‌ها
7,236
گلخونه نمیخوام پس با چقدر میتونم یک هکتار زمین با حق آّب بخرم

MozikShop

Registered User
لایک‌ها
67
زمین کمتر از 10 تومن هم مگه داریم ؟ :blush:

aminvet

Registered User
لایک‌ها
310
دوست عزیز الان زمین آبی خیلی گرونه من کارم توی یه شهر کوچیک و پرت تو استان آذربایجان غربی هستش چندوقت پیش زمین با سهم آب خواستم بگیرم هکتاری 30 کمتر نگفتن ،بعد رفتم سراغ زمین دیم یه نفر پیدا شد که 60 هکتار داشت و چون یه شایعه افتاده بود که قراره در چندسال آینده طرح آبیاری بارانی به اونجا برسه متری میگفت 10000 تومن اونم اصلا تفکیک نمیکرد و کل زمینو یه جا میخواست بفروشه،ما هم که 6 میلیارد نداشتیم بدیم حضورشون!خلاصه بازم نظر شخصی من اینه که همون به گفته دوستان عزیزمون به کار گلخونه بزنین،جایی که یه شهرستان پرت این قیمتهای پرت رو میدن دیگه تو اصفهان خدا به داد برسه.
همه رو جو گرفته و دوس دارن یه شبه مازراتی سوارشنو تو شمال ویلا داشته باشن

koosharz

Registered User
لایک‌ها
9,542
گلخونه نمیخوام پس با چقدر میتونم یک هکتار زمین با حق آّب بخرم

ميشه دلايلتو واسه اين كه حتما یه هکتار میخوای و حتما زمين كشاورزي معمولي ميخواي و گلخونه نمیخوای بگی؟
تو پاسخای قبلی هم خودم هم دوستان گفتن با چقدر ميشه يه هكتار خريد.
قيمت زمين تو كوير لوت متري 8000تومنه كه يه هكتارش ميشه 80 ميليون، شما با 20 ميليون ميتوني 2500متر زمين تو كوير لوت بخری

the boy

ستاره پاتوق
کاربر فعال
لایک‌ها
7,236
ميشه دلايلتو واسه اين كه حتما یه هکتار میخوای و حتما زمين كشاورزي معمولي ميخواي و گلخونه نمیخوای بگی؟
تو پاسخای قبلی هم خودم هم دوستان گفتن با چقدر ميشه يه هكتار خريد.
قيمت زمين تو كوير لوت متري 8000تومنه كه يه هكتارش ميشه 80 ميليون، شما با 20 ميليون ميتوني 2500متر زمين تو كوير لوت بخری

دوست عزیز گلخونه به کارم نمیاد دردسرش بیشتره و هزینه هاش هم بیشتره و این که محصولی که میخوام بکارم گلخونه ای نیست

ضمنا زمین دیمی خیلی بهتر از لوت رو میشه اجاره به شرط تملیک و مفت از منابع طبیعی گرفت!

the boy

ستاره پاتوق
کاربر فعال
لایک‌ها
7,236
دوست عزیز الان زمین آبی خیلی گرونه من کارم توی یه شهر کوچیک و پرت تو استان آذربایجان غربی هستش چندوقت پیش زمین با سهم آب خواستم بگیرم هکتاری 30 کمتر نگفتن ،بعد رفتم سراغ زمین دیم یه نفر پیدا شد که 60 هکتار داشت و چون یه شایعه افتاده بود که قراره در چندسال آینده طرح آبیاری بارانی به اونجا برسه متری میگفت 10000 تومن اونم اصلا تفکیک نمیکرد و کل زمینو یه جا میخواست بفروشه،ما هم که 6 میلیارد نداشتیم بدیم حضورشون!خلاصه بازم نظر شخصی من اینه که همون به گفته دوستان عزیزمون به کار گلخونه بزنین،جایی که یه شهرستان پرت این قیمتهای پرت رو میدن دیگه تو اصفهان خدا به داد برسه.
همه رو جو گرفته و دوس دارن یه شبه مازراتی سوارشنو تو شمال ویلا داشته باشن

پس با 30 تومن میشه ؟ زمینش چطور بود خوب بود ؟ این قیمت مال چند وقت پیشه ؟
شما اگه دیمی به کارت میاد یه سر بزن به منابع طبیعی زمین بگیر

aminvet

Registered User
لایک‌ها
310
احتمالا بشه ولی اکثر زمینای کشاورزی سایز بزرگن و ممکنه یک هکتار رو بهتون نفروشن ،ولی خوب بهتره جای نشستن پای نت برین پرس و جو،جوینده یابندس،حداقل به جوابت : اینکه میتونی بگیری یا نه میرسی;)
زمین دیم رو واسه کاشت گندم میخواستم ولی امسال نشد انشاله شاید سال بعد اجاره کنم

the boy

ستاره پاتوق
کاربر فعال
لایک‌ها
7,236
احتمالا بشه ولی اکثر زمینای کشاورزی سایز بزرگن و ممکنه یک هکتار رو بهتون نفروشن ،ولی خوب بهتره جای نشستن پای نت برین پرس و جو،جوینده یابندس،حداقل به جوابت : اینکه میتونی بگیری یا نه میرسی;)
زمین دیم رو واسه کاشت گندم میخواستم ولی امسال نشد انشاله شاید سال بعد اجاره کنم

داداش نمیدونم از کی بپرسم و کجا برم - واسه دیم دیر شده ؟ اصفهان دیمی چی میشه کاشت ؟

aminvet

Registered User
لایک‌ها
310
از بنگاه معاملاتی هایی که بیرون شهر یا جاهایی که شهر در حال تموم شدنه یا میتونی از یه بنگاهی آدرس بنگاههایی که زمینهای کشاورزی رو میفروشه بپرسی و مزنه هر منطقه رو بدست بیاری،من طرفای خودمون زمین دیم متری 1000 تا 2000 تومن هم سراغ دارم،سخت نگیر هرکاری بخوایی بکنی باید عملی شروع کنی بیوفت توش تا بفهمی چی به چیه.

hamednc

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
3
منم می خوام بیام تو کار کشاورزی ولی رشتم ربطی به کشاورزی نداره ولی خب دوست دارم می خوام با یک نفر کار بلد شریک بشم
[email protected]

alivabano

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
13
سلام دوست عزیز من استان همسایه شما یعنی چهار محال و بختیاری هستم سوالی که پرسیدید تا چند سال پیش سوال درستی بود چون مشکل کم آبی به این شدت نبود اما الان روی زمین قیمت نمیزارن بلکه روی چاه آب یا حق آبه قیمت میزارن چون کم آبی بیداد میکنه اگر زمین دیم میخواید تشریف بیارید استان ما یا خود استان اصفهان من تا صد هکتار زمین دیم هم که بخواید تقریبا به قیمت مفت میتونم براتون اجاره یکساله کنم یا اگر هم بخواید میتونید به جای دو هکتار چندین هکتار زمین دیم بخرید حتی زمینای دیم اینجا اجاره هم نمیخواد بیاید بکارید کسی هم کاری به شما نداره اما متاسفانه بازده زمین دیم امسال در استان چهار محال و بختیاری و استان اصفهان نزدیکه صفره چون بارندگی امسال در این منطقه افتضاح بود در حد صفر .زمین دیم یعنی ریسک چون فقط میتونید گندم یا جو بکارید معلوم هم نیست بارندگی کم یا زیاد باشه در ضمن گندم و جو آفت زراعی زیاد دارند یعنی ریسک ضربدر ریسک دوست من سال قبل شهرکرد 30 هکتار زمین دیم گندم کاشت به خاطر آفت گندماشو جای علوفه فروخت هزینه اولیش هم در نیومد
اما زمین آبی خیلی قیمت بالایی داره کمترین هزینه اجاره یک هکتار زمین آبی دراین منطقه از 4 میلیون شروع میشه و در مناطقی که سیب زمینی میکارن به هفت میلیون هم میرسه .با 20 میلیون هم میشه زمین آبی خرید اما با چند تا شرط اول اینکه آبش به اختیار خودتون نیست یعنی چاه عمومیه مال چندنفر و هر چند روز چند ساعت آب به شما میرسه دوم آب این زمینا فشار اینچ بالایی نداره سوم آبیاری بارانی ندارن و اغلب غرقابی هستند چهارم دردسر شریک شدن در آب با چند نفر دیگه هم هست که این یکی از همه مشکلات بدتره اینجا هر سال سر دعوای آب کشته میدن باز هم با همه ی این شرایط میشه زمین کشاورزی با پول شما پیدا کرد اما خیلی سخته و درد سرهاییرا هم که گفتم داره از همه بدتر با این وضع بارندگی امکان خشک شدن چاه هم هست کشاورزی به ویژه گیاهان علوفه ای مثل ذرت علوفه ای و یونجه کار پرسودیه اگر واقعا علاقه مند هست بهترین منطقه کشاورزی خوزستان به خاطر آب و هوای گرم و آب نسبتا مناسب میتونید اونجا زمین کرایه کنید دوست من امسال اونجا زمین کرایه کرد هکتاری دو میلیون البته متاسفانه آبیاریش غرقابی بود در استان چهارمحال و اصفهان هم زمین پر آب و عالی پیدا میشه اما قیمتش سر به فلک میشه مثلا در منطقه آلونی زمین هایی پیدا میشه که کم نظیرنند با آب بی حد و اندازه اما قیمت یه چاه آب اونجا میلیاردیه.
کار گلخونه هم کارگر حرفه ای و تجربه میخواد به ظاهر گوجه و خیار کاشتن آسونه اما این محصولات کار زیادی میبرند و بیست و چهار ساعت باید گلخونه باشید به ویژه گوجه کار دقیقی لازم داره
من پیشنهاد میکنم حسابی بگردید سراغ بنگاه هم نرید تو روستاهای منطقه خودتون یه کشاورز پیدا کنید و ازش بپرسید کسی قصد فروش زمینشو داره یا نه کشاورزا کاملا در این زمینه اطلاع دارند برای خرید زمین هم حتما از قرارداد آبش مطمئن بشید و خاکش را هم بدید آزمایشگاه نهایت صد تومن میگیرند و راهنماییتون میکنند که این خاک چقدر و چند سال دیگه توان کشاورزی داره موفق باشید

hosein1371

Registered User
لایک‌ها
48
داداش منکه آخرش نفهمیدم توچیکاره ایی یا میخوای چیکار کنی....
ولی واسه اطلاع میگم.لنجان زمین کشاورزی از هکتاری 150تومن شروع میشه تا هکتاری 800تومن.البته میلیون
همه هم برنج کاری میشه و تقریبا هکتاری 7-8تن برنج میده.
البته تازه گیا از شهر دیگه اومدن و هکتاری 20تومن اجاره کردن واسه کشت پیاز

greenliving

Registered User
لایک‌ها
265
دوست عزیز هیچ کاری مثل کشاورزی حلال نیست به نظر بنده......

زمین هم اطراف اصفهان بگردید هر جا خشتون اومد برید تو روستاها میدون روستا یا سر زمین ها پیر مردها رو پیدا کنین بگین عمو جون اینجا زمین چندا ست؟

هرچقدر هم از شهر دور بشین معمولا زمینها ارزانتر هستند.
بنده چندین سال پیش چند هکتاری زمین دیم در یک جای دور افتاده خریدیم به قیمت خیلی خیلی خیلی ارزان.......
همان زمان پدرم گفت پسر پولت را دور ریختی..........
بنده خدا درست هم گفت هنوز هم که هنوز است اسم ان منطقه را هم کسی نمیاورد..............
این را گفتم که اولا خوب مشورت کنید در ضمن پول و سرمایه تان را جایی بخوابانید که علاوه بر سود زحمتتان(مثلا تولید)
بر اصل سرمایتان مثل زمین هم هر سال اضاف شود........

بالا