برگزیده های پرشین تولز

ایده ساخت خودروی که با نیروی مغناطیسی آهنربا کار میکند

afshin5

Registered User
لایک‌ها
1,548
دوستان از مدت ها پیش از دوران اول دبیرستان همیشه به این فکر میکرم که خودروی بسازم که فقط با نیروی مغناطیسی آهنربا حرکت کنه اون موقع یکم سعی هم کردم اما بخاطر مسخره کردن اطرافیان و درس مشق بیخیالش شدم امروز یه سرچ تو نت زدم این ویدیو دیدم ایده خیلی خوبی هست اگه بشه خودروی به این شکل ساخت نه سوخت میخواد و نه هوا آلوده میکنه هزینه موتور و سوخت هم نداره از نظر علم فیزیک این کار شدنی هست به نظر من در آینده این خودروها ساخته خواهند شد
http://www.aparat.com/v/nIr7H/ماشینی_که_با_یک_آهنربا_و_نیروی_جاذبه_کار_می

pavilion

Registered User
لایک‌ها
5,453
حساب کردی چقد سرمایه میخواد؟؟
با فرض اینکه ١٠٠درصد جواب بده

پ ن: اینجا رییس من هستم.هرچی من میگم من هستم

Last edited:

HRP32

Registered User
لایک‌ها
709
شدّت میدان مغناطیسی که آهنربا درست می کنه اصلا نمی تونه نیرو ی لازم رو تولید کنه و اگر هم به فرض بتونه ، بسیار گرون هست. اگر موتور های الکتریکی رو دیده باشی تحریکشون اکثرا با آهنربا نیست ، چون شار چندانی درست نمی کنند. میدان رو با سیم پیچی سری ، موازی ، یا Compound درست می کنن.
مشکل دیگه اینکه ضریب گذردهی خلاء یا همون هوا بسیار پایینه و این خودش مقاومت مغناطیسی رو زیاد می کنه.

(رجوع کن به یک کتاب ماشین های الکتریکی - برای همه ی رشته های برق تو دانشگاه این درس هست.)

afshin5

Registered User
لایک‌ها
1,548
اگه از آهنربای قوی استفاده بشه میتونه خودرو به حرذکت در بیاره اما قطعا سرعتش زیاد نخواهد بود میشه با یه گیربکس قدرت حرکتی که آهنربا ایجاد میکنه بشدت افزایش داد

pooya87

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
335
main-qimg-4aacddbe7ab373a3fbf4b98abf5d6f6c

behnam_2000

Registered User
لایک‌ها
2,016
انرژی ای که برای ساخت آهنربا به کار رفته خیلی بیشتر از انرژی ای هست که این دستگاه می تواند تولید کند غیر از آن آهنربا ها بعد از یک مدت قدرتشون رو از دست می دهند پس این دستگاه تا یک مدت زمان مشخصی کار می کند
آهنریا رو مثل یک فنر در نظر بگیرید که شما با وارد کردن انرژی آن را فشرده کردید و وقتی که از حالت فشرده خارج می شود به خاطره اصطکاک مقدار کمتری از آنچه شما وارد کردید آزاد می کند ( چیزی که ویدیو نشان میده فقط قسمت آزاد کردن فنر هست :D )
در واقع اگر این دستگاه به بهترین شکل ممکن ساخته بشه و تمام قطعاتش روغن کاری بشه و سیقل داده بشه انرژی که تولید می کنه نزدیک به انرژی هست که شما واردش کردید و چیزی اضافه نمی کنه که باهاش بشه کاری انجام داد ( یعنی در ایده آل ترین حالت هم باز داره انرژی هدر میده چه برسه به سود )

mahdips3

Registered User
لایک‌ها
121
دوست عزیز موارد زیادی هست که شما درنظر نگرفتید و از همه صرفنظر کردید. جسارتا فقط یکم مساله رو ساده و سطحی فرض کردید .;)

drdexter

مدیر بازارچه و اقتصاد - فروشنده معتبر
مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
3,550
یک سری از ایده ها متاسفانه هیچ موقع به نتیجه نخواهد رسید و ساخته نمیشن . چون وقتی این ایده های اجرایی بشه یه سری صنایع بزرگ و کارتل های نفتی و میلیون ها شغل در سراسر دنیا از بین میره چند نمونه مثال میزنم :

ساخت لاستیک به جای تولید کنونی از ماده ای به نام پولی یورتان
تبدیل CNG به بنزین
تبدیل نفت سنگین به سبک با کمتر از 1$ در هر بشکه

سوال بیشتر نپرسید تا همین جا فقط میتونستم توضیح بدم :)

/m\

Registered User
لایک‌ها
144
ایده جالبیه ولی فکر نمیکنم هیچ وقت عملی بشه ولی مطمئنا میشه ازش توی دستگاه های دیگه استفاده کرد

afshin5

Registered User
لایک‌ها
1,548
انرژی ای که برای ساخت آهنربا به کار رفته خیلی بیشتر از انرژی ای هست که این دستگاه می تواند تولید کند غیر از آن آهنربا ها بعد از یک مدت قدرتشون رو از دست می دهند پس این دستگاه تا یک مدت زمان مشخصی کار می کند
آهنریا رو مثل یک فنر در نظر بگیرید که شما با وارد کردن انرژی آن را فشرده کردید و وقتی که از حالت فشرده خارج می شود به خاطره اصطکاک مقدار کمتری از آنچه شما وارد کردید آزاد می کند ( چیزی که ویدیو نشان میده فقط قسمت آزاد کردن فنر هست :D )
در واقع اگر این دستگاه به بهترین شکل ممکن ساخته بشه و تمام قطعاتش روغن کاری بشه و سیقل داده بشه انرژی که تولید می کنه نزدیک به انرژی هست که شما واردش کردید و چیزی اضافه نمی کنه که باهاش بشه کاری انجام داد ( یعنی در ایده آل ترین حالت هم باز داره انرژی هدر میده چه برسه به سود )
من نمیدونم عمر یک آهنربا چقدر هست اما اگه گفته شما درست باشه و نشه بیشتر از انرژی وارد شده به آهنربا انرژی استخراج کرد اما این گفته همیشه درست نیست مثلا وقتی شما از یک گیربکس استفاده میکنید میتونید با فشار یک نیرو یک کیلویی به کمک گیربکس یک فشار و قدرت 100 کیلیویی تولید کنید

afshin5

Registered User
لایک‌ها
1,548
ایده جالبیه ولی فکر نمیکنم هیچ وقت عملی بشه ولی مطمئنا میشه ازش توی دستگاه های دیگه استفاده کرد
همین که در این ویدیو دیدید عملی شد و قطعا در آینده همچین خودروهای را شاهد خواهیم بود و بشر بخاط کمبود منابع و الودگی های که ایجاد میشه خودبخود به این سمت میره و برخی میگن تا 30 سال آینده نیمی از خودروهای جهان از سوخت پاک استفاده میکنن و این اصلا عجیبب نیست

afshin5

Registered User
لایک‌ها
1,548
یک سری از ایده ها متاسفانه هیچ موقع به نتیجه نخواهد رسید و ساخته نمیشن . چون وقتی این ایده های اجرایی بشه یه سری صنایع بزرگ و کارتل های نفتی و میلیون ها شغل در سراسر دنیا از بین میره چند نمونه مثال میزنم :

ساخت لاستیک به جای تولید کنونی از ماده ای به نام پولی یورتان
تبدیل CNG به بنزین
تبدیل نفت سنگین به سبک با کمتر از 1$ در هر بشکه

سوال بیشتر نپرسید تا همین جا فقط میتونستم توضیح بدم :)
54545479.jpg

afshin5

Registered User
لایک‌ها
1,548
گویا من تنها کسی نیستم که به این موضع فکر کردم اینو الان تو نت خوندم
74878.jpg
Think of the future, think of magnet driven cars. These cars use no petrol/gas whatsoever. They use a - and a + charge of a kind. Paving the roads with a magnetically force (aka magnets or magnetic liquid), they will have a - charge on the car. The car will have the same looks, but it has its wheels replaced by huge magnet blocks, like a box. On the car it will have - charge while the road will have a + charge, the car can be driven in the same way but in a hovering motion. Now the moving mechanism is a simple task. pushing and holding the known gas pedal, the magnets in the back of the vehicle, will turn upwards making it push all the way until you let go. the brakes will work when it is lifted or for emergency there will be a brake system. the steering is the same also, because it will have titanium alloy and silver bars to support the magnets to enable the driver to turn. it is also safe, because it will stay on the road thanks to the magnets keeping it there. another way is automatic, which the driver types in the destination, like on a GPS, then the car will move automatically towards the destination while the driver will have some time to relax, and its safe for drunk drivers because the automatic system will drive for the alcoholic influenced driver. this could save many lives in the World.
Submitted by Ind

الهه.آتش

Registered User
لایک‌ها
2,386
منم تو فکر یه ایده ای هستم که بشه با برون فکنی کالبد اختری از یه مکان به مکان دیگه ای رفت:D
به نظرتون میشه آقای استارتر:D

Abbath

کاربر فعال
کاربر فعال
لایک‌ها
27,705
من نمیدونم عمر یک آهنربا چقدر هست اما اگه گفته شما درست باشه و نشه بیشتر از انرژی وارد شده به آهنربا انرژی استخراج کرد اما این گفته همیشه درست نیست مثلا وقتی شما از یک گیربکس استفاده میکنید میتونید با فشار یک نیرو یک کیلویی به کمک گیربکس یک فشار و قدرت 100 کیلیویی تولید کنید
نکته اش اینه که شما در ساخت گیربکس محدودیت دارید،اومدیم و محاسبه کردید و نسبت دنده ای که لازم دارید خیلی بالا در اومد،کجای ماشین میخوای چرخ دنده های بزرگی که متناسب با نسبت دنده بالا باشن رو جا بدی؟

mobomas

Registered User
لایک‌ها
1,185
شما نمیتونید قوانین اولیه فیزیک رو نقض کنید
انرژی نه از بین میره و نه به وجود میاد بلکه از شکلی به شکلی دیگر تبدیل میشود
بنابراین دستگاهی که بدون انرژی و سوخت ! کار کند غیر ممکن است .

afshin5

Registered User
لایک‌ها
1,548
شما نمیتونید قوانین اولیه فیزیک رو نقض کنید
انرژی نه از بین میره و نه به وجود میاد بلکه از شکلی به شکلی دیگر تبدیل میشود
بنابراین دستگاهی که بدون انرژی و سوخت ! کار کند غیر ممکن است .
منم نگفتم انرژی به وجود ببریم یابه وجود بیاریم دقیقا گفتم از نوعی به نوعی دیگه تبدیلش کنید شما وقتی یه فشار 10 کیلوی به جک یه خودرو وارد میکنید نیروی که اون جک تولید میکنه ممکن هست چندیت تن باشه تو خودور مغناطیسی هم میشه با کنترل میدان مغناطیسی و مکانیزم خاصی اینکار کرد

Last edited:
بالا