برگزیده های پرشین تولز

آخرین عکسی که گرفتم - نسخه تصاویر دوربین (قوانین در پست اول)

komeil66

کاربر فعال فرهنگ و هنر
کاربر فعال
لایک‌ها
9
ha6BD8.jpg

hugart

Registered User
لایک‌ها
234
6r65355e6a2h7lja0mr7.jpg

یه ترکیب خیلی ارزون
یه نتیجه خوب

لنز معکوس شده
دوستان مزیت لنز معکوس شده به تبدیل معکوس لنز اینه که راحت با عدد اف بازی میکنید و استرس فرار سوژه رو ندارید

click.laptop

Registered User
لایک‌ها
870
دوستان مزیت لنز معکوس شده به تبدیل معکوس لنز اینه که راحت با عدد اف بازی میکنید و استرس فرار سوژه رو ندارید
امیر جان متوجه منظورت نشدم...
توضیح لطف میفرمایید ؟

mehrdad486

Registered User
لایک‌ها
711
سلام . امین جان عکسات عالیه برادر این عکس هم خیلی خوبه فقط چرا همه اینقدر خسته هستند :D فکر کنم مربوط به عکس بالاتر باشه ... در کل عالیه ... خیلی وقته معرکه گیری ندیدم یاد قدیما افتادم از مدرسه میومدین میرفتیم میدیدیم ..یادش بخیر ...
برای خالی نبودن عریضه :
6k3rdup8cu2p7onz137z.jpg

gulmish

Registered User
لایک‌ها
4,458
بین راه دیدمش نمیدونم دقیقا چه حیوانی هست شاید یه گونه ی نادر بوده شایدم از همین گربه های عادی . عکساشو گرفتم که اگر یه موقع لازم شد بدمشون به سازمان حفاظت از محیط زیست و ... که البته به چند نفر نشونشون دادم ظاهرا چبز خاصی نبود.اما در کل پرتره های خوبی تونستم ازش بگیرم اگر چه برای عکاسی نرفته بودم ولی بازم حیف و صد حیف که توی این سفر یه لنز تله برای عکاسی طبیعت همرام نبود:general505:

rez7

Registered User
لایک‌ها
597
سلام . امین جان عکسات عالیه برادر این عکس هم خیلی خوبه فقط چرا همه اینقدر خسته هستند :D فکر کنم مربوط به عکس بالاتر باشه ... در کل عالیه ... خیلی وقته معرکه گیری ندیدم یاد قدیما افتادم از مدرسه میومدین میرفتیم میدیدیم ..یادش بخیر ...
برای خالی نبودن عریضه :
6k3rdup8cu2p7onz137z.jpg
لنز چی بوده؟

A.M.I.R.

Registered User
لایک‌ها
1,143
اولین تجربه من با لنز جدید: تامرون 28-75 f2.8
به خاطر نداشتن لرزش گیر عکاسی باهاش سخته ولی کیفیتش یه چیز دیگس :دی
شیطونه میگه برم سراغ 50 f1.4 :دی
نظرات؟

فایل های ضمیمه

• DSC_4748[1]-re.jpg
    DSC_4748[1]-re.jpg
    125 KB · نمایش ها: 44

gulmish

Registered User
لایک‌ها
4,458
اولین تجربه من با لنز جدید: تامرون 28-75 f2.8
به خاطر نداشتن لرزش گیر عکاسی باهاش سخته ولی کیفیتش یه چیز دیگس :دی
شیطونه میگه برم سراغ 50 f1.4 :دی
نظرات؟
عکس خیلی خوبه در ضمن خرید لنز جدید رو هم بهتون تبریک میگم:)
ایا عدد دیافراگم این لنز در همه فوکال رنجها ثابته؟ چون چند جا شنیدم در حالت زوم این عدد متغیر میشه. البته به واسطه ی این عدد دیاف قطعا نیازی به لرزشگیر پیدا نمیکنید و در اینده مطمئنا دیاف باز این لنز براتون خاطره ساز میشه.اگر امکانش بود عکس هایی در شرایط متفاوت مثل واید ترین حالت و تست بوکه ی این لنز رو در تاپیک قرار بدید.
شاد باشید

A.M.I.R.

Registered User
لایک‌ها
1,143
ایا عدد دیافراگم این لنز در همه فوکال رنجها ثابته؟ چون چند جا شنیدم در حالت زوم این عدد متغیر میشه. البته به واسطه ی این عدد دیاف قطعا نیازی به لرزشگیر پیدا نمیکنید و در اینده مطمئنا دیاف باز این لنز براتون خاطره ساز میشه.اگر امکانش بود عکس هایی در شرایط متفاوت مثل واید ترین حالت و تست بوکه ی این لنز رو در تاپیک قرار بدید.
شاد باشید

ممنون
بله تغییری نمیکنه و در تمام محدوده ها دیاف در بازترین حالت ثابت و 2.8 هست و تا 32 بسته می شود. هدف من هم خرید همین نوع لنز بود. نسبت به لنز قبلی (18-140 نیکون) هم عمق تصویر کمتره و هم بوکه زیباتری داره
اگر exif عکس رو هم بگیرید فکر کنم 70 میلیمتر و دیاف 2.8 هست. (فاصله کانونی و مطمئن نیستم)
تا امشب براتون عکسهاشو تو تمام شرابط میگذرام.

A.M.I.R.

Registered User
لایک‌ها
1,143
شاد باشید

فاصله از سوژه حدودا 1 متر نور محیط و بدون فلاش و بدون هیچ ادیتی حتی کراپ فقط تغییر سایز
ایزو 1000
سرعت شاتر هم تقریبا 1/20
روی سه پایه هم عکس گرفتم.
این هم عکس ها خدمت شما روی دوربین کراپ دار
28 میلی متر دیاف 2.8
75 میلیمتر دیاف 2.8
28 میلیمتر دیاف 8
28 میلیمتر دیاف 16

فایل های ضمیمه

• DSC_4773.jpg
    339.3 KB · نمایش ها: 18
  • DSC_4774.jpg