برگزیده های پرشین تولز

راهنمایی گرفتن برای شروع یک کار

prince0fpersia

Registered User
لایک‌ها
37
سلام
من صفحه اول تاپیک رو خوندم. به نظرم شما 2تا اشتباه بازر انجام دادید.
1- در انتخاب مکان مغازه و هزینه یکسال اجازه کوتاهی کردید(من مبتدی ترین افراد رو هم میبینم که میخوان مغازه بزنن، اولا برای جاش خیلی میگردن و وسواس به خرج میدن و ثانیا حداقل اجاره+خرج یکسال رو کنار میذارن با عنوان خاک خوری!)
و همین اشتباه باعث شد که شما 2 بار زودتر از موعد کارو جمع کنید و به ظاهر شکست بخورید(چون در واقع شما درسهای بزرگی گرفتید و این شکست نیست/ تنها نا امیدیه که شکست محسوب میشه)
2- عدم تمرکز و پیگیری یک شغل بصورت تخصصی و دائمی! شما تجربه و مدرک در زمینه برق و الکترونیک گرفتید ولی هنوزم دنبال کارهای دیگه هم هستید! بنظرم یک کار تمام کرده بهتر از 10 کار شروع کرده و به نتیجه نرسونده است!
شما لازم نیست حتما یک مغازه مستقل داشته باشید که بتونید کارتون رو شروع کنید. برید با یکی در مغازه اش شریک بشید و هم از امکاناتش استفاده کنید و هم اعتبارش! بعدا که جا افتادید و مشتری ها شمارو شناختن میتونید مستقل بشید. اینطوری هم ریسک رو کاهش میدین و هم زمان رو میخرید!

در مورد ایده ی رادیو کنترلر ها هم الان زمانش نیست. اول کار روتین خودتون رو سامان بدید و به سوددهی که افتادید روی اون پروژه هم سرمایه گذاری کنید ... فعلا فقط در مرحله تحقیقات و پختن ایده ها و نوشتن بیزنس پلان و مشورت با سرمایه گذار در اوقات آزاد(که به کار اصلی لطمه نزنه) بپردازید.... مطمئنا تا اون موقع یا یک سرمایه گذار خوب پیدا میکنید و یا پس اندازتون به قدری میشه که کارو استارت بزنید و بعد دنبال وام و .... برید

morteza5921

Registered User
لایک‌ها
104
ممنون دوستان واقعا استفاده کردم
راستش من الان به کاری که بیشتر تسلط دارم و میتونم از پس همه چیزش بر بیام همین کامپیوتر هست و رادیو کنترل که یه تفریح محسوب میشه و میمونه کامپیوتر به نظرتون من شروع کنم به بازار یابی و تبلیغات چون الان موقعیت باز کردن مغازه رو ندارم و مورد خوبی برای شریک شدن هم نیست

Sorena_74

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
6
سلام دوست عزیز
این روزا مشکل شما ، مشکل خیلی از جوون هاست ، اینکه سالها درس خوندن و مهارت کسب کردن اما به اون چیزی که تو ذهن داشتن نمیرسن ، خود منم از این موضوع مستثنا نیستم . به امید روزی که همه شغل مورد علاقشون رو داشته باشن و هیچ وقت ناامید نباشن . آمین

من به تازگی با یه کاری آشنا شدم که در نگاه اول با حساب سر انگشتی سود خوبی داره .
البته اطلاعات من به حد کافی نیست اما شما میتونی این رو به عنوان یه ایده تو ذهن داشته باشی و روش تحقیق کنی .
پرورش شتر مرغ
اینطور که من فهمیدم
شما اول باید یه زمین حدودا 1000 متری اجاره کنی (فک میکنم تو شهر شما به نسبت تهران و کرج قیمت زمین پایینتر باشه )
بعد یه سری امکانات مثل فنس و انباری و ... توش درست میکنی (البته میتونی یه گاوداری آماده اجاره کنی که همه اینارو داشته باشه)
بعد شما 100 تا جوجه 1 روزه میخری که حدودا دونه 200 هزار تومنه (میشه 20 م)
این جوجه ظرف 6-7 ماه پروار میشه و وزنش میرسه به 110 کیلو !!
هزینه پروار شدن هر پرنده هم تو این دوره بین 300 - 400 هزارتومنه.
الان شتر مرغ زنده حدودا کیلویی 12 هزارتومنه (110*12000 میشه یک میلیون و سیصد که 100تاش میشه 130 میلیون )
حالا شما حساب کن تو این مدت سودت چقدر میشه !!!
البته زمانیکه شتر مرغ به بلوغ رسید و تخم گذاری کرد سود اصلیت شروع میشه و درامدت چند برابر !!!!!
اونطوری که من فهمیدم دغدغه فروش اصلا نداره و از همه جای ایران میان و میبرنشون .
هر شتر مرغ بالغ در سال بین 10 تا 30 تا تخم میزاره که 60 درصدشون جوجه میشن . عمر هر شتر هم حدود 40 ساله !!!!!!!
البته تو این کار همه چیز دو دوتا چهارتا نیست ممکنه تلفات هم بدی و یه سری هزینه های جانبی هم داشته باشه اما با همه ی اینا بازم سودش خیلی خوبه .

من خودم همبن قدر اطلاعات داشتم ، الانم دارم بیشتر روش کارمیکنم و از کسانی ک تو این کار هستن میپرسم ،
که اگه ببینم درامدش همینقدره ، لحظه ای درنگ نمیکنم .

امیدوارم کمکی کرده باشم .

Last edited:

morteza5921

Registered User
لایک‌ها
104
ممنون دوست عزیز راستش من هم یکی از دوستانم توی این کاره ولی تعداد کمتر و اگه تونستم ازش اطلاعات میگیرم و اینجا میذارم
و اینکه ایده خوبیه ولی نیاز به سرمایه داره که..‌.

Sorena_74

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
6
درسته ، برای شروع یه مقدار سرمایه میخواد ،

ولی خب به نظر من شغل مفرحی هست و به نسبت آسونه و همین که کار واسه خودته و آقا بالاسر نداری خودش کلیه.
واگر حساب شده و اصولی انجام بشه ، در آخر بازدهی بالا میره و سود خوبی داره .

منم دارم روش تحقیق میکنم و اگر چیز جدیدی فهمیدم ، اینجا به اشتراک میزارم تا بقیه هم استفاده کنند .

prince0fpersia

Registered User
لایک‌ها
37
سلام دوست عزیز
این روزا مشکل شما ، مشکل خیلی از جوون هاست ، اینکه سالها درس خوندن و مهارت کسب کردن اما به اون چیزی که تو ذهن داشتن نمیرسن ، خود منم از این موضوع مستثنا نیستم . به امید روزی که همه شغل مورد علاقشون رو داشته باشن و هیچ وقت ناامید نباشن . آمین

من به تازگی با یه کاری آشنا شدم که در نگاه اول با حساب سر انگشتی سود خوبی داره .
البته اطلاعات من به حد کافی نیست اما شما میتونی این رو به عنوان یه ایده تو ذهن داشته باشی و روش تحقیق کنی .
پرورش شتر مرغ
اینطور که من فهمیدم
شما اول باید یه زمین حدودا 1000 متری اجاره کنی (فک میکنم تو شهر شما به نسبت تهران و کرج قیمت زمین پایینتر باشه )
بعد یه سری امکانات مثل فنس و انباری و ... توش درست میکنی (البته میتونی یه گاوداری آماده اجاره کنی که همه اینارو داشته باشه)
بعد شما 100 تا جوجه 1 روزه میخری که حدودا دونه 200 هزار تومنه (میشه 20 م)
این جوجه ظرف 6-7 ماه پروار میشه و وزنش میرسه به 110 کیلو !!
هزینه پروار شدن هر پرنده هم تو این دوره بین 300 - 400 هزارتومنه.
الان شتر مرغ زنده حدودا کیلویی 12 هزارتومنه (110*12000 میشه یک میلیون و سیصد که 100تاش میشه 130 میلیون )
حالا شما حساب کن تو این مدت سودت چقدر میشه !!!
البته زمانیکه شتر مرغ به بلوغ رسید و تخم گذاری کرد سود اصلیت شروع میشه و درامدت چند برابر !!!!!
اونطوری که من فهمیدم دغدغه فروش اصلا نداره و از همه جای ایران میان و میبرنشون .
هر شتر مرغ بالغ در سال بین 10 تا 30 تا تخم میزاره که 60 درصدشون جوجه میشن . عمر هر شتر هم حدود 40 ساله !!!!!!!
البته تو این کار همه چیز دو دوتا چهارتا نیست ممکنه تلفات هم بدی و یه سری هزینه های جانبی هم داشته باشه اما با همه ی اینا بازم سودش خیلی خوبه .

من خودم همبن قدر اطلاعات داشتم ، الانم دارم بیشتر روش کارمیکنم و از کسانی ک تو این کار هستن میپرسم ،
که اگه ببینم درامدش همینقدره ، لحظه ای درنگ نمیکنم .

امیدوارم کمکی کرده باشم .

سلام
دوست عزیز گفته های شما بعضی جاهاش نیاز به اصلاح داره(البته نه که من خودم شترمرغ بازم! ولی منم خیلی تحقیق کردم در این زمینه)

مهمترینش اینکه مزرعه شترمرغ ساختارش با گاوداری به کل متفاوت هست. شترمرغ یم حیوانی هست که همیشه باید یک فضای زیاد (حداقل 25-30 متری) برای دویدن داشته باشه. اگر مزارع پرورشی رو نگاه کنید میان یک زمین رو بصورت قطعات حدود 30*15 فنس کشی و یا با دیوارچه های بتونی جدا میکنن و توی هرکدوم 3 یا 4 شترمرغ (یک نر و بقیه ماده) قرار میدن.
البته این جایگاه ها برای حیوانات مولد باشه فکر میکنم(چون گویا جنسیت شترمرغ در 18 ماهگی تازه مشخص میشه!!)، ولی به هرحال بازم شترمرغ ها نیاز به فضای خیلی بزرگ برای دویدن دارن وگرنه پاشون میشکنه!(چطوریش رو دقیق نمیدونم ولی همه پرورش دهنده ها اینو میگن!! احتمالا میدوه و میخوره به در و دیوار و این بلا سرش میاد!)
پس با این حساب میبینید که برای 100 تا شترمرغ زمینی به مساحت حداقل 4 هکتار نیاز هست!

شترمرغ طول دوره پروارش حداقل 10-12 ماه هست. و تازه توی سایت یک مزرعه معروف خوندم که این دوره در اصل باید 12-14 ماه باشه تا پوست شترمرغ و پرهاش بهترین کیفیت رو برای فروش داشته باشند و درجه 1 حساب بشه.

جیره غذایی شترمرغ روزانه حدود 2500 تومن میشه. حالا خودتون ضربدر دوره پروار کنید و ببینید چقدر میشه!

قیمت گوشت هم همیشه ثابت نیست و در طول سال بین 8 تا 12 تومن در نوسان هست و فصل های گرم ارزان و فصل های سر گرانتر میشه.

در کل کار پرسودی میتونه باشه به شرط مدیریت صحیح و کاملا روی برنامه و حساب شده

prince0fpersia

Registered User
لایک‌ها
37
راستی توی همین قسمت یک دوستی تاپیک زدن و اینکارو شروع کردن و درموردش سوالات بچه هارو جواب میدن. خوندنش خالی از لطف نیست

Sorena_74

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
6
راستی توی همین قسمت یک دوستی تاپیک زدن و اینکارو شروع کردن و درموردش سوالات بچه هارو جواب میدن. خوندنش خالی از لطف نیست
بله دوستان ، میتونید به این تاپیک مراجعه کنید :
http://forum.persiantools.com/threads/مشاوره-در-زمینه-پرورش-شترمرغ-میخوای-بیا-داخل.649760/

divan1156

Registered User
لایک‌ها
48
سلام ..الان خیلی از جوانها به این درد دچار هستن . فقط عجله نکن ..بدون که تو خیلی از من جلوتری.. 36 سالمه و پولمو خوردن و از صفر میخوام شروع کنم . دنبال یه ایده خوب میگردم ...از خدا میخوام هم به تو و هم به من و هم به همه جوانها کمک کنه ..امین

divan1156

Registered User
لایک‌ها
48
اینم تایپیک منه ..نظرتو برام بفرست.... شاید تو و خیلی ها که همدرد من هستن بتونن کمک کنن..
پیشنهاد برای کسب و کار

سلام به همه دوستان ....... من و پسر داییم شریک بودیم و در بازار دلالی میکردیم اونم تو صنف پتو .. اما بازار خراب شد و تصمیم گرفتیم بریم بیرون بازار و از صفر شروع کنیم ...روی هم 30 تا 40 م هم سرمایه داریم و این تمام دار و ندارمونه .. حالا از کجا و چه جوری رو میخوام شما بهمون بگید ... اگر پیشنهاد خوبی دارید و یا راهی میشناسید که میتونید معرفی کنید و یا مکان دارید که بدرد کاری بخوره مثلا تولیدی و یه هر چیز دیگه ای و یا اگر طرحی دارید برای شراکت و یا اگر ایده خوبی دارید و یا اگر جنس خوبی دارید برای فروش و یا نمایندگی محصولی رو که میدونید پیشرفت داره ..و یا یه ایده بکر حتما به من بگید ...من و شریکم هر دو هم جوان و هم با انگیزه و تا سر حد مرگ تلاش میکنیم .. لطفا اگر میتونید کمکمون کنید ... با انگیزه بالایی داریم ولی راه و روش برای شروع نداریم ..منتظر پیشنهاد شما هستیم 09120297917 نوید قلی زاده

tripleb

Registered User
لایک‌ها
106
اگه تهران بودید ممکن بود بتونم کاری براتون بکنم

Payamyekta

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
10
یعنی حکایت تمام جوونها همینه ..
در ایران شغلی وجود نداره..

داداش اونور مرز ترکمنستان شنیدم گوشت گوساله کیلویی ۶-۷ تومنه. ببین میتونی بری اونور بخری بیاری تهران بفروشی :دی

بالا