برگزیده های پرشین تولز

راهنمایی در مورد اخطار ===> Out Of Frequency

Aventador1988

Registered User
لایک‌ها
455
باسلام
بنده یه مانیتور ال جی مدل F700p دارم که سالمه و بدون مشکل داره کار میکنه.
اما هنگام اجرای بعضی از بازی های خاص اخطار Out Of Frequency میده و صفحه سیاه میشه. اما بازی در حال اجرایه. چون صدای شروع شدن بازی میاد.
توی همه بازیها اینجوری نمیشه. فقط توی اجرای بعضی از بازیها این مشکل پیش میاد که خیلی کلافم کرده.
چند وقت پیش هم یه مانیتور LED ال جی مدل 20EN32s داشتم که اونم توی اجرای بعضی از بازیها همینجوری میشد.
مشکل رو میدونم از کجاس. اما راه حلشو بلد نیستم که چیکار کنم.
*مشکلش اینه که: بازی که میخوام اجراش کنم. به صورت پیش فرض فرکانسش بالاتر از حدی هست که مانیتورم میتونه ساپورت کنه. برای همین اینجوری میشه*
*اما من راه حل رفع این مشکل رو نمیدونم چیه و چیکار کنم*
لطفا اگه دوستان اطلاعاتی دارن منو کمک کنن
باتشکر از همکاری شما

اینم عکسی که از مانیتور گرفتم:
2015030111_1024x768.jpg

reza76622201

کاربر حرفه ای سخت افزار
لایک‌ها
3,630
باسلام
بنده یه مانیتور ال جی مدل F700p دارم که سالمه و بدون مشکل داره کار میکنه.
اما هنگام اجرای بعضی از بازی های خاص اخطار Out Of Frequency میده و صفحه سیاه میشه. اما بازی در حال اجرایه. چون صدای شروع شدن بازی میاد.
توی همه بازیها اینجوری نمیشه. فقط توی اجرای بعضی از بازیها این مشکل پیش میاد که خیلی کلافم کرده.
چند وقت پیش هم یه مانیتور LED ال جی مدل 20EN32s داشتم که اونم توی اجرای بعضی از بازیها همینجوری میشد.
مشکل رو میدونم از کجاس. اما راه حلشو بلد نیستم که چیکار کنم.
*مشکلش اینه که: بازی که میخوام اجراش کنم. به صورت پیش فرض فرکانسش بالاتر از حدی هست که مانیتورم میتونه ساپورت کنه. برای همین اینجوری میشه*
*اما من راه حل رفع این مشکل رو نمیدونم چیه و چیکار کنم*
لطفا اگه دوستان اطلاعاتی دارن منو کمک کنن
باتشکر از همکاری شما

اینم عکسی که از مانیتور گرفتم:
مشاهده پیوست 768227
سلام. نتیجه گیری شما کاملا درسته. رزولوشن بازی بالاتر از رزولوشن مانیتور شماست. اگر بازی مد نظر خودش با صفحه نمایش مچ بشه که مشکلی نیست. اما اگر قبل از اجرای بازی اجازه تنظیم رزولوشن بهتون نده چاره ای ندارید. خلاصه هر بازی قصه مخصوص به خودش رو داره. اما اگر مانیتورتون مثلا Full HD یعنی رزولوشن 1080*1920 یا بالاتر باشه تمام رزولوشنهای بازی پایینتر رو ساپورت می کنه. البته کارت گرافیکتونم اگر قدیمی باشه شاید قابلیت مچ شدن با رزولوشن بازی رو نداشته باشه.

Aventador1988

Registered User
لایک‌ها
455
سلام. نتیجه گیری شما کاملا درسته. رزولوشن بازی بالاتر از رزولوشن مانیتور شماست. اگر بازی مد نظر خودش با صفحه نمایش مچ بشه که مشکلی نیست. اما اگر قبل از اجرای بازی اجازه تنظیم رزولوشن بهتون نده چاره ای ندارید. خلاصه هر بازی قصه مخصوص به خودش رو داره. اما اگر مانیتورتون مثلا Full HD یعنی رزولوشن 1080*1920 یا بالاتر باشه تمام رزولوشنهای بازی پایینتر رو ساپورت می کنه. البته کارت گرافیکتونم اگر قدیمی باشه شاید قابلیت مچ شدن با رزولوشن بازی رو نداشته باشه.
گرافیکم 660ti هست و بنظرم مشکلی نداره و فعلا جوابگوی بازیها هست برای من.(رزولوشن1280x1024).
چون قبلا هم مانیتور LED داشتم و همین مشکل گاهی اوقات برای بعضی بازیها پیش میومد. الانم میترسم کلی هزینه کنم و مانیتور بخرم. بازم همینجوری بشه و حال ما رو خراب کنه.
اگه شما پیشنهادی دارید بفرمایید.
ممنونم از پیگیری شما

reza76622201

کاربر حرفه ای سخت افزار
لایک‌ها
3,630
گرافیکم 660ti هست و بنظرم مشکلی نداره و فعلا جوابگوی بازیها هست برای من.(رزولوشن1280x1024).
چون قبلا هم مانیتور LED داشتم و همین مشکل گاهی اوقات برای بعضی بازیها پیش میومد. الانم میترسم کلی هزینه کنم و مانیتور بخرم. بازم همینجوری بشه و حال ما رو خراب کنه.
اگه شما پیشنهادی دارید بفرمایید.
ممنونم از پیگیری شما
خواهش می کنم. چیزی که توی خانه ها و نهایتا نزد دوستان زیاده مانیتور و تلویزیونه(دیگه امروزه تمام تلویزینها ورودی کامپیوتر یا HDMI دارن). شما به یک مانیتور یا تلویزیون دیگه وصلش کنید و امتحان کنید تا نتیجه قطعی رو ببینید. اگر دیدید مشکل حل شد پس ایراد از ماتیتورتونه.

Aventador1988

Registered User
لایک‌ها
455
خواهش می کنم. چیزی که توی خانه ها و نهایتا نزد دوستان زیاده مانیتور و تلویزیونه(دیگه امروزه تمام تلویزینها ورودی کامپیوتر یا HDMI دارن). شما به یک مانیتور یا تلویزیون دیگه وصلش کنید و امتحان کنید تا نتیجه قطعی رو ببینید. اگر دیدید مشکل حل شد پس ایراد از ماتیتورتونه.
تلویزیون خونه رو به پورت HDMI گرافیک وصل کردم. اما نمیدونم چرا تصویر نمیده. فقط عکس پس زمینه رو نشون میده و هیچ چیز دیگه ای نشون نمیده.(نه آیکون ها رو نشون میده و نه حتی حرکت موس رو نشون میده. انگار که قفل کرده باشه).

reza76622201

کاربر حرفه ای سخت افزار
لایک‌ها
3,630
تلویزیون خونه رو به پورت HDMI گرافیک وصل کردم. اما نمیدونم چرا تصویر نمیده. فقط عکس پس زمینه رو نشون میده و هیچ چیز دیگه ای نشون نمیده.(نه آیکون ها رو نشون میده و نه حتی حرکت موس رو نشون میده. انگار که قفل کرده باشه).
کلید Windows + P رو بزنید و برید روی گزینه Projector Only .

Aventador1988

Registered User
لایک‌ها
455

Aventador1988

Registered User
لایک‌ها
455
همونطور که حدس زده بودم. بازی خودش به طور پیش فرض رزولوشنش روی 1280x720 با فرکانس 200 هرتز بود.:eek:
برای همین مانیتور من با رزولوشنش مشکلی نداشت. چون میتونه بیشتر از اینو ساپورت کنه. اما فرکانس رو فقط تا 85 هرتز بیشتر ساپورت نمیکنه. برای همین نمیتونست تصویر بده.
بعد از اینکه تلویزیون خونه رو به پرت HDMI گرافیک زدم و با راهنمایی دوست عزیزم آقا رضا Windows + P رو زدم و تلویزیون رو فعال کردم و مابقی ماجرا هم که مشخصه دیگه. تصویر گرفتم و رفتم تو تنظیمات بازی و فرکانس رو پایین تر آوردم و مشکل حل شد.

Aventador1988

Registered User
لایک‌ها
455
از همه عزیزانی که منو یاری کردن کمال تشکر و قدر دانی رو دارم.
بخصوص آقا رضا (reza76622201) عزیز.

بالا