برگزیده های پرشین تولز

تاثیر بازی های کامپیوتری روی سلامت

mmafunian

Registered User
لایک‌ها
196
سلام...
به نظرمن گیمر های حرفه ای هوش و عکس العمل بیشتری نسبت به بقیه افراد در محیط پیرامون خود دارند:general604:
گیمر های حرفه ای مثل خلبان ها عمل میکنند و باید هر لحظه بهترین تصمیم را بگیرند....
تنها بدی که داره فکر ادم را به خودش مشغول میکنه و باعث میشه فرد وابستگی شدید به این بازی ها پیدا کنه....

نظرات خودتون را بنویسید..!!

Last edited:

سرندی پیتی

Registered User
لایک‌ها
4,732
من فقط بازی سیمز رو انجام دادم تا حالا تاثیر خوفی تو روحیم داشت البته کامپیوتری نبود با ایکس باکس داداشیم بود:general403:

mmafunian

Registered User
لایک‌ها
196
دوستان لطفا نظر بدین
I love the sims2&3&4:دی

ramin35

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
11
آره بازی خوبه :D چرا

BIG ALI

Registered User
لایک‌ها
101
بازی برای تنوع و از بین بردن خستگی مفید هست البته نه مداوم و شبانه روز ...
بازی های گروه ورزشی خیلی مناسب هست

ctcn8311885

Registered User
لایک‌ها
1,168
تلویزیون - بازی - کامپیوتر و... مانع ترشع هورمون رشد میشن

METAL GEAR7

Registered User
لایک‌ها
113
اولا اون.مقاله ای که دوستمون گذاشته در مورد کار با کامپیوتر هست نه انحصارا گیم .گیم رو معمولا افراد در تلویزیون استفاده میکنن .جالبه خیلی از افراد مثل ایشون هنوز هنوز گیم رو با کامپیوتر همراه میکنن .و من با شما شرط میبدم ۹۹ درصد مخالفای گیم فقط نظارگره انجام گیم بودن و به طور عملی سابقه ای ندارن .
حرف این دوستمون هم در مورد هورمون رشد یه جور اغراق هست . هر چیزی اگر درست استفاده بشه مفید هست و هر چیزی درش زیاد روی بشه بد هست حتی ورزش .
ضمنا گیم هم مثل فیلم دیدن و تلویزیون دیدن میمونه با این تفاوت که شما در هنگام گیم مغز فعال تری به مراتب دارید که گاهی حتی با شطرنج بازی کردن هم برابری میکنه .
لازمه که بگم کشورهای پیشرفته و اروپایی و کشورهای کره و ژاپن گیم رو جزو ورزش محسوب میکنن . دقیقا همانند شطرنج که ورزش ذهن هست .و در مراکز اموزشی تخصصی مشاغل و حرفه های مختلف به خصوص جراحی و کارهای ظریف از بازیهای شبیه ساز برای اموزش افراد استفاده میشه . و بارها در مقاله های متعدد خارجی به اثرات مثبت گیم به جلوگیری از فراموشی یا الزایمر تاکید شده و هم چنین به افزایش بهره وری ذهن و حفظ تمرکز و فوکوس .
مشکل ما اینه که هر وقت اسم گیم رو میشنویم یاد کالاف و کشت و کشتار و بچه های رشد نکرده و نحیف می افتیم در حالی که گیم هزاران عنوانی داره که نه تنها ذهن بلکه روح رو هم نوازش میدن .
البته همه اینا ها هم به شرط استفاده درست هست .
وقتی که یه پدر و مادر بدون توجه به درجه سنی بازی به بچه بازی میدن گناه صنعت گیم چیه ؟
یه نکته مهم هم خصوصا در ایران تفاوت نسل هست که معمولا افراد سن بالا که از دنیای دیجیتال سر در نمیارن و اون رو طرد و تخریب میکنن . دقیقا مثل کامپیوتر که نسل قدیم از اون دوری میکرد ولی الان مجبور به استفاده از مزایای اونه .خیلی از افرادی که الان گیم رو تخریب میکنن حتی دستشون هم به گیم نخورده طوری که فکر میکنن گیمرها فقط عمل دستوری شاستی زنی انجام میدن بدون هیچ فکری . دقیقا مثل فامیلای ما لوووول
در حالی که اکثر گیم ها به به فکر و استراتژی نیاز دارن تا شاستی زنی کورکورانه. غیر گیمرهانمیدونن لذت تفکر که گیمرهامیکنن چی هست وقتی که بازی به اونها دستور میده با کمترین مهمات و بیشترین امنیت یک منطقه رو به صورت سایلنت درش نفوذ کنید و ماموریت رو انجام بدید.
یه نکته هم یادم رفت بگم :/
به گیم میگن هنر هشتم این رو همیشه یادتون باشه .

Last edited:

Amadea

مدیر علم و دانش
مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
1,720
حالا طراحی گیم رو بگی هنر هشتم هست، یه چیزی. در نهایت خیلی مهم نیست که شما بیای توی قوانین طراحی شده یه ذهن دیگه بگی آهان، راه بهتر رو پیدا کردم. در هر حال اگر راهی مورد قبول هست، قبلا توسط طراح گیم تایید شده. این که وقتت رو تلف کنی که راهی پیدا کنی که طراحان بازی تایید کردن، نهایتا چی نصیب آدم می کنه؟ حالا اگر لذت می برید، خب بازی کنید. ولی توجه داشته باشید که بازی هست، نه بیشتر. آدم حداقل وقتی می ره یه ورزش انجام می ده بعد از یه مدت خسته می شه و این سیگنال اینه که دیگه کافیه، اما توی گیم بعد از حل یه مسئله لذتی که نصیبت می شه یه جور اعتیاد ایجاد می کنه و بعضی شبانه روز بازی می کنن و از باقی کارها می مونن و این اصلا جالب نیست. شخصا از اخلاق گیمر های دور و برم و سبک زندگیشون هم خوشم نیومده.

METAL GEAR7

Registered User
لایک‌ها
113
شما بازهم دارید بعد افراطی کار رو نگاه میکنید . میگم هر چیزی درست استفاده بشه خوبه . شما نمیتوتید بگید کسی که گیمرهست هیچ وقت ورزش نمیکنه یا درس نمیخونه .
اینایی که شما میگید بله درسته در صورت استفاده افراطی مضره .
اما من از شما سوال میکنم مگه شما سریال یا فیلم.سینمایی میبینید دنبال چی هستید ؟ گیم هم همون مسیر فیلم رو طی میکنه به همین خاطره به بازی میگن ویدیو گیم .
کسی توقع نداره وقتی فیلم سینمایی می بینه خسته بشه و عرق کنه و فقط دنبال اینه که مدتی از هر فکری فارغ بشه و سرگرم بشه .
در اخر اگر گیم مضره فیلم و سریال دیدن انسانها به مراتب مضر تره .
خصوصا اینکه انسان در موقع فیلم دیدن ذهنش از موقعی که خواب هست هم کمترکار میکنه ولی در گیم اینجور نیست و مغز مدام در حال تجزیه و تحلیل دنیای مجازیش هست .
گفتم استفاده افراطی افراد ربطی به خوده گیم و فایده هاش نداره
ضمنا این حرفتون که سازنده ها یه چیز رو طراحی کردن و ما پیدا کنیم مشخص میکنه شما از صنعت گیم بی اطلاعید .
در گیم عناوینی هستن که ازادی کامل به شما میدن و یک مسیر خط راست طی نمیشه و بستگی کامل به ذهن و خلاقیت طرف داره .مگه بازیهای فکری فیریکی رو دیگران طراحی نکردن ؟ در گیم عناوینی هست ابتکار گیمرها به جایی میرسه که حتی به ذهن سازنده نمیرسید و طراحی نشده بوده حتی .

Amadea

مدیر علم و دانش
مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
1,720
شخصا گیمری ندیدم که معتاد گیم نباشه و این موضوع توی زندگی اجتماعی و درس و غیره مشکل ایجاد نکرده باشه. شما می گید پدر و مادر ها نباید اجازه بدن بچه هر گیمی بازی کنه، ولی شخصا اگر بچه داشتم نمی گذاشتم کلا دست بهش بزنه، چون وقتی بخوای اونو بعد از این که در معرض این بازی های خشونت بار قرار گرفته محدود کنی، با خشونت باهات برخورد می کنه. گیم مشکل اصلیش اینه که اخیرا تحت نت هست و همبازی ها باید وقت مشخصی همه آنلاین باشند. فیلم رو شما قطع می کنید و هزار کار دیگه وسطش انجام می دید، ولی گیمرها معمولا باید مقید باقی همبازی ها باشند. معمولا اگر حتی فرادا بازی کنن، چون وسط یک صحنه خشانت بار!! هستند وقتی بهشون می گی یه دقیقه متوقفش کن بیا فلان کار رو انجام بده با همون خشانت باهات برخورد می شه. شخصا نمی گم حتی دیدن فیلم هم فایده داره و اصلا این که بگی خب سیگار بدتر از این دو تا هست هم حرف معقولی نیست که بگی پس گیم خوبه. من در زندگیم ندیدم یه نفر افراطی استفاده نکنه. دوست دارم ببینم یکی که این طوریه چطوریه، ولی خب ندیدم. :D

mobomas

Registered User
لایک‌ها
1,185
شما بازهم دارید بعد افراطی کار رو نگاه میکنید . میگم هر چیزی درست استفاده بشه خوبه . شما نمیتوتید بگید کسی که گیمرهست هیچ وقت ورزش نمیکنه یا درس نمیخونه .
اینایی که شما میگید بله درسته در صورت استفاده افراطی مضره .
اما من از شما سوال میکنم مگه شما سریال یا فیلم.سینمایی میبینید دنبال چی هستید ؟ گیم هم همون مسیر فیلم رو طی میکنه به همین خاطره به بازی میگن ویدیو گیم .
کسی توقع نداره وقتی فیلم سینمایی می بینه خسته بشه و عرق کنه و فقط دنبال اینه که مدتی از هر فکری فارغ بشه و سرگرم بشه .
در اخر اگر گیم مضره فیلم و سریال دیدن انسانها به مراتب مضر تره .
خصوصا اینکه انسان در موقع فیلم دیدن ذهنش از موقعی که خواب هست هم کمترکار میکنه ولی در گیم اینجور نیست و مغز مدام در حال تجزیه و تحلیل دنیای مجازیش هست .
گفتم استفاده افراطی افراد ربطی به خوده گیم و فایده هاش نداره
ضمنا این حرفتون که سازنده ها یه چیز رو طراحی کردن و ما پیدا کنیم مشخص میکنه شما از صنعت گیم بی اطلاعید .
در گیم عناوینی هستن که ازادی کامل به شما میدن و یک مسیر خط راست طی نمیشه و بستگی کامل به ذهن و خلاقیت طرف داره .مگه بازیهای فکری فیریکی رو دیگران طراحی نکردن ؟ در گیم عناوینی هست ابتکار گیمرها به جایی میرسه که حتی به ذهن سازنده نمیرسید و طراحی نشده بوده حتی .
من با حرف شما موافقم
گیم میتونه چاقوی دو لبه باشه
یک لبش میتونه مفید واقه بشه . اونم با فعال نگه داشتن مغز . به شخصه قبول دارم افرادی که گیم و خصوصا گیمهای فکری بازی میکنن ، ذهن فعالتری دارن . چراکه مثل ماهیچه ها ، مغز هم میتونه ورزش داده بشه

amir.tabatabai

Registered User
لایک‌ها
1,251

gamingsouls

Registered User
لایک‌ها
57
من خیلی روی این موضوع کار کردم چون خودمم یه مدت بودم و یه چیزایی هم گیرم اومد :
1. گیمرها یکی از نرم برخورد ترین و ارام ترین افراد جامعه هستند .
2. گیمرها به ندرت توشون پیدا میشه ادمی که خلاف کار باشه یا دنبال کلاه برداری یا فکرای ناسالم باشه .
3. گیمرها با توجه به علاقه و وابستگی شدید به بازی های رایانه ای تا حدودی به انزوا و دوری از جامعه دچار میشند . که تنها عیبش هم به نظر من دوری از جنس مخالف میتونه بشه .
4. گیمر ها وقتی بازی میکنن و در حال انجام بازی هستند و محو بازی میشن گذشت زمان را متوجه نمیشن که در بعضی ها به چاقی و دردهای مفصلی و در بعضی ها هم باعث لاغری میشه .
5. گیمرها معمولا زبان انگلیسی بهتری دارن یا راحت تر یاد میگیرند با توجه به نیازشون .
6. این دسته از افراد معمولا از دنیای IT اطلاعات بیشتری نسبت به افراد دیگر دارند .

نظر شخصی بنده هم اینه که ادم اگه کاری رو دوست داره به نحو احسن انجام بده که همیشه از کارش راضی باشه و بعدا پشیمون نشه که مثلا چون من اینطوری بودم خیلی چیزا رو از دست دادم .
پس حد و مرز رو باید بشناسیم .
یاعلی

بالا