برگزیده های پرشین تولز

درخواست سرمایه گذاری در وبسایت فروش میوه اینترنتی

behzad225

Registered User
لایک‌ها
37
اين وبسايت به سرمايه گذار جهت انجام مراحل آزمايشي فروش نيازمند است،

Last edited:

kateb

Registered User
لایک‌ها
199
امیدوارم که بتونی سرمایه گذار پیدا کنی
ولی از اینکه جسارت داشتی و وارد مقوله ای شدی که شاید خیلیا مخالف باشند باهاش بهت تبریک میگم و امیدوارم موفق باشی :general601: :)

behzad225

Registered User
لایک‌ها
37
ممنون از لطفت
واقعا اولاش خيلي خيلي ضرر داره تا به يه نقطه برسي كه ادعا كني ميتوني بفروشي.الان كه خودم وارد اين داستان شدم ميخوام مسير خريد مردم رو عوض كنم .واقعا اگه يه مقدار زيادي سرمايه داشتم كاهوي ٤٠٠ تومني با هويج ٥٠٠ تومني دم در تحويل ميدادم اونم با سود،نميذاشتم ميوه فروشا و ميدون باريا اينقدر غول بشن،يه روزي اينكار رو مي كنم و اميدوارم اين روز نزديك باشه
مرسي از لطفتون

behzad225

Registered User
لایک‌ها
37
با سلام خدمت همه دوستان
از روزي كه كارم رو شروع كردم سه ماهي ميگذره.و در طول اين مدت تجربياتي رو از شغلي بدست آوردم كه در نگاه اول ساده به نظر ميرسيد،سيستم غلط توزيع ميوه در كشورمون باعث شده مقدار زيادي ميوه و سبزي هدر بره و مقدار زيادي ميوه و تره بار كهنه با قيمت بالا فروش بره،واقعا نود. و نه درصد مردم نميدونن كه چقدر سبزي گروني ميخرن و خيلي وقتا مدت زيادي تو مغازه مونده،كاهويي كه از كشاورز كيلويي صد تومن خريداري ميشه گاها تا ٣٠٠٠ تومن فروخته ميشه اونم با كيفيت پايينتر و چند روز ماندن
ميوه فروشها با ترفندهاي زيادي ميوه هاي چندروز يا چند ماه مونده رو غالب ميكنن اونم با قيمت زياد،،،
سيستم توزيع غلط باعث شده در ميدانهاي بار اصلي افرادي با روزي ٢ ساعت كار هرروز ١٠-٢٠ ميليون در آمد داشته باشن.و همه ما مقصريم كه ميوه ١٠٠٠ تومني رو ٥٠٠٠ ميخريم تا نصف كرايه ٣٠ ميليوني ميوه فروش رو تامين كنيم.
ميوه فروشي اينترنتي يه دلال نيست كه جيب ١٠٠ تا واسطه رو پر پول كنه هدفش وصل كشاورز به دم در مردمه با كمتر كردن ترافيك و بكار گرفتن ١٠٠ ها نفر راننده و كارگر
اين ايده ميتونه خيلي بهتر از ديجي كالا و ...باشه كه صرفا فروش پلاستيكهاي چيني و توليدات خارجيه
اين روش راه حليه واسه خودم و خودت كه بدون زحمت ميوه رو با بهترين كيفيت بخريم و با كمترين قيمت،
هر سرمايه گذاري كه بياد تمام مراحل رو بصورت شفاف ميتونه ببينه ائم از خريد و فروش و كليه تراكنش ها
از لطف همه دوستان سپاسگذارم

افتک!!

Registered User
لایک‌ها
8,853
لطفا اگر امکانش هست، توضیحات تکمیلی رو برای من بفرستید. آدرس سایت و آدرس دفاتر و نحوه کار و نحوه هزینه سرمایه و غیره

سوال اولیه من که احتمالا سوال خیلی از دوستان هم هست :D اینه که شما حتما سرمایه گذاری سنگینی برای این کار انجام دادید. چرا برای 50 تومن قصد وارد کردن سرمایه گذار خارج از مجموعه رو دارین ؟

behzad225

Registered User
لایک‌ها
37
با سلام
سرمايه گذاري ما در حد ٢٠-٣٠ ميليون بوده كه ١٠ ميليون صرف برند سازي و سايت و تبليغات بوده و قسمتي صرف اجاره و دفتر پول ٣ كارگر و چن تا دستگاه بسته بندي شده

دفتر ما شهرك غرب
انبار پيروزي
تلفن تماس بنده ٠٩١٢٢٥٠٦٣٤٨ حسيني
فقط ١٠ ميليون ضرر كردم تا خاك اين كار رو بخورم كه در صورت مذاكره روبرو بيان ميكنم

2640144892

Registered User
لایک‌ها
244
تبریک میگم بهتون به خاطر این کار و شجاعتتون سود این کار به چه صورت هست؟

behzad225

Registered User
لایک‌ها
37
تبریک میگم بهتون به خاطر این کار و شجاعتتون سود این کار به چه صورت هست؟[/QUOTEممنون از لطفتون
فروش روزانه در سايت هست و هزينه ها ماهيانه براي شما ايميل ميشه و شما فقط درصدي رو از سود خالص ميبريد

a162

Registered User
لایک‌ها
291
دوست من زیاد به حرفهای صداو سیما توجه نکن
بازار نیاز به دلال دارد
بدون دلال هم کشاورز فی المعطل است و هم خریدار
کسی باید باشه این دو نفر رو بهم وصل کنه
در ضمن کسی نه کشاورز رو مجبور کرده بارشو ببره میدان تره بار و نه کسی میوه فروش رو مجبور کرده از میدان تره بار بخره
این رسم و روش معامله در کل جهان هست و مسئولین ایرانی برای توجیه مشکلات گرانی ها همیشه "دلال" را بهانه می کنند و با توهم توطئه سعی می کنند ادمهای معمولی را تحت تاثیر قرار بدن
در ضمن قیمت های سایت شما حدود 2 برابر قیمت میوه فروشهاست
و در قسمت عمده به قیمت فروش مغازه هاست
البته شاید در مناطقی معدودی از شمال تهران این قیمتها کم باشند ولی برای اکثر ایران بسیار گرانه
و بیشتر سعی کردین با میوه های لوکس گران فروشی را توجیه کنید که اینم یه روش دلالیه ولی باز دوبرابره قیمت هاتون
اگرچه من به شخصیت اصلی شما احترام میزارم و این حرفها فقط برای میوه هاو بازار می باشد.
با تشکر

a162

Registered User
لایک‌ها
291
برای نمونه قیمت هویج عمده رو نوشتید 1700 تومان
الان در میدان هویج 700-600 معامله میشه و اگر بخاین سورت شده و درجه یک 1000 هست در مغازه میوه فروشی
یعنی بار شما 700 تومن هم گرانتر از میوه فروشی ست.

behzad225

Registered User
لایک‌ها
37
برای نمونه قیمت هویج عمده رو نوشتید 1700 تومان
الان در میدان هویج 700-600 معامله میشه و اگر بخاین سورت شده و درجه یک 1000 هست در مغازه میوه فروشی
یعنی بار شما 700 تومن هم گرانتر از میوه فروشی ست.
١.فعلا قيمتهاي سايت بالا زده شده تا كسي خريد نكنه (بدليل اينكه قادر به جوابگويي به مشتري زياد نيستيم،استراتژي فعلي ما مشتري كم هست و سرمايه گذار احتياج داريم تا به اسكيل بالا و لاجستيك بالا برسيم)
٢.اون قيمتها وقتي اعمال ميشه كه ما فروش بالاي ١ تن در روز داشته باشيم كه دير يا زود به اين نقطه ميرسيم و خريد خودمونو مستقيم از كشاووز ميكنيم
٣.حذف دلال يكي از اهداف ماست،يك راننده و يك كارگر ميتونن خريدهاي ١٠٠ خانواده رو تحويل بدن پس هرروز ٩٠ سفر شهري كم ميشه و در اسكيل بالا ميليونها سفر در روز
٤.دلال ها به طور كامل حذف نميشوند و فقط سيستم اونها رو رقابتي مي كنه تا از سود خودشون بزنن
٥.برنامه ريزي واسه تحويل ميوه هاي تازه تر صورت ميگيره و سبزي و ميوه در بهترين شرايط دست مشتري ميرسه
٦.هر بار كه از ميوه فروش خريد مي كنم بعد از رسيدن به خونه حس مي كنم سرم كلاه گذاشته مخصوصا بعد از ديدن قيمتهاي ميدان بار اصلي
٧.هيچ كشاورزي دلال رو دوست نداره
كشاورزي نيست نيش چكهاي برگشتيشون و زهر ضرر رو نچشيده باشه ،منم دوس ندارم دلالي رو تو خيابون با مرسدس ببينم كه هنوز عقلش به اندازه ثروتش رشد نكرده
٨.دوس دارم عميقا كلمه دلال رو تو ذهنت تكرار كني و به خودت بقبولوني كه بهش احتياج داريم

a162

Registered User
لایک‌ها
291
ضمن احترام اینکه این کار خود شما یک نوع دلالی الکترونیکی می باشد و قصد دارید واسطه ای بین خریدار و فروشنده باشید
دقیقا همون کاری که میدون تره بار انجام میده
اکثرا الان جنس رو امانت میگیرن و میزارن حجره وقتی فروش رفت یه درصدی رو به عنوان حق العمل برمیدارن و با کشاورز تسویه می کنند.
البته هستند کشاورزانی که نیاز به پول نقد دارن و خودتون می دونید سرمایه گذاری نقد در میوه یعنی ریسک و بنابراین غرفه دار میاد با قیمت کمتری میوه رو از کشاورز می خره
ضمن اینکه کار یک نفر نیست چندین نفر میخاد و اجاره غرفه بالای 6 میلیون در ماهه یعنی در روز 250 سود نکنی اجاره رو هم نمی تونی بدی چه برسه پول کارگر و برق و مالیات و پرت بار و ...
باید زیاد بگردید
اونقدر به کشاورزها سر بزنید
اکثرا میگن بار ما درجه 1 هست ولی وقتی میاد می بینی قاطی کرده
باید خودت بری سر بار
برای ورود ب بازار پیشنهاد می کنم از تعداد میوه کم و کم ریسک مثل تامسون و سیب زمینی و پیاز شروع کنید نه اینکه از اول همه میوه ها رو داشته باشید و ذهنیت گرانفروشی در کاربر ایجاد کنید که پاک کردنش سخته
ابمیوه گیری ها و فست فودها و... می تونن هدفهای باشن که بالای 20 کیلو و اکثرا به قیمت خرده فروشی خرید می کنن
موفق باشید

behzad225

Registered User
لایک‌ها
37
خب يعني ديجيكالا ى بقيه دلالن و .... همه كه از نظر شما دلال ميشن
منظورما يه فروشنده با برنامه است كه مستقيما ميفروشه،ما راه حل برنامه هامونو پيدا كرديم و تو مرحله آزمون و خطا نيستيم
ممنون از راهنماييتون

Damn

Registered User
لایک‌ها
630
دوست عزیز
دلال یا واسطه همیشه و همه جا جزو سیستم بازاره
منتها تو مملکت ما جنس دست دلال زیاد میچرخه
یعنی 5 دست مثلا دلال وسط کار هست
و گرنه تولید کننده بدلیل حجم بالای تولیدش و هزینه بالا نیازمند پول نقد هست که مستقیما از تاجر میگیره
تاجر بار میده به خرده فروش های بازار و عموما یا پول نقد یا چک مطمئن و نزدیک میگیره
خرده فروش ها هم توسط واسطه ها بار رو بدست مشتری ها میرسونن
بخش اصلی کار همینه
مراحل اولیه نیاز به پول و اعتبار داره
مراحل اخری نیازمند دوندگی هست که واسطه انجام میده
و به عبارتی در ازای پولش کار میکنه
بعد مسئله دیگه ای هم که هست
خریدار و فروشنده در مملکت ما مشخص نیستند
یک سری با توجه به ارتباطاتی که دارن این کار انجام میدن و سود غیر عرف میگیرن
این میشه که میگن واسطه بده

Damn

Registered User
لایک‌ها
630
در مورد دیجی کالا و غیره هم
طرف بخش خرید و تجارت و فروش و .. همرو خودش انجام میده
مثل این میمونه شما یک کشت و صنعت بزنی و یک سایتی مثل بدوفود هم داشته باشی
همه کار خودت میکنی و بدست مصرف کننده خرد میرسونی که نهایتا از چند جا سود میکنی
سود حاصل از خرید مواد اولیه
سود حاصل از خرید جنس دست اول و بدون بهره
و ...

افتک!!

Registered User
لایک‌ها
8,853
دلالی یعنی اینکه شما پولی وسط نذاری و صرفا بخاطر توانایی وصل کردن دو نفر بهم برای یک معامله و یا اطلاع از یک مورد خاص ، درآمد کسب کنی.

نمونه ساده دلالی بنگاه معاملات ملکیه

مهمترین فاکتور در دلالی اعتبار بالا پیش هر دو طرف معامله است. کار ساده ای نیست. کار بدی هم نیست :D حتی دولت ها هم برای خرید و فروششون از دلال استفاده میکنن. دلال های نفتی برای دولت ها شرط و شروط هم میذارن

خرید از کشاورز و فروشش به بنکدار و بارفروش و خرده فروشی، دلالی نیست. یجور واسطه گریه. مهمترین فاکتورش هم داشتن سرمایه نقده و قبول ریسک خوابوندن سرمایه در یک کالای غذایی ... هر کسی حاضر نیست این ریسک رو بکنه حتی خود اون کشاورز :D پس واسطه هم حق داره هرچی دلش میخواد روی جنسش بکشه چون رقیب نداره :p

من با دوستان در این زمینه موافقم. با تفکر سوسیالیستی نمیشه تجارت کرد

behzad_vision

Registered User
لایک‌ها
121
بهزاد عزیز بسیار کار خوبی هست اگر اصولی انجام بدی.متاسفانه صنف سبزی فروش و میوه فروش برخورد خوبی با مردم ندارند و اکثرا یا بی سواد یا کم سوادن یا طمع کار.می گی 1 کیلو بده برات 5 کیلو می ریزه.اجازه دست زدن به میوه رو اکثرا نمی دن و ...
ما خودمون وقتی می خواستیم برای عروسی برادرم میوه بگیریم رفتیم میدون اصلی.حدود 700 کیلو میوه گرفتیم تازه متوجه شدیم چقدر اختلاف هست.چه بچاپ بچاپی هست.
ولی اگر می خوای موفق بشی حداقل سود رو روی میوه بکش.میوه های با کیفیت همون حول و حوش ساعت 3 تا 4 تقریبا تموم می شه ولی اکثر میوه فروش ها وایمیستن دم صبح قیمت ها پایین بیاد و میوه با کیفیت پایین تر بخرن بعد دوبله تو پاچه خریدار کنند. الان چند تا سایت فروش میوه و سبزی اینترنتی هست ولی قیمتاشون بالاس و برای قشر مرفه در نظر گرفته شده و به نظر من موفق نیستند مثل meeveh.com . اگر قیمت شما حداقل مثل این وانتی ها باشه که تو کوچه ها میان استقبال خوبی می شه. الان خیار،گوجه،هویج،پیاز،بادمجون و سیب زمینی رو وانتی می ده کیلو 1000 حالا برو تو همین سایتی که من آدرسش رو نوشتم ببین چند زده. تو میدون الان گوجه خیار بیشتر از 500 نیست. مسئله بعد هزینه ارسال تا درب منزل و بسته بندی هست. این سایت هم برای خرید بالای 50 تومن رایگان کرده و زیر 50 تومن 10 تومن کرایه می گیره.حالا دقیقا نمی دونم این کار تاثیر منفی رو فروش می زاره یا نه. در کل اگر بتونی قیمت میدون تره بار اصلی رو 30 درصد بکشی روش و تحویل مشتری بدی به نظر من می ترکونی. الان میوه فروشی ها بین 100 تا 200 درصد می کشن رو میوه .

behzad225

Registered User
لایک‌ها
37
بهزاد عزیز بسیار کار خوبی هست اگر اصولی انجام بدی.متاسفانه صنف سبزی فروش و میوه فروش برخورد خوبی با مردم ندارند و اکثرا یا بی سواد یا کم سوادن یا طمع کار.می گی 1 کیلو بده برات 5 کیلو می ریزه.اجازه دست زدن به میوه رو اکثرا نمی دن و ...
ما خودمون وقتی می خواستیم برای عروسی برادرم میوه بگیریم رفتیم میدون اصلی.حدود 700 کیلو میوه گرفتیم تازه متوجه شدیم چقدر اختلاف هست.چه بچاپ بچاپی هست.
ولی اگر می خوای موفق بشی حداقل سود رو روی میوه بکش.میوه های با کیفیت همون حول و حوش ساعت 3 تا 4 تقریبا تموم می شه ولی اکثر میوه فروش ها وایمیستن دم صبح قیمت ها پایین بیاد و میوه با کیفیت پایین تر بخرن بعد دوبله تو پاچه خریدار کنند. الان چند تا سایت فروش میوه و سبزی اینترنتی هست ولی قیمتاشون بالاس و برای قشر مرفه در نظر گرفته شده و به نظر من موفق نیستند مثل meeveh.com . اگر قیمت شما حداقل مثل این وانتی ها باشه که تو کوچه ها میان استقبال خوبی می شه. الان خیار،گوجه،هویج،پیاز،بادمجون و سیب زمینی رو وانتی می ده کیلو 1000 حالا برو تو همین سایتی که من آدرسش رو نوشتم ببین چند زده. تو میدون الان گوجه خیار بیشتر از 500 نیست. مسئله بعد هزینه ارسال تا درب منزل و بسته بندی هست. این سایت هم برای خرید بالای 50 تومن رایگان کرده و زیر 50 تومن 10 تومن کرایه می گیره.حالا دقیقا نمی دونم این کار تاثیر منفی رو فروش می زاره یا نه. در کل اگر بتونی قیمت میدون تره بار اصلی رو 30 درصد بکشی روش و تحویل مشتری بدی به نظر من می ترکونی. الان میوه فروشی ها بین 100 تا 200 درصد می کشن رو میوه .
درسته حرفاتون
ماهم همچین هدفی داشتیم و داریم
قیمت ها رو فوق العاده گذاشتیم تو روزهای اول و استقبال زیادی شد در حدی که نتونستیم سرویس بدیم و دچار سردرگمی شدیم 10 تا سفارش روزانه واسمون زیاد بود چونکه با احتساب هر سفارش 20 قلم 200 قلم جنس باید به 10 تا آدرس مختلف ارسال می کردیم و این لاجستیک رو نداشتیم .کاررو با بالا بردن قیمت متوقف کردم و با 2 مهندس کارکشته مشاور به مدت 2 ماه وارد مشورت شدم و در طول این مدت بسیاری از راهها رو امتحان کردیم و به نتایج خوبی رسیدیم که ادامه کار لذت بخش شد.و حالا پتانسیل زیادی رودرروی ماست و چالشی که ممکنه بزرگترین رویداد اینترنتی کشورمون باشه و با احتساب روزانه 70 میلیارد گردش مالی روزانه میوه و تره بار در سطح شهر زمینه بی رقیبی هست که میتونه بسیار پرسود باشه و تصور اینکه 1 درصد از این خرید ها اینترنتی بشه بسیار جذابه ( 700 میلیون روزانه)
توجه دوستان رو جلب می کنم به بخشی از قیمتهای تره بار و اختلاف فراوان در سطح شهرتهران

کلم ....کشاورز 200 تومان ........ تره بار اصلی 600 ....... سطح شهر .....2000 تا 3000
کاهو ....کشاورز 300 تومان ........ تره بار اصلی 700 ....... سطح شهر .....2000 تا 3000
گوجه فرنگی.... کشاورز 100 تومان ........ تره بار اصلی 500 ....... سطح شهر .....900 تا 1500
سیب سفید .....کشاورز 1400 تومان ........ تره بار اصلی 1500 ....... سطح شهر .....2500 تا 7000
سیب زمینی.... کشاورز 300 تومان ........ تره بار اصلی 600 ....... سطح شهر .....1000 تا 2000
هویج .....کشاورز 200 تومان ........ تره بار اصلی 600 ....... سطح شهر .....1000 تا 1500

behzad225

Registered User
لایک‌ها
37
دلالی یعنی اینکه شما پولی وسط نذاری و صرفا بخاطر توانایی وصل کردن دو نفر بهم برای یک معامله و یا اطلاع از یک مورد خاص ، درآمد کسب کنی.

نمونه ساده دلالی بنگاه معاملات ملکیه

مهمترین فاکتور در دلالی اعتبار بالا پیش هر دو طرف معامله است. کار ساده ای نیست. کار بدی هم نیست :D حتی دولت ها هم برای خرید و فروششون از دلال استفاده میکنن. دلال های نفتی برای دولت ها شرط و شروط هم میذارن

خرید از کشاورز و فروشش به بنکدار و بارفروش و خرده فروشی، دلالی نیست. یجور واسطه گریه. مهمترین فاکتورش هم داشتن سرمایه نقده و قبول ریسک خوابوندن سرمایه در یک کالای غذایی ... هر کسی حاضر نیست این ریسک رو بکنه حتی خود اون کشاورز :D پس واسطه هم حق داره هرچی دلش میخواد روی جنسش بکشه چون رقیب نداره :p

من با دوستان در این زمینه موافقم. با تفکر سوسیالیستی نمیشه تجارت کرد

منظور من از دلال کسی که خدمات میده نیست.وقتی یکنفر یا یک گروه جنسی رو 10 بار دست به دست میکنند تا بدست مردم برسه اونم با قیمت 10 برابر بگیرن در ادبیات من دلالی حساب میشه .ولی وقتی شرکتی بار رو از تولید کننده میخره و بجای شغل کاذب کار مفید میسازه و با کنترل کیفی و قیمت رقابتی دست مشتری میرسونه فروشنده است و تو ادبیات من دلال نیست.من طرفدار تفکرکنترل بازارو مبارزه با مفاسد و دلال نیستم من میخوام سیستمی رقابتی رو بوجود بیارم که دلال و فروشنده های ریز و درشت رو به چالش بکشه

فترمه

Registered User
لایک‌ها
290
دوست عزیز من هم بهتون برای شروع این کار تقریبا جدید و جذاب تبریک میگم و امیدوارم توی کارتون که یکی از اهداف مهمش حذف واسطه ها و دلالهای اضافی و کاهش قیمت نهایی میوه است موفق باشید.
ولی با خوندن مطالب شما و دیدن سایتتون به نظر میرسه کار رو چندان اصولی و با برنامه شروع نکردین که این میتونه در ادامه براتون خیلی مشکل ساز بشه.
شما میگین که اونقدر درخواست زیاد بود که با بالا بردن قیمتها خواستیم از فشار تقاضا کم کنیم، خوب این یعنی فراری دادن مشتریان، چه در زمان حال و چه در آینده. شما دارین با این کار به اعتبارتون ضربه میزنید. و احتمالا خیلی موارد دیگه که خودتون بهتر میدونید.
درباره سایت هم به نظر من متاسفانه مثل خیلی از سایتهای ایرانی متناسب با هدفش طراحی نشده! من چرا باید توی صفحه اصلی مطالبی درباره مزایای یک فروشگاه اینترنتی میوه و خرید از اون رو ببینم؟
خوب من به عنوان یک مشتری وارد سایت فروش میوه شدم، انتظارم اینه که مثل یک میوه فروشی واقعی یک نمایی از محصولات موجود ببینم و خیلی راحت برم میوه هام رو انتخاب و خرید کنم. لزومی نداره که درباره مزایای فروشگاهی که خودم بهش سر زدم بدونم، لازمه آیا؟
یا مثلا چه لزومی داره در صفحه اصلی درباره آبگوشت و یا احمقتر بودن زنها یا مردها بدونم؟ اینها چه ربطی به اینجا داره. البته مطالب مربوط به خواص میوه ها میتونه مفید و جالب باشه.

بالا